Skocz do zawartości

motocykle do 125cm - kat B


Qrak

Rekomendowane odpowiedzi

> "Od 24 sierpnia kierowcy posiadający od minimum trzech lat prawo jazdy kategorii B będą mogli

> legalnie poruszać się motocyklami o pojemności silnika do 125 cm sześc."

> kliken

> czy spodziewać się dżungli na ulicach ?

> a może czas ruszyć na zakupy

Poczatek przyszlego sezonu motocyklowego bedzie ciekawy

Przygotowac sie na robienie miejsca albo bedzie wieksze ryzyko obcierki lusterko o lusterko

I nie scigac sie ze swiatel 125 zwawo odjezdza, do 50 silnik typu pb 1.6 w kompakcie idzie rowno przy pedale w podlodze, a skuty raczej smigaja zero jedynkowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poczatek przyszlego sezonu motocyklowego bedzie ciekawy

> Przygotowac sie na robienie miejsca albo bedzie wieksze ryzyko obcierki lusterko o lusterko

> I nie scigac sie ze swiatel 125 zwawo odjezdza, do 50 silnik typu pb 1.6 w kompakcie idzie rowno

> przy pedale w podlodze, a skuty raczej smigaja zero jedynkowo

Żadnej nawały komarków nie będzie. Kto ma jeździć, to jeździ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żadnej nawały komarków nie będzie. Kto ma jeździć, to jeździ.

no nie wiem, w robocie już kilku się napaliło, prawka im się nie chciało robić, a 50cmm za mułowate, ale tymi 125 żywiołowo się interesują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> "Od 24 sierpnia kierowcy posiadający od minimum trzech lat prawo jazdy kategorii B będą mogli

> legalnie poruszać się motocyklami o pojemności silnika do 125 cm sześc."

> kliken

> czy spodziewać się dżungli na ulicach ?

raczej mniejszych korków smile.gif

> a może czas ruszyć na zakupy

a ruszaj smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no nie wiem, w robocie już kilku się napaliło, prawka im się nie chciało robić, a 50cmm za

> mułowate, ale tymi 125 żywiołowo się interesują

jest jeden plus, mają już prawko B i znają jako tako zasady ruchu : D NAwet jak będą snigać "szybciej" to nie będzie chyba takiej wolnej amerykanki jak ze skuterkami grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znają jako tako zasady ruchu : D

Przepisy to nie wszystko, przecież motorem jeździ się innaczej niż autem:

- 2 koła vs 4 koła

- napęd RWD, gdzie większość aut to FWD (jazda na mokrym itp)

- inna zmiana biegów, manetki zamiast pedałów itp.

To wszystko może sprawiać (i będzie sprawiało) pewne problemy na początku,

zwłaszcza na mokrych zakrętach (nawet rowerem można tego doświadczyć).

Moim zdaniem równie dobrze możnaby na prawku kat. A jeździć samochodem, bo dlaczego nie?

Powinno być łatwiej, bo są cztery punktu podporu zamiast dwóch cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żadnej nawały komarków nie będzie. Kto ma jeździć, to jeździ.

Ja tam czekam na przyszły rok i chcę coś kupić. Zresztą na kąciku motocyklowym są już tacy co kupili i czekają. A w salonach z motorkami też już od ręki wszystkiego nie kupisz bo zeszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja tam czekam na przyszły rok i chcę coś kupić. Zresztą na kąciku motocyklowym są już tacy co

> kupili i czekają. A w salonach z motorkami też już od ręki wszystkiego nie kupisz bo zeszło.

i jak ceny używek poszybowały do góry 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przepisy to nie wszystko, przecież motorem jeździ się innaczej niż autem:

> - 2 koła vs 4 koła

> - napęd RWD, gdzie większość aut to FWD (jazda na mokrym itp)

> - inna zmiana biegów, manetki zamiast pedałów itp.

> To wszystko może sprawiać (i będzie sprawiało) pewne problemy na początku,

> zwłaszcza na mokrych zakrętach (nawet rowerem można tego doświadczyć).

> Moim zdaniem równie dobrze możnaby na prawku kat. A jeździć samochodem, bo dlaczego nie?

> Powinno być łatwiej, bo są cztery punktu podporu zamiast dwóch

Z jednej strony tak, ale z drugiej strony Ty mając kat B masz pełne prawo do prowadzenia Ferrari F40 po górskich serpentynach w warunkach zimowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> i jak ceny używek poszybowały do góry

Trudno, trzeba to zaakceptować smile.gif Przez zimę będę studiował co kupić, nowego Rometa lub Junaka (ładne te sportowe), czy jednak jakąś X-letnią Hondzinę. Mam tylko jeden warunek, a w zasadzie zona mi go dała, mianowicie ma być na tyle niewielki, że ona przy wzroście 163 cm też da radę go prowadzić smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No błagam Cię, wygląda to ohydnie, jak stary Simson czy coś podobnego. W tej cenie stoi w sklepie

> nowy Romet Division z 2012 roku.

