Skocz do zawartości

911 i Cayman S w Policji Poznanskiej...


Muzyk

Rekomendowane odpowiedzi

> To czym wg Ciebie powinna policja patrolowac autostrade

> Lacetti, Astra?

> Ja uwazam ze jezeli to faktycznie policyjne auta to bardzo dobrze ze wkoncu policja ma sensowne

> auta

focus RS, golf GTI, astra OPC, meganki które i tak rozwalili hmm.gif

policja ma też np zabezpieczyć miejsce wypadku, a to takiego prosiaka to nawet pachołków nie włożą icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> focus RS, golf GTI, astra OPC, meganki które i tak rozwalili

> policja ma też np zabezpieczyć miejsce wypadku, a to takiego prosiaka to nawet pachołków nie włożą

Moze porsche posklada dwie przyczepki polskim policjantom grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ze helikoptery z kamerami i możliwością pomiaru prędkości i nie potrzeba żadnych aut - rolą policji

> nie jest uganianie się za nikim - zarejestrować wykroczenie i potem mogą choćby kijankami 1.6

> crdi go zastawić.

Wiesz, że śmigłowiec przez godzinę spokojnego lotu zeżre pół tony paliwa, a ogólna eksploatacja jest droższa, niż w przypadku samolotu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo Vectra 2.5 v6 Turbo w zupelnosci wystraczy do wszystkiego

pewnie mówisz o 2.8 v6 turbo

i rzeczywiście wypróbowałem kiedyś motocyklem taki radiowóz i przy 220 odpuściłem,

zaznaczam, że to nie był pościg, przy 160 widziałem, że coś się mnie trzyma więc odkręciłem i ciągle się zbliżali, wyprzedzili mnie bez kogutów i zaprosili w najbliższej wsi do kontroli. Na szczęście jeden z Panów okazał się być sąsiadem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No aż dziw ze nikt nie wrzucil jeszcze...

> I filmik

W pierwszej chwili myślałem, że to render jakiś, ale film mnie przekonał że to jednak prawda. No cóż - w wielu bogatszych krajach od lat Policja ma jakieś pojedyncze 911, Lambo itp do celów specjalnych. Drogo to kosztuje, być może im do czegoś potrzene .. no ale niechaj i w Polsce mają.

Są jednak słuzby, które bardziej zaskakująco dobierają pojazdy służbowe. Któregoś dnia byłem nieco zaskoczony tym co zobaczyłem. Jechałem sobie spokojnie do pracy, kiedy za mną się pojawiało czarne, migające, wielkie - BMW X6, zjechałem na pobocze, przepuściłem. Kiedy było obok widziałem że na drzwiach miało napisane x40d. Byłem pewien, że to BOR.. dopóki nie zobaczyłem że oznaczenia na tylnej klapie wskazują że to nie BOR tylko Państwowa Agencja Atomistyki. Zastanowiło mnie - po co im taki samochód? Jaki był cel wyboru takiego? Taka wersja X6 kosztuje ok 400 000 zł. Ani nie jest najszybszy samochód ani nie jest najbardziej terenowy. Wybierający musiał się kierować jakimiś dziwnymi kryteriami spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ROZPORZĄDZENIE MINISTRA SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI

> z dnia 9 września 2011 r. w sprawie rejestracji pojazdów Biura Ochrony Rządu, Policji, Agencji

> Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Agencji Wywiadu, Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Straży

> Granicznej, kontroli skarbowej i Służby Celnej

> poza tym brak numeru bocznego i gwiazdy

> nie słyszałem o takich praktykach

> Obstawiam targi 4 kwietnia się zaczynaja.

jakiś tekst

pokazowe auta na targi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co Ci nie pasuje? Mi to akurat odpowiada. W innych krajach Policja też ma kilka takich sportowych

> pojazdów to czemu w Polsce nie ma być?

bo w Polsce policja nie ma na komputery i papier do drukarek... Więc problemy są o wiele bardziej "przyziemne"...

wiadomo że pewnie 90% to złe zarządzanie, ale jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo nas nie stać na długopisy dla pracowników a co dopiero na Porsche.

uważam, że powinni mieć takie pojazdy, ale uzyskane np. poprzez obebranie majątku jakimś bandziorom, jak to ma miejsce za granicą (szczególnie w usa).

Auta - i to baaaardzo drogie - stoją sobie tym czasem na parkingach policyjnych i czekają latami na wyroki sądowe. Po takim okresie już są do wywalenia. A powinna być krótka piłka. Oskarżenie, odbiór majątku, przejęcie auta przez policję ok.gif

Swego czasu byłem w szoku, jakie auta LATAMI stały na policyjnym parkingu pod chmurką (Merc 500s, SAABy, BMW 7, AUDI A8 itp.) dobre dwa lata przejeżdzałem koło nich i oglądałem jak się wtapiają w krajobraz facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swego czasu byłem w szoku, jakie auta LATAMI stały na policyjnym parkingu pod chmurką (Merc 500s,

> SAABy, BMW 7, AUDI A8 itp.) dobre dwa lata przejeżdzałem koło nich i oglądałem jak się

> wtapiają w krajobraz

Bo to taki pewien rodzaj kary.

