Skocz do zawartości

[KzAK] kamerka samochodowa


cacus

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

coraz więcej dziwnych rzeczy dzieje się na naszych drogach, co powoduje, że dojrzałem do zakupu kamerki buu.gif

I tu pojawia się klasyczny dylemat - co kupić dobrego i nie wydać na to worka pieniędzorów...

Wdzięczny będę za typy i opinie praktyków, a nie teoretyków....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie, coraz więcej dziwnych rzeczy dzieje się na naszych drogach, co powoduje, że dojrzałem do zakupu kamerki I tu pojawia się klasyczny dylemat - co kupić dobrego i nie wydać na to worka pieniędzorów... Wdzięczny będę za typy i opinie praktyków, a nie teoretyków....

Jak zwykle każdy będzie chwalił to, co ma. Ja pierwszy. Kupiłem na Alle... kamerkę Madia tech z kartą 16GB za trochę ponad 200pln. Jestem bardzo zadowolony. IMHO optymalny stosunek jakości do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie,

> coraz więcej dziwnych rzeczy dzieje się na naszych drogach, co powoduje, że dojrzałem do zakupu

> kamerki

> I tu pojawia się klasyczny dylemat - co kupić dobrego i nie wydać na to worka pieniędzorów...

> Wdzięczny będę za typy i opinie praktyków, a nie teoretyków....

A może telefon + uchwyt samochodowy?

Na Androida jest mnóstwo programów do nagrywania, na inne platformy pewnie też.

Żeby nie było sprawdzone praktycznie. Nagrywanie samo startuje po umieszczeniu telefonu w uchwycie, jakość nagrania 720p - wystarczająca, w przypadku wstrząsu smartfon automatycznie archiwizuje nagranie + robi zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> coraz więcej dziwnych rzeczy dzieje się na naszych drogach, co powoduje, że dojrzałem do zakupu

> kamerki

Nie będzie reklamy, bo nie uważam, że ten produkt spełnia wymagania rejestratora samochodowego, ale miałem okazję się nim ostatnio nieco bawić.

RoadRunner 710x

Obrazek fajny, ale tryb nocny to jakaś porażka - prawdopodobnie w ogóle nie działa, mimo, że jest opcja w menu.

To jest raczej kamera sportowa, a nie rejestrator samochodowy.

Plus jest taki, że ma sporo różnych uchwytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie będzie reklamy, bo nie uważam, że ten produkt spełnia wymagania rejestratora samochodowego, ale

> miałem okazję się nim ostatnio nieco bawić.

> RoadRunner 710x

ale nie tego szukam...

Mam najnowszą gopro hero 3 black edition i co z tego, że obraz jest super (poprawili bardzo jakość w słabym oświetleniu) i może nagrywać max rozdzielczość 4k (4096x2160 ) yikes.gif - nie do tego jednak służy..

Skupmy się więc na kamerach zbudowanych z założenia jako rejestratory samochodowe wink.gif

Edit:

doczytałem, że MultiRunner 710x jest przez producenta oznaczana jako "car video recorder", jednak jak dla mnie ma zasadniczą wadę - brak wyświetlacza, przez co np w przypadku stłuczki nie pozwala od razu wskazać winnego passed_out.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam coś takiego:

http://allegro.pl/kamera-rejestrator-do-auta-32gb-omega-menupl-gw24m-i2936454535.html

Generalnie daje radę. Wyświetlacz jest czytelny pomimo małej rozdzielczości. Sama kamerka jest mała więc w zasadzie nie zwraca uwagi. Menu - po polsku, prymitywne ale i tak często się z niego nie korzysta. Nagrywa w 720p (lub VGA) w odcinkach po 2,5 minuty, jak jej się skończy miejsce to nadpisuje najstarszy plik. Ma jakieś opcje detekcji ruchu, dźwięku itp ale ich nie testowałem. Normalnie włącza nagrywanie po podaniu napięcia i przestaje nagrywać po 15 sekundach do jego zaniku. W zestawie dają trefny zasilacz, po jakimś czasie kamerka zaczyna się uruchamiać w trybie dysku USB - pomaga wymiana zasilacza na jakikolwiek 5V 1A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie,

> coraz więcej dziwnych rzeczy dzieje się na naszych drogach, co powoduje, że dojrzałem do zakupu

> kamerki

> I tu pojawia się klasyczny dylemat - co kupić dobrego i nie wydać na to worka pieniędzorów...

