Skocz do zawartości

Golf 8 i jego problemy


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, maro_t napisał:

 

sprawdziłem to. Faktycznie ekran można wyłączyć w ustawieniach, ale wystarczy że potem chcesz sobie podgłośnić/ściszyć radio (nieważne czy przyciskiem na kierownicy, czy gałką) i ekran się już włącza. ;]

Tak samo działa w Kia/Hyundai, w VAG gaśnie ponownie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, sdss napisał:

Tak samo działa w Kia/Hyundai, w VAG gaśnie ponownie.

W moim starym Tucsonie jest osobny przycisk do wyłączenia ekranu :)

I samoistnie raczej nie włącza się ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, rwIcIk napisał:

W moim starym Tucsonie jest osobny przycisk do wyłączenia ekranu :)

I samoistnie raczej nie włącza się ...

Trzeba wyłączyć ekran, każda zmiana głośności itp włączyła ekran na stałe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, maro_t said:

 

sprawdziłem to. Faktycznie ekran można wyłączyć w ustawieniach, ale wystarczy że potem chcesz sobie podgłośnić/ściszyć radio (nieważne czy przyciskiem na kierownicy, czy gałką) i ekran się już włącza. ;]

Powinno być jak w Saabie, night panel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Maciej__ napisał:

 

Mialem cos takiego w Citroenie C4 VTS z 2004 r, wygaszal wszystko poza predkosciomierzem.

Nigdy nie uzylem ;]

 

U mnie przy wyłączeniu ekranu przyciemnia też światła ambient, podświetlenie guzików, nawet panel wskaźników. Nie wygasza zupełnie więc jakby co to znajdziesz ale ledwo się to wszystko świeci. Bardzo ładny efekt i faktycznie przydatny w nocy.

:ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, maro_t napisał:

 

sprawdziłem to. Faktycznie ekran można wyłączyć w ustawieniach, ale wystarczy że potem chcesz sobie podgłośnić/ściszyć radio (nieważne czy przyciskiem na kierownicy, czy gałką) i ekran się już włącza. ;]

 

W takim Tipo z pękającym alternatorem jest przycisk z boku ekranu do jego wyciszania ;]

(zdjęcie zapożyczone z forum)

 

Radio.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2021 o 07:12, Maciej__ napisał:

 

Tez mi sie tak wydaje, ale raczej limit ustawilbym ok 70-ki ;]

50 to za chwile bedziemy my mieli :hehe:

 

Ja mam 50+ i nie tesknie za nowymi rozwiązaniami. Jakieś hybrydy i wyświetlacze na pól deski to nie dla mnie. Dlatego nie zamierzam sprzedawać swojej 2 litrowej laguny która jezdzi mi się swietnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
W takim Tipo z pękającym alternatorem jest przycisk z boku ekranu do jego wyciszania ;]
(zdjęcie zapożyczone z forum)
 
Radio.jpg.6eb00094ce714655df110ed24c2050c0.jpg
Wszystko fajnie tylko ten przycisk nie wyłącza ekranu tylko to co na nim gaśnie, a podświetlenie nadal działa, co jest mega irytujące i w praktyce nieużywane.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2022 o 23:19, Lupus napisał:

No więc nie wiem czy będe się z tej decyzji cieszył czy nie. Na służbówkę wybrałem sobie Golfa 8. Nówkię trafić ciężko, ale znalazłem osobę chętną na cesję leasingu młodej sztuki.  Wersja bida (life) z paroma dodatkami. Cena takiej konfiguracje w salonie na ten moment 140 kpln.8] Zobaczymy jak to się będzie sprawowało.

Pierwsze wrażenie OK.

 

Ja mam zastępczego w wersji kombi. 3000km przebiegu...

I o ile w porównaniu do mojego PC GT Golf jest pojemniejszy pod względem bagażnika (ale pewnie dlatego że podłogę dałem w dół), to niestety już coś stuka w zawieszeniu z tyłu przy ruszaniu i hamowaniu...

Kiepskie fotele i wkurzające czujniki parkowania, które mają laga i potrafią zareagować bez powodu (w innym VW tak nie ma)...

