Skocz do zawartości

Seicento czy Matiz czy....co do 5 TPLN


Tomo

Rekomendowane odpowiedzi

> Matiz.

> Crash testy SC - obejrzyj

Kolejny. facepalm%5B1%5D.gif

Zróbmy AKową ściepę na własny crashtest. SC vs Matiz. Oba kilkuletnie. Oba w typowym dla siebie stanie. Czyli Matiz już po rekonstrukcji metaloplastycznej. Zobaczymy co naprawdę wypadnie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem CC700, SC900, a Matizem jeździłem jako pasażer i jako kierowca. Siedemsetką regularnie jeździłem w trasy i wcale nie było źle - po prostu prędkość podróżna 95-100 km/h i zupełnie dobrze się jechało, SC 900 było lepsze bo tu nie było żadnego problemu utrzymywać 110-120 km/h i tym już całą Polskę udało się zjeździć, bez problemu. A tu panuje dyskusja jak przejechać 3 (słownie: trzy) kilometry tego typu autem.

Nie widzicie, że to powoli staje się dyskusja rodem z forum onetu (i nie tylko w tym wątku)? Przecież założyciel wątku, co by do tego celu nie kupił, będzie jeździł. Ba, może nawet kupić starą ładę i też da radę.

Co do wątku: kup to, co będzie w dobrym stanie. Seicento też równo gnije (zaraz mnie zjedzą), tylko że nie widać tego do momentu kiedy wypadną już dziury, w matizie jest trochę bardziej to zwizualizowane i widzisz co się dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja to wiem, ale ktoś kto sprzedaje auto, prawdopodobnie nie inwestował w nie akurat nowych progów.

> W Matizie moich rodziców nie było progów, części dolnej maski i dolnej części drzwi. Co do drzwi to wyglądało jakby było, ale po nogach wiało w czasie jazdy, jakby jechali na motocyklu

Szczerze mówiąc - zaskakujące. Mój bez żadnej konserwacji - poza tym, co fabryka zrobiła - dokulał się do dobrze ponad 250 kkm (nie pamiętam dokładnie) i chyba 8 lat i dopiero progi się sypnęły niewiem.gif Drzwi zaczęły "rudzieć" po genialnym lakierowaniu w ASO (rotfl.gif) - na brud i piach - ale tylko narożniki dolne i olałem temat (taniej kupić drzwi pod kolor), maska, klapa i cała reszta nie miała nigdy śladu rudej hmm.gif

Acha - garaż samochód widzi, jak zostaje w warsztacie na noc wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest do wydania 5 TPLN na auto do miejskiej jazdy.

> Jazda w 100% miasto, odcinki 2-3 km więc jazda ciągle na niedogrzanym silniku, miesięcznie nie

> więcej niż 500 km.

Polecam skuter cool.gif

> Czy Seicento czy Matiz czy jakiś inny tani samochód ?

> Wymagania żadne, auto jak najmłodsze, maksymalnie bezawaryjne, a w razie awarii z prostą obsługą i

> częściami.

> Tylko i wyłącznie klasa A lub B.

w 2007 miałem z mulher.gif taki sam dylemat. wzięliśmy sc 900 z pewnych rąk, niestety źle się pani jeździło. brak wspomagania, ciasno ustawione pedały , brak zamykanego schowka( chyba ,że zaliczymy bagażnik) . fakt - ładna bryła nadwozia , nie palilo to dużo. po 6 mies sprzedaliśmy i kupiliśmy micrę K11 z 1998 r . mamy do dziś i będzie w domu dożywotnio. silnik 1,3 ,klima, ABS, wspomaganie , 5 dr.

nie nastawiaj się na jedną markę, szukaj wśród sc, matziów i iinnych ( micra, twingo, clio) i wybierz najlepsze. powodzenia życzę bo łatwo nie będzie. yay.gif

> Jaka rada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po 6 mies sprzedaliśmy i

> kupiliśmy micrę K11 z 1998 r . mamy do dziś i będzie w domu dożywotnio. silnik 1,3 ,klima,

> ABS, wspomaganie , 5 dr.

