Skocz do zawartości

auto do podrózy wakacyjnej


deszczowyRoman

Rekomendowane odpowiedzi

> raz , dwa razy w ciągu roku.

> na 2-3osoby, ekonomiczne tylko lpg, tanie w serwisie, tanie w zakupie oraz bez awaryjne. proste w

> naprawie - zeby sie dało naprawić np. na wsi w szopie poza granicami PL.

Ziomek az mi sie nie chce odpisywac, ale nudze sie w pracy zlosnik.gif Sens ekonomiczny zadny jako taki tez sens tez bez sensu. Ale zeby podrozowac w komforcie i prestizu to cos Golf 3 LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> raz , dwa razy w ciągu roku.

> na 2-3osoby, ekonomiczne tylko lpg, tanie w serwisie, tanie w zakupie oraz bez awaryjne. proste w

> naprawie - zeby sie dało naprawić np. na wsi w szopie poza granicami PL.

Te podróże to do Kazimierza Wlk, czy na Gibraltar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> raz , dwa razy w ciągu roku.

> na 2-3osoby, ekonomiczne tylko lpg, tanie w serwisie, tanie w zakupie oraz bez awaryjne. proste w

> naprawie - zeby sie dało naprawić np. na wsi w szopie poza granicami PL.

ale na wschodzie czy na zachodzie?

na zachód - Volvo 740 zlosnik.gif

na wschód - Łada Samara zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> raz , dwa razy w ciągu roku.

> na 2-3osoby, ekonomiczne tylko lpg, tanie w serwisie, tanie w zakupie oraz bez awaryjne. proste w

> naprawie - zeby sie dało naprawić np. na wsi w szopie poza granicami PL.

wynajete.

jakbym nie liczyl to za te kilkadziesiat (20?) tysiecy to wynajetym mozna objezdzic 2tygodniowe wakacje przez kilka lat smile.gif a jak drozsze auto bys chcial posiadac a do tego z AC to juz za samo AC mozna juz cos sensownego wynajac na 2tygodniowych wczasach wink.gif

dlatego moje kolejne auto bedzie co najwyzej rozmiaru segmentu C a najchetniej jakies elektryczne albo hybrydowe wink.gif - jesli mnie bedzie stac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podróże i LPG, w dodatku poza granice... hmm... czyli tankowanie co 400km i ciągłe szukanie stacji

> z lpg... współczuję.

Nie trzeba w trasie szukać stacji lpg. Np targeo ustali Ci całą trasę i powie, gdzie masz zatankować, żebyś dojechał na zbiorniku do następnej. Trzema autami na lpg jechałem w trzech różnych kierunkach Europy i nie było problemu, chociaż zasięgi sięgały mi 350-360 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wynajete.

> jakbym nie liczyl to za te kilkadziesiat (20?) tysiecy to wynajetym mozna objezdzic 2tygodniowe

> wakacje przez kilka lat a jak drozsze auto bys chcial posiadac a do tego z AC to juz za samo

> AC mozna juz cos sensownego wynajac na 2tygodniowych wczasach

> dlatego moje kolejne auto bedzie co najwyzej rozmiaru segmentu C a najchetniej jakies elektryczne

> albo hybrydowe - jesli mnie bedzie stac.

ale nie przejedziesz przez całą europę wynajętym autem, albo dajmy na to - nad Bajkał zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no tak, Fiat Stilo JTD to prawdziwy przyjaciel podróży

Wiedziałem, że wsadzę kij do mrowiska. Niestety jeździłem i z LPG to wiem jak to wygląda, fakt tanio ale ustawianie podróży pod stacje lpg to niezła lipa. Śmiej się, śmiej ale na tym JTD zasięg w trasie to coś koło 1000-1200km w zależności od but.gif W służbowym HDI jest podobnie. Prawda jest taka, że w długie trasy diesla nic nie pobije, lpg jest ok ale do miasta, w trasie to udręka. Wiem wątek dotyczy lpg, zakładając przyjęte kryteria autora wątku to skłonił bym się ku lanosowi, astrze G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale nie przejedziesz przez całą europę wynajętym autem, albo dajmy na to - nad Bajkał

zaden problem... lecisz do moskwy, wynajmujesz fure i jedziesz dalej na wschod wink.gif

a jak dobrze poszukasz to da sie podleciec 'prawie' w okolice bajkalu i tam na lotnisku spokojnie sobie wynajac auto na te ostanie kilkaset km wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no tak, Fiat Stilo JTD to prawdziwy przyjaciel podróży

Byłem Stilo na wakacjach 3x po >2000 km. Rzadkie tankowania są

nie do przecenienia. Raz byłem ze znajomymi, co mieli gaz... "Już

zatankowałeś? Możemy już jechać?" grinser006.gif A ja raz w połowie drogi,

potem u celu, potem w połowie drogi powrotu i tyle grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> raz , dwa razy w ciągu roku do podrózy wakacyjnej w europie

> na 2-3osoby, ekonomiczne tylko lpg, tanie w serwisie, tanie w zakupie oraz bez awaryjne. proste w

> naprawie - zeby sie dało naprawić np. na wsi w szopie poza granicami PL.

