Skocz do zawartości

luźne rozważania nad klasą B


maro_t

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio tata coś marudzi, że by zmienił samochód. Teraz jeździ Hyundaiem i30 1.4 benzyna. Jako że na starość we dwójkę z mamą nie potrzebują dużego auta, do tego parking mają bardzo ciasny, wychodzi że powinno to być najlepiej auto klasy B. A że tata ma trochę dość powolnych samochodów ospale reagujących na gaz i chciałby jeszcze pojeździć czymś dosyć dynamicznym, powinno to być auto w miarę szybkie, powiedzmy poniżej 10s do setki (dla emeryta to już będzie szybkie zlosnik.gif). Oczywiście tylko benzyna, żaden diesel. No i wymóg podstawowy: 5 drzwi.

I co? No właśnie nic. Po przejrzeniu ofert większości producentów wychodzi, że takich aut prawie nie ma. Większość oferuje silniczki 1.2, 1.4 o mocach 70-80, max 100KM. Tacie podoba się nowa Kia Rio, z wyglądu, w środku. Ale silnik ten sam co tata ma w I30: 1.4 109KM, przyspieszenie na napierze: 11,5s. Byłoby to takie trochę zamienił stryjek siekierkę na kijek zlosnik.gif

Całkiem dobrą ofertę ma VW/Skoda. Fabia/Polo z silnikiem 1.2 TSI 105KM ma już całkiem niezłe parametry, ale dlaczego nie ma tych samochodów z silnkiem 1.4 TSI 122KM? Byłby idealny... Jest 1.2 105KM, a potem już Fabia RS/Polo GTI 1.4 180KM za przynajmniej 70 tys. pln.

W tej sytuacji chyba najlepszym wyborem okazuje sie Punto 1.4 MultiAir 135KM, katalogowo 8.5s do setki.

I to chyba tyle, czyli jedynie Fiat i VW oferują tutaj coś sensownego.

Czy naprawdę w tym segmencie nie ma zapotrzebowania na trochę bardziej dynamiczne samochody? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Punto - ale utrata wartosci bedzie ogroooomna, szybko tego auta nie zmieni crazy.gif

Alfa Mito - ale bedzie drozsza od punto

A moze 500 abarth? food.gif

Twingo 1.6 - ale bedzie maly

Fiesta 1.6 moze cos ustrzeli z modelu przed FL

Najrozsadniejszym wyborem bylby vw polo 1.2 TSI one czest jeszcze gift od fabryki maja.

Suzuki Swift jeszcze ale to brzydal.

Jakby bral pod uwage demo to jeszcze moze ds3 150HP i Fabia RS. Ale to juz bedzie drozej.

KIA nie polecam, szkoda kasy na RIO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ostatnio przeglądałem otomoto co tam jest małego i szybkiego. Rzeczywiście ciężko coś znaleźć.

Ale okazało się, że istnieje Corsa z silnikiem 1.6 150KM; chyba 8,1 do 100km/h cool.gif No ale niestety nie nowa i nie z polskiego salonu.

Potem jest jeszcze wersja z turbo192KM - oczywiście OPC zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dynamiczne i dla 2 osób - Abarth 500, Mini (Cooper, Cooper S).

> Po co im 5 drzwi w 2 os. aucie ?

sam mam w domu trzydrzwiowy samochód i to jest masakra nawet dla jednej osoby. Wielkie drzwi, nieporęczne zwłaszcza na ciasnych parkingach, trudniej zapiąć pas, bo słupek z mocowaniem pasa jest daleko z tyłu za fotelem kierowcy. Ja np. do tego zawzyczaj jeżdżęz plecakiem, który wkładam przez tylne drzwi między fotel kierowcy a tylne siedzenie. A jak rodzice będą mieli potrzebę kogoś przewieźć czy zamontować fotelik i pojechać gdzieś ze swoim wnukiem, to będzie jeszcze trudniej. Jak dla mnie samochody trzydrzwiowe nie powinny w ogóle istnieć zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak rodzice będą mieli

> potrzebę kogoś przewieźć czy zamontować fotelik i pojechać gdzieś ze swoim wnukiem, to będzie

> jeszcze trudniej. Jak dla mnie samochody trzydrzwiowe nie powinny w ogóle istnieć

ojtam ojtam... idąc tym tropem, to segment B nie powinien miec z tylu kanapy, bo skoro drzwi są az takim problemem, to przeciez z tyły tylko ludzie bez nóg usiądą wink.gif

Niech biorą punciaka - duzy wybór opcji i tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Punto - ale utrata wartosci bedzie ogroooomna, szybko tego auta nie zmieni

> Alfa Mito - ale bedzie drozsza od punto

> A moze 500 abarth?

