Skocz do zawartości

Hybrydy są ekologiczne, mówili...


Ryb

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Dark_Knight napisał:

Ale potem wrzuca jakiś właściciel takiej hybrydy średnie spalanie z długiego okresu i wychodzi więcej niż robi pierwszy lepszy diesel (jeden z tutejszych dżihadystów pokazał, że mu hybrydowy Auris palił średnio bodaj 5.7). No i to powoduje pewną utratę wiarygodności gloszonych haseł.

 

Hybrydą wystarczy jeździć świadomie i wyniki potrafią zaskakiwać. 

Ja mam powtarzalne 4.2-4.8L/100km w Priusie i chyba tylko jazda autostradą co najmniej 140km/h podniesie to spalanie. Ale to dotyczy każdej hybrydy z CVT. One po prostu są do spokojnej jazdy, szczególnie w mieście i spokojnej trasie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dark_Knight napisał:

Ale potem wrzuca jakiś właściciel takiej hybrydy średnie spalanie z długiego okresu i wychodzi więcej niż robi pierwszy lepszy diesel (jeden z tutejszych dżihadystów pokazał, że mu hybrydowy Auris palił średnio bodaj 5.7). No i to powoduje pewną utratę wiarygodności gloszonych haseł.

Ale diesel w miejskich korkach nigdy nie osiągnie takiego spalania jak hybryda. Tak jak hybryda będzie gorsza na trasie. Te konstrukcje mają zupełnie inne zastosowanie i porównywanie ich jest trochę jak porównywanie jabłek z gruszkami,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, marcindzieg napisał:

Ale diesel w miejskich korkach nigdy nie osiągnie takiego spalania jak hybryda. Tak jak hybryda będzie gorsza na trasie. Te konstrukcje mają zupełnie inne zastosowanie i porównywanie ich jest trochę jak porównywanie jabłek z gruszkami,

 

Oczywiście, zgadzam się. I niepotrzebnie z tematu o czymś zupełnie innym zrobiła się awantura jak zwykle tutaj. 

Ale niestety tak jest, że w każdym temacie o hybrydach czy EV znajdzie się ktoś, kto przyjdzie i dla zasady będzie pluł na diesle. 

:ok:

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, hefi said:

Jest dokładnie tak jak mówisz mój drogi kolego emoji106.png

 

Ale jak chcesz to możesz mi dać $$ na naprawę albo na jakieś auto ev czy inne ekologiczne.

 

E tam, sprzedaj zloma sadzomiota i kup Honde w benzynie ;]  Niepotrzebna bedzie Ci doplata z mojej strony na EGR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 hours ago, Dark_Knight said:

 

Oczywiście, zgadzam się. I niepotrzebnie z tematu o czymś zupełnie innym zrobiła się awantura jak zwykle tutaj. 

Ale niestety tak jest, że w każdym temacie o hybrydach czy EV znajdzie się ktoś, kto przyjdzie i dla zasady będzie pluł na diesle. 

:ok:

 

 

ja pluje z innego powodu a nie gloryfikuje EV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, hefi said:

Ale to bez sensu
Ktoś inny będzie nim jeździł i smrodzil, muszę zezlomowac, zniszczyć tą czarna zaraze


To dajesz $$$ czy wolisz wąchać?

Z Mrągowa smród do mnie nie doleci. Moze padnie turbo albo wtryski albo co innego co sie nie da zaslepic i wtedy zezlomujesz sam.

Ile warte? nie lepiej zezlomowac juz teraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasponsoruje, przyjedz do grodu Kraka, najlepiej do centrum Nowej Huty ;]
Kasa na PayPal
Napisz na priv to wyślę dane
Jak chcesz to nie musi być przelew, wystarczy jak przyjedzie laweta z ekologicznym autem i zabierze moje stare

Dajesz albo wonchasz dalej


I nie zapomnij, że takich aut jest jeszcze kilkanaście milionów, oni też czekają na dofinansowanie. Nikt nie wyrzuci auta i kupi nowego bo komuś nie pachnie

Pozostaje wam tylko bzdurne wylewanie żali na forum
Polecam


c47d738ecb95d51f5a0e720a2ba32705.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, hefi said:

Kasa na PayPal
Napisz na priv to wyślę dane
Jak chcesz to nie musi być przelew, wystarczy jak przyjedzie laweta z ekologicznym autem i zabierze moje stare

Dajesz albo wonchasz dalej


I nie zapomnij, że takich aut jest jeszcze kilkanaście milionów, oni też czekają na dofinansowanie. Nikt nie wyrzuci auta i kupi nowego bo komuś nie pachnie

Pozostaje wam tylko bzdurne wylewanie żali na forum
Polecam


 

Nie ma na odleglosc. Przyjezdzasz do huty i z chlopakami robimy Ci za darmo swapa z diesla na benzyne, bedziesz za darmo ekologiczny ..... dwoma narzedziami - sierpem i młotem.

