Skocz do zawartości

BMW 328i xdrive vs Honda Civic Type R


Babinicz

Rekomendowane odpowiedzi

Straszny rozrzut co do wyboru. Fajnie prowadzaca sie mocna limuzyna i to jeszcze 4x4 czy hardcorowa ośka z twardym zawiasem, spoilerami stworzona na tor ... i to do tego o połowe tansza :)

 

 

Co do jazdy CTRem nie bedzie latwo, mozliwe, ze tylko w Wawie, wiec blizej mialbys do Berlina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straszny rozrzut co do wyboru. Fajnie prowadzaca sie mocna limuzyna i to jeszcze 4x4 czy hardcorowa ośka z twardym zawiasem, spoilerami stworzona na tor ... i to do tego o połowe tansza :)

 

 

Co do jazdy CTRem nie bedzie latwo, mozliwe, ze tylko w Wawie, wiec blizej mialbys do Berlina

Cena z full wypasem tez jest wazna, ale nie jest to jedyne kryterium, dlatego wlasnie BMW jest brane pod uwage. A rzeczywiscie, po doposazeniu takim jak lubie, to Honda wyjdzie mniej wiecej w polowie ceny Beemki. Na paliwo i mandaty by zostalo  ;]  :hehe:  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena z full wypasem tez jest wazna, ale nie jest to jedyne kryterium, dlatego wlasnie BMW jest brane pod uwage. A rzeczywiscie, po doposazeniu takim jak lubie, to Honda wyjdzie mniej wiecej w polowie ceny Beemki. Na paliwo i mandaty by zostalo  ;]  :hehe:  ;)

 

Tu jest zasadnicza roznica, bo CTR kupujesz w PL w jednej wersji wyposazenia, ktora ma wszystko co producent przewidzial do zamontowania w tym aucie i cena wynosi 146k z doplata do lakieru (jedynie czerwony bez doplaty).

 

W BMW mozesz wladowac w wyposazenie wartosc CTRa ;)

 

Mimo wszystko wybor bedzie ciezki bo porownujesz gruszki ze sliwkami :) jakbys porownywal CTR, Megane RS, Focusa RS i inne HH to pewnie byloby latwiej.

 

Wspolny moze byc tylko czas oczekiwania, bo BMW pewnie trzeba zamowic do produkcji a czas oczekiwania na CTR tez siega kilku miesiecy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tu jest zasadnicza roznica, bo CTR kupujesz w PL w jednej wersji wyposazenia, ktora ma wszystko co producent przewidzial do zamontowania w tym aucie i cena wynosi 146k z doplata do lakieru (jedynie czerwony bez doplaty).
:jem:

 

Czyli teraz przystepujemy do wyboru koloru. Kolor karoserii moze byc dowolny, o ile bedzie to kolor czarny 

 

 

Wspolny moze byc tylko czas oczekiwania, bo BMW pewnie trzeba zamowic do produkcji a czas oczekiwania na CTR tez siega kilku miesiecy

 

Czas oczekiwanie nie stanowi. Zamowie przed wyjazdem do roboty. Odbiore po powrocie  :phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne... dla CTRa konkurentem może być M135i

BMW bedzie o wiele wygodniejsze, cichsze i mniej krzykliwe ;]

CTR za to głośny, szybki i twardy ;]

jak nie będziesz upalał na torach czy coś to CTR odpada

135? Ta mala popierdolka? Moja  :piekna:  by dobrze w tym wygladala, ale nie ja  :ooniee:   W sumie planowalem dla  :piekna:  kupic BMW 1, ale jakies 116 czy cos w tym stylu (nie wiem co tam teraz maja) :spy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić tak żeby z zewnątrz wyglądał jak 318, wziąć bez oznaczeń i masz cichociemne auto.