> Wdzięczny będę za typy i opinie praktyków, a nie teoretyków....

roadrunner 500 KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> roadrunner 500 KLIK

qrcze... to już kosztuje worek pieniędzy i ma super joystik, który może być fajny na krótką metę... Co ta kamerka ma realnie lepszego, że warto zapłacić więcej o 200 zł od "chińskiego produktu" typu:

http://allegro.pl/kamera-samochodowa-hd-720p-prestigio-tryb-nocny-ir-i2895895121.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> qrcze... to już kosztuje worek pieniędzy i ma super joystik, który może być fajny na krótką metę...

> Co ta kamerka ma realnie lepszego, że warto zapłacić więcej o 200 zł od "chińskiego produktu"

> typu:

> http://allegro.pl/kamera-samochodowa-hd-720p-prestigio-tryb-nocny-ir-i2895895121.html

nie wiem co ma realnie lepszego bo tej co Ty wskazałeś nie mam; pytałeś o opinie praktyków to piszę jaką mam i polecam, bo jakość obrazu jest naprawdę dobra, nagrywa bez przerw itd itp; ta co Ty pokazałeś nie ma fullHD a to 720p to nie wiadomo czy to prawdziwe 720p czy takie interpolowane, ale tego nikt nie napisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obrazek fajny, ale tryb nocny to jakaś porażka - prawdopodobnie w ogóle nie działa, mimo, że jest

> opcja w menu.

> To jest raczej kamera sportowa, a nie rejestrator samochodowy.

No własnie w dzień to całkiem, całkiem ok.gif

nawet widać , że jeździsz na wycieraczkach Alca zlosnik.gif

Ale moim zdaniem nie jest tak źle na tym nocnym trybie

W sumie po tym co sięostatnio na drogach dzieje, myślałem, ż lepiej niech będzie widać więcej niż mniej ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem taką:

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-292747-MiVue-338-EEU.html

Jest ok. Do tego program do odtwarzania, który pokazuje z której strony dostałeś strzała w razie coś. Ja nie użyłem fabrycznego uchwytu tylko umocowałem na blaszce przy pomocy rzepa 3M na tym zakropkownym pasku przy podsufitce, tak że wystaje tylko obiektyw i trzeba się przyjrzeć żeby ją wypatrzyć. Bałem się złodziei i stąd moje kombinacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No własnie w dzień to całkiem, całkiem

> nawet widać , że jeździsz na wycieraczkach Alca

> Ale moim zdaniem nie jest tak źle na tym nocnym trybie

Jest źle.

Ten obrazek był nagrany o 7:20 rano - wówczas jest już prawie widno.

Jak jest ciemno, widzisz tylko źródła światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może telefon + uchwyt samochodowy?

> Na Androida jest mnóstwo programów do nagrywania, na inne platformy pewnie też.

> Żeby nie było sprawdzone praktycznie. Nagrywanie samo startuje po umieszczeniu telefonu w uchwycie,

> jakość nagrania 720p - wystarczająca, w przypadku wstrząsu smartfon automatycznie archiwizuje

> nagranie + robi zdjęcie.

Wystaw przykładowe filmiki na YT i rzuć linkiem. Mój RBM One nagrywa dość sprawnie (Autoguard), ale obraz mu dość mocno faluje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie,

> coraz więcej dziwnych rzeczy dzieje się na naszych drogach, co powoduje, że dojrzałem do zakupu

> kamerki

> I tu pojawia się klasyczny dylemat - co kupić dobrego i nie wydać na to worka pieniędzorów...

> Wdzięczny będę za typy i opinie praktyków, a nie teoretyków....

Aby jakość nagrania był w Full HD to trzeba wydać więcej niż te przysłowiowe 100 zł.

Ja miałem do testów kamerę Prestigio RoadRunner 511 :

Jakość obrazu na pełnym ekranie nawet na telewizorze w Full HD jest bardzo zadowalająca.

Jeśli ktoś woli mniejsze wymiary, przy zachowaniu tej samej jakości nagrania to polecam Prestigio Roadrunner 520.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możliwe. to jest sprzęt za 180zł. Nie można się po nim spodziewać cudów. Te diody IR to dla picu są

a czy te diody (białe) nie powodują efektu lustra, kiedy są włączone i światło odbija się od szyby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiepsko, na full screen nie bardzo sie da odczytać tą żółtą tablice... to nie jest nawet 720p.

właśnie żaden producent nie podaje info odnośnie matrycy - jaką ma rozdzielczość passed_out.gif

informacja w jakiej rozdzielczości zapisywane są pliki nic nie daje passed_out.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możliwe. to jest sprzęt za 180zł. Nie można się po nim spodziewać cudów. Te diody IR to dla picu są

Czy to jest TEN sprzęt? Bo w linku cena jest znacznie niższa, tylko nie mam pewności czy to ten sam produkt, co Twój. Jeżeli tak, to chętnie bym to kupił za te sto kilka zł wink.gif

Aha - da się to jakoś umocować do motocykla? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to jest TEN sprzęt? Bo w linku cena jest znacznie niższa, tylko nie mam pewności czy to ten

> sam produkt, co Twój. Jeżeli tak, to chętnie bym to kupił za te sto kilka zł

> Aha - da się to jakoś umocować do motocykla?