Roleta bagażnika dziwnie się odblokowuje, a wsteczny wymaga kombinacji aby go wyłączyć...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.02.2022 o 00:00, K3 napisał:

 

Ja mam zastępczego w wersji kombi. 3000km przebiegu...

I o ile w porównaniu do mojego PC GT Golf jest pojemniejszy pod względem bagażnika (ale pewnie dlatego że podłogę dałem w dół), to niestety już coś stuka w zawieszeniu z tyłu przy ruszaniu i hamowaniu...

Kiepskie fotele i wkurzające czujniki parkowania, które mają laga i potrafią zareagować bez powodu (w innym VW tak nie ma)...

Roleta bagażnika dziwnie się odblokowuje, a wsteczny wymaga kombinacji aby go wyłączyć...

Nie wiem jak z czujnikami, ale fotel ergoactive robi robotę ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy później...

Belgijski dziennik informuje także o nieoczekiwanej detronizacji. Z danych agencji analitycznej Jato Dynamics, na które powołuje się gazeta, wynika, że niemiecki Volkswagen Golf utracił w 2022 r. tytuł najlepiej sprzedawanego auta w Europie, który dzierżył przez czternaście lat.

 

"Nowym królem został Peugeot 208, a na drugim miejscu znalazła się Dacia Sandero" – poinformował w piątek "HLN".

 

W pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się samochodów, nie ma ani jednego całkowicie elektrycznego pojazdu, zauważa gazeta.

  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, G.O.A.T. napisał(a):

Belgijski dziennik informuje także o nieoczekiwanej detronizacji. Z danych agencji analitycznej Jato Dynamics, na które powołuje się gazeta, wynika, że niemiecki Volkswagen Golf utracił w 2022 r. tytuł najlepiej sprzedawanego auta w Europie, który dzierżył przez czternaście lat.

 

"Nowym królem został Peugeot 208, a na drugim miejscu znalazła się Dacia Sandero" – poinformował w piątek "HLN".

 

W pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się samochodów, nie ma ani jednego całkowicie elektrycznego pojazdu, zauważa gazeta.

Wrzuc koniecznie na hp do e-bajki, tylko boję się, że to może definitywnie zamknąć temat :facepalm:

;]

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zinger napisał(a):

Wrzuc koniecznie na hp do e-bajki, tylko boję się, że to może definitywnie zamknąć temat :facepalm:

;]

 

Zaraz wyskoczą że Y zanotowała 400% wzrost sprzedaży. :phi:

 

Mnie martwi, że zajechali Golfa, którego wielkim fanem i użytkownikiem byłem przez modele 4, 5, 6, 7 i 7,5... to było super auto dla singla, pary albo jako drugie auto w rodzinie. Idealne cenowo, gabarytowo, jakość powyżej średniej, lepiej od pozycjonowanych wyżej aut, do tego niezawodne. 

 

8 to padaka straszna... 

Edytowane przez G.O.A.T.
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, G.O.A.T. napisał(a):

Belgijski dziennik informuje także o nieoczekiwanej detronizacji. Z danych agencji analitycznej Jato Dynamics, na które powołuje się gazeta, wynika, że niemiecki Volkswagen Golf utracił w 2022 r. tytuł najlepiej sprzedawanego auta w Europie, który dzierżył przez czternaście lat.

 

"Nowym królem został Peugeot 208, a na drugim miejscu znalazła się Dacia Sandero" – poinformował w piątek "HLN".

 

W pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się samochodów, nie ma ani jednego całkowicie elektrycznego pojazdu, zauważa gazeta.

 

Dziwią mnie te wyniki Peugeota. To są drogie samochody przekombinowane wizualnie ze słabą paletą silników. Ale skoro Europejczykom sie podoba to niech kupują. Jak dla mnie to dzisiaj sensowny wybór aut jest tylko między Koreą i Japonią.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, G.O.A.T. napisał(a):

 

Zaraz wyskoczą że Y zanotowała 400% wzrost sprzedaży. :phi:

 

Mnie martwi, że zajechali Golfa, którego wielkim fanem i użytkownikiem byłem przez modele 4, 5, 6, 7 i 7,5... to było super auto dla singla, pary albo jako drugie auto w rodzinie. Idealne cenowo, gabarytowo, jakość powyżej średniej, lepiej od pozycjonowanych wyżej aut, do tego niezawodne. 