Tylko może wtedy lepiej pomysleć o czymś mocniejszym niż  328?

edit

ale widzę że z tym bieda bo z cennika wypadł silnik bensynowy 3 litry - zostąl tylko w M3...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli przymierzam sie nad zmiana auta. Dylemat jest jak w temacie. Mowimy oczywiscie o autach nowych z salonu. Za BMW przemawia naped 4x4 i lista dodatkowego wyposazenia. Za Civic'iem moc i zawieszenie. Cena nie stanowi, bo wiem, ze Hondy maja kilka rodzajow wyposazen i nie mozna raczej nic wiecej dokupic. BMW ma nieskonczona liste dodatkow (cena rosnie), a ja mam swoje ulubione gdzety, ktore lubie miec w aucie.

 

Czekam teraz na za i przeciw kazdemu autu. Przypominam: cena nie jest wyznacznikiem. Jesli mi ktos wyskoczy z uzywka, to poprosze o bana  ;l

 

A nie myślałeś np. o RS3 albo A45 AMG? RS3 zabija ceną, ale Merc jest bardziej przystępny no i odpycha się z 4 łap. Wprawdzie Honda jest szybsza na torze, ale w realnych warunkach łatwiej będzie Ci pojechać Mercedesem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ktore z nich jest miejskim autem? Po prostu stwierdzilem, ze Insignia jest za duza jak na mije potrzeby, a poza tym, 220 KM przestalo mi wystarczac do banana na twarzy  :jem:

 

 

taaa? I gdzie chcesz wykorzytać te 310koni z typa?

Rozumiem, że na autostradzie niemieckiej? Bo chyba nie masz na myśli takiego banana twarzy, co się pojawia po jeździe miejskiej 200km/h?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaa? I gdzie chcesz wykorzytać te 310koni z typa?

Rozumiem, że na autostradzie niemieckiej? Bo chyba nie masz na myśli takiego banana twarzy, co się pojawia po jeździe miejskiej 200km/h?

Uwielbiam ten zapas mocy pod pedalem gazu (zwlaszcza przy wyprzedzaniu). Juz teraz wyprzedzenie tira zajmuje trzy sekundy, wiec po zmianie moze byc tylko lepiej, przyjemniej i bezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli przymierzam sie nad zmiana auta. Dylemat jest jak w temacie. Mowimy oczywiscie o autach nowych z salonu. Za BMW przemawia naped 4x4 i lista dodatkowego wyposazenia. Za Civic'iem moc i zawieszenie. Cena nie stanowi, bo wiem, ze Hondy maja kilka rodzajow wyposazen i nie mozna raczej nic wiecej dokupic. BMW ma nieskonczona liste dodatkow (cena rosnie), a ja mam swoje ulubione gdzety, ktore lubie miec w aucie.

 

Czekam teraz na za i przeciw kazdemu autu. Przypominam: cena nie jest wyznacznikiem. Jesli mi ktos wyskoczy z uzywka, to poprosze o bana  ;l

Jak bym miał wybierać, a cena nie była wyznacznikiem to absolutnie BMW. Po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli przymierzam sie nad zmiana auta. Dylemat jest jak w temacie. Mowimy oczywiscie o autach nowych z salonu. Za BMW przemawia naped 4x4 i lista dodatkowego wyposazenia. Za Civic'iem moc i zawieszenie. Cena nie stanowi, bo wiem, ze Hondy maja kilka rodzajow wyposazen i nie mozna raczej nic wiecej dokupic. BMW ma nieskonczona liste dodatkow (cena rosnie), a ja mam swoje ulubione gdzety, ktore lubie miec w aucie.

 

Czekam teraz na za i przeciw kazdemu autu. Przypominam: cena nie jest wyznacznikiem. Jesli mi ktos wyskoczy z uzywka, to poprosze o bana  ;l

BMW F30 ostatnio przeszlo lifting i kolejny raz zmieniono numeracje modelu, zniknelo 328 a na jego miejsce pojawilo sie 330, ale to dalej R4 i to jest silnik raczej bez rewelacji, zwlaszcza w porownaniu do R6 ktore teraz ma oznaczenie 340 (poprzednio 330), i jesli mialbym polecac to wlasnie F30 koniecznie po lifcie i zrob wszystko zeby to bylo 340i ;) co to RWD a AWD to po pierwsze przy napedzie na tyl nie ma jakiegos wielkiego problemu z trakcja, a po drugie 4x4 torche odbiera charekteru beemce. Koniecznie przejedz sie obiema wersjami :ok:

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym miał wybierać, a cena nie była wyznacznikiem to absolutnie BMW. Po prostu.

