Skocz do zawartości

Jakie żarówki polecacie H7 (H3 też)


michalkl1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar wymienić bo jak wsadziłem nową (no name za 16zł) to świeci słabiej od tamtej starej przed spaleniem sick.gif

Masakra jakie to teraz badziewie idzie kupić crazy.gif no ale pisze made in P.R.C sick.gif

zależy mi na czymś jaśniejszym ale też żeby to to poświeciło sensowny czas.

A może nie ma sensu przepłacać i np zwykłe tungsramy wystarczą ?

Może ktoś testował poszczególne modele ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mi z tego że H4 świeci kilka lat , skoro po roku pewnie to już świeci na żółto. Ja wolę raz w roku kupić żarówki za 50-60zł za komplet i mieć dobre światło ok.gif Poprzednie żarówki Osram Silverstar jeździły równy rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do tego różnica w barwie światła dyskusyjna!

Ziomek namówił mnie, żebym kupił takie do R6 i jak porównywaliśmy ze zwykłą żarówką firmy X to on widział różnicę (pewnie, żeby obronić swoje wcześniejsze sugestie), a ja nie.

Pewnie jakieś badania wykazują, że jednak różnica jest ale po co przepłacać jak jej gołym okiem nie widać!?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A może nie ma sensu przepłacać i np zwykłe tungsramy wystarczą ?

Ostatnio (w sierpniu) kupiłem H7 +50 czy 60% sygnowane logiem Norauto, wyprodukowane w Indiach i świecą bardzo ładnie. Ile wytrzymają to niewiem.gif, zakładam, że przy mojej jeździe (~32-35kkm/rok) wytrzymają do marca 2014r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie Philips Premium +30% to taki kompromis jakość-cena-trwałość.

Lub innej popularnej marki, nie najtańsza seria, ale też nie najwypaśniejsza - szkoda kasy i pracy na żarówki na kilka miesięcy.

Jeśli się ma osobne światła do jazdy dziennej to wytrzymują dłużej.

btw, zawsze zmieniacie parami żarówki nawet jeśli druga jeszcze nie padła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez 4 lata, kiedy wkładałem do auta h4 tungsrama megalight zarowki wystarczały na 1rok/ ok 20kkm. Zawsze padały jedna po drugiej kilka dni. Teraz gdy mam h7 takze zakupiłem te tungsramy.. I padły latem po 6 miesiacach i ok 10kkm.Teraz jezdze od paru kkm na zwykłych angielskiej firmy podobno i w sumie jestem zadowolony. Tak sie zastanawiam czy jest sens zakupu drogich h7 kiedy swiatla swieca caly rok i tak czy inaczej po ok 10kkm maja pasc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To długo nie poświeci.

W niedzielę zmieniałem w Astrze H...po czterech latach zlosnik.gif

W Astrze G przy tych samych żarówkach muszę zmieniać co jakieś 3-6 miesięcy.

Ostatnio Narvę kupuję i świecą już dobre pół roku smile.gif

Awaryjnie szwagier kupił jakieś CarExpert za 2.50 sztuka, wożę je na zapas, ale nie wiem czy kiedykolwiek założę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Osram Silverstar 2 - mają standardową (nie obniżoną) trwałość, świecą wyraźnie lepiej i nie kosztują bardzo dużo. Sprawdziłem je w 2 autach i jestem bardzo zadowolony smile.gif

Edit: Nightbraker w tych samych autach wytrzymały 3-6 m-cy a SVS2 jeżdżą już ponad 1.5 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nie używałem ale klienci mówią że od 3 do 6 miesięcy

ciekawe jak 3 miesięczna żywotność żarówki ma się do szczególnych warunków sprzedaży konsumenckiej i niezgodności towaru z umową

hmm.gif

ja od ponad roku mam h7 narva i jeszcze świecą a były najtańszymi żarówkami o asortymencie sklepu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>... Nie wiem czy jakakolwiek H7 jest w stanie poświecić

> rok.

W Speed-ym właśnie mi się przepalił zwyczajny Philips po 7 latach. Nie wiem ile świeciła wcześniej bo już z tą żarówką kupiłem auto.

Pisząc inaczej, to było 20kkm.

;-)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ciekawe jak 3 miesięczna żywotność żarówki ma się do szczególnych warunków sprzedaży konsumenckiej

> i niezgodności towaru z umową

tyle że na opakowaniu jest informacja o skróconej żywotności tych żarówek. Z tego co pamiętam raz reklamowaliśmy klientowi NightBreakrey , ale nie mogę sobie przypomnieć jaki był efekt tej reklamacji.

Klientom którzy je wybierają mówimy o tym że mają skróconą żywotność.. klient sam decyduje czy chce je kupić czy nie.. nikt ich nikomu na siłę nie wciska ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wlasnie chce zmienic zwykle H7 na Osram Nightbreaker, pytanie do tych co uzywali/uzywaja tych

> zarowek - jak wyglada kwestia zywotnosci?

