Skocz do zawartości

zamiennik reflektorów


jozek

Rekomendowane odpowiedzi

> depo vs. tyc

Wg mnie obydwa kupowate.

Valeo, Hella o niebo lepsze. Nawet używane (biorąc pod uwagę, że jest spora podaż używanych z rozbiórki z zachodu, gdzie w większości krajów świateł zasadniczo nie używa się w dzień, więc zużycie odbłyśników to ułamek tego co u nas)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może to był akurat wyjątek w moim przypadku, ale kupiłem depo do roomstera i świeciło to

> tragicznie.

Ze znanych mi przypadków Depo w Lanosie i Stilo też świeciło dużo gorzej od fabrycznych wypalonych i zmatowiałych oryginałów, choć same lampy wyglądały bardzo ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> depo vs. tyc

> autko yaris 1fl

Ani jedno ani drugie, kup oryginał.

Też się kiedyś skusiłem na TYC i podziałały miesiąc a później stopiło się mocowanie żarówki, i to w lewym i w prawym !

Na tej pseudo oszczędności wyszedłem tylko na minus bo i tak musiałem kupić nowe, więc wybór padł na mało używane oryginały...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swoją drogą - po co chcesz wymieniać te lampy? Bo jak są żółte i matowe, to można to nawet samemu

> doprowadzić do względnego porządku. Były o tym wątki, a w sieci można znaleźć nawet "profi"

> porady i filmiki .

Według mnie to niepotrzebna robota, której efekt jest krótkotrwały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depo w Fabii - świeci, ale z jakimiś plamami, zatyczka nawet od tyły nie działa jak trzeba..kupione w IC więc na pewno DEPO. Jakbym wiedział, że tak będzie to w tej samej cenie miałbym Hella używane.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> depo vs. tyc

> autko yaris 1fl

Kupiłem jakiś czas temu kierunkowskazy TYC bo oryginalne miałem popękane od kamieni, i ich wykonanie to totalna tragedia. Musiałem je sobie uszczelnić silikonem. Na szczęście po założeniu wyglądają ok ale sam montaż nie był zbyt przyjemny. Reflektorów tej firmy bym nigdy nie kupił grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam doswiadczenia tylko z Depo - w Felici. Z tego co pamietam: jeden (prawy) swiecil dobrze, w drugim (lewy) od razu cos bylo urwane i swiecil w ziemie, nie dalo sie regulowac wysokosci. Wymienilem ten felerny na kolejny - cale szczescie ze w tym aucie wykrecenie reflektora zajmowalo minute wiec wykrecilem, wszedlem do sklepu, wymienilem i od razu zamontowalem - ten byl lepszy ale nie swiecil tak jak pierwszy. Regulacja plany swiatla byla dziwna bo czesc skosna stala w miejscu a pozioma sie poruszala gora-dol. Ale juz nie chcialo mi sie tematu drazyc i tak zostawilem. Po 2-3 latach swiecily dalej normalnie i tak auto sprzedalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swoją drogą - po co chcesz wymieniać te lampy?

dzisiaj jechałem żony autem do pracy, i drogowe świecą tam gorzej już mijania u mnie w megane hehe.gif

> Bo jak są żółte i matowe, to można to nawet samemu

> doprowadzić do względnego porządku. Były o tym wątki, a w sieci można znaleźć nawet "profi"

> porady i filmiki .

spoko, ale nie mam czasu ani ochoty na takie "naprawy"

środek pewnie też jest wypalony, reflektory mają 11lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dzisiaj jechałem żony autem do pracy, i drogowe świecą tam gorzej już mijania u mnie w megane

> spoko, ale nie mam czasu ani ochoty na takie "naprawy"

> środek pewnie też jest wypalony, reflektory mają 11lat

Wpisz w Google "regeneracja reflektorów" i skorzystaj. Dostaniesz za ułamek ceny praktycznie nowe lampy, bez porównania do jakiegokolwiek zamiennika. Chyba, że trzy czy cztery dni bez auta są nie do przeskoczenia (o ile załatwiasz temat kurierem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wpisz w Google "regeneracja reflektorów" i skorzystaj. Dostaniesz za ułamek ceny praktycznie nowe

> lampy, bez porównania do jakiegokolwiek zamiennika. Chyba, że trzy czy cztery dni bez auta są