Juz napisalem wczesniej, ze cena nie stanowi w przypadku tych modeli. Dywagujemy tylko miedzy BMW a CTR. Chodzilo mi bardziej o roznice w cenie pomedzy nimi, chociaz, jak ktos wczesniej wspomnial, dodatki do BMW wyniasa drugir tyle co cena CTRa  :hehe:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o jakiej przyjemnosci mowimy? Nie zamierzam sie scigac na torze. Insignia 4x4 220 KM daje mi wiele przyjemnosci, mimo, ze niektorzy mowia, ze lochaa ciezka strasznie. Wyprzedzanie TIRa trwa trzy sekundy. Banan na twarzy mojej iekna: , kiedy musi mnie zastapic- bezcenny.

Nie klam ja mam 250 4x4 i krowa straszna :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego z tych. Jak kompakt to focus rs bo ma 4x4 i jak go podkrecisz do 400KM to moc nie pójdzie w gwizdek. Jak coś trochę drozszego to zaszaleć i Mustanga z v8

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mam to w Insigni i po kilku wyjazdach w Alpy i jazdy po zasniezonych drogach (szutrach i zabloconych polnych tez) bardzo polubilem ten gadzetw aucie. Niestety Honda tego nie oferuje.

to  może  zmiana  H na  Ford  RS ?   cenowo  podobnie   a  wciaz  taniej  niz  w  bmw  :cfaniak: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez wahania powiem BMW. Jak będziesz chciał mieć maksimum funu z jazdy, przełączasz BMW w tryb Sport+ i masz rewelacyjny funcar.  Jak będziesz chciał gdzieś pojechać w komfortowych warunkach, to BMW tak też można.  BMW po prostu nadaje się na praktyczny samochód.

Honda - owszem ma dużo mocy, ale wykorzystasz ją tylko na suchej, gładkiej drodze (a najlepiej na torze). Niestety FWD nawet najlepsze nigdy nie będzie tak dobrze jeździć jak AWD czy RWD. Poza tym - Honda to zabawka i jak nie będziesz miał ochoty na zabawę jazdą, to będzie męczyć, bo  komfortowa to ona nigdy nie będzie (tak było z poprzednimi Type-R). W trasie też BMW będzie lepsze. Zapewne po roku-dwóch będziesz myślał o pozbyciu się jej, bo się znudzi. Poza tym jest małą i mniej praktyczna od BMW, wygląda jak choinka - w tej generacji koszmarnie obwiesili ją spoilerami.

Kwiestie finansowe napisałeś, że nie są decydujące..ale BMW po kilku latach sprzedasz szybko. 

 

Poza tym - moja osobista i kilkorga znajomych obserwacja wskazuje na dziwne zjawisko w naszym kraju. Często złowiek jeżdżący nowym BMW jest w biznesie poważniej traktowany niż jeżdżący czymś pospolitym. Żeby nie było - Hondą zdobędziesz respekt u gimnazjalistek - kwestia co dla kogo ważniejsze  :phi:

 

Napisałeś, że lakier czarny - Hondowskie czarne lakiery mają raczej złą opinię - są bardzo delikatne. Studia detailingu je lubią  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano wlasnie. Jak wroce w grudniu to sie przejde do salono BMW i Hondy. BMW raczej bedzie do jazdy (podejrzewam, ze tylko RWD i automat), a z Honda to sie zobaczy. Gdy chcialem sie przejechac Acordem 2.4, to nigdzie w kraju nie mieli na stanie sztuki demo. I w ten sposob odpadl im jeden klient - kupilem Insignie  :swinka:  :jem:

a salony w niemczech na przejażdżkę demówką? widzę szczcin w podpisie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedna rzecz powstrzymałaby mnie przed wyborem dwóch, fajnych aut zamiast jednego, "kompromisowego". Brak czasu na jazdę tym drugim...