Nagrywa VGA, można przestawić na wyższą (interpolacja). Do motocykla możesz zamontować, tylko musisz sobie wymodzić uchwyt. Gwint w kamerce jest bodajże identyczny z gwintem aparatów cyfrowych do zamontowania na statywie. Kamera nie jest wodoszczelna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to jest TEN sprzęt? Bo w linku cena jest znacznie niższa, tylko nie mam pewności czy to ten

> sam produkt, co Twój. Jeżeli tak, to chętnie bym to kupił za te sto kilka zł

> Aha - da się to jakoś umocować do motocykla?

Tą miałem kupić. Pojechałem do tego sklepu na Grochowską, ale facet na miejscu przekonał mnie do wersji OM205 za 180zł. Ta za 110 ma 480p a 720 jest ekstrapolowane. Mówił, ze ludzie przychodzą i wymieniają na te lepsze, które mają faktyczne 720p.

Skusiłem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> właśnie żaden producent nie podaje info odnośnie matrycy - jaką ma rozdzielczość

> informacja w jakiej rozdzielczości zapisywane są pliki nic nie daje

Jak to nie podaje, oczywiście że podaje.

Kamera Prestigio RoadRunner 511 lub 520 ma matrycę CMOS - 5 Megapixeli. Koszt takiej kamery to około 400 - 460 zł.

Oprócz orginalnych kamer DoD (koszt około 1000 zł) lepszych kamer nie znalazłem.

Ktoś tam psioczy, że nie widać napisów na żółtej tablicy - to wina youtuba. Nagranie puszczone bezpośrednio z kamery na telewizor przez HDMI pozwala odczytać na stop klatce nawet pasek reklamowy pod tablicą rejestracyjną - wtedy kiedy stoję za autem na światłach.

A wszelkie kamerki Omegi, Manty za 100 zł to sobie można darować, szkoda czasu i nerwów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aby jakość nagrania był w Full HD to trzeba wydać więcej niż te przysłowiowe 100 zł.

> Ja miałem do testów kamerę Prestigio RoadRunner 511 :

>

Nie wiem co jest przyczyną, ale filmy z kamer jakie tutaj wrzucacie mają zawsze tą samą wadę. Jakoś średnio sobie radzą ze szczegółami.

na podlinkowanym filmie właściwie nie da się przeczytać ze 100% pewnością tablicy rejestracyjnym na tym Fordzie SUV w 42 sekundzie filmu. Nawet jak samochód z kamerą już stoi, to tablica rejestracyjna pozostaje nieczytelna oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem co jest przyczyną, ale filmy z kamer jakie tutaj wrzucacie mają zawsze tą samą wadę. Jakoś

> średnio sobie radzą ze szczegółami.

> na podlinkowanym filmie właściwie nie da się przeczytać ze 100% pewnością tablicy rejestracyjnym na

> tym Fordzie SUV w 42 sekundzie filmu. Nawet jak samochód z kamerą już stoi, to tablica

> rejestracyjna pozostaje nieczytelna

Duża w tym "zasługa" serwisu youtube.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem co jest przyczyną, ale filmy z kamer jakie tutaj wrzucacie mają zawsze tą samą wadę. Jakoś

> średnio sobie radzą ze szczegółami.

> na podlinkowanym filmie właściwie nie da się przeczytać ze 100% pewnością tablicy rejestracyjnym na

> tym Fordzie SUV w 42 sekundzie filmu. Nawet jak samochód z kamerą już stoi, to tablica

> rejestracyjna pozostaje nieczytelna

Akurat tablica w tym Fordzie jest po prostu brudna.

Na pozostałych autach które mijam : autobusy, opel, fiat i kia rejestracje są czytelne na stop klatce. Tylko brudna rejestracja forda jest mniej czytelna - no ale nie wymagajmy aby kamera potrafiła

umyć panu z forda rejestrację smile.gif To nawet własnymi oczami miałbyś problem z odczytaniem tej brudnej tablicy z forda.

Co ciekawe na telewizorze bezpośrednio z kamery (bez youtuba) można odczytać tą rejestrację z forda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co kupić dobrego i nie wydać na to worka pieniędzorów...

> Wdzięczny będę za typy i opinie praktyków, a nie teoretyków....

