Skocz do zawartości

dlaczego VOLVO zrezygnowało z świateł przeciwmgielnych ?


tygrysek86

Rekomendowane odpowiedzi

> byłem w salonie oglądać nowego V40 i takiego news otrzymałem.

> nie ma przepisów że musi być ?

Uznali że wieśtuningowe ledy to jest to, co klientom jest potrzebne bardziej od bezpieczeństwa w trudnych warunkach pogodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma przeciwmgłowych? Ale jakich? Przednich czy tylnych?

> Jeżeli przednich to nie kupię Volvo.

Wystarczy miec dobre swiatla zasadnicze. Ja uzylem przeciwmgielnych przednich chyba ze 3 razy w zyciu i to tez bardziej z ciekawosci hehe.gif

Najbardziej denerwujacy sa kierowcy, ktorzy uwazaja, ze przeciwmgielne przednie wlaczamy juz od mzawki i potem widac taka wielka plame swietlna zamiast auta. Bo w deszczu wszystko elegancko sie odbija w asfalcie i jest 8 punktow swietlnych.

O tylnych wypalajacych oczy w porannych korkach czy jezdzie w kilka aut nie wspominam sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczy miec dobre swiatla zasadnicze. Ja uzylem przeciwmgielnych przednich chyba ze 3 razy w

> zyciu i to tez bardziej z ciekawosci

Świateł zasadniczych nie przeniesiesz w czasie jazdy z krawędzi maski na dół zderzaka.

> Najbardziej denerwujacy sa kierowcy, ktorzy uwazaja, ze przeciwmgielne przednie wlaczamy juz od

> mzawki i potem widac taka wielka plame swietlna zamiast auta. Bo w deszczu wszystko elegancko

> sie odbija w asfalcie i jest 8 punktow swietlnych.

> O tylnych wypalajacych oczy w porannych korkach czy jezdzie w kilka aut nie wspominam

Musisz jeździć w ciemnych okularach. Kiedyś ktoś przed Tobą zahamuje i światła stopu wypalające Ci oczy sprawią że doprowadzisz do wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Uznali że wieśtuningowe ledy to jest to, co klientom jest potrzebne bardziej od bezpieczeństwa w

> trudnych warunkach pogodowych.

A nie jest tak ? Nie wiem ile razy użyłem halogenów ale chyba mniej niż koła zapasowego a tego też nie mam w aucie. Mówisz że dobre ledy(raczej z fabrycznych niż z allegro) nie bedą dobrze widoczne we mgle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie jest tak ? Nie wiem ile razy użyłem halogenów ale chyba mniej niż koła zapasowego a tego też

> nie mam w aucie. Mówisz że dobre ledy(raczej z fabrycznych niż z allegro) nie bedą dobrze

> widoczne we mgle ?

Może i będą, ale na pewno nie dadzą Tobie lepszej widoczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie jest tak ? Nie wiem ile razy użyłem halogenów ale chyba mniej niż koła zapasowego a tego też

> nie mam w aucie. Mówisz że dobre ledy(raczej z fabrycznych niż z allegro) nie bedą dobrze

> widoczne we mgle ?

Jak dla mnie przeciwmgielne przednie maja tylko sens jeżeli służą do doświetlania podczas manewrów. Nigdy nie były mi potrzebne do innych celów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może i będą, ale na pewno nie dadzą Tobie lepszej widoczności.

Te które miałem itak nie dawały a robiły jedynie taką robotę że mogłem wyłączyć mijania i wiedziałem że jestem widoczny. Słyszałem że żółte albo jakieś soczewkowe poprawiają widoczność ale czy aż o tyle żeby miało to znaczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te które miałem itak nie dawały a robiły jedynie taką robotę że mogłem wyłączyć mijania i

> wiedziałem że jestem widoczny. Słyszałem że żółte albo jakieś soczewkowe poprawiają widoczność

> ale czy aż o tyle żeby miało to znaczenie ?