Za Civiciem Type-R nie przemawia nic, nawet pół argumentu...i jeśli ich potrzebujesz, bierz z uśmiechem BMW.

Nie można zapytać czy w wolnym czasie iść z córką na rower czy może skoczyć ze spadochronem z samolotu i szukać w tym za i przeciw.

Powodzenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Poza tym - moja osobista i kilkorga znajomych obserwacja wskazuje na dziwne zjawisko w naszym kraju. Często złowiek jeżdżący nowym BMW jest w biznesie poważniej traktowany niż jeżdżący czymś pospolitym. Żeby nie było - Hondą zdobędziesz respekt u gimnazjalistek - kwestia co dla kogo ważniejsze  :phi:

 

Napisałeś, że lakier czarny - Hondowskie czarne lakiery mają raczej złą opinię - są bardzo delikatne. Studia detailingu je lubią  ;)

 

Nie siedze w biznesie. Prestiz mnie nie interesuje (jezdze Oplem).

 

Czarny kolor to tylko zasada, ktorej holduje. Aczkolwiek Honda w czerwieni ala Ferrari bylaby zajefajna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedna rzecz powstrzymałaby mnie przed wyborem dwóch, fajnych aut zamiast jednego, "kompromisowego". Brak czasu na jazdę tym drugim...

Za Civiciem Type-R nie przemawia nic, nawet pół argumentu...i jeśli ich potrzebujesz, bierz z uśmiechem BMW.

Nie można zapytać czy w wolnym czasie iść z córką na rower czy może skoczyć ze spadochronem z samolotu i szukać w tym za i przeciw.

Powodzenia.

 

Jedna rzecz mnie powstrzymuje przed BMW. Cena, ktora po doposazeniu tak jak lubie bedzie dwa razy wyzsza niz CTR. CTR znowu nie ma foteli w skorze i z elektrycznym sterowaniem. Kazdy ma swojego konika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że lakier czarny - Hondowskie czarne lakiery mają raczej złą opinię - są bardzo delikatne. Studia detailingu je lubią  ;)

 

Jako były hondziarz sprecyzowałbym że wszystkie lakiery hondy mają złą opinię. Odpryski robią się od patrzenia ;]

 

Nigdy, przenigdy nie kupiłbym Type R. Dlaczego?

Bo miałem możliwość poprowadzenia MY14 w NL przez 60 km i wystarczy. Równie dobrze mógłbym zdjąć opony i jechać na samych felgach.

Żona po skasowaniu scirocco myślała o CTR ale po jazdach próbnych wybrała (wybraliśmy) Cuprę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były hondziarz sprecyzowałbym że wszystkie lakiery hondy mają złą opinię. Odpryski robią się od patrzenia ;]

 

Nigdy, przenigdy nie kupiłbym Type R. Dlaczego?

Bo miałem możliwość poprowadzenia MY14 w NL przez 60 km i wystarczy. Równie dobrze mógłbym zdjąć opony i jechać na samych felgach.

Żona po skasowaniu scirocco myślała o CTR ale po jazdach próbnych wybrała (wybraliśmy) Cuprę.

 

Ano wlasnie. My rozmawiamy o MY 2015. Moze, w Waszym przypadku, to byla wina kierownika. Nie osadzam. Dlatego szukam tutaj kogos, kto mial doswiadczenie z najnowca CTR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedlugo bedzie do wziecia Opel Insignia. Czarna, w skorze, z przyciemnianymi szybami, fotele elektruczne i grzane. Poza tym prawie full opja. kupiony w polskim salonie. Historia auta bez problemu do sprawdzenia.

