Skocz do zawartości

Gdzie donieść...


ArekMiz

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od jakiegoś czasu kamerkę w samochodzie. I wczoraj udało mi się nagrać samochód, który pojechał prosto z pasa do skrętu w prawo - kierowca ominął w ten sposób spory rządek czekających na pasie do jazdy prosto. Problem w tym, że łamiącym przepisy był radiowóz policyjny. Bez włączonych sygnałów i koguta. smile.gif Pytanie brzmi: gdzie wysłać filmik z doniesieniem? smile.gif

Bo że wyślę do mojego kolegi ze studiów A.Gajadhura (który z rzecznikiem Policji prowadzi taki fajny program z wykorzystaniem filmków od kierowców) - to już postanowiłem... sick.giftongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam od jakiegoś czasu kamerkę w samochodzie. I wczoraj udało mi się nagrać samochód, który pojechał

> prosto z pasa do skrętu w prawo - kierowca ominął w ten sposób spory rządek czekających na

> pasie do jazdy prosto. Problem w tym, że łamiącym przepisy był radiowóz policyjny. Bez

> włączonych sygnałów i koguta. Pytanie brzmi: gdzie wysłać filmik z doniesieniem?

> Bo że wyślę do mojego kolegi ze studiów A.Gajadhura (który z rzecznikiem Policji prowadzi taki

> fajny program z wykorzystaniem filmków od kierowców) - to już postanowiłem...

A ja Tobie życzę, aby w Twojej pracy ktoś Ci robił pod górkę, tak jak Ty chcesz zrobić innym no.gifpad.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie spokój. Kiedyś chciałem składac skarge na nieuprzejmego policjanta na komisariacie i znajomi prawnicy mi odradzili. Można sobie tylko kłopotów narobić

A co do filmików - jestem jak najbardziej za tępieniem wyjątkowych świrów na drogach, ale wysyłanie na Policję filmików pokazujących, że ktos nie właczył kierunkowskazu albo rozmawiał przez komórkę uważam za grubą przesadę. Mamy stac się państwem donosicieli jak ZSRR w czasach stalinowskich? Poza tym Policja tez ma co do roboty a nie zajmowac się bzdetami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo że wyślę do mojego kolegi ze studiów A.Gajadhura (który z rzecznikiem Policji prowadzi taki

> fajny program z wykorzystaniem filmków od kierowców) - to już postanowiłem...

Do tego upublicznij na YT i wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja Tobie życzę, aby w Twojej pracy ktoś Ci robił pod górkę, tak jak Ty chcesz zrobić innym

Gdyby każdy z nas tak zrobił to policja ile mandatu by wsadziła i pkt ? Więc nie uznaję tego za utrudnianie pracy. Skoro wymaga się od innych przestrzegania przepisów samemu należy dawać przykład jak to robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z przedmowcami, trzeba raportowac, oni powinni dawac przyklad... ale dobry a nie taki.

Gadanie typu 'utrudniasz prace' jest wlasnie opieraniem sie na zlych przykladach, po to sa prawa zeby ich przestrzegac a nie naginac wszystko jak sie da...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdyby każdy z nas tak zrobił to policja ile mandatu by wsadziła i pkt ? Więc nie uznaję tego za

> utrudnianie pracy. Skoro wymaga się od innych przestrzegania przepisów samemu należy dawać

> przykład jak to robić.

Dokładnie tak! co innego, gdyby radiowóz jechał na bombach, a tak jest zwykłym uczestnikiem ruchu, którego obowiązują te same zasady, co wszystkich. Jeśli myśli, że mu "wolno", bo ma napis Policja, to wyprostujmy go - mandacik, punkty i wszystko w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z doniesieniem, to tylko na Policję. Przy okazji wstąp do ORMO.