KLIK - LPG jest, tylko nie jako napęd zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nad bajkał to nie da rady

> ale europę spokojnie opędzisz (może poza albanią i paroma innymi wyjatkami

Co swoje to swoje. A właśnie w takich Albaniach i innych cudach jest najlepszy klimat.

Ja zrobiłem po Europie ok. 14kkm Polonezem, w tym roku będzie kolejne 9kkm zlosnik.gif

Bez gazu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zasięg w trasie to coś koło 1000-1200km w zależności od W służbowym HDI jest podobnie.

> Prawda jest taka, że w długie trasy diesla nic nie pobije,

prawda jest taka że tego typu auto nie nadaje się na długie trasy, bo 1200km w takim czymś = wizyta u specjalisty od kręgosłupa zlosnik.gif

więc wole jechać w czymś wygodnym, z dużym silnikiem chocby miało byc z LPG. BTW. zasieg np mojego byłego E32 na LPG w trasie to było ok 600km zlosnik.gif

przejechałem 2 miesiące temu całą europę na LPG (9360km), i w zasadzie nigdzie nie było problemów z tankowaniem, jedynie w hiszpanii stacje LPG są rzadkie, ale spisanie kilku adresów załatwiło sprawę zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zaden problem... lecisz do moskwy, wynajmujesz fure i jedziesz dalej na wschod

> a jak dobrze poszukasz to da sie podleciec 'prawie' w okolice bajkalu i tam na lotnisku spokojnie

> sobie wynajac auto na te ostanie kilkaset km

widzisz "drobną" różnicę w przejechaniu autem nad Bajkał od polecenia tam samolotem? hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podróże i LPG, w dodatku poza granice... hmm... czyli tankowanie co 400km i ciągłe szukanie stacji

> z lpg... współczuję.

Nie wiem, w czym jest problem. Wybierasz w GPSie 'Nawiguj do POI na trasie, LPG' i już masz listę stacji wg odległości od aktualnie zaplanowanej trasy... A jak się śpieszysz, to masz przecież jeszcze 800km zasięgu na benzynie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiedziałem, że wsadzę kij do mrowiska. Niestety jeździłem i z LPG to wiem jak to wygląda, fakt

> tanio ale ustawianie podróży pod stacje lpg to niezła lipa.

Zrobiłem mandaryną 60k tylko po Europie i nie podzielam Twojego entuzjazmu.

> Śmiej się, śmiej ale na tym JTD zasięg w trasie to coś koło 1000-1200km

A na LPG + NoPB ile masz zasięgu?! Też tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> widzisz "drobną" różnicę w przejechaniu autem nad Bajkał od polecenia tam samolotem?

no widze wink.gif tylko pytanie co jest celem - bajkal czy jechanie samochodem wink.gif

osobiscie chetnie bym przelecial nad kawalkiem z nudnymi drogami a potem wzial rozrywkowe auto i pojezdzil po ciekawych terenach wink.gif

uwielbiam balkany - ale az do 'jadranki' moge jechac jako pasazer, a juz tam na balkanach to nie ma opcji zebym nie siedzial za kolkiem, a do tego jeszcze staram sie omijac nowe autostrady smile.gif zeby byl fun z krecenia serpentyn i smigania po zakretach grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lanosa kup pan za grosze, LPG na 90% sie trafi, zrobic serwis LPG, olej cos tam co trzeba i fruuu..

W trasie spali ok 9l LPG przy predkosci ok 120-130 kmh.

No ale przydalaby sie klima dla komfortu.

A naprawy to malo ze na wsi, na drodze zrobisz niemal, toz to astra I a nawet Kadett smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Np. ja. Czasem wkurza mnie, że muszę robić przerwę na tankowanie już po 800-900km. Przydałby się

> większy bak.

Fakt, LPG w kole to w trasie max 350km (lanos)

Majac diesla zasiegiem w trasie dokulam do 1100km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no widze tylko pytanie co jest celem - bajkal czy jechanie samochodem

jedno i drugie - w przypadku takiej trasy - jazda, czucie odległości, patrzenie na zmiany krajobrazu, rozmawianie z ludźmi - samo w sobie jest celem. Samolot + wynajem nigdy czegoś takiego nie da zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Np. ja. Czasem wkurza mnie, że muszę robić przerwę na tankowanie już po 800-900km. Przydałby się

> większy bak.