> Twingo 1.6 - ale bedzie maly

> Fiesta 1.6 moze cos ustrzeli z modelu przed FL

> Najrozsadniejszym wyborem bylby vw polo 1.2 TSI one czest jeszcze gift od fabryki maja.

> Suzuki Swift jeszcze ale to brzydal.

> Jakby bral pod uwage demo to jeszcze moze ds3 150HP i Fabia RS. Ale to juz bedzie drozej.

> KIA nie polecam, szkoda kasy na RIO.

ktore z 3 pierwszych wymienionych ma 5 drzwi ? zlosnik.gif

sam bym proponował SSSport zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 1.2 TSI realnie ma więcej niż 105 KM, widziałem kilka wykresów w przedziale 110-115 KM.

> W rzeczywistości też przyspiesza lepiej niż "katalog"

Ale tak ma praktycznie każdy benzyniak, niekoniecznie uturbiony. Pamiętam, jak była akcja "hamownia z AK" w Krakowie i przebadaliśmy w trakcie spotu chyba z 20 aut, to praktycznie każdy benzyniak (nawet starsze) miał gifty. Wyjątkiem był Fiat, tam gifty czemuś się nie zdarzały. Ale w przypadku VAGów (miałem wtedy Fabię) to było normalne - ja miałem +6 KM, silnik 1.4 16V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyjątkiem był Fiat, tam gifty czemuś się nie zdarzały.

> Ale w przypadku VAGów (miałem wtedy Fabię) to było normalne - ja miałem +6 KM, silnik 1.4 16V.

Dlatego napisałem swojego posta.

VAG zazwyczaj ma, Fiat zazwyczaj nie ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dynamiczne i dla 2 osób - Abarth 500, Mini (Cooper, Cooper S).

To auta segmentu B?

> Po co im 5 drzwi w 2 os. aucie ?

Bo czasem wozi się pasażerów??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale tak ma praktycznie każdy benzyniak, niekoniecznie uturbiony. Pamiętam, jak była akcja "hamownia

> z AK" w Krakowie i przebadaliśmy w trakcie spotu chyba z 20 aut, to praktycznie każdy

> benzyniak (nawet starsze) miał gifty. Wyjątkiem był Fiat, tam gifty czemuś się nie zdarzały.

> Ale w przypadku VAGów (miałem wtedy Fabię) to było normalne - ja miałem +6 KM, silnik 1.4 16V.

Raczej to zależy od hamowni... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> parametry, ale dlaczego nie ma tych samochodów z silnkiem 1.4 TSI 122KM? Byłby idealny... Jest

jest corsa 1.4 120KM turbo, ma 10,3 do 100 katalogowo, ale turbinka na pewno daje fajne wrażenia przyśpieszania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co tak słabo

nie wiem, wersja 150KM ma niby 7,3 do 100, także może przełożenia są zdupione, tzn. zdupione pod względem osiągów do 100, ale mogą lepiej działać przy zwykłej normalnej jeździe smile.gif, najlepiej trzeba by się furą przejechać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie nowego SSS chciałem wpisać...

> Ksenony i skrzynia szóstka...

i zawraca na recznym zlosnik.gif

co sie nie udalo Mikiciukowi w automaniaku rotfl.gif

udalo sie viki Butler-Henderson w fifth gear

co prawda to nie ona ciagnela za rekaw tylko Jason Plato

ale da sie grinser006.gif

Mikiciukowi nie udalo sie 10x rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może Roomster TSI? Wygodnie się wsiada, bardzo dużo miejsca w środku i w bagazniku, a autko całkiem

> krótkie. Ja będę polecał takie auto swoim rodzicom jak będą chcieli zmieniać.

potwierdzam;) z Roomsterami żyję już prawie 600 kkm i to ok samochody;) ale do podrozowani max w 4;) wspolczuje piatemu pasazerowi siedzacemy z tylu na srodku;)

zona ostatnio siedziala 200 km i mowi, ze masakra;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fajne, lubię takie auta bo mają napalonych kierowników zazwyczaj i widać jak się gotują gdy dostaną

> od jakiegoś starego gruza

to autko nie jest od przyspieszania na prostej zlosnik.gif ( 125km w przedliftowym i 136km w tym nie wykopuja go w nadswietlna )

za to genialnie skreca skromny.gif

125km jezdzilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy naprawdę w tym segmencie nie ma zapotrzebowania na trochę bardziej dynamiczne samochody?

w zeszłym roku była w konfiguracji 208ka z silnikiem 1.4 95KM - 10.5s/100 - widzę, że w 2013 została wycofana i jest dychawiczne 1.2 82KM, ale na allegro jest jeszcze kilka sztuk 1.4 z 2012r. (to jest ten silnik montowany w mini one do 2010r.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.