Skocz do zawartości

[KzAK] do 6-7tys


angrius

Rekomendowane odpowiedzi

W niedługim czasie bede szukam auta dla zony. Auto bedzie tylko do wykorzystania w mieście na trasach typu praca-zlobek/przedszkole-sklepy.

Wymagania:

- nie rdzewiejace (wiem ze to mi mocno ograniczy wybór)

- Klima

- lpg

- rocznik okolice 2000 lub mlodsze

- segment B/C, raczej hatchback

- ekonomiczne, trwałe, tanie w naprawach

Da się cos z tym zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie to chyba szukałbym Punto II FL 1,2 z klimą. Jak wyjściowo buda będzie dobra to parę wiosen pośmiga bez wizyty u blacharza a silnik niezniszczalny. Znam takie co mają po 400k km i dalej kręcą wałem na lpg ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ujeżdża clio 1.6 16V rocznik 2000, zadowolona, klima jest (nie wiem jak z LPG bo nie zamierzałem gazować, ale pewnie bez problemu w tych rocznikach). Silnik żyletka, odpala najlepiej ze wszystkich aut jakie miałem, śmieję się że wsiadam pomyślę że odpalam a on już chodzi. Spalanie w typowym miejski ruchu na odcinkach 10 km dziennie 10l/100

 

Części tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Da się cos z tym zrobic?

 

Da się, ale będzie trudno. Bardzo bardzo bardzo trudno.

Albo będziesz miał mega fart, albo stracisz nerwy i czas na obejrzenie dziesiątek aut i w końcu się trafi, albo wybierzesz coś w co w miarę niedużo będzie do ogarnięcia.

Wiele osób szuka sprawnych starych małych aut z klimą.

A jeszcze więcej osób oferuje stare małe auta, które są zużyte, zaniedbane i pół rzeczy w nich nie działa.

Marka i model bez większego znaczenia, liczy się egzemplarz.

Aczkolwiek bez względu na stan, wyposażenie itd niemieckie i japońskie będą droższe niż francuskie i włoskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem ze meganki rdzewieją mocno... Prawda?

 

Prawda tylko cześciowo. Nie ma dramatu pod tym względem z Megane II albo Clio II. Ale też idealnie nie jest.

 

Na Twoim miejscu preferowałbym segment C. Nie będzie droższy w zakupie niż B.

 

Xsara, 306, Stilo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stilo 5d. Za takie pieniądze trudno o lepszy samochód. Szukaj silnika 1.4 95 km.

Biorę pod uwagę mocno ten model. Zonie sie podoba z wyglądu... A od strony technicznej jak się auto sprawuje? Tylko ten silnik brac pod uwagę? A inne silniki? Których unikać. Przypomne ze musi znosić lpg. Jak z rdza w tych autach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorę pod uwagę mocno ten model. Zonie sie podoba z wyglądu... A od strony technicznej jak się auto sprawuje? Tylko ten silnik brac pod uwagę? A inne silniki? Których unikać. Przypomne ze musi znosić lpg. Jak z rdza w tych autach?

 

1.6 i 1.2 również lubią gaz. 1.2 spali najmniej, ok 8 gazu, dynamika wystarczająca, nie jest wielkim bólem jechać nim również w trasie. 1.6 na krótkich odcinkach będzie spalał gazu +11. Części do 1.2 tanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedługim czasie bede szukam auta dla zony. Auto bedzie tylko do wykorzystania w mieście na trasach typu praca-zlobek/przedszkole-sklepy.

Wymagania:

- nie rdzewiejace (wiem ze to mi mocno ograniczy wybór)

- Klima

- lpg

- rocznik okolice 2000 lub mlodsze

- segment B/C, raczej hatchback

- ekonomiczne, trwałe, tanie w naprawach

Da się cos z tym zrobic?

ja kupiłem żonie Punto II z 2001r. 1.2 8v.Ma wszystko co potrzeba.Żona zadowolona,nawet city nie używa( powiedziała,że nie potrzeba) .Pali ok 5 litrów, koszt części śmieszny.

 

BTW. Zresztą auto kupione z AK :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedługim czasie bede szukam auta dla zony. Auto bedzie tylko do wykorzystania w mieście na trasach typu praca-zlobek/przedszkole-sklepy.

Wymagania:

- nie rdzewiejace (wiem ze to mi mocno ograniczy wybór)

- Klima

- lpg

- rocznik okolice 2000 lub mlodsze

- segment B/C, raczej hatchback

- ekonomiczne, trwałe, tanie w naprawach

Da się cos z tym zrobic?

 

Golf 4. Tanszego w utrzymaniu nie znajdziesz  :oki: Lepszego i bardziej niezawodnego w tej cenie tez nie  :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedługim czasie bede szukam auta dla zony. Auto bedzie tylko do wykorzystania w mieście na trasach typu praca-zlobek/przedszkole-sklepy.

Wymagania:

- nie rdzewiejace (wiem ze to mi mocno ograniczy wybór)

- Klima

- lpg

- rocznik okolice 2000 lub mlodsze

- segment B/C, raczej hatchback

- ekonomiczne, trwałe, tanie w naprawach

Da się cos z tym zrobic?

|

Celował bym w coś Pokroju Clio II PH2, Mehane II. W szczególności Megane, tanie w utrzymaniu, sporo części, 5 gwiazdek w Euro NCAP bez problemu kupisz z klimą. W tym przedziale wybór jest spory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie to chyba szukałbym Punto II FL 1,2 z klimą. Jak wyjściowo buda będzie dobra to parę wiosen pośmiga bez wizyty u blacharza a silnik niezniszczalny. Znam takie co mają po 400k km i dalej kręcą wałem na lpg ;)

 

Nie istnieje coś takiego jak Punto II bez rdzy, nie istnieje nawet coś takiego jak Punto II posiadające niezgnite progi i podłogę. No chyba że roczniki >2004 ale w kwocie 6tyś to można szukać 2001-2002 a klima to raczej marzenie w tym aucie w tej kasie.