Kolega kupił żonie Micrę z 1997 roku z silnikiem 1.0. Równo za 5k, dziewczyna jest bardzo zadowolona... no ale nie będzie to młode auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli założenie jest "jak najmłodsze", to Matiz, albo to Punto. Większego wyboru nie masz, na SC

> nawet nie patrz, mówimy o małym, ale jednak samochodzie, nie o wózku golfowym. I przy takiej

> kwocie zapomnij o tym, że jakiekolwiek auto w tej cenie będzie bez rdzy i bezwypadkowe.

Chyba cię pogięło ? yikes.gif

Właśnie ma być bez rdzy i bezwypadkowe, dlatego nie szukam nic powyżej A/B

Dodatkowo jeszcze celuję w pierwszego właściciela.

> Kupujesz samochód o równowartości 15 tankowań, nie wymagaj zbyt wiele

To się nazywa świadomy zakup devil.gif

Chciałem wkleić linki do aut, które oglądałem wczoraj ale już są nieaktualne co oznacza, że się sprzedały.

Np. czarne SC z 1998 roku od 1-go właściela z przebiegiem 74 kkm za 3 TPLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polecam skuter

Polecam ci ten skuter już przy obecnej temperaturze screwy.gif

Poza tym w wątku o zakupie samochodu to takie rady sobie możesz wsadzić....pod bluzę - to ci będzie cieplej na tym skuterze. hehe.gif

> w 2007 miałem z taki sam dylemat. wzięliśmy sc 900 z pewnych rąk, niestety źle się pani jeździło.

> brak wspomagania, ciasno ustawione pedały , brak zamykanego schowka( chyba ,że zaliczymy

> bagażnik) . fakt - ładna bryła nadwozia , nie palilo to dużo. po 6 mies sprzedaliśmy i

> kupiliśmy micrę K11 z 1998 r . mamy do dziś i będzie w domu dożywotnio. silnik 1,3 ,klima,

> ABS, wspomaganie , 5 dr.

> nie nastawiaj się na jedną markę, szukaj wśród sc, matziów i iinnych ( micra, twingo, clio) i

> wybierz najlepsze. powodzenia życzę bo łatwo nie będzie.

Ja mam tylko doradzić - wybierać będzie już szczęśliwa nabywczyni devil.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szkoda wiecej pisać, obejrzyj sobie po dwie sztuki, sc, punta i tego nieszczesnego matiza i

> bedziesz wiedział co i jak. Zwłaszcza jesli chodzi o blache. Najmniej na pewno pali SC,

> szczegolnie w takich warunkach jak podałeś - tu nie ma sie co rozwodzić.

Nie, SC 1.1 spali więcej od Matiza. Jednak różnica nie będzie istotna i nie warto tego brać pod uwagę przy kupnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba cię pogięło ?

> Właśnie ma być bez rdzy i bezwypadkowe, dlatego nie szukam nic powyżej A/B

> Dodatkowo jeszcze celuję w pierwszego właściciela.

> To się nazywa świadomy zakup

Powiem Ci ze moja Marea rocznik 2000, nie ma nic a nic rdzy nawet w progach (sprawdzałem), nigdy nie była bita a licznik pokazuje prawdziwe 146k km a też pewnie nie jest warta więcej niż 5k PLN. Oczywiście instalacja LPG na pokładzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba cię pogięło ?

> Właśnie ma być bez rdzy i bezwypadkowe, dlatego nie szukam nic powyżej A/B

> Dodatkowo jeszcze celuję w pierwszego właściciela.

> To się nazywa świadomy zakup

> Chciałem wkleić linki do aut, które oglądałem wczoraj ale już są nieaktualne co oznacza, że się

> sprzedały.

