Skocz do zawartości

Jakie wycieraczki, Bosch to kupa


jahooo

Rekomendowane odpowiedzi

> Jakie płaskie wycieraczki polecacie. Fabryczne wytrzymały mi 3 lata. Kupiłem BOSCH AeroTwin i po

> pól roku sa do wyrzucenia. Dbałem o nie, szwagier kupił w tym samym czasie te same jeżdzi

> mniej ale też już widzi oznaki zużycia.

Widać ogólnie jakość spadkową, u mnie w ibizie 6J wytrzymały fabryczne 2,5 roku, aktualnie kupiłem na szybko w norauto wycieraczki z ich logo za ok 40zł szt. i jestem zadowolony. Gdzie te czasy że fabryczne wycieraczki w Arosie wytrzymały mi 6lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie wytrzymały roku i zaczeły mazać a komplet kosztował mnie 110 PLN. 3 lata przejeżdziłem na SKF,

> pewnie kupione w DE jeszcze przed sprowadzeniem auta

a ja śmigam na 2 aucie i jestem zadowolony, może idealne nie są, ale dla mnie się sprawdzają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie płaskie wycieraczki polecacie.

Ja od lat stosuję Bosch. W poprzednim aucie miałem bezprzegubowe Bosch Aerotwin, wcześniej stosowałem zwykłe (Clio I). Aerotwin używałem przez ok.2,5 roku (ok.80 tys.km) i do końca było ok.

Następne też kupię Bosch zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeden zestaw przez ten okres/przebieg?

Tak. Pojedyncze smugi zaczęły już zostawiać, ale nie rozmazywały wody po szybie.

Pracowały też głośniej pod koniec użytkowania (guma chyba twardnieje z czasem).

ps.

Nie wymyślam tego. Spisuję wszystkie wydatki związane z samochodem w arkuszu kalkulacyjnym (przebieg, data, cena), łatwo mi wyciągnąć takie info grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie płaskie wycieraczki polecacie. Fabryczne wytrzymały mi 3 lata. Kupiłem BOSCH AeroTwin i po

> pól roku sa do wyrzucenia. Dbałem o nie, szwagier kupił w tym samym czasie te same jeżdzi

> mniej ale też już widzi oznaki zużycia.

Płaskie to nie wiem, bo w Lancerze płaskie się nie sprawdzają. Za to klasyczne Champion wytrzymują długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie płaskie wycieraczki polecacie. Fabryczne wytrzymały mi 3 lata. Kupiłem BOSCH AeroTwin i po

> pól roku sa do wyrzucenia. Dbałem o nie, szwagier kupił w tym samym czasie te same jeżdzi

> mniej ale też już widzi oznaki zużycia.

Bo wycieraczki się zużywają i to szybko. Wszystko zależy od tego jak pracują, czy na sucho, czy na mokro. Do tego trochę kamyczków i kurzu i to wystarcza.

Wszystkiego dopełnia rysowana wspomnianymi kamyczkami i drobinkami kurzu szyba. Gdy szyba jest porysowana to każda wycieraczka będzie się szybko zużywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo wycieraczki się zużywają i to szybko. Wszystko zależy od tego jak pracują, czy na sucho, czy na

> mokro. Do tego trochę kamyczków i kurzu i to wystarcza.

> Wszystkiego dopełnia rysowana wspomnianymi kamyczkami i drobinkami kurzu szyba. Gdy szyba jest

> porysowana to każda wycieraczka będzie się szybko zużywać.

do tego by wypadało dorzucić starzenie wycieraczek na półce. Tanie wycieraczki z marketów wtedy mogą spokojnie pokonać markowe ze sklepu z małym ich obrotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie płaskie wycieraczki polecacie.

Do VW i wcześniej do Skody (ale nie płaskie; przez ostatnie 2 lata jej używania) kupowałem w ASO. Najlepsze. ok.gif

W VW mam dopiero drugi komplet, od 2009, ale mało jeżdżę (70 kkm przez 4,5 roku).

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bosch po tygodniu skacze ...

> Motgum również słabo i skacze po szybie ...

Wyreguluj sobie kąt pochyłu pióra wycieraczki jeżeli skacze tylko w jedną stronę. Jeżeli w obie to masz luzy na mechanizmie i żadna wymiana samych wycieraczek nic nie pomoże ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyreguluj sobie kąt pochyłu pióra wycieraczki jeżeli skacze tylko w jedną stronę. Jeżeli w obie to

> masz luzy na mechanizmie i żadna wymiana samych wycieraczek nic nie pomoże ...