Świecą w dół i na boki. Przy naprawdę gęstej mgle pozwalają dostrzec krawędź jezdni z prawej strony i linię rozdzielającą pasy ruchu z lewej. Dzięki temu mieścisz się na swoim pasie. Światła mijania tego nie potrafią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczy miec dobre swiatla zasadnicze. Ja uzylem przeciwmgielnych przednich chyba ze 3 razy w

> zyciu i to tez bardziej z ciekawosci

> Najbardziej denerwujacy sa kierowcy, ktorzy uwazaja, ze przeciwmgielne przednie wlaczamy juz od

> mzawki i potem widac taka wielka plame swietlna zamiast auta. Bo w deszczu wszystko elegancko

> sie odbija w asfalcie i jest 8 punktow swietlnych.

> O tylnych wypalajacych oczy w porannych korkach czy jezdzie w kilka aut nie wspominam

ja uwazam ze przeciwmglowe przednie są potrzebne - włącza się je do zdjęć auta robioinych do sprzedazy. poza tym bezuzyteczny gadzet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Świecą w dół i na boki. Przy naprawdę gęstej mgle pozwalają dostrzec krawędź jezdni z prawej strony

> i linię rozdzielającą pasy ruchu z lewej. Dzięki temu mieścisz się na swoim pasie. Światła

> mijania tego nie potrafią.

nawet nie musi być gęsta mgła, wsyatrczy pojeździć trochę po bocznych drogach gdzie jest poszarpana krawędź asfaltu zlewająca się z poboczem, a o linii środkowej nikt nawet nie pomyślał.

ale ... muszą to być dobre p/mgielne, bo np w fordzie są takie jakby ich nie było

za to berlingo/partner mają bardzo mocne i te faktycznie pomagają ok.gif

być może nowe światła w volvo świeca dokładniej niż stare h7 czy h4 hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nawet nie musi być gęsta mgła, wsyatrczy pojeździć trochę po bocznych drogach gdzie jest poszarpana

> krawędź asfaltu zlewająca się z poboczem, a o linii środkowej nikt nawet nie pomyślał.

> ale ... muszą to być dobre p/mgielne, bo np w fordzie są takie jakby ich nie było

> za to berlingo/partner mają bardzo mocne i te faktycznie pomagają

> być może nowe światła w volvo świeca dokładniej niż stare h7 czy h4

Tyle że im wyżej są światła mijania i im mocniej świecą tym gorzej dla nich podczas mgły, stają się bezużyteczne.

Siłą przeciwmgłowych jest ich umiejscowienie oraz ukierunkowanie. Światłami mijania po prostu nie da się z nimi konkurować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Musisz jeździć w ciemnych okularach. Kiedyś ktoś przed Tobą zahamuje i światła stopu wypalające Ci

> oczy sprawią że doprowadzisz do wypadku.

Tak trudno zrzumieć, że przeciwmgielne odbijają się od mokrej nawierzchni i oślepiają?

To słuchaj mądrzejszych bez rozumienia smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylne?

Bo to o tylnych była mowa, że Volvo zaprzestało ich montowania w V40?

> To nie ja tu mam problem z rozumieniem.

Jassssne hehe.gif

Pisząc "Musisz jeździć w ciemnych okularach..." sam zacytowałeś, na co odpowiadasz:

Quote:

Najbardziej denerwujacy sa kierowcy, ktorzy uwazaja, ze
przeciwmgielne przednie

wlaczamy juz od mzawki i potem widac taka wielka plame swietlna zamiast auta


Zresztą, tylne przeciwmgielnie podobnie oślepiają na mokrej nawierzchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo to o tylnych była mowa, że Volvo zaprzestało ich montowania w V40?

Czytanie tylko pierwszego postu, a następnie wyrywanie z kontekstu odpowiedzi na inny kończy się właśnie jak niżej.

> Jassssne

> Pisząc "Musisz jeździć w ciemnych okularach..." sam zacytowałeś, na co odpowiadasz:

> Quote:

> Najbardziej denerwujacy sa kierowcy, ktorzy uwazaja, ze przeciwmgielne przednie

> wlaczamy juz od mzawki i potem widac taka wielka plame swietlna zamiast auta

Przeczytaj dokładnie na co odpowiadałem, co cytowałem i do czego się odniosłem, nawet używając w swojej odpowiedzi odniesienia do "wypalania oczu".