 

@@Jay - nie wysylaj gluchego bo cena bedzie znacznie powyzej sredniej z allegro. Auto bezwypadkowe i bezkolizyjne. Tylko przedni zderzak malowany bo cos wypadlo z TIRa przede mna..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako były hondziarz sprecyzowałbym że wszystkie lakiery hondy mają złą opinię. Odpryski robią się od patrzenia

A sa jakieś wyjątki? Dziewczyna  z która pracuje ma 10-12 letniego Jazza - poza typowo kobiecym kolorem lakier jest zupelnie OK - czekałem na nia przy samochodzie z tydzień tem to z nudów ogklądałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie jakies rady. Serce mowi Honda - rozum: BMW  :sciana:

Radzę pojeździć x-drivem, wtedy i serce i rozum powiedzą BMW. Podrasujesz trochę silnik i 300+ będzie. Moje x-drive, z podobną mocą tylko że w dieslu robi setkę powtarzalnie w 5,4sek.

A co do stereotypów - one dotyczą aut, na które stać młodzież spod remizy, czyli minimum kilkunastoletnich. Tu mówimy o nowych, gdzie żadna Honda nie ma podejścia do BMW jeśli chodzi o prestiż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestesmy w podobnym wieku ;]  - idz zrob to co moja :zona: - idz i kup Lexus  :oki: .... 

 

Jedzilem na weekend IS200t, jak mowie nie lubie dowsizing i to byl dla mnie glowny powod, do ktorego kupilismy auto w weekend - nie planowane - bo dowsizing sie zblizal :phi: ...

 

Szczerze, gdybym wiedzial jak IS200t jezdzi, to nie wiem co bysmy zrobili... IS250 jest IMVHO switnym autem, wchodzi w zakrety, daje radosc z jazdy - wszystko to co reklamuje BMW :hehe:  - i dodatkowo daje ci niezawodnosc i wsparcie Toyota - czego BMW nie robi ... :no:

 

Po 2 tys km - :piekna: - twierdzi, ze to najbardziej "engaging" auto jake miala, nawet lepsze od BMW 130i ktore kiedys miala ...

 

11950651_1643900552555203_415564911_n.jp

 

 

Nigdy nie myslalem, ze bede fan"boyem" 8]  8]  8]  :no:  jakiejkolwiek marki, oceniam je za dobra obsluge i zla nad klientem... ale tu jestem blisko :hehe:  :skromny:

 

Idz przejedz sie, porownaj do 328 i sam zobacz ... :skromny::chipsy:

 

https://youtu.be/C_JorOFmsx0 

 

Chyba sobie żartujesz. Miesiąc temu kolega odebrał takiego ISa z salonu. Powiem Ci że moje E46 jest lepiej wykonane niż ten jego Lexus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sa jakieś wyjątki?  ...

 

Pewnie zawsze jakieś są ;)

Podobno srebrny metalik jest najtrwalszy ale mój były accord ma na masce i błotnikach wiele ubytków.

Jest takie powiedzenie hondziarzy, że gdyby można malować auto cieniej to Honda by malowała. Ale już cieniej się nie da ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Cena, ktora po doposazeniu tak jak lubie bedzie dwa razy wyzsza niz CTR.

Rozumiem ten dylemat. Powiem tak: Jeśli parametry BMW 3-er w uboższej, rozsądnie skalkulowanej wersji nie będą w stanie osłodzić Ci braków w wyposażeniu to właśnie w tej chwili masz najlepsze auto - budżetowy wypas. W takim wypadku lepiej myśleć np. o 280-konnym Passacie czy 240-konnym Mondeo. A może nawet o Skodzie.

Wiem jednak, że to przyzwyczajenie idzie w nicość jeśli się poczuje symbol jakości prowadzenia. Chyba, że to przyzwyczajenie jest uzależnieniem. Pomyśl na chłodno jak ten ciąg do wypasu (szczerze to zbędnego) miesza w planach i budżecie. Nie warto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] moje E46 jest lepiej wykonane niż ten jego Lexus.

 

Co zdarza sie, ze zabytki sa lepiej wykonane ;] w koncu minelo juz dekada od kiedy E46 prestali produkowac  ;) (pls wybacz mi odrobine zlosliwosci  :piwko: ) ale .... 