A mi się podoba.

Brat jak mieszkał jeszcze w Warszawie to sobie kupił do jeżdżenia po mieście. Wybrał się tym nawet do Litwy. Widziałem na żywo, przejechałem się parę metrów. Fajne to to. Zaraz po zakupie trzeba przy tym trochę pogrzebać, poprawić parę detali czy dokręcić kilka śrubek ale tak to ogólnie fajne wozidło.

No i nówka za śmieszne pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A mi się podoba.

> Brat jak mieszkał jeszcze w Warszawie to sobie kupił do jeżdżenia po mieście. Wybrał się tym nawet

> do Litwy. Widziałem na żywo, przejechałem się parę metrów. Fajne to to. Zaraz po zakupie

> trzeba przy tym trochę pogrzebać, poprawić parę detali czy dokręcić kilka śrubek ale tak to

> ogólnie fajne wozidło.

chinszczyzna jest fajna jak lubisz majsterkować. a to Ci się coś odkręci, złamie się główka ramy podczas jazdy, wypluje olej itp itd.

czyli jakbyś kupił nowy 30 letni klasyk smile.gif

poza tym już lepiej wziąć japonię smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chinszczyzna jest fajna jak lubisz majsterkować.

Niekoniecznie.

> a to Ci się coś odkręci,

To się przykręci.

> złamie się główka ramy

> podczas jazdy,

Nie popadajmy w skrajności.

> wypluje olej itp itd.

A już tak wypluje.

> czyli jakbyś kupił nowy 30 letni klasyk

> poza tym już lepiej wziąć japonię

Ekonomicznie wyjdzie na to samo.

Poza tym jak już to chciałbym nowe. Przez to CPI odpowiada mi idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niekoniecznie.

z dużym prawdopodobieństwem.

> To się przykręci.

no tak. na tym polega bezproblemowa eksploatacja.

> Nie popadajmy w skrajności.

poczytaj sobie o kilku Zippach.

> A już tak wypluje.

> Ekonomicznie wyjdzie na to samo.

ale tu nie do końca chodzi o ekonmię, a o bezpieczeństwo. coś co leci między 80-100 dobrze jakby podlegało jakiejś kontroli jakości (chocby odbyła się ona i 10 lat temu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chinszczyzna jest fajna jak lubisz majsterkować. a to Ci się coś odkręci, złamie się główka ramy

> podczas jazdy, wypluje olej itp itd.

> czyli jakbyś kupił nowy 30 letni klasyk

> poza tym już lepiej wziąć japonię

CPI to nie do konca Chiny .... podobnie jak Kymco to tajwanska marka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żadnej nawały komarków nie będzie. Kto ma jeździć, to jeździ.

jesteś w dużym błędzie 125 wyprzedają się jak cieple bułki, WR125 nie ma w PL mówią że może coś będzie we wrześniu ,KLX125 dostępność dopiero na październik ,wszystko wykupione, nawet poczciwe CBF125 jak byłem w salonie miało kartkę że sprzedane. Kupienie nowego moto 125 z salonu bez czekania to dzisiaj rzecz praktycznie nie osiągalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesteś w dużym błędzie 125 wyprzedają się jak cieple bułki, WR125 nie ma w PL mówią że może coś

> będzie we wrześniu ,KLX125 dostępność dopiero na październik ,wszystko wykupione, nawet

> poczciwe CBF125 jak byłem w salonie miało kartkę że sprzedane. Kupienie nowego moto 125 z

> salonu bez czekania to dzisiaj rzecz praktycznie nie osiągalna.

I ile się tego sprzedało? Sto? Dwieście? Z czystym sumieniem podtrzymuję to, co powiedziałem :NAWAŁY NIE BĘDZIE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chinszczyzna jest fajna jak lubisz majsterkować. a to Ci się coś odkręci, złamie się główka ramy

> podczas jazdy, wypluje olej itp itd.

> czyli jakbyś kupił nowy 30 letni klasyk

Nie do końca masz rację. Nowy ma przynajmniej gwarancję i dostępne od ręki części ze względu na masową produkcję.

Zdobycie części do klasyka to może być nie lada wyzwanie. Szczególnie jeśli idzie o drobiazgi.

> poza tym już lepiej wziąć japonię

może lepiej włoszczyznę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko nowych zarejestrowano w lipcu 653 sztuki a ile uzywek?

I to jest dużo? Popatrz, ile zostało sprzedanych np. Octavii. Jakby ciut więcej i nikt sie nie boi. Kataklizmu NIE BĘDZIE. Zresztą, ilu motocyklistów/motorowerzystów można dziennie spotkać? Może dziesięciu w dobry dzień. Będzie 11. Straszne. rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I to jest dużo? Popatrz, ile zostało sprzedanych np. Octavii. Jakby ciut więcej i nikt sie nie boi.