Pozwoli Ci to zrozumieć kontekst mojej wypowiedzi.

> Zresztą, tylne przeciwmgielnie podobnie oślepiają na mokrej nawierzchni.

A światła stopu nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wystarczy miec dobre swiatla zasadnicze. Ja uzylem przeciwmgielnych przednich chyba ze 3 razy w

> zyciu i to tez bardziej z ciekawosci

> Najbardziej denerwujacy sa kierowcy, ktorzy uwazaja, ze przeciwmgielne przednie wlaczamy juz od

> mzawki i potem widac taka wielka plame swietlna zamiast auta. Bo w deszczu wszystko elegancko

> sie odbija w asfalcie i jest 8 punktow swietlnych.

> O tylnych wypalajacych oczy w porannych korkach czy jezdzie w kilka aut nie wspominam

normalnie, jakbym siebie czytał ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czytanie tylko pierwszego postu, a następnie wyrywanie z kontekstu odpowiedzi na inny kończy się

> właśnie jak niżej.

> Przeczytaj dokładnie na co odpowiadałem, co cytowałem i do czego się odniosłem, nawet używając w

> swojej odpowiedzi odniesienia do "wypalania oczu".

> Pozwoli Ci to zrozumieć kontekst mojej wypowiedzi.

Kontekst jest zawarty w tym, co cytujesz.

Jeśli tego nie ograniasz, to ja nie jestem ci w stanie tego wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kontekst jest zawarty w tym, co cytujesz.

> Jeśli tego nie ograniasz, to ja nie jestem ci w stanie tego wytłumaczyć.

Pokażę Ci więc jak dziecku. Twój cytat oryginalnego posta i moja odpowiedź:

Quote:

> Najbardziej denerwujacy sa kierowcy, ktorzy uwazaja, ze przeciwmgielne przednie wlaczamy juz od

> mzawki i potem widac taka wielka plame swietlna zamiast auta.

Musisz jeździć w ciemnych okularach. Kiedyś ktoś przed Tobą zahamuje i światła stopu wypalające Ci oczy sprawią że doprowadzisz do wypadku.


I dla porównania PEŁNY cytat oryginalnego posta i moja odpowiedź:

Quote:

> Najbardziej denerwujacy sa kierowcy, ktorzy uwazaja, ze przeciwmgielne przednie wlaczamy juz od

> mzawki i potem widac taka wielka plame swietlna zamiast auta. Bo w deszczu wszystko elegancko

> sie odbija w asfalcie i jest 8 punktow swietlnych.

>
O tylnych wypalajacych oczy w porannych korkach czy jezdzie w kilka aut nie wspominam

Musisz jeździć w ciemnych okularach. Kiedyś ktoś przed Tobą zahamuje i światła stopu wypalające Ci oczy sprawią że doprowadzisz do wypadku.


Której części powyższego cytatu dotyczyła moja odpowiedź domyśliłoby się nawet dziecko. Jednak specjalnie dla Ciebie wytłuściłem. Teraz powinienieś załapać. Potraktuj to jak darmową lekcję czytania ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze powtarzam, że jak ktoś chce żeby go ośłepiało to będzie go ośłepiać.

Gdyby przeciwmgłowe były złe to nie byłyby dopuszczone do użytku.

Mnie oślepiają jedynie źle ustawione światła, światłą drogowe i pseudoksenony. Poza tym nic innego mnie nie oślepia i nie przeszkadza.

W innych krajach jakoś ludzie jeżdżą, świecą tymi przeciwmgłowymi jak chcą, policja się nie czepia, nikt się nie czepia, nikomu to nie przeszkadza, a tylko chyba w Polsce ludzie są przewrażliwieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze powtarzam, że jak ktoś chce żeby go ośłepiało to będzie go ośłepiać.

> Gdyby przeciwmgłowe były złe to nie byłyby dopuszczone do użytku.

> Mnie oślepiają jedynie źle ustawione światła, światłą drogowe i pseudoksenony. Poza tym nic innego

> mnie nie oślepia i nie przeszkadza.