Nie rozumiem Waszego oburzenia. Imo prawo ma być jednakowe dla wszystkich. Zwykły obywatel by za to dostał mandat, to dlaczego zwykły policjant ma się czuć uprzywilejowany, skoro jechał bez sygnału?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij do TVN24 na kontaktTVN24. Jak się im spodoba, to zrobią aferę na cały kraj i znowu będzie się musiał tłumaczyć, ten biedny rzecznik policji zlosnik.gif

Będą mieli do kolekcji ostatnich filmów - policjantów którzy nie potrafią obezwładnić faceta, policjanta, który mówi babce, że jest niefotogeniczna itp... cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donoś gdzie tylko możesz. Jak Cię wywalą drzwiami to właź oknem. To zachowanie musi ujrzeć światło dzienne i zostać napiętnowane a sprawca surowo i przykładnie ukarany. Jeżeli Ci się uda dociec kto prowadził ten samochód to doprowadź aby został zawieszony w czynnościach a po rozprawie usunięty ze służby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam od jakiegoś czasu kamerkę w samochodzie. I wczoraj udało mi się nagrać samochód, który pojechał

> prosto z pasa do skrętu w prawo - kierowca ominął w ten sposób spory rządek czekających na

> pasie do jazdy prosto. Problem w tym, że łamiącym przepisy był radiowóz policyjny. Bez

> włączonych sygnałów i koguta. Pytanie brzmi: gdzie wysłać filmik z doniesieniem?

> Bo że wyślę do mojego kolegi ze studiów A.Gajadhura (który z rzecznikiem Policji prowadzi taki

> fajny program z wykorzystaniem filmków od kierowców) - to już postanowiłem...

To dołącz do tego mój filmik:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak pies mi daje mandat za przewinienie to pies też powinien dostać mandat za przewinienie , prawo

> obowiązuje wszystkich albo nikogo

Pokazałeś swój poziom dna...

A jak Ci ukradną samochód albo obrobią mieszkanie to też wejdziesz na komisariat i powiesz, żeby Ci psy pomogły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem kilka dni temu skręcić na rondzie w prawo, ale ponieważ żaden z miłych białostockich kierowców nie wpuścił mnie na prawy pas, pojechałem w prawo ze środkowego pasa (bez kolizyjności z kimkolwiek, bo rondo było puste, a ci z prawego pasa łapali prawy pas na ulicy w którą skręcali, podczas gdy ja wziąłem lewy).

No, tak teraz sobie myślę, ciekawe, czy któryś z tych fajnych kierowców był również na tyle fajny, by mnie nagrać i podkablować policji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdyby każdy z nas tak zrobił to policja ile mandatu by wsadziła i pkt ? Więc nie uznaję tego za

> utrudnianie pracy. Skoro wymaga się od innych przestrzegania przepisów samemu należy dawać

> przykład jak to robić.

Dokładnie. Sprzątanie należy zaczynać od własnego podwórka. Zwłaszcza, że przecież na AK najwięcej wypowiedzi w wątkach, gdzie ktoś dostał fotkę jest w stylu: "przekroczyłeś, sfocili, to zapłać:. Więc analogicznie: "Policjancie, popełniłeś wykroczenie, obywalel przypadkiem sfilmował, poddaj się karze." smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pokazałeś swój poziom dna...

> A jak Ci ukradną samochód albo obrobią mieszkanie to też wejdziesz na komisariat i powiesz, żeby Ci

> psy pomogły?

już wyjaśniam proszę Pana :

ad1 . pies - ludzik z drogówki , umiejący dawać tylko mandaty bo musi wyrobić limity , mam z nimi styczność - jak każdy , zero szacunku do niego ,

ad2 . policjant - pracuje w wydziale np kryminalnym , śledczym , też mam z nimi przyjemność - pełny szacunek , w porządku ludzie , nie jedno widzieli , w niejednej sytuacji byli , kawał dobrej roboty odwalają trophy.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ad2 . policjant - pracuje w wydziale np kryminalnym , śledczym

> pełny szacunek , w porządku ludzie , nie jedno widzieli , w niejednej sytuacji byli , kawał dobrej roboty odwalają

no ja tez mam styczność- mój sąsiad jest śledczym. ogólnie spoko gość jakby nie to, ze codziennie nawalony. i właśnie z tego powodu ostatnio go żona zostawiła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy stac się państwem donosicieli jak ZSRR w czasach

> stalinowskich?

Po prostu no comments

Jak to jest możliwe, że "polaczki" jakoś potrafią respektować przepisy w D? Czyżby M.IN. (podkreślam to"m.in.") po za tym, że Policja świeci przykładem często, nie cacka się to może liczyć na współpracę ze społeczeństwem...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak na mnie to raczej strach przed karą w Ojro

Mandaty tam są akurat niezbyt duże, ale wykrywalność dużo, dużo wyższa (własnie dzięki donosom).