 

Co do Q BMW - to niestety nie masz nic obiektywnego na poparcie tego. Wszelkie statystyki sa przeciw tobie... Rzeczywiscie 1 problem od precietnej swiadczy o Q wyklepania BMW :chipsy:

 

2015%20VDS%20Slide1_0.jpg

 

Odczucia subiektywne IMVHO ... wiec wybacz, ze sie toalnie z toba nie zgodze :skromny:

 

Porownuje 2 nowe BMW z vs nowy IS z salonu :hmm: - a w przypadku mojej :zona: - trzy nowe BMW vs nowy Lexus to IMVHO wykonczenie Lexus bedzie  jest o wiele lepsze  - czas tak naprawde pokaze :hmm: czy sie utrzyma

 

Jak juz wiem z doswiadczenia, przerabiane na 2 sztukach - BMW daje gwarancje na "trzeszczace, halasujace" elementy wnetrza przez 12 miesiecy z takiego powodu , ze auto po 10-20 k km od wyjazdu u dealer-a sie doslawnie rozklada, szczegolnie w sloncu  :skromny:

 

Nie bawi mnie tez "plastic" aka skora na siedzeniach 3 Series w wersji bieda :no:, w wersji sredniej tez nie... 

 

Co do "kompozycji" plastic i fantastic  - mozzna sie zgodzic, ze listwa w BMW (doplata $300 :hehe: ) jest lepsza niz standardwa w IS.

 

Nie bawia mnie tez trzeszcace i rdzewiajace siedzenia nowej 3 Series ... :( 

 

f20f30rust1.jpg

 

Generalnie nie bawi mnie wywalenie $$$ na auto a potem spedzanie czasu i picie (czesto) kawy z BMW Service Manager... Juz tam bylem, i to przerabialem :facepalm:

 

Dlatego z tego powodu i Q - BMW nawet mi na mysl nie przeszlo, a mimo ze M135i wg mojej :zona: bylo switnym autem.

 

Dlatego odpowiem tobie ;] jak odpowiedzialem jej,  "Ja juz na service BMW nie bede jezdzil - tylko ona" - :skromny: -  coz BMW bylo na liscie przez jeden dzien ... :chipsy:

 

2015_bmw_1_series_australia_05-0612-450x

 

Wiec de facto - patrzac na Q poskladania (z doswiadczenia - :skromny: - i ilosci x razy straty mojego czasu podrzucajac auto do BMW) BMW to Q guana 10_2_7.gif

Jak bedze  Lexus - tego ci nie powiem, jak narazie przez pierwsze 2,500 km - 1 miesiac od wyklepania auta i wyjazdu od dealer-a, nic nie trzeszczy - wiec jak dla mnie jest to jakis krok do przodu - bo BMW #1 juz po 1,300 km bylo na service z jazda na 3 cylindrach, a BMW # 2 po JEDNYM miesiacu mialo rozbierana cala deske bo halasowala ... :ganja:

- potem czynnosc regularnie powtarzana co service :hehe:

 

Dzis sie z tego smieje :hehe: , wtedy nie bylo mi do smiechu. :no: 

 

Ale jak mowie, wrazenia sa subiektywne ... czas pokaze czy Lexus bedzie podobna guana ...  jak narazie statystyki i peirwsze doswadczenia jest za mna a rzeiw tobie :pifpaf:

 

Co do E46 to powaznie nie zdziwilo by mnie jesli jest lepiej poskladane niz obecne auta :hmm: , w koncu 10 lat temu nie bylo az tak ekoligicznych plastikow - czytaj smieciowych ....  :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BMW jeśli chodzi o prestiż.

Wiem że to OT  ale zawsze mnie zadziwia poszukiwanie prestizu w autkach...

Poznałem paru ludzi naprawdę z "wyższej sfery"... i jakoś tam nikt nie licytował sie na auta..

I przykład - lekarz "nadworny" Elzbiety II (polak zresztą - od 8 roku zycia w GB) -  jak go poznałem jeżdzł Vauxhallem - czyli po naszemu oplem... ;)

II przyklad  - profesor fizyki na uniwersytecie - laureat nagrody nobla z fizyki - jeździł przyznaję silnikowo wypasionym mustangiem ale ten mustang był ok 15 letni...

za grosz prestiżu... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to OT  ale zawsze mnie zadziwia poszukiwanie prestizu w autkach...