> W innych krajach jakoś ludzie jeżdżą, świecą tymi przeciwmgłowymi jak chcą, policja się nie czepia,

> nikt się nie czepia, nikomu to nie przeszkadza, a tylko chyba w Polsce ludzie są

> przewrażliwieni.

Gdyby byli choć w połowie tak wrażliwi na ograniczenia prędkości, utrzymywanie prawidłowego odstępu między samochodami, przepuszczanie pieszych na pasach oraz ogólną kulturę jazdy to mielibyśmy tu krainę mlekiem i miodem płynącą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A kierunkowskaz? Kierunkowskaz też. Mało tego, kierunkowskaz dodatkowo denerwuje, bo miga. O

> światłach cofania to już nie wspomnę. Te to dopiero drażnią.

Moje auto przy mocnym hamowaniu bardzo szybko pulsuje wszystkimi światłami stopu z prędkością stroboskopu.

Sądzę że coś takiego może co wrażliwszych tutaj wręcz zabić lub co najmniej spowodować atak epilepsji.

hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tyle że im wyżej są światła mijania i im mocniej świecą tym gorzej dla nich podczas mgły, stają się

> bezużyteczne.

> Siłą przeciwmgłowych jest ich umiejscowienie oraz ukierunkowanie. Światłami mijania po prostu nie

> da się z nimi konkurować.

kiedy jechałeś w tak silnej mgle że wyłączyłeś mijania ?

przecież mijania w 99% i tak masz włączone

mnie się ze dwa razy zdarzyło wyłączyć mijania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdyby byli choć w połowie tak wrażliwi na ograniczenia prędkości, utrzymywanie prawidłowego odstępu

> między samochodami, przepuszczanie pieszych na pasach oraz ogólną kulturę jazdy to mielibyśmy

> tu krainę mlekiem i miodem płynącą.

W niektórych samochodach - posłużę się tu przykładem posiadanego Fiata Idea - przednie światła przeciwmgłowe są zintegrowane w jednej lampie wraz ze światłami drogowymi i mijania. Ciekawe czy też oślepiają tych wszystkich wrażliwych.

Przypuszczam, że wrażliwcy wrażliwi są tylko na te przeciwmgłowe umieszczone w zderzaku. Jeżeli są zamontowane gdzie indziej to już nie oślepiają. 893goodvibes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kiedy jechałeś w tak silnej mgle że wyłączyłeś mijania ?

Przyznaję, że dzieje się to rzadko. Jednak gdy już się dzieje to przeciwmgłowe są warte każdych pieniędzy.

> przecież mijania w 99% i tak masz włączone

Owszem, co nie znaczy że dodatkowe doświetlenie pobocza nie jest pomocne.

> mnie się ze dwa razy zdarzyło wyłączyć mijania

Mi częściej ale to nie ma znaczenia, bo chodziło mi o różnicę techniczną. Przeciwmgłowe w zderzaku są lepsze od wszystkich innych w trudnych warunkach. Oczywiście jedni jeżdżą w trudnych warunkach częściej inni rzadziej więc wybór czy takie rozwiązanie jest komuś potrzebne to indywudulna kwestia. Ale nie wpływa ona na fakt, że takie światła będą w tych trudnych warunkach lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Siłą przeciwmgłowych jest ich umiejscowienie oraz ukierunkowanie. Światłami mijania po prostu nie

> da się z nimi konkurować.

Są samochody, które mają światła przeciwmgielne w reflektorze głównym. Co ważne spełniają swoją rolę znakomicie, a nie są narażone na spotkanie z kamieniem, że nie wspomnę o wymianie żarówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Są samochody, które mają światła przeciwmgielne w reflektorze głównym. Co ważne spełniają swoją

> rolę znakomicie, a nie są narażone na spotkanie z kamieniem, że nie wspomnę o wymianie

> żarówek.