 

8 to padaka straszna... 

Bez przesady, Golf się spokojnie nadawał nawet na auto rodzinne, oczywiście przy jednym dziecku :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Harp napisał(a):

Mnóstwo zamówień nie jest realizowana - brak komponentów. W Wolfsburgu nie mają już gdzie składować wyprodukowanych braków.

 

 

Ciekawe jak bedzie z niezawodnoscia takich wybrakowanych aut, ktore stoja miesiacami na placu i czekaja na podzespoly...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2023 o 07:51, bielaPL napisał(a):

 

bieda idzie

Po prostu sandero ma wszystko to co powinno mieć normalne auto dookola komina i jeszcze zachowała w miarę rozsądną cenę na tle "lepszej" konkurencji, której chyba sufit na głowę spadł. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, iwik napisał(a):

Po prostu sandero ma wszystko to co powinno mieć normalne auto dookola komina i jeszcze zachowała w miarę rozsądną cenę na tle "lepszej" konkurencji, której chyba sufit na głowę spadł. 

zawsze takie auta były, a mimo to na zachodzie co innego lepiej się sprzedawało, ale pewnie golf8 + troc + tcross == golf7

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, iwik napisał(a):

Po prostu sandero ma wszystko to co powinno mieć normalne auto dookola komina i jeszcze zachowała w miarę rozsądną cenę na tle "lepszej" konkurencji, której chyba sufit na głowę spadł. 

Miałeś kiedyś "przyjemność" jeździć dacią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Lupus napisał(a):

Miałeś kiedyś "przyjemność" jeździć dacią?

duster nie jest zły, aczkolwiek czuć taniość na każdym kroku... dlatego w tej samej cenie miałem wtedy ceeda i jego wziąłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bielaPL napisał(a):

duster nie jest zły, aczkolwiek czuć taniość na każdym kroku... dlatego w tej samej cenie miałem wtedy ceeda i jego wziąłem...

Przez miesiąc kiedyś dusterem jeździłem. Za karę.;]

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Lupus napisał(a):

Miałeś kiedyś "przyjemność" jeździć dacią?

 

Ja miałem.

Mam 3 szt. Sandero II w firmie, sam pojeździłem troszkę jednym i do miasta wystarczy.

Od nowości, jedna ma 130kkm, druga 110kkm, trzecie 40kkm. Awaria wymagająca lawety tylko jedna, awarii wymagających udania się do serwisu 2 albo 3 sztuki.

 

A najnowszym Sandero jeździłem na Trafficarze i nie widzę różnicy pomiędzy Sandero III, a Clio V, którym też jeździłem na Trafficarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lupus napisał(a):

Przez miesiąc kiedyś dusterem jeździłem. Za karę.;]

 

Slowo klucz "kiedys", kazda kolejna generacja Dacii to naprawde ogromny postep :ok:

Najnowsze Sandero naprawde fajnie jezdzi i spokojnie moze juz konkurowac z innymi w segmencie nie tylko cena.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, iwik napisał(a):

Nowa sandero czymś się różni w normalnej jeździe od clio czy kii rio? 

Nie wiem.

Jeździłem Loganem 1 gen i Dusterem 1 gen i mam PTSD po tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Lupus napisał(a):

Jeździłem Loganem 1 gen i Dusterem 1 gen i mam PTSD po tym.

Ptsd to miałem już po samym wejściu do logana 1 gen i spojrzeniu na to fantazyjne wykończenie wnętrza 😂

Ale nowe sandero to inna bajka, a technicznie to w zasadzie clio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, iwik napisał(a):

Ptsd to miałem już po samym wejściu do logana 1 gen i spojrzeniu na to fantazyjne wykończenie wnętrza 😂

Ale nowe sandero to inna bajka, a technicznie to w zasadzie clio. 