Poznałem paru ludzi naprawdę z "wyższej sfery"... i jakoś tam nikt nie licytował sie na auta..

I przykład - lekarz "nadworny" Elzbiety II (polak zresztą - od 8 roku zycia w GB) -  jak go poznałem jeżdzł Vauxhallem - czyli po naszemu oplem... ;)

II przyklad  - profesor fizyki na uniwersytecie - laureat nagrody nobla z fizyki - jeździł przyznaję silnikowo wypasionym mustangiem ale ten mustang był ok 15 letni...

za grosz prestiżu... ;)

W Europie zachodniej to nie ma tak wielkiego znaczenia, a u nas takie "poszukiwania prestiżu" są. Jeden ocenia innych po samochodzie, a drugi mając świadomość, że może zostać wg tego kryterium oceniony kupi coś "premium", bo co pomyślą kontrahenci, sąsiedzi, rodzina etc. Dzięki temu BMW, Audi, Mercedes są wysoko w rankingach dotyczących liczby importowanych używanych samochodów poszczególnych marek . Znam niejedną osobę w PL, która kupując nowy samochód miała dylemat czy nie-premium z full wypasem, czy coś premium, ale skromnie wyposażone.

Podobno w Chinach nieprawdopdobną porcję respektu dostarcza właścicielowi jakikolwiek VW  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Europie zachodniej to nie ma tak wielkiego znaczenia, a u nas takie "poszukiwania prestiżu" są. Jeden ocenia innych po samochodzie, a drugi mając świadomość, że może zostać wg tego kryterium oceniony kupi coś "premium", bo co pomyślą kontrahenci, sąsiedzi, rodzina etc. Dzięki temu BMW, Audi, Mercedes są wysoko w rankingach dotyczących liczby importowanych używanych samochodów poszczególnych marek . Znam niejedną osobę w PL, która kupując nowy samochód miała dylemat czy nie-premium z full wypasem, czy coś premium, ale skromnie wyposażone.

Podobno w Chinach nieprawdopdobną porcję respektu dostarcza właścicielowi jakikolwiek VW  ;)

 

Co więcej, sporo osób mieszkających w dużych miastach świadomie rezygnuje z posiadania auta, bo taniej i szybciej jest taxi albo zbiorkomem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam ten zapas mocy pod pedalem gazu (zwlaszcza przy wyprzedzaniu). Juz teraz wyprzedzenie tira zajmuje trzy sekundy, wiec po zmianie moze byc tylko lepiej, przyjemniej i bezpieczniej.

Ale moment w CTR masz manuala tak? A w BMW 2 sprzęgłówkę? Jesli tak ci zalezy nwa czasie wyprzedzania to wybór chyba oczywisty? Auto z szybkim automatem będzie szybsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty, ale u was to wszystko się psuje. Nawet Captiva :hehe:

 

Masz inne oczekiwana klienta - wiesz na AK wymiana 1/2 auta to "normalny service co 15k km" :hehe:

 

Dochodza inne warunki...

 

Temp, kurz - inna urbanistyka miast etc. :hmm:  - to sa po prostu auta robione dla EU .... :hmm:  - ot mozna powiedziec ze globalizacja tam nie doszla ... jesi chodzi o to co klient oczekuje..

 

Zarowno BMW jak i GM-H nie moge nic zarzucic jesli chodzi o obsluge klienta - ba ;]  kawa w BMW dobra, ciastko dobre :phi: , zawsze dostawalem jak nie 3 series, to 5 series, jak nie Z4 to X5 - ale po prostu Q poskladania auta jak do ceny jest tragiczna :facepalm:

 

Gdybym byl jednym narzekajacym, to jeszcze :chipsy:  ale typowa rozmowa z Service Manager - "deska trzeszczy" - a, ok, moze przyjedzisz jutro, albo jak ci pasuje to moze czwratek, czwartek bedzie szybciej... o wiele szybciej.