Wiem. Np. poprzedni SuperB, Mercedes E itd. Co ciekawe, chyba wszystkie firmy wycofały się z tego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to w takim razie mijania też są niebezpieczne, bo też się odbijają i też oślepiają.

a wyłączasz mijania jak jedziesz na p/mgielnych ?

bo chyba logiczne że jak masz 4 żarówki zamiast 2 to światła jest więcej ?

w dodatku o czym było już wiele razy pisane, p/mgielne świecą dość wąską skupioną wiązką, więc i odbite światło masz "bardziej skupione"

czasem jak włączam p/mgielne w deszczu, to przy mijaniu innych aut wyłączam ... to nie boli grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kiedy jechałeś w tak silnej mgle że wyłączyłeś mijania ?

> przecież mijania w 99% i tak masz włączone

> mnie się ze dwa razy zdarzyło wyłączyć mijania

A to sie w ogóle da włączyć przeciwmgielne bez włączania mijania? W moich autkach to chyba tylko w lanosie tak się dało. We wszystkich pozostałych przeciwmgielne (tylne i przednie) dawało się uruchomić tylko jak były włączone mijania hmm.gif

Zresztą jeżdżę od jakiś 25 lat i przeciwmgielnych przednich uzyłem ze 3-4 razy a nawet wtedy nie zauważałem jakiejś większej poprawy.

Owszem, krawędź jezdni była może i lepiej widoczna, ale co z tego jak widoczność była tak ograniczona, że trzeba było jechać tak powoli, że nie miało to większego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to sie w ogóle da włączyć przeciwmgielne bez włączania mijania? W moich autkach to chyba tylko w

> lanosie tak się dało. We wszystkich pozostałych przeciwmgielne (tylne i przednie) dawało się

> uruchomić tylko jak były włączone mijania

Spróbuj z postojowymi. Da się chyba w każdym aucie.

> Zresztą jeżdżę od jakiś 25 lat i przeciwmgielnych przednich uzyłem ze 3-4 razy a nawet wtedy nie

> zauważałem jakiejś większej poprawy.

> Owszem, krawędź jezdni była może i lepiej widoczna, ale co z tego jak widoczność była tak

> ograniczona, że trzeba było jechać tak powoli, że nie miało to większego znaczenia.

Miało, bo w naprawdę gęstej mgle nie jechałbyś wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to sie w ogóle da włączyć przeciwmgielne bez włączania mijania? W moich autkach to chyba tylko w

> lanosie tak się dało. We wszystkich pozostałych przeciwmgielne (tylne i przednie) dawało się

> uruchomić tylko jak były włączone mijania

w moim każdym, opel, MB, ford, citroen

włączasz postojówki + pmgielne

> Zresztą jeżdżę od jakiś 25 lat i przeciwmgielnych przednich uzyłem ze 3-4 razy a nawet wtedy nie

> zauważałem jakiejś większej poprawy.

> Owszem, krawędź jezdni była może i lepiej widoczna, ale co z tego jak widoczność była tak

> ograniczona, że trzeba było jechać tak powoli, że nie miało to większego znaczenia.

ale to są właśnie sytuacje gdzie masz mleko, że ledwo maskę widać

wtedy zasięg p/mgielnych jest wystarczający bo i tak jedziesz 30km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Świateł zasadniczych nie przeniesiesz w czasie jazdy z krawędzi maski na dół zderzaka.

> Musisz jeździć w ciemnych okularach. Kiedyś ktoś przed Tobą zahamuje i światła stopu wypalające Ci

> oczy sprawią że doprowadzisz do wypadku.

Po co ustawodawca okreslił w przepisach, kiedy można używać świateł przeciwmgłowych tylnych? Jestem dość wyrozumiały, ale czasem ludzie nadużywają tych swiateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po co ustawodawca okreslił w przepisach, kiedy można używać świateł przeciwmgłowych tylnych? Jestem

> dość wyrozumiały, ale czasem ludzie nadużywają tych swiateł.

Ja poza nielicznymi przypadkami ewidentnych pomyłek kierowcy wynikających z nieumiejętności obsługi pojazdu praktycznie nie widuję pojazdów z włączonymi tymi światłami w warunkach normalnej przejrzystości powietrza.

A notabene, autor postu na który odpowiadałem nie napisał w jakich warunkach mu przeszkadzają, lecz że mu przeszkadzają i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> byłem w salonie oglądać nowego V40 i takiego news otrzymałem.