> Np. czarne SC z 1998 roku od 1-go właściela z przebiegiem 74 kkm za 3 TPLN.

linki wklejać se możesz... ale 95% tych aut nie byłoby warte nawet obejrzenia... ile ja czasu zmarnowałem na takie "ideały"...

Generalnie z wymaganiami jakie podajesz to są dwa wyjścia:

1. kup co najlepiej będzie się prezentowało

2. zmienić budżet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiem Ci ze moja Marea rocznik 2000, nie ma nic a nic rdzy nawet w progach (sprawdzałem), nigdy

> nie była bita a licznik pokazuje prawdziwe 146k km a też pewnie nie jest warta więcej niż 5k

> PLN. Oczywiście instalacja LPG na pokładzie

Gratulacje ok.gif

I co mam zrobić z tą wiadomością ? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest do wydania 5 TPLN na auto do miejskiej jazdy.

> Jazda w 100% miasto, odcinki 2-3 km więc jazda ciągle na niedogrzanym silniku, miesięcznie nie

> więcej niż 500 km.

> Czy Seicento czy Matiz czy jakiś inny tani samochód ?

> Wymagania żadne, auto jak najmłodsze, maksymalnie bezawaryjne, a w razie awarii z prostą obsługą i

> częściami.

> Tylko i wyłącznie klasa A lub B.

> Jaka rada ?

Od roku jeżdżę do pracy clio 1.2 MTV z 2000 roku. Zamienił bym na Jimny. Kupujesz moje clio? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> linki wklejać se możesz...

Muzyk - weź ty się ze swoimi radami......oddalaj devil.gif

Jakoś widać poszły szybciutko...

> ale 95% tych aut nie byłoby warte nawet obejrzenia... ile ja czasu

> zmarnowałem na takie "ideały"...

Gamoń jesteś i tyle...

Był ktoś kumaty z UKP z tobą jak kupowałeś ?

No to masz efekt z_lol1.gif

> Generalnie z wymaganiami jakie podajesz to są dwa wyjścia:

> 1. kup co najlepiej będzie się prezentowało

> 2. zmienić budżet

Przekonałeś mnie - podnoszę budżet do 20 TPLN facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od roku jeżdżę do pracy clio 1.2 MTV z 2000 roku. Zamienił bym na Jimny.

Jeździłeś kiedykolwiek Jimnym ? yikes.gif

Ja przejeździłem 200 km po twardym i kilka kilometrów po lesie.

Do codziennej jazdy się nie nadaje. sick.gif

A bardzo chciałem go mieć i próbowałem wkręcić go do rodziny jako samochód dla matki na dojazdy na zakupy devil.gif

>Kupujesz moje clio?

Fotka,

Parametry auta,

Cena - jak się mieścisz w budżecie palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździłeś kiedykolwiek Jimnym ?

> Ja przejeździłem 200 km po twardym i kilka kilometrów po lesie.

> Do codziennej jazdy się nie nadaje.

> A bardzo chciałem go mieć i próbowałem wkręcić go do rodziny jako samochód dla matki na dojazdy na

> zakupy

Znaczy co z nim nie tak?

> Fotka,

> Parametry auta,

> Cena - jak się mieścisz w budżecie

1.2 8V, 4 poduchy, abs, klima, el.szyby, radio 6głośników ze sterowaniem przy kierownicy, 4 drzwi, światła soczewkowe, roczne opony, powymieniane potrzebne rzeczy.

c1.jpg

Ale w 5 tysiach budżetu się nie mieści. Patrząc na ceny z allegro trzeba by zacząć od jakiś 7500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Od przestrzeni to ja mam avensis. Potrzebuje czegoś na dojazdy do pracy i śmiganie po wąskich

> uliczkach Wawy. Renówka jest ok, ale chciał bym jakąś małą terenówkę

OK ale wygodniej miałem w kaszlaku niż w Jimnym. W Jimnym jest się mocno skompresowanym grinser006.gif

Tyle, że ja mam 187cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A za co kolego odpowiadająprogi zewnętrze jeśli idzie o bezpieczeństwo?