Ja mam juz ponad rok ale kupiłem je ze względu na to ze mam założone swiatła do jazdy dziennej które wydłużają ich żywotność.Świecą na pewno lepiej niż zwykłe H7.

A może takie byś przetestował http://allegro.pl/listing/listing.php?string=GE+h7 to jest chyba Tungsram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak sie zastanawiam czy jest sens zakupu drogich h7

> kiedy swiatla swieca caly rok i tak czy inaczej po ok 10kkm maja pasc...

Zależy od tego, czy jeździsz więcej w dzień czy w nocy. Jak w nocy i głównie w trasach to IMO warto kupić lepsze i jaśniejsze żarówki a jak w dzień lub nawet w nocy ale i tak po mieście-to już chyba nie koniecznie... hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wlasnie chce zmienic zwykle H7 na Osram Nightbreaker, pytanie do tych co uzywali/uzywaja tych

> zarowek - jak wyglada kwestia zywotnosci?

Zużyłem już kilka kompletów i regularnie wystarczają na ok. 6 mieisęcy, po czym padają w odstępie 1-2 dni jedna po drugiej. Dobre są - właśnie w weekend wsadziłem kolejny komplet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyczytałem, że dość dobre są Unitec Xenon Mega White. Cena dość dobra i są najjaśniejsze

I wytrzymują 2-3 tygodnie zlosnik.gif

A do autora.

Jasności szukasz to Tungsramy +50 lub +90 (wytrzymały mi w palio 8 miesięcy)

Trwałości, Philips +30 lub GE. (pierwsze wytrzymały mi 18 miesięcy, drugie mam do dziś, czyli w sumie ponad 2+ lata)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam zamiar wymienić bo jak wsadziłem nową (no name za 16zł)

jak no name za 16PLN to nieźle kosztowała icon_eek.gif

Ale: żarówka to nie wszystko, podstawa to jakość/rodzaj instalacji.

Dlaczego:

1. samochód X, wszystko fabryczne, żarówka pada co 4-6miesięcy. Jaką nie włożysz. Jest dzwon, zmieniasz reflektor na "zamiennik" gdzie nie masz oprawki żarówki przepuszczającej prąd podany kostką na cały reflektor tylko zwykłą kostkę na żarówkę, jak w H4 - działa 2-3 lata. To że są inne problemy - inny wątek grinser006.gif

2. samochód Y - kostka na żarówkę. Wkładasz żarówkę za 10PLN jak i za 30PLN, standardowe H7. Padają po pół roku. Info od ASO: samochód Y ma walniętą wiązkę, fabrycznie. I już.

I weź z tym walcz.

Można zmieniać żarówki w nieskończoność, różnych firm. A jak padnie - nie zawsze to wina żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam zamiar wymienić bo jak wsadziłem nową (no name za 16zł) to świeci słabiej od tamtej starej

> przed spaleniem

> Masakra jakie to teraz badziewie idzie kupić no ale pisze made in P.R.C

> zależy mi na czymś jaśniejszym ale też żeby to to poświeciło sensowny czas.

> A może nie ma sensu przepłacać i np zwykłe tungsramy wystarczą ?

> Może ktoś testował poszczególne modele ?

Ja nie kupię już osramów, ostatnio wybuchły mi dwie i ponownie wróciłem do tungsramów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Philips Premium +30, kiedyś się to nazywało Philips Premium Standard chyba - da się jeszcze takie kupić? Bo to co przyszło nazywa się Philips Visio +30 i szczerze to jestem zawiedziony, na pewno nie taka jakość jak opisywana w testach i na forach. Światło ciemno-żółte, niby mocne ale... jakoś to nie to. Może nie w moich reflektorach?

Wyjąłem je i włożyłem leciwe już żarówki H7 marki Carrefour. Sądząc po testach z netu, jest to odpad produkcyjny Bosha. I co? Jestem mega zaskoczony. Żarówki za chyba 28zł komplet, świecą znacznie lepiej, światło nie tylko jaśniejsze, ale wyraźnie mocniejsze. Do tej pory jedne z najlepszych jakie miałem.

Polecam Tungsramy Megalight +50/60 (lub to samo tylko dostępne drożej ale za to na miejscu w Tesco, GE Megalight +50). Miałem w dwóch samochodach, świecą ładnie, trwałość w miarę ok jak na "+50", cena niska. Miałem Megalight +90 - w H4 i H7. H7 świecą bardzo krótko i niszczą reflektor - grzeje się i plastik (poliwęglan) matowieje, taką mam o nich opinię. Światło dają białe. Tych +120 bałbym się trwałości i grzania.

Mam nowe GE Megalight +50, może założę i porównam z Carrefour, spodziewam się bardzo podobnego wyniku albo i Carrefour lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.