> nie ma przepisów że musi być ?

Przednie sa nieobowiazkowe, w zwiazku z tym nie wystepuje w biedawozach.

Widocznie Volvo postanowilo do nich nawiazac grinser006.gif

Powaznie, to te swiatla jednak czasami sie przydaja i jak umiesciliby je na liscie platnych dodatkow to wielu pewnie by sie skusilo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Świateł zasadniczych nie przeniesiesz w czasie jazdy z krawędzi maski na dół zderzaka.

Nie przeniose, ale dobre swiatla swieca szerokim slupem z wyraznym odcieciem swiatlo/cien wiec nie robia sciany przed kierowcą

> Musisz jeździć w ciemnych okularach. Kiedyś ktoś przed Tobą zahamuje i światła stopu wypalające Ci

> oczy sprawią że doprowadzisz do wypadku.

Auta, które widuję na ulicy raczej nie świecą światłami stopu w trakcie jazdy, w przeciwieństwie do przeciwmgielnych, ktore swieca caly czas.

A tocząc się rano w mieście, kiedy odległości między autami są kilkumetrowe swiecenie przeciwmgielnymi raczej nie poprawia bezpieczenstwa ani kierowcy jadacego z wlaczonymi ani tego jadacego za nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylne?

> To nie ja tu mam problem z rozumieniem.

Wszystkie sie odbijaja. Z tym odbijaniem od nawierzchni bardziej chodzilo o przednie.

W deszczu kazde auto generuje dwa punkty + dwa snopy swiatla odbitego, jak na foto

Car-lights.jpg

Zapalone dodatkowo przeciwmgielnie dodaja dwa dodatkowe punkty i dwa snopy odbite i w rezultacie powstaje duza plama swiatla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie przeniose, ale dobre swiatla swieca szerokim slupem z wyraznym odcieciem swiatlo/cien wiec nie

> robia sciany przed kierowcą

Z moich doświadczeń z różnymi autami wynika że tak różowo nie jest. Zwłaszcza że nowe auta świecą coraz jaśniej (ksenony, ledy).

> Auta, które widuję na ulicy raczej nie świecą światłami stopu w trakcie jazdy, w przeciwieństwie do

> przeciwmgielnych, ktore swieca caly czas.

> A tocząc się rano w mieście, kiedy odległości między autami są kilkumetrowe swiecenie

> przeciwmgielnymi raczej nie poprawia bezpieczenstwa ani kierowcy jadacego z wlaczonymi ani

> tego jadacego za nim.

Oczywiście że nie. Ale tocząc się w kilkumetrowych odstępach świecą sobie właśnie światłami stopu i jakoś żyją.

Co więcej, światła stopu świecą również przy doskonałej przejrzystości powietrza, więc z takich świateł oko ludzkie dostaje dużo większą dawkę światła niż z przeciwmgłowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wszystkie sie odbijaja. Z tym odbijaniem od nawierzchni bardziej chodzilo o przednie.

> W deszczu kazde auto generuje dwa punkty + dwa snopy swiatla odbitego, jak na foto

> Zapalone dodatkowo przeciwmgielnie dodaja dwa dodatkowe punkty i dwa snopy odbite i w rezultacie

> powstaje duza plama swiatla.

Zgoda. Ale z drugiej strony - w przeciwmgłowych siedzi w najlepszym wypadku jakaś żarówka H7. Tymczasem odbijane w ten sposób światło auta z reflektorami ksenonowymi lub ledami sprawia, że te z zapalonymi przeciwmgłowymi to i tak pikuś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oczywiście że nie. Ale tocząc się w kilkumetrowych odstępach świecą sobie właśnie światłami stopu i

> jakoś żyją.

Mam wrażenie, że pmgielne tylne świecą dużo mocniej od stopów. Wiem, że moc żarówki jest taka sama, ale skupienie światła jest chyba inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam wrażenie, że pmgielne tylne świecą dużo mocniej od stopów. Wiem, że moc żarówki jest taka sama,

> ale skupienie światła jest chyba inne.

Wrażenie. Świecą nawet słabiej bo jest ich mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.