Nie trzyma to konstrukcji podczas zderzenia czołowego? Takie progi zegną się jak zapałka

> W matizie korodują blachy zewnętrzne - progi, nadkola tył, maska i klapa tył. Nic poza tym (chyba

> że bity)

Matiz moich rodziców miał robiony jeden bok w ASO. Ale drzwi gniły i tak z dwóch stron, tyle że te lakierowane gniły dużo wcześniej wink.gif Nie pamiętam żeby gniły nadkola i klapa tył, ale może nie zauważyłem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na karła nie ale i tak w Jimnym będziesz miał ciasno

Bez przesady - ja mam trochę więcej niż 175 cm, trudno mi też zarzucić nadmierną szczupłość. grinser006.gif W Jimnym mieszczę się bez większego kłopotu, nie jest jakoś specjalnie ciaśniej niż we Wranglerze, którego też mam.

Problem może się pojawić gdy ktoś ma dłuższe nogi - trzeba się przymierzyć i tyle. To że siedzi się bokiem na drzwiach to w sumie standard w tego typu autach, w większych po prostu tunel jest szerszy. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze swojego doświadczenia i rodziny:

1. Seciento 0.9 - przez 6.5 roku i 80 tkm - tuleje tylnych wahaczy tylne szczęki i klocki hamulcowe wymieniłem. - nawet aku był oryginalny ok.gif

2. Matiz moja mulher.gif ma czerwonego Matizka z 2002 r. z przebiegiem ok 30 tkm - codziennie właśnie pokonuje do pracy ok 3-4 km w jedną stronę. Samochód parkowany pod chmurką - jedynie myty i woskowany- na karoserii, podłodze nie ma grama rdzy - w pełni oryginał, Samochód nigdy nie widział dodatkowe konserwacji - jedynie przy zakupie plastikowe nadkola z tyłu zostały założone. W tym roku wymienione wahacze, kopułkę rozdzielacza świece olej i jakiś czujnik położenia wału czy cuś bo mieciu stracił moc.

do wiosny pewnie nie dotrwa oryginalny wydech.

Wizualnie - stawiany do salonu - nówka nie śmigana grinser006.gif

Moja ocenia - do miasta - jeśli z dzieciakami uwierz ale 3D to udręka.

W Mietku siedzisz wyżej jest dużo przestronniejszy. w mojej ocenie Meiciu ale jeśli chodzi o oryginalne cześć to SC ma lepszy dostęp. w przypadku Matiza to istna loteria- niby tanio ale nie wiesz co kupisz i ile wytrzyma.

co do sprowadzanych:

3 tyg temu Sc 1.1 z 2000 r. wersja Hobby- koledze polerowałem - kupione w DE miało 2 poduszki abeesa i wspomaganie elektrykę i nawet fabryka radyjo.

Autko miało zrobiony rozrząd nowy aku i przebieg 63 tkm - nawet opony były oryginał - kupione za...480 euro. Miało pęknięty zderzak z przodu i kompletnie matowy czerwony lakier grinser006.gif

Moja rada

Jak na Twoje kryteria szukaj co będzie w lepszym stanie

-wbrew pozorom ruda także SC lubi (np klapa tył) tylko tego nie widać grinser006.gif

Wybór

- Seciento 1.1 z poduszką kierowcy lub

- Matiz z wyposażeniem min wspomaganiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Chyba cię pogięło ? Właśnie ma być bez rdzy i bezwypadkowe, dlatego nie szukam nic powyżej A/B

> Np. czarne SC z 1998 roku od 1-go właściela z przebiegiem 74 kkm za 3 TPLN.

No to chyba ciebie pogięło, jeżeli myślisz, że w 14-letnim Fiacie nie będziesz miał rdzy hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie trzyma to konstrukcji podczas zderzenia czołowego? Takie progi zegną się jak zapałka

Umiesz czytać, czy tylko pisać? Widziałeś, co jest pod tymi nakładkami?