Chwilunia, a siku? Nawet na niemieckiej autostradzie robisz średnią w okolicach 100 km/h (w długiej trasie). Nie mów, że wytrzymasz 9 godzin bez zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chwilunia, a siku? Nawet na niemieckiej autostradzie robisz średnią w okolicach 100 km/h (w długiej

> trasie). Nie mów, że wytrzymasz 9 godzin bez

moje kobity potrafia wymusic kilka razy zatrzymanie sie pomiedzy tankowaniami zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chwilunia, a siku? Nawet na niemieckiej autostradzie robisz średnią w okolicach 100 km/h (w długiej

> trasie). Nie mów, że wytrzymasz 9 godzin bez

Kiedyś wytrzymałem 22 godziny bez. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> prawda jest taka że tego typu auto nie nadaje się na długie trasy, bo 1200km w takim czymś = wizyta

> u specjalisty od kręgosłupa

Jeździłeś, że tak twierdzisz? Nie piszę to dlatego, że prywatnie posiadam stilo ale jeżdżę różnymi furami służbowymi i akurat w stilo jest wygodnie i zmęczenie po 500km jest takie jak w focusach i 308 po 200km. Nie chcę porównywać do Twojego E32 bo to inna klasa i półka, ale wcale w stilo nie jest tak źle. Widziałem też w życiu wypasione "bety" bez regulacji lędźwiowej hehe.gif gdzie w stilo to standard.

> przejechałem 2 miesiące temu całą europę na LPG (9360km), i w zasadzie nigdzie nie było problemów z

> tankowaniem, jedynie w hiszpanii stacje LPG są rzadkie, ale spisanie kilku adresów załatwiło

> sprawę

Zaje..sta wygoda podróży z punktami obowiązkowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździłeś, że tak twierdzisz? Nie piszę to dlatego, że prywatnie posiadam stilo ale jeżdżę różnymi

> furami służbowymi i akurat w stilo jest wygodnie i zmęczenie po 500km jest takie jak w

> focusach i 308 po 200km. Nie chcę porównywać do Twojego E32 bo to inna klasa i półka, ale

> wcale w stilo nie jest tak źle. Widziałem też w życiu wypasione "bety" bez regulacji

> lędźwiowej gdzie w stilo to standard.

no widzisz, takie auto docenia się własnie po zrobieniu np 1600km, gdzie wysiada się i stwierdza ze zdumieniem że nic nie boli zlosnik.gif

> Zaje..sta wygoda podróży z punktami obowiązkowymi.

w niemczech, francji, portugalii, holandii itd tankujesz gdziekolwiek, akurat Volvo 960 którym byłem ma zasięg ok 450-500km - jest to zasięg zbliżony do przeciętnego kompakta z silnikiem benzynowym

w hiszpanii LPG też jest w prawie każdej miejscowości, ale po prostu nie przy każdej drodze, więc trzeba sobie spisac adresy w okolicy przez którą planuje się przejeżdżać i tyle. Zapominasz poza tym że samochód ma też benzynę, dzięki czemu w razie czego można pociągnąć trochę kilometrów na niej i też się nic nie stanie jak akurat nie ma stacji smile.gif Ja tam nie widziałem problemu, prawda jest taka że moja serce.gif i tak chciała częściej stawać na sikanie hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o ile się nie mylę to grozi zakrzepicą

Ale ja nie siedziałem non stop. Po prostu nie korzystałem z toalety. Byłem mocno zapracowany tego dnia.

hehe.gif

A w zakrzepicę specjalnie na razie nie wierzę - skoro 12h w samolocie siedzę w jednej pozycji to tak samo mogę 8-10 posiedzieć w aucie. Zacznę się martwić jak będę starszy.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie trzeba w trasie szukać stacji lpg. Np targeo ustali Ci całą trasę i powie, gdzie masz

> zatankować, żebyś dojechał na zbiorniku do następnej.

Trzeba się rejestrować żeby mieć ta funkcjonalność?

Jakoś nie widzę tego w tym serwisie. Gdzie mogę znaleźć taka opcje planowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> raz , dwa razy w ciągu roku do podrózy wakacyjnej w europie

> na 2-3osoby, ekonomiczne tylko lpg, tanie w serwisie, tanie w zakupie oraz bez awaryjne. proste w

> naprawie - zeby sie dało naprawić np. na wsi w szopie poza granicami PL.

Brzmi jak auto z wypozyczalni. Pożyczasz i zapominasz. Zero dodatkowych kosztów ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> prawda jest taka że tego typu auto nie nadaje się na długie trasy, bo 1200km w takim czymś = wizyta

> u specjalisty od kręgosłupa

> więc wole jechać w czymś wygodnym,

Stilo jakie by nie było, to jest dosyć wygodne wink.gif Taki kanapowóz ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brzmi jak auto z wypozyczalni. Pożyczasz i zapominasz. Zero dodatkowych kosztów

Aha... Zeszły rok, dwie analogiczne objazdówki po Bałkanach. Ja z żoną fabią z PL, brat z kumplami samolotem do Skopje i tam wypożyczalnia.

W Albanii jakiś dziadek im zderzak przyrysował. To co im potem wypożyczalnia ściągnęła z kredytówki spokojnie starczyło mi na podróż w obie strony i kilka noclegów... A chłopaki się skutecznie wyleczyli z takich pomysłów. W tym roku kupują jakiegoś parcha na wyjazd.

Może na zachodzie to jest w jakiś bardziej cywilizowany sposób rozwiązane, przy wyjazdach na wschód / południowy wschód trzeba bardzo uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.