Polecałbym Stilo, z początku produkcji może uda sie coś znależć troche podmęczonego bo cenowo zaczynają sie od 7 w góre. Tylko raczej 3D, bo 5D jest okropnie brzydkie i bardzo trudno to odsprzedać potem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie istnieje coś takiego jak Punto II bez rdzy, nie istnieje nawet coś takiego jak Punto II posiadające niezgnite progi i podłogę. No chyba że roczniki >2004 ale w kwocie 6tyś to można szukać 2001-2002 a klima to raczej marzenie w tym aucie w tej kasie.

Polecałbym Stilo, z początku produkcji może uda sie coś znależć troche podmęczonego bo cenowo zaczynają sie od 7 w góre. Tylko raczej 3D, bo 5D jest okropnie brzydkie i bardzo trudno to odsprzedać potem.

3d nie biorę wogole pod uwagę bo bedzie Male dziecko wozone i wsadzane do fotelika wiec komfort użytkowania bedzie marny. Do odsprzedania ewentualnego zawsze sie ktos znajdzie prędzej czy pozniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze znajdź kobietę która by chciała tym jeździć. To już prędzej Xsara.

 

A Ty gusta wszystkich kobiet świata znasz? 8]

 

Moja by takim nie pogardziła - lubi klasyczne sedany o miękkim zawieszeniu. A o hatchbackach czy jakimś wypierdku segmentu A/B nie chce nawet słyszeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3d nie biorę wogole pod uwagę bo bedzie Male dziecko wozone i wsadzane do fotelika wiec komfort użytkowania bedzie marny. Do odsprzedania ewentualnego zawsze sie ktos znajdzie prędzej czy pozniej

 

Znajomy miał Stilo 5d, tylko że diesla.

Jedyne usterki dotyczyły silnika (uroki diesli).

Absolutne zero rdzy w nastoletnim aucie.

 

Silnik benzynowy 1.6 16V znam z Bravy (ten sam) nie do zajechania. Ale paliwożerny. Jak najbardziej do gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

|

Celował bym w coś Pokroju Clio II PH2, Mehane II. W szczególności Megane, tanie w utrzymaniu, sporo części, 5 gwiazdek w Euro NCAP bez problemu kupisz z klimą. W tym przedziale wybór jest spory.

 

 

Możesz podesłać parę przykładów aut(megane II z gazem) nie powypadkowych i nie po przekręcanych kilka razy w dobrym stanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty gusta wszystkich kobiet świata znasz? 8]

 

Moja by takim nie pogardziła - lubi klasyczne sedany o miękkim zawieszeniu. A o hatchbackach czy jakimś wypierdku segmentu A/B nie chce nawet słyszeć.

 

Dokładnie ;)

 

A auto bardzo wygodnie - tanie w serwisowaniu - dobre zabezpieczenie antykorozyjne - silniki lubią LPG - można kupić za grosze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xantia odpada bo moja nie lubi takich. Woli wiedzieć gdzie sie tyl konczy. Zreszta typowo do miasta to lepiej troche mniejsze.

No to Xsara - 1.6 najlepiej. Bedzie dobrych kilka lat młodszy niż Golf 4 i lepiej znosi walke z rdzą. Już nie mówiąc o zawieszeniu która jest dużooooo bardziej komfortowe niż w 4 generacji taczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to niedawno, szukałem auta dla dziewczyny.

 

Z moich obserwacji lepiej szukać auto klasy B, większa szansa na znalezienie czegoś w dobrym stanie z rozsądnym przebiegiem. Propozycje typu Audi A3 lub Golf 4 pominę milczeniem, chyba nie ma bardziej zajechanych aut niż te 2.

 

Ja ostatecznie znalazłem Clio II Ph2 z 2004 roku, 1.2 16v 75KM, kosztowało 6 tys. zł, dołożone ok 1,5 tys. (rozrząd, tarcze hamulcowe, amorki przednie itp.) i śmiga bezproblemowo. Nie wiem tylko czy nadaje się do LPG, ale raczej tak.

Jest klima, elektryka szyb i lusterek, nawet sterowanie radia przy kierownicy itp.

I co najważniejsze - zero rdzy. Nie wiem czemu ktoś o tym wspomniał. Siostra ma Megane II z tego samego rocznika, i tam też nie ma nawet grama rdzy.  :hmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Słyszałem ze meganki rdzewieją mocno... Prawda?


 

Większych głupot dawno nie słyszałem ,miesiąc temu sprzedałem Megankę II kombi 2008 r ,0 rdzy, słownie zero rdzy. Błotniki plastikowe , maska ze stopów lekkich ,podłoga bagażnika plastik , klapa tylna plastik...co tam ma rdzewieć? .Córka  posiada Megane II z 2005 r. , rdzy brak. Po wielu posiadanych samochodach ,. od polskich poprzez niemieckie, japońskie i koreańskie , Megane była pierwszym samochodem w którym problem korozji nie występował wcale , i dla tego...w tym roku zakupiłem fabrycznie nową Meganę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Większych głupot dawno nie słyszałem ,miesiąc temu sprzedałem Megankę II kombi 2008 r ,0 rdzy, słownie zero rdzy. Błotniki plastikowe , maska ze stopów lekkich ,podłoga bagażnika plastik , klapa tylna plastik...co tam ma rdzewieć?

 

Pewnie progi, podłużnice i podłoga, bo chyba plastikowe nie są ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.