> Matiz moich rodziców miał robiony jeden bok w ASO. Ale drzwi gniły i tak z dwóch stron, tyle że te lakierowane gniły dużo wcześniej

Norma w przypadku lakierowania przez ASO. Chyba lepiej w garażu sprajem psiknąć sick.gif

> Nie pamiętam żeby gniły nadkola i klapa tył, ale może nie zauważyłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za 5 TPLN to się kupi każde Uno (poza turbo).

Mówiłeś o kpln, bo jakby do dyspozycji było 5 T(tera)pln to byśmy rozważali B747, A380 itp hehe.gif

> Przypomnę jeszcze raz - mówimy o JAK NAJMŁODSZYM małym miejskim aucie.

Ale jednak aucie. W tej kategorii cenowej SC będzie max rok-dwa młodsze, co przy 10 latach ma bardzo małe znaczenie.

Tutaj jakiś optymista chce 5,4 kpln za 13 letnie SC icon_eek.gif

Tu kolejny fascynat modelu ....

Przyjąć roboczo można że są duże szanse, że to będzie ten sam rocznik - wtedy SC nie ma żadnych "za".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak w przypadku około 90% samochodów

Według mechanika który wymieniał przecięty el. łatwiej spuścić jest już tylko w polonezie, a że robił 3-e SC które padło ofiarą w ciągu jednej nocy na jednym osiedlu, to niestety ale bardziej wierzę mechanikowi, bo gdyby tak było jak piszesz, auta do naprawy były by różnych marek a nie 3 szt SC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Umiesz czytać, czy tylko pisać? Widziałeś, co jest pod tymi nakładkami?

Ja widziałem na własne oczy. Auto pękło z jednej strony, gdy przy przepychaniu trafił się zjazd z krawężnika. Bo wcześniej ktoś wymienił te nakładki i nie zadbał o to, by zrobić to porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Muzyk - weź ty się ze swoimi radami......oddalaj

Bo?

Ile oglądałeś aut do 5kPLN?

> Jakoś widać poszły szybciutko...

hmm.gif

Tak?

> Gamoń jesteś i tyle...

> Był ktoś kumaty z UKP z tobą jak kupowałeś ?

a to jak kupiłbym z kimś kumatym z AK to by się nie mógł popsuć?

> No to masz efekt

nie...

efekt to stare auto marki fiat...

> Przekonałeś mnie - podnoszę budżet do 20 TPLN

wystarczy 15 000 zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znaczy co z nim nie tak?

Ja pożyczyłem od dealera na weekend nówkę sztukę testowego.

286369090-21112009%28005%29.jpg

I to był strzał w dziesiątkę, bo już byłem na etapie poszukiwania do zakupu.

Po weekendzie z Jimnym wyleczyłem się.

Polecam takie rozwiązanie ok.gif

Z tym, że chyba teraz już nie ma tak kolorowo. Jak pół roku później brałem na weekend Vitarę to już nosem kręcili devil.gif

Ale może w jakiejś wypożyczalni znajdziesz.

I koniecznie pojeździj co najmniej 2 dni i wtedy dopiero podejmij decyzję o ew. zakupie.

> 1.2 8V, 4 poduchy, abs, klima, el.szyby, radio 6głośników ze sterowaniem przy kierownicy, 4 drzwi,

> światła soczewkowe, roczne opony, powymieniane potrzebne rzeczy.

> Ale w 5 tysiach budżetu się nie mieści. Patrząc na ceny z allegro trzeba by zacząć od jakiś 7500

Odpada - ma być do 5 TPLN

post-14422-14352517737269_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gram może być, byle tego w kilogramach nie liczyć.