 

Ja oglądałem niedawno Dustera po liftingu bo w sumie zastanawiałem się czy nie pójść jednak w coś budżetowego i zrobił na mnie serio bardzo pozytywne wrażenie. Normalny samochód, normalne wnętrze. Powiedziałbym że plastiki nawet lepsze niż w mojej byłej Kii Rio. Ale nie jeździłem tym.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, iwik napisał(a):

Nowa sandero czymś się różni w normalnej jeździe od clio czy kii rio? 

W KIA Rio IV - czujesz się jakbyś tarł tyłkiem po asfalcie (przejechałem nią kilkaset tyś. km).

W sandero jakby wyżej i lepiej się wsiada - jak dla mnie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2023 o 14:07, bielaPL napisał(a):

zawsze takie auta były, a mimo to na zachodzie co innego lepiej się sprzedawało, ale pewnie golf8 + troc + tcross == golf7

 

dlatego ciekawsze jest porównanie sprzedaży całej marki 

 

2021 -> 2022

 

Volkswagen (1 273 892 szt. -> 1 198 926 szt.
Peugeot (727 973 szt.; -3,1%) -> 623 825 szt.
Toyota (706 056 szt. -> 766 227 szt.
 

więc z jedej strony 208 dalej sprzedaje się świetnie Peugeot 208 (196 869 szt.-> 206 816 szt. ale już firma ma spory spadek 

 

golf 205 408 szt -> 177 203 szt.
 

źródła

https://www.wyborkierowcow.pl/sprzedaz-nowych-aut-w-europie-w-2021-roku/

https://www.wyborkierowcow.pl/najpopularniejsze-nowe-auta-w-europie-2022/

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Camel napisał(a):

W KIA Rio IV - czujesz się jakbyś tarł tyłkiem po asfalcie (przejechałem nią kilkaset tyś. km).

W sandero jakby wyżej i lepiej się wsiada - jak dla mnie.

 

Rio w tym roku w ogole wylatuje z oferty i nie bedzie nastepcy ;)

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Rio w tym roku w ogole wylatuje z oferty i nie bedzie nastepcy ;)

Wiem, dlatego się wstrzymałem z wymianą bo w PORD (WORD u nas) zmienią na coś innego pewnie w ciągu 1.5 raku a wtedy cena spadnie na ryj. Teraz trzymają cenę jak oszalałe ze względu, że na L-ce ich jeździ w 3/4 kraju. A jak sprzedam z działalności to dopiero w dupie z podatkiem :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KJO napisał(a):

 

dlatego ciekawsze jest porównanie sprzedaży całej marki 

 

2021 -> 2022

 

Volkswagen (1 273 892 szt. -> 1 198 926 szt.
Peugeot (727 973 szt.; -3,1%) -> 623 825 szt.
Toyota (706 056 szt. -> 766 227 szt.
 

więc z jedej strony 208 dalej sprzedaje się świetnie Peugeot 208 (196 869 szt.-> 206 816 szt. ale już firma ma spory spadek 

 

golf 205 408 szt -> 177 203 szt.
 

źródła

https://www.wyborkierowcow.pl/sprzedaz-nowych-aut-w-europie-w-2021-roku/

https://www.wyborkierowcow.pl/najpopularniejsze-nowe-auta-w-europie-2022/

 

 

 

208 jest ladne i relatywnie tanie, cala Europa jezdzi klasa B... poza tym inne modele Pezota nie maja ciekawych silnikow plus sa drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, iwik napisał(a):

Ptsd to miałem już po samym wejściu do logana 1 gen i spojrzeniu na to fantazyjne wykończenie wnętrza 😂

Ale nowe sandero to inna bajka, a technicznie to w zasadzie clio. 

Posiedź dłuższą chwilę na fotelu w jednym i drugim - i potem powiedz jeszcze raz, że to to samo ;)

Różnica w wygodzie i trzymaniu foteli jest porażająca. A to jednak ta część auta, z którą mamy zdecydowanie największy kontakt ;] 
A różnica w cenie między Sandero a Clio nie aż taka wielka (chyba, że Sandero zupełny golas, bo takiego Clio nie sprzedają).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.