> Mandaty powinny być 10x wyższe.

> Jakbyś miał dostać 5000 mandatu, a nie 500 zł to jechałbyś 100 w zabudowanym czy 45 km/h?

Bez problemu. A to dlatego, że i tak nikt nie złapie. Jeżeli mam prawdopodobieństwo złapania 0,00001%, to mogę robic wszystko (jak teraz) i mandat może wynosić nawet 100.000 zł, nie interesuje mnie to, bo i tak nikt mnie nie złapie. Natomiast przy mandacie zaledwie 50 zł, ale za to z prawdopodobieństwem nawet 20% - będę jeździł przepisowo. Tak to właśnie działa w Europie - ludzie donoszą, wykrywalność jest duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mamy stac się państwem donosicieli jak ZSRR w czasach

> Po prostu no comments

> Jak to jest możliwe, że "polaczki" jakoś potrafią respektować przepisy w D? Czyżby M.IN.

> (podkreślam to"m.in.") po za tym, że Policja świeci przykładem często, nie cacka się to może

> liczyć na współpracę ze społeczeństwem...?

Chyba nie zrozumiałeś. Jestem za przestrzeganiem przepisów, jednak bez nadmiernej przesady jak np. w Szwajcarii gdzie podobno wystarczy że ktoś ma właczony silnik na postoju dłużej niz minutę i już okoliczni mieszkańcy dzwonia na policję. Tobie sie nigdy nie zdarzył zaden bład za kierownicą? Nie ma ludzi nieomylnych, kazdy może mieć słabszy dzień, zresztą w miare upływu lat zdrowie nie jest juz takie jak w młodości. A ile jest narzekań w necie na kobiety za kierownicą. Chciałbyś aby ludzie w PL zasypywali Policję głupimi nagraniami z kamerek jak ten dziadek z Łodzi? A potem sa narzekania że Policja nie przyjeżdża na miejsce wypadku, długo się czaka na zgłaszanie przestępstw. A policjanci pisza i piszą długie elaboraty.

Co do nadgorliwych zgłaszaczy to wystarczy nie przyjąc mandatu i wtedy musi sie odbyc sprawa w sądzie na której donosiciel musi się stawic i złozyć zeznanie. I jak sie o tym dowie to może mu rura zmieknąć. W Polsce nigdy nie lubiono kapusiów i donosicieli i IMO jest to jedna z pozytywnych cech naszego narodu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proszz

> cechuje ich kamizelka i tępy wzrok wyłaniający się spod czapki

nie przepadam za policją, jak chyba większość kierowców, natomiast zdecydowanie przeginasz no.gif

Gość, który został zbanowany za to, że podjął merytoryczną dyskusję z K3 zlosnik.gif moim zdaniem popełnił przewinienie zdecydowanie mniejszego kalibru. Dziwię się, że na MK toleruje się wyzywanie policji od psów no.gif

A odnośnie kolegi - są dwa wyjścia masz jaja albo ich nie masz.

Jak masz, to wysyłaj do komendanta lub jeśli to była drogówka do naczelnika wydziału ruchu drogowego właściwego dla miejsca gdzie to się stało i poproś o precyzyjną odpowiedź.

Jak nie masz - wrzucaj na portale internetowe, fejsbuki, jutuby i tefałeny - najlepiej anonimowo.

Wybór należy do Ciebie. Zastanów się jedynie, bo może kiedyś chciałbyś, żeby Tobie ktoś dał możliwość obrony i wytłumaczenia wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam od jakiegoś czasu kamerkę w samochodzie. I wczoraj udało mi się nagrać samochód, który pojechał

> prosto z pasa do skrętu w prawo - kierowca ominął w ten sposób spory rządek czekających na

> pasie do jazdy prosto. Problem w tym, że łamiącym przepisy był radiowóz policyjny. Bez

> włączonych sygnałów i koguta. Pytanie brzmi: gdzie wysłać filmik z doniesieniem?

> Bo że wyślę do mojego kolegi ze studiów A.Gajadhura (który z rzecznikiem Policji prowadzi taki

> fajny program z wykorzystaniem filmków od kierowców) - to już postanowiłem...

Pochwal się jak dostaniesz ok.gif

287279555-ormo.jpg

post-8270-14352522151097_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.