Kazdego zapraszamy;] My, milosnicy ekologii z Nowej Huty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Nie ma na odleglosc. Przyjezdzasz do huty i z chlopakami robimy Ci za darmo swapa z diesla na benzyne, bedziesz za darmo ekologiczny ..... dwoma narzedziami - sierpem i młotem.
Kazdego zapraszamy;] My, milosnicy ekologii z Nowej Huty


Fajnie, fajnie huta, chłopaki, miłość.
Ale nie jestem pewny czy macie tam szkoły.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.10.2020 o 09:12, Danielpoz. napisał:

Jeszcze troche a dowiemy się że są bardziej ciche od silników benzynowych. 

 

Czekam tylko kiedy będą cichsze od elektryków😂

Akurat wiele diesli już jest cichszych od benzyniaków - ale w czasie jazdy autostradowej, nie na postoju.

Z elektrykami może być podobnie w porównaniu przy tych prędkościach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dziś 180 konną Corolką zrobiłem po mieście prawie 80km. Bez korków, jazda miejska i trochę jazdy obwodnicą do 120km/h. 

Średnie spalanie 4,5l/100km. Paliwo służbowe, ale nie chce mi się już cisnąć i jeżdżę płynnie delektując się ciszą. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Kto to liczy i po co w korpo? 

Niektóre korpo liczą i męczą innych. Sprzedaliśmy trzy maszyny i problem zaczął się z dokumentacją do przyjazdu serwisu. Po dwóch dniach wypełniania chorych papierków (o normy samochodów też były pytania) yebnął papiery do kosza i odpisał że maszyny do przeglądów i serwisu mają być przywiezione do nas i koniec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, format napisał:

 

Jaka jest tego sprawność? 30%?

 

Może nawet i mniej... O ile się nie mylę, to wzór jest taki:

 

k=r1*r2²/(r1²+l²)√(r1²+l²)
r1 - promień cewki 1
r2 - promień cewki 2
l - odległość między cewkami o wspólnej osi

Edytowane przez wladmar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, K3 napisał:

Podobno 85% przy 8cm przerwy między autem a ładowarką...

 

Tyle sprawności nie ma nawet ładowanie miedzianym kablem :hehe:

Ile trzeba odprowadzić przy tym ciepła możesz sobie zobaczyć ładując od zera telefon 9V@2A przez QI, to całe 18W, a telefon ledwo da się po tym dotknąć. Tu przez cewkę płynie circa 1000 razy więcej energii.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, format napisał:

 

Tyle sprawności nie ma nawet ładowanie miedzianym kablem :hehe:

Ile trzeba odprowadzić przy tym ciepła możesz sobie zobaczyć ładując od zera telefon 9V@2A przez QI, to całe 18W, a telefon ledwo da się po tym dotknąć.

 

 

Tak internet podaje...

https://www.greencarcongress.com/2017/02/20170213-j2954.html

 

Cytat

In December 2016, interoperability between the so-called Double D (DD) and Circular Topologies was demonstrated between 3.7 to 7.7 kW (WPT 1 and WPT 2 power levels) with efficiencies exceeding 85-90% under aligned conditions. (Earlier post.)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, K3 napisał:

 

Czytałem to. I tak w największym skrócie, nie daję wiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Dark_Knight napisał:

 

No. I dlatego taka podstawka indukcyjna mi się podoba.

 

Ja wolę taką w łazience od szczoteczki :).

Nie wyobrażam sobie jak moja żona w garażu "celuje" w oś ładowarki. Znacznie szybciej włoży wiszącą obok wtyczkę w gniazdo auta, tym bardziej że robi to średnio raz na dwa tygodnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sherif napisał:

Ja wolę taką w łazience od szczoteczki :).

Nie wyobrażam sobie jak moja żona w garażu "celuje" w oś ładowarki. Znacznie szybciej włoży wiszącą obok wtyczkę w gniazdo auta, tym bardziej że robi to średnio raz na dwa tygodnie.

 

Ja wyceluję. Ale ja nie jestem Twoją żoną.

;]

 

BTW w standardowym garażu, ze standardową bramą po trafieniu w tę bramę nie da się już zrobić tego źle. Tak samo z miejscem parkingowym - tam jest o wiele mniejszy margines a jakoś wszyscy trafiają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, delco napisał:

No tutaj bym sie nie rozpedzał... wiele razy widze tak krzywo zaparkowane samochody że gdyby to był garaż to ktos trafiłby w sciane...