Z tym to może być ciężko. 12-14letnie auto klasy A, ze stajni Fiata/Daewoo będzie pordzewiałe. Niczego innego za 5 kzł się nie spodziewaj. Grunt, żeby elementy nośne, takie jak podłużnice, czy podłoga (żeby woda po stopach nie chlapała) były całe. Mniejsze dziury w progach i drzwiach masz gwarantowane, niestety. Jeżeli chcesz kupić coś, co jest z tych roczników i nie ma rdzy, to masz np. Audi A2, ale w 5 kzł się nie zmieścisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re: Seicento czy Matiz czy....co do 5 TPLN

Ponieważ dyskusja raczej skupia sie miedzy sejkiem a matizem to dodam moje trzy grosze.

Obie siostry mają sc, jednym jezdziłem wczesniej. Oba 1.1 2000r i 1999r Matiza mialem przez rok. Moje wnioski:

-oba seje są bez rdzy, mają pojedyncze pryszczyki ale lakier jeszcze nie odprysł, jednego zdrapałem i rudej tam nie ma, ino nalot na ocynku. Jedynym miejscem gdzie odwarstwił sie lakier i jest rudy nalot to okolice zamka na klapie tylnej.

Spalanie... po mieście ok 6l trasy 5-6km do pracy i z powrotem. Druga siorka ma dalej do roboty, dokładnie nie wiem ile jej pije ale mówi że malutko. Te auta mają bardzo dobrze ocynkowaną blachę, w porównaniu do bravy z 1999r którego ma kuzynek to niebo a ziemia. On już robił progi i na nowo wychodzą, nie wspomne o innym miejscach. Pół auta ma w sprayu.

Teraz matiz... miałem 2001r, już rok temu sprzedany ale już wtedy miał tylne połówki progów do wymiany bo były dziury. Tylne błotniki jeszcze bez dziur ale wolałem mocniej nie naciskać żeby sie nie przekonać No i maska przednia gniła w okolicach znaczka dełu Spalanie wiele większe niż w seju dlatego się go pozbyłem, pił sporo ponad 8l na krótkich trasach, nawet próbowałem go regulować u mechaniora ale nie pomogło. No i wiekszosc to golasy a kiera bez wspomagania w matizie kreci sie dużo gorzej niż bez wspomagania w sejku, który do tego ma o wiele bardziej komfortowy silnik, sporo wiecej dynamiki i nieporównywalna kultura pracy. Także dla mnie wybór był oczywisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja pożyczyłem od dealera na weekend nówkę sztukę testowego.

> I to był strzał w dziesiątkę, bo już byłem na etapie poszukiwania do zakupu.

> Po weekendzie z Jimnym wyleczyłem się.

> Polecam takie rozwiązanie

> Z tym, że chyba teraz już nie ma tak kolorowo. Jak pół roku później brałem na weekend Vitarę to już

> nosem kręcili

> Ale może w jakiejś wypożyczalni znajdziesz.

> I koniecznie pojeździj co najmniej 2 dni i wtedy dopiero podejmij decyzję o ew. zakupie.

ok.gif pełna zgoda, zwłaszcza że auto prowadzi się jak sie prowadzi

choć do tego IMO można się przyzwyczaić, niestety nie po 2 dniach icon_rolleyes.gif

mam vitarę Igen, jak z podpisu, auto wymiarami i technicznie zbliżone do jamnika

i o ile na trasy to auto faktycznie się nie nadaje (chyba że ktoś lubi jeździć 70-80km/h)

to na krótkie dojazdy, czy do miasta ... fajne auto

u mnie na co dzień vitarą jeździ kobitka i nie narzeka hmm.gif

a w temacie matiz/sc, to chyba brałbym SC jeśli komuś nie zależy na drzwiach tylnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i nie wierze. Fakt że fiat swego czasu miał problemy z blachami natomiast Seicento tego problemu nie ma.... w seju już się chłopaki postarali bo mam własnie seja z 1999 roku i i jest kompletnie zdrowy! od spodu od zewnątrz... wszędzie.

Inna sprawą jest to że jak autko miało strzała to sie rdza w każdym pojawi. Także.... nie dzwoniony sej powinien mieć zdrwą budę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.