 

Przyjezdzasz w czwartek a tam juz dwie czekaja - klient "x" , klient "z" - problem ... ten sam :hehe:  - znaczy rozbieraja wszeystkie 3 obok siebie - fabryka kielbas... Pogadales z Mr "X" - 2 raz tu, to samo,- znaczy deske rozbieraja, pogadales z Mrs "Y" - 3 raz to samo :hehe: [...]

 

Jak mowie, dzis sie z tego totalnie smieje, ale wtedy to nie wiedzialem - byc wsciekly, :ogien:, smiac sie  ;l  ... czy (w fantazji :skromny:  tylko) wyciagnac :pifpaf: i ich normalnie ... 

 

Rozumialem ludzi, ktrorzy ida do domu, przychodz i odszczeliwuja 1/2 biura i ... ida do domu ;) Po prostu czujesz za zatopiles $$$  :(

 

Ok dostales Z4 na odreagowanie, pobawiles sie caly dzien ... 3 miesiace - to samo :hehe:  -French Connection UK - sama jakosc :hehe: wyklepania 

 

Ja nie zaprzeczam, ze auta sa fajne do jazdy, ale Q wykonczenia to sa totalna Qupa ... bird-pooping.gif

 

Ja wiem, ze niektorzy tu maja  :mast: do bmw22.gif - szczyt marzen - potrafie to naprawde zrozumiec ...  Ja mam juz inne prioritety w zyciu... Auta sa na boku ... nie bawi juz mnie to zeby isc zarobic na nowe BMW i kupic ... 

 

Ba juz chyba wole Captiva :hehe:  - tam jak co pozlo to od razu pozadnie i towie przyjezdzal :hehe:  i do dealer-a...

 

Nikt sie z toba nie klocil, nikt nie probowal powiedziec - nie ze w BMW tez sie klocili - ze auto jest o.k - ot wiedziales ze dostaniesz telefon, ze jakas duza mechaniczna czesc do wymiany. Wiec dostawales innego GM  i robili ... 

 

Roznice miedzy Captiva a  BMW sa takie, ze tam nie masz oczekiwan. Captiva jest z jakiegos powodu tania, bardzo tania jesli chodzi o konkurencje ;]  - jak w naturze nic nie ginie, wiec po prostu jesli zaplacisz "x-35%" to nie oczekujesz, ze auto bedzie zbudowane jak to za ktore placisz "x" ;)

 

Dlatego Captiva bedzie krolowa zlomow, bo jest tania, czesci sa tanie etc ...

 

747709-482cf918-6ed4-11e4-915b-4759357bb

 

 

Teraz porownajmy do BMW, gdzie marketing ci mowi, ach jacy sa premium - zadowoly wyjezdzasz z salonu, zostawiajac $60k (czyli 2x Captiva) i... nagle odkrywasz, ze nowe aut ma rdze na siedzeniach, ktore skrzypia ;l  - sam powiedz, nie lepiej isc kupic Captiva :hehe: ?

 

$30k wywalasz na akcje/dom/wakacje/kochanke :gay:- co tam chcesz  - siedzenia nie skrzypia :skromny: , a jak cos padnie to porzadnie :hehe: i GM ci 1/2 auta wymieni :chipsy: . Przy tym GM nie udaje ze jest premium :swinka: ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz porownajmy do BMW, gdzie marketing ci mowi, ach jacy sa premium - zadowoly wyjezdzasz z salonu, zostawiajac $60k (czyli 2x Captiva) i... nagle odkrywasz, ze ntam aut ma rdze na siedzeniach, ktore skrzypia ;l - sam powiedz, nie lepiej isc kupic Captiva :hehe: ?

$30k wywalasz na akcje/dom/wakacje/kochanke :gay:- co tam chcesz - siedzenia nie skrzypia :skromny: , a jak cos padnie to porzadnie :hehe: i GM ci 1/2 auta wymieni :chipsy: . Przy tym GM nie udaje ze jest premium :swinka: ...

O! I masz odpowiedź dlaczego uparcie kupowałem te Chevrolety. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.