 

Krzywo stoją gdy miejsca obok są wolne. Gdy zajęte to już raczej nie jest możliwe i trafiają aż miło. Stawiam dolary przeciw orzechom, że na jakimkolwiek prywatnym osiedlu żona kol. @sherif nie miałaby problemu z trafieniem w swoje, wykupione  miejsce na parkingu lub w podziemnym garażu. Nikt nie ma, to dopiero jest sztuczny problem.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Dark_Knight napisał:

osiedlu żona kol. @sherif nie miałaby problemu z trafieniem w swoje, wykupione  miejsce na parkingu lub w podziemnym garażu

Nie wiem jak wzmiankowana Zona.... ale chyba @rwIcIk * opisywał jak jego sasiadka parkingowa nie do końca potrafiła zaparkować na swoim.... - co oczywiscie nie zmienia faktu że pewenie są to jednostkowe przyklady ...

 

*wybacz jeżeli źle zapamiętałem....

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, delco napisał:

Nie wiem jak wzmiankowana Zona.... ale chyba @rwIcIk * opisywał jak jego sasiadka parkingowa nie do końca potrafiła zaparkować na swoim.... - co oczywiscie nie zmienia faktu że pewenie są to jednostkowe przyklady ...

 

*wybacz jeżeli źle zapamiętałem....

Dalej boi się słupa przy swoim miejscu i wjeżdża na moje ;]

Dobrze, że ja ma zapas do Ściany, więc odsuwam się ile mogę.

Co jej nie przeszkadzało kiedyś podkablować mnie, że zaparkowałem auto gościa pod ścianą.

Wtedy musiałem swoim zaparkować centralnie na swoim miejscu, więc ta miała ciaśniej wjechać 8]

 

  • Skonfundowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, delco napisał:

A wiesz że taki słup to potrafi w mgnieniu oka przemiescic sie np o 1 metr w prawo i w lewo - chwila nieuwagi i sam wiesz....

A do tego pancia tłumaczy, że dostała od tatusia ogromne auto i musi nim parkować w tak ciasnym miejscu ;]

Laguna kombi.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dark_Knight napisał:

 

Ja wyceluję. Ale ja nie jestem Twoją żoną.

;]

 

BTW w standardowym garażu, ze standardową bramą po trafieniu w tę bramę nie da się już zrobić tego źle. Tak samo z miejscem parkingowym - tam jest o wiele mniejszy margines a jakoś wszyscy trafiają.

 

To nie ten temat ale różnie z tym trafianiem bywa. W obrzeżach dałem siatkę panzer i grube kątowniki z tego powodu. Jak się domyślasz przydały już się nie raz .. akurat gdzie żona parkuje. Niestety mam wjazd pod kątem + trochę gratów typu rowery w garażu, co trochę ją usprawiedliwia i w takim przypadku właśnie trzeba trafiać :).

Jeszcze odnośnie ładowarek indukcyjnych to jest super sprawa dla ładowarek przy sklepowych na parkingach. Wjeżdżasz, idziesz na szybkie zakupy i masz naładowane/doładowane auto. Nie trzeba też swojego kabla wozić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dark_Knight napisał:

 

Krzywo stoją gdy miejsca obok są wolne. Gdy zajęte to już raczej nie jest możliwe i trafiają aż miło. Stawiam dolary przeciw orzechom, że na jakimkolwiek prywatnym osiedlu żona kol. @sherif nie miałaby problemu z trafieniem w swoje, wykupione  miejsce na parkingu lub w podziemnym garażu. Nikt nie ma, to dopiero jest sztuczny problem.

 

 

Jak mieszkaliśmy kiedyś w bloku i były takie miejsca to mało szyberdachem nie musiałem wsiadać :), ale jak piszesz trafiła ..

Zresztą w blokach jest inny problem o  którym była już dyskusja na EV. 10 lat temu jak tam mieszkałem i gość obok miał słaby aku w Toyocie to sąsiedzi czepiali się, że aku kilka razy ładował :facepalm:.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sherif napisał:

Zresztą w blokach jest inny problem o  którym była już dyskusja na EV. 10 lat temu jak tam mieszkałem i gość obok miał słaby aku w Toyocie to sąsiedzi czepiali się, że aku kilka razy ładował :facepalm:.

Rozwiązaniem jest brak gniazdek w halach garażowych, jak u mnie 😄 

 

Sprawiedliwie nikt nic nie podłączy. 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marcindzieg napisał:

Oczywiście że tak jest. Jakby miał płacić za dwa miejsca które zajął to by nie miał żadnych problemów z parkowaniem. A tak to ma w tyle wszystkich.

W Danii za przekroczenie linii parkowania można mandat wyłapać.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.