> nie do przeskoczenia (o ile załatwiasz temat kurierem).

dzięki za podpowiedź, jest jakiś majster w Zielonej Górze smile.gif zadzwonię zapytam biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Według mnie to niepotrzebna robota, której efekt jest krótkotrwały.

zależy od techniki;

jeżeli robi się to pastą ścierną i woskiem to owszem, masz rację,

jeżeli w użyciu będzie wodny papier ścierny, a na końcu porządny, dwuskładnikowy, lakier z filtrem UV to zdecydowanie racji nie masz wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja kiedyś kupilem depo i polecam świecą super i wyglądają jak nowe dalej

ja, jak kupiłem używane stilo, to jeden przedni reflektor był do wymiany. Kupiłem depo i nie mam zastrzeżeń. Świeci bardzo dobrze, nic się z nim złego nie dzieje przez jakieś 2,5 roku ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdybym miał się patyczkować z "regenerowanym" reflektorem lub kiepskiej jakości zamiennikiem to

> wolałbym wymienić dwie lampy i mieć święty spokój.

a ja bym wolał wymienić auto, ale mnie nie stać

na nowe lampy za 1300 zł też

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdybym miał się patyczkować z "regenerowanym" reflektorem lub kiepskiej jakości zamiennikiem to

> wolałbym wymienić dwie lampy i mieć święty spokój.

Regenerowałem obie lampy w aucie żony. Oryginał 1800zł/sztuka za Helle. regeneracja 350zl.

Lampy wyglądają rewelacyjnie i świecą o niebo lepiej niż przed regeneracją. regenerowane były odbłyśniki i śmiem twierdzić, że jest to zrobione lepszą technologią niż oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja kiedyś kupilem depo i polecam świecą super i wyglądają jak nowe dalej

Zależy kto co nazywa świeci, nie wiem jak Ty ale ja sporo jeżdżę po nocy i jak jechałem samochodem z lampami DEPO to był dramat. sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zależy kto co nazywa świeci, nie wiem jak Ty ale ja sporo jeżdżę po nocy i jak jechałem samochodem

> z lampami DEPO to był dramat.

Żaden nowy tani zamiennik nie będzie świecił lepiej niż zużyty oryginał. No chyba że mówimy o Hella lub Valeo, ale to już nie ta cena.

To już lepiej oryginał regenerować, sporo takich warsztatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żaden nowy tani zamiennik nie będzie świecił lepiej niż zużyty oryginał. No chyba że mówimy o Hella

> lub Valeo, ale to już nie ta cena.

> To już lepiej oryginał regenerować, sporo takich warsztatów.

Ja do Omegi kupowałem to upadłem na twarz i do samochodu za 14kpln kupiłem oryginalne Helle za 1500zł para. Ale później byłem już tylko mega zadowolony. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja do Omegi kupowałem to upadłem na twarz i do samochodu za 14kpln kupiłem oryginalne Helle za

> 1500zł para. Ale później byłem już tylko mega zadowolony.

Te podróby to kupują handlarze do aut, ot praktyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu kupiłem reflektory TYC do Nissana. Po zamontowaniu był problem z odbłyśnikiem jednego reflektora, był ustawiony fabrycznie jakoś za nisko i dopiero sprawna ręka p. Henia go uratowała. Do tego trochę odstawały w jednym miejscu od karoserii (miały za krótkie mocowanie jednego zaczepu) p. Zdzisio blacharz jednak dał radę... Z perspektywy czasu mogę stwierdzić, że nie warto było ich kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żadnych szczelin nie było... i świecily zdecydowanie lepiej jak 12 letnie oryginaly Valeo. Z resztą

> do tej pory mam doczynenia z autem i wygladaja jak nowe i swieca bardzo dobrze. A i oryginalne

> silniczki pasowaly bez prpblemu

Dwa razy 'wymieniałem' w corolli na DEPO - wszytko pasowało 'idealnie'. Jedyny problem był za pierwszym razem - lewy reflektor miał jakąś wadę strumienia, reklamacja była od ręki załatwiona. Miałem zamiar co prawda oryginały dokupić przy sprzyjających wiatrach, ale minęło 'trochę' czasu i kolejny raz trzeba było wymienić komplet - też poszło DEPO i tym razem bez zastrzeżeń. Ogólnie mam wrażenie, że poprawili jakość i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.