Gorąco polecam Prestigio RoadRunner 300 . Mam, używam, jakość fimów bardzo dobra (polecam filmiki na Youtube z testami). Kamerka ta pisiada jeszcze jedną ogromną zaletę: jest bardzo mała - na dłoni można zmieścić ze 4 szt. Ja mam w aucie przed lusterkiem - od wewnątrz jej nie widać, z zewnątrz praktycznie też nie (trzeba się przyjrzeć). Niestety w necie nigdzie nie ma jej wymiarów. Aha - ma metalową, solidna obudowę.

Kamerka robi takie wrażenie, że dwóch kumpli już sobie kupiło tylko po tym jak ją zobaczyli yikes.gif. Tu na forum polecali koledzy model 500, ale żal mi było kasy... Miałem kupić OM205, ale jak zobaczyłem ją na żywo to mnie trochę cofnęło, zwłaszcza że wcześniej miałem w rękach właśnie "300"

Teraz w Euro jest promocja (219zł), ja kupowałem dzień przed jej rozpoczęciem sciana.gif za 249zł. A 3 dychy to kilkanaście browarów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak się ją mocuje? jest jakiś uchwyt, albo miejsce do mocowania na niej?

Jest taki mały uchwyt w komplecie. Ma regulację w dwóch płaszczyznach, bardzo łatwo się wyciąga i wkłada kamerkę, jeśli ktoś chciałby ją chować na noc. Ja mam na stałe i kabelek pociągnięty pod tapicerką do miejsca mocowania, w okolicy lusterka wstecznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam chyba bardzo dużą praktykę.

Kupiłem na Aliexpress kamerkę GS1000, opisaną np. tutaj

Co prawda nagrywa ładnie, jednak w jakości full HD się zawiesza więc ustawiam 720p. Ale ostatnio zaczeła swirowac z zapisem danych - nie chciała nadpisywac plików mimo że była tak ustawiona w menu. Spróbowałem wgrac nowe menu ruskiej firmy Texet i mało nie rozwaliłem kamerki - zresztą opisałem to tutaj

Jak doczytałem - ludzie polecają dostawcę E-Prance. Ja niestety kupilem u innego też mial dużo pozytywnych komentarzy, ale ja niestety źle trafiłem blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam chyba bardzo dużą praktykę.

> Kupiłem na Aliexpress kamerkę GS1000, opisaną np. tutaj

> Co prawda nagrywa ładnie, jednak w jakości full HD się zawiesza więc ustawiam 720p. Ale ostatnio

> zaczeła swirowac z zapisem danych - nie chciała nadpisywac plików mimo że była tak ustawiona w

> menu.

Na tej samej karcie czy nowej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na tej samej karcie czy nowej?

Najpierw miałem jakąś no-name 2 GB , która byla dołączona do telefonu Xperia Neo V, potem kupilem A-data class 10 8GB . Może czas na Kingstona? zlosnik.gif Ale np. Marooha też kupił tę sama kamerke i pisal że nie ma problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gorąco polecam Prestigio RoadRunner 300 . Mam, używam, jakość fimów bardzo dobra (polecam filmiki

> na Youtube z testami). Kamerka ta pisiada jeszcze jedną ogromną zaletę: jest bardzo mała - na

> dłoni można zmieścić ze 4 szt. Ja mam w aucie przed lusterkiem - od wewnątrz jej nie widać, z

> zewnątrz praktycznie też nie (trzeba się przyjrzeć). Niestety w necie nigdzie nie ma jej

> wymiarów. Aha - ma metalową, solidna obudowę.

> Kamerka robi takie wrażenie, że dwóch kumpli już sobie kupiło tylko po tym jak ją zobaczyli . Tu

> na forum polecali koledzy model 500, ale żal mi było kasy... Miałem kupić OM205, ale jak

> zobaczyłem ją na żywo to mnie trochę cofnęło, zwłaszcza że wcześniej miałem w rękach właśnie

> "300"

> Teraz w Euro jest promocja (219zł), ja kupowałem dzień przed jej rozpoczęciem za 249zł. A 3 dychy

> to kilkanaście browarów...

Kamera szału nie robi ale nagrywa, gorzej z dźwiękiem nagrywa ale jest pogłos dudnienia ogólnie zbiera szum z okolicy.

Natomiast roadrunner 500 nagrywa lepiej i głos nagrany jest czysty.

Uważam że skoro kamera ma taka funkcje jak nagrywanie to powinno to działać przyzwoicie a nie byle jak.

Obecnie czekam na Mio 358 ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najpierw miałem jakąś no-name 2 GB , która byla dołączona do telefonu Xperia Neo V, potem kupilem

> A-data class 10 8GB . Może czas na Kingstona? Ale np. Marooha też kupił tę sama kamerke i

> pisal że nie ma problemów

No to sprawdź czy nie jest zablokowana. Moja karta też miała ten suwaczek przesunięty i nie nadpisywała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.