Zobacz jak Ciebie boli widok takich samochodów, które nie są używane i niszczeją na policyjnych parkingach.

A wyobraź teraz sobie, że jesteś właścicielem takiego samochodu. To dopiero ból. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> uważam, że powinni mieć takie pojazdy, ale uzyskane np. poprzez obebranie majątku jakimś

> bandziorom, jak to ma miejsce za granicą (szczególnie w usa).

> Auta - i to baaaardzo drogie - stoją sobie tym czasem na parkingach policyjnych i czekają latami na

> wyroki sądowe. Po takim okresie już są do wywalenia. A powinna być krótka piłka. Oskarżenie,

> odbiór majątku, przejęcie auta przez policję

A jak potem się okaze ze gość jest niewinny? To mu oddadzą jego auto uszkodzone? I kto zapłaci za utrate wartości? smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i bardzo dobrze niechaj mają

> jak najbardziej takie fury też powinny być na stanie

> oby tylko nie porozbijali je jak te Megane Sport u nas

No ba. A jak dzieciaki beda glodne, to niech jedza szczaw. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak potem się okaze ze gość jest niewinny? To mu oddadzą jego auto uszkodzone? I kto zapłaci za

> utrate wartości?

Myślisz ze po dwóch latach stania pod chmurką auto będzie w stanie nienaruszonym? Tak czy tak, właściciel nie będzie miał z niego użytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślisz ze po dwóch latach stania pod chmurką auto będzie w stanie nienaruszonym? Tak czy tak,

> właściciel nie będzie miał z niego użytku.

Ale jak stało nie ruszane, to wlasciciel nie ma od kogo żądać odszkodowania. A jak oddadzą mu je z pękniętym zderzakiem bo nim jeździli, to jednak już ma prawo żądać naprawy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytamy

Quote:

Jedni mówili, że to żart, inni, że przygotowania do targów Motor Show. Okazało się, że nikt nie miał racji. Dwa Porsche faktycznie trafią w ręce poznańskiej policji

Kilka dni temu na temat policyjnych Porsche widzianych w Poznaniu rozpętała się w internecie prawdziwa burza. Pisały o tym niemal wszystkie strony newsowe snując różnorakie teorie, a filmik dwóch jadących oznakowanych Porsche nakręcony przez internautę zobaczyło od ostatniej środy już ponad 820 tysięcy osób. Dzisiejszy komunikat poznańskiej policji jest dla wszystkich niemałym zaskoczeniem. Okazało się, że żadna z teorii nie jest prawdziwa.

Jak potwierdziła policja na swojej stronie internetowej, dwa najnowsze modele Porsche trafią od zaraz do patrolowania autostrady, dróg ekspresowych i dróg krajowych. Zrealizowanie takiego planu było możliwe dzięki środkom z Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu (European Transport Safety Council ETSC). Do służby trafi Porsche 911 Carrera 4S. Do jego napędu służy 6 cylindrowy boxer o pojemności 3,8 litra i mocy 400 KM. Będzie to bezsprzecznie najszybszy radiowóz w Polsce - prędkość maksymalna wynosi niemal 300 km/h, a przyspieszenie do 100 km/h zaledwie 4,5 sekundy. Jego cena to ponad pół miliona złotych!

Drugi samochód policyjny to Porsche Cayman. Nieco słabszy, ale też tańszy. To podstawowa wersja Caymana z silnikiem o pojemności 2,7 litra i mocy 275 KM. To wystarczy żeby się maksymalnie rozpędzić do 264 km/h i przyspieszyć do setki w czasie 5,6 sekundy. Cayman ze skrzynią PDK kosztuje około 260 000 złotych.

Kto będzie nimi jeździł? Z całej grupy dwustu funkcjonariuszy wyselekcjonowano czterech policjantów, na co dzień pracujących w Wydziale Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu. Dwóch z nich ma cywilne licencje kierowców wyścigowych. W marcu policjanci odwiedzili fabrykę Porsche w Stuttgart-Zuffenhausen gdzie m.in. przeszli specjalistyczne szkolenie na torze testowym.

Projekt rozpoczął się już w 2010 roku. Europejska Rada Bezpieczeństwa Transportu (European Transport Safety Council ETSC) zorganizowała konkurs w związku z projektem "Europejski program działania na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego na lata 2011-2020".

Czy Policji potrzebne są takie samochody? Jeśli, tak jak w tym przypadku, nie płaci za nie podatnik to odpowiedź może być tylko jedna - tak! Dwa Porsche bezsprzecznie zapewnią większe bezpieczeństwo na kontrolowanych odcinkach. Wystarczy, że się pojawią a już każdy pojedzie wolniej. Na pewno takiemu nie zwiejesz, a zwolnić i popatrzeć na takie auto zawsze miło. Gratulujemy poznańskiej drogówce!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.