Skocz do zawartości

Co to za strzałki na środku jezdni między pasami?


pebepebe

Rekomendowane odpowiedzi

> Jak Ty zdobyłeś prawo jazdy? Miałem to na kursie.

U mnie np. nie było tego na kursie, a zdawałem nie dawno bo w 2005 roku. Ale o fakcie strzałem dowiedziałem się jeżdżąc po Czechach. W PL nie widziałem na trasie ich nigdy, bo ich nie malują wink.gif

Przynajmniej ja ich nigdzie jeszcze nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie np. nie było tego na kursie, a zdawałem nie dawno bo w 2005 roku. Ale o fakcie strzałem

> dowiedziałem się jeżdżąc po Czechach. W PL nie widziałem na trasie ich nigdy, bo ich nie

> malują

> Przynajmniej ja ich nigdzie jeszcze nie widziałem.

Przykład zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może on nie miał. Co w tym takiego dziwnego?

Dziwne że kierowca który przeszedł cykl szkoleniowy i powinien znać przepisy, znaki, linie itp. tego nie wie.

Jak ktoś napisze ze rowerzyści czy piesi nie znają przepisów to zaraz jest wielkie halo, a kierowcy to po prostu mogli przecież czegoś nie mieć na kursie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwne że kierowca który przeszedł cykl szkoleniowy i powinien znać przepisy, znaki, linie itp.

> tego nie wie.

> Jak ktoś napisze ze rowerzyści czy piesi nie znają przepisów to zaraz jest wielkie halo, a kierowcy

> to po prostu mogli przecież czegoś nie mieć na kursie

A do czego służy coś takiego to wiesz?

image024.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwne że kierowca który przeszedł cykl szkoleniowy i powinien znać przepisy, znaki, linie itp.

> tego nie wie.

> Jak ktoś napisze ze rowerzyści czy piesi nie znają przepisów to zaraz jest wielkie halo, a kierowcy

> to po prostu mogli przecież czegoś nie mieć na kursie

Znasz cały PORD ? Teoretycznie powinieneś zlosnik.gif

Nie popadajmy w paranoję. Nie jest to jakieś szczególnie ważne i popularne oznaczenie. Poza tym zauważ że zobaczył i się zapytał co to jest. A rowerzyści czy piesi wychodzą z założenia że nie muszą znać przepisów. To jest jednak pewna różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A mogli zrobić 4 pasy

Mogli smile.gif Wystarczyło zrobić drogę szerszą o jakieś 2 metry na całej jej długości i byłyby 4 pasy. Co z tego, że z szybkiego, lewego pasa ludzie skręcaliby do domów i sklepów i co chwilę byłby jakiś wypadek w rodzaju najechania na tył, wepchnięcia pod samochody jadące z przeciwka itp. itd. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mogli Wystarczyło zrobić drogę szerszą o jakieś 2 metry na całej jej długości i byłyby 4 pasy. Co

> z tego, że z szybkiego, lewego pasa ludzie skręcaliby do domów i sklepów i co chwilę byłby

> jakiś wypadek w rodzaju najechania na tył, wepchnięcia pod samochody jadące z przeciwka itp.

> itd.

ok.gif

ale poza zabudowanym juz tak, może nie 4 a 2+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zwłaszcza ze wprowadzili je w 2002

Nie wiem tylko o co te zdziwienie.

Prawko tez zrobilem wczesniej, ale widzac te strzalki na 8-ce i miejsce ich malowania, bez sprawdzania przepisow intuicyjnie wiadomo o co chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem tylko o co te zdziwienie.

> Prawko tez zrobilem wczesniej, ale widzac te strzalki na 8-ce i miejsce ich malowania, bez

> sprawdzania przepisow intuicyjnie wiadomo o co chodzi.

ok.gif

spotkałem sie z tym za granicą i pamietam jak rozmawialiśmy że fajnie jakby w PL wprowadzili

i wprowadzili smile.gif

i jest tego coraz więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem tylko o co te zdziwienie.

> Prawko tez zrobilem wczesniej, ale widzac te strzalki na 8-ce i miejsce ich malowania, bez

> sprawdzania przepisow intuicyjnie wiadomo o co chodzi.

Dokładnie tak. Ja ma prawko od 1987 r, kiedy nikt o strzałkach nie słyszał, ale widząc je na trasie intuicyjnie wiem że trzeba kończyć wyprzedzanie. Kierowcy, co z wami się dzieje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gadasz nie na temat celowo czy jest inny powód?

Quote:

ale widząc je na trasie intuicyjnie wiem że trzeba kończyć wyprzedzanie.


Naprawdę nie widzisz idiotyzmu tego stwierdzenia? Znaczy jak nie ma strzałek to nie wiesz kiedy trzeba zakończyć wyprzedzanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie np. nie było tego na kursie, a zdawałem nie dawno bo w 2005 roku. Ale o fakcie strzałem

> dowiedziałem się jeżdżąc po Czechach. W PL nie widziałem na trasie ich nigdy, bo ich nie

> malują

> Przynajmniej ja ich nigdzie jeszcze nie widziałem.

U nas sporo tego jest ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.