Tylko w jedną stronę, na starcie skacze, wraca jest cisza, szyba jak nowa, wymieniana na nową bo stara od kamyczka pęknięta była. Jak to się reguluje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko jest jeden problem

> Quote:

> Not suitable for Aerotwin wipers

W ogóle ten wymysł z płaskimi wycieraczkami jest dziwny. Im dłuższa wycieraczka, tym trudniej dobrać coś płaskiego, co działa.

Ja po przetestowaniu paru różnych (Valeo, Motgum, jakieś marketowe) kupiłem w końcu Motgumy z klasycznym szkieletem. I dopiero te dają radę na odp. poziomie. A solidny szkielet pozwala mi wymieniać same gumki, tanie jak barszcz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z miesiąc do tyłu do obu moich autek kupiłem w pobliskim " Chińskim Markecie" płaskie po 10 zł/ szt. Na standardowy uchwyt "U".

Do "Cienkiego" na przód dwie szt. i do XP na tylną szybę.

Spisują się rewelacyjnie, szczególnie w XP. Po ok roku wymieniłem Boscha dedykowaną do XP na tył właśnie na dłuższą tą po 10 zł chińską. Przez założenie dłuższego pióra wyciera mi prawie całą szybę , a nie tylko okienko rewizyjne. Działają cichuteńko i bardzo dobrze zbierają zarówno w CC jak i Citroenie.

W XP na przodzie natomiast od roku siedzą standardowe Motgum- 30 zł/szt. Musiałem je kupić bo potrzebne 650 mm i na ogół jest problem z dostaniem od ręki. Działają dobrze, ale nie ma rewelacji. Taka Chińska płaska po 20 zł/szt lepiej wycierała tylko po roku rozsypała się. Popękała obudowa plastikowa i właśnie musiałem wymienić na te z motgumu.

Natomiast do cienkiego na tylną szybę kupiłem nowy zestaw ramię i pióro z Motgumu. To akurat działa bardzo dobrze i jestem pod wrażeniem wykonania i solidności kompletu.

Tak myśląc na temat wycieraczek i ich ogólnej dostępności zdecydowanie jestem za tym, aby raz na rok, lub co pół roku kupić takie tanie pióro po ok. 10-12 zł/szt, niż wywalić za logo 100 zł/parę i bać się czy rok wytrzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja tego nie chce kupić chodziło mi o urządzenie.

ja wiem ok.gif

> Swoją drogą przecież to się robi chyba bez wycieraczki zamontowanej?

bez, ale wychodzi na to, że zmiana kąta ramion wycieraczek źle wpływa na ich pracę/ ew nie powoduje poprawy takiej jak w szkieletowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A solidny szkielet pozwala mi

> wymieniać same gumki, tanie jak barszcz.

bezszkieletówki, które teraz mam, wyglądają jakby dało się w nich wymienić samo pióro.

Element trzymający gumkę jest metalowy, bez żadnych owiewek/spoilerów i ma ''oczka'' do wprowadzenia gumki.

Ale ogólnie podzielam podejście tanie wycieraczki i wymian nawet co pół roku, niż kiszenie zużytych bo szkoda kolejnej 100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie płaskie wycieraczki polecacie. Fabryczne wytrzymały mi 3 lata. Kupiłem BOSCH AeroTwin i po

> pól roku sa do wyrzucenia. Dbałem o nie, szwagier kupił w tym samym czasie te same jeżdzi

> mniej ale też już widzi oznaki zużycia.

W rajdówce mam Chińczyki z reala za 4,99 sztuka i dają radę. A do auta żony kupiłem polskie motguma za 35 zł komplet i też dają radę drugi rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie płaskie wycieraczki polecacie. Fabryczne wytrzymały mi 3 lata. Kupiłem BOSCH AeroTwin i po

> pól roku sa do wyrzucenia. Dbałem o nie, szwagier kupił w tym samym czasie te same jeżdzi

> mniej ale też już widzi oznaki zużycia.

kupuję w Norauto ich markę. Opis na opakowaniu wskazuje, że to niskobudżetowe Valeo, ścierają bdb ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.