> Kataklizmu NIE BĘDZIE. Zresztą, ilu motocyklistów/motorowerzystów można dziennie spotkać? Może

> dziesięciu w dobry dzień. Będzie 11. Straszne.

Dokładnie. Jakiejś fali bym się nie spodziewał tych motorków. Faktycznie sporo ludziska przynoszą papierów do rejestracji nowych ale żeby jakaś nawałnica tego była to nie powiem. Bardziej wpływ na liczbę rejestracji ma sezon letni niż ustawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czy spodziewać się dżungli na ulicach ?

> a może czas ruszyć na zakupy

Raczej Ci, co jeżdżą już jakiś czas na skuterach '50' będą chcieli się przesiąść na '125'.

Czyli zaraz będzie na rynku wtórnym wysyp tanich '50'tek wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie do końca masz rację. Nowy ma przynajmniej gwarancję i dostępne od ręki części ze względu na

> masową produkcję.

> Zdobycie części do klasyka to może być nie lada wyzwanie. Szczególnie jeśli idzie o drobiazgi.

jest tego od groma - na wagę. wystarczy brać coś pupularnego.

a gwarancja to fajnie. ale znając doświadczenia ludzi z chińszczyzną, to na co mi gwarancja, jak raz w miesiącu stoję na poboczu i nie dojadę gdzie zamierzałem?

> może lepiej włoszczyznę?

japonię:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I to jest dużo? Popatrz, ile zostało sprzedanych np. Octavii. Jakby ciut więcej i nikt sie nie boi.

> Kataklizmu NIE BĘDZIE. Zresztą, ilu motocyklistów/motorowerzystów można dziennie spotkać? Może

> dziesięciu w dobry dzień. Będzie 11. Straszne.

yyyy 10 to mie mija jak jadę do pracy. do tego dodajmy skuterki i tych z naprzeciwka smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale małolaty nadal na nich będą latać

moze byc trudniej. bo kiedys (do 2013) karte motorowerowa sie wyrabialo 'na wf' a teraz jest normalny egzamin w WORD na kat. AM. Do tego zeby latac na 50CC nie wystarczy juz DO (w sensie dla tych ktorzy 18lat skoncza dopiero teraz) tylko trzeba bedzie miec AM albo dowolna inna kategorie... wiec mlodzi gniewni juz nie beda mogli na legalu upalac marketowych wynalazkow. A jak mlody chce polatac i poczeka to (od 16lat) robi A1 i moze na legalu latac na 125CC.

Przypuszczam ze rynek 50CC kleknie solidnie, za to 125CC bedzie mozna kupic w kazdym supermarkecie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> moze byc trudniej. bo kiedys (do 2013) karte motorowerowa sie wyrabialo 'na wf' a teraz jest

> normalny egzamin w WORD na kat. AM. Do tego zeby latac na 50CC nie wystarczy juz DO (w sensie

> dla tych ktorzy 18lat skoncza dopiero teraz) tylko trzeba bedzie miec AM albo dowolna inna

> kategorie... wiec mlodzi gniewni juz nie beda mogli na legalu upalac marketowych wynalazkow. A

> jak mlody chce polatac i poczeka to (od 16lat) robi A1 i moze na legalu latac na 125CC.

> Przypuszczam ze rynek 50CC kleknie solidnie, za to 125CC bedzie mozna kupic w kazdym supermarkecie

50cc podzieli się rynkiem ze 125. nadal - 50CC jest na rzeczy, bo jednak nie każdy ma PJ.

tak czy siak - dobrze. część obecnych zawalidróg na 50tkach przesiądzie się na 125 i będzie mniejszymi zawalidrogami smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Trudno, trzeba to zaakceptować Przez zimę będę studiował co kupić, nowego Rometa lub Junaka (ładne

> te sportowe), czy jednak jakąś X-letnią Hondzinę. Mam tylko jeden warunek, a w zasadzie zona

> mi go dała, mianowicie ma być na tyle niewielki, że ona przy wzroście 163 cm też da radę go

> prowadzić

Najpierw postudiuj kanon: Motocyklista doskonały, Motocyklista doskonały. Droga do mistrzostwa oraz Strategie uliczne.

Postudiuj, żebyś miał co studiować kolejnej zimy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tylko nowych zarejestrowano w lipcu 653 sztuki a ile uzywek?

Myślę, że trzeba by było spytać sprzedawców kasków czy też jest ruch w interesie, bo może się okazać, że wszystkie (albo zdecydowana większość) te zakupy to "piędziesiątkowcy" przechodzący do "wyższej klasy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.