Skocz do zawartości

Jeśli nie oponeo to co?


fosfor

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, marcindzieg napisał(a):

Toż Ci tłumaczę że zmieniłem i kompletnie nie zauważyłem różnicy.

Może na deszcz poczekaj :oki:

Różnie z tym bywa jak widzisz. A ABSy, ASRy nawet "starym" kierowcom czasem podpowiadają że coś jest na rzeczy. 

Odnośnie busa kierowca 60+ na początku stwierdził że 40+ jeździć nie umiom, i jak jest mokro to się  z 2 rusza. A jednak ASR pokazał mu że to nie do końca jest rozwiazanie problemu :bzik:.  Przy hamowaniu ABS miał być mu niepotrzebny a także potrafił zamrugać.

 

A wracając do tematu opony kupuję tam gdzie taniej wychodzą Oponeo, Allegro i inne. U wulkanizatora też raz było najtaniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2023 o 19:40, fosfor napisał(a):

nie wiedziałem, że intercars tak fajnie opony sprzedaje.

Poprzednie opony brałem z Intercars, był to pierwszy i ostatni raz.
Cena była trochę niższa niż na oponeo (mniej niż 50zł/kpl), dodatkowo Nokian miał promocję, gdzie w razie uszkodzenia dostajesz nową oponę.
Opony kupowałem przez stronę IC z odbiorem i montażem w serwisie współpracującym z nimi, za wszystko płaciłem w serwisie.
Po kilku miesiącach uszkodziłem oponę i zaczęły się schody:
1. aby w ogóle przyjąć reklamację chcieli ode mnie nr faktury pomiędzy IC i serwisem, który montował opony. Mój nr zamówienia z ich systemu wraz z info, że IC ma dostarczyć opony do serwisu oraz faktura dla mnie z serwisu za opony i montaż nie miała znaczenia.
2. gość zajmujący się reklamacjami z IC w moim regionie nic nie wiedział o tej promocji a procedura reklamacji wymagała wypełnienia formularza dostępnego u dystrybutora. Nie interesowało go to, że regulamin jest na stronie Nokiana, "on nie będzie szukał".
3. Nokian nie miał w PL żadnego oddziału, kontakt był możliwy jedynie przez dystrybutora (w tym przypadku przez IC:sciana:).
Post na FB Nokiana pomógł i sprawę załatwiała centrala IC. 

 

Z oponeo brałem w sumie ok 10 kpl. i tylko raz zaliczyli wpadkę (jedna z opon przyszła w innym rozmiarze niż pozostałe - załatwione po jednym tel.), praktycznie opony zawsze były w miarę "świeże". Ostatnie zamówienie z tego miesiąca - Bridgestone dostępne od ręki były (i nadal są) ok 10% droższe od opon, które wg opisu dostępne są po 7-8 dniach (były u mnie po 3 dniach, data prod. 13 tydz. 2023).:ok:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, volf6 napisał(a):

Chyba sama się uszkodziła, znaczy ujawniła się wada fabryczna, bo jak sam uszkodziłeś to nie ma co reklamować:phi:

Różne bywają promocje. Czasami wymieniają, nawet jesli sam uszkodzisz, w sensie w czasie jazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, volf6 napisał(a):

Chyba sama się uszkodziła, znaczy ujawniła się wada fabryczna, bo jak sam uszkodziłeś to nie ma co reklamować:phi:

Uszkodzenie było mechaniczne, ale objęte dodatkową gwarancją:

W ramach programu dwuletniej dodatkowej gwarancji klient otrzymuje bezpłatnie nową, odpowiadającą uszkodzonej, oponę w przypadku, gdy oryginalna opona klienta ulegnie przypadkowemu uszkodzeniu.

dodatkowa gwarancja - nadal obowiązuje.

 

Same opony były OK, Nokian ma fajne rozwiązanie - poza normalnym wskaźnikiem TWI, dodatkowo na bieżniku wycięte są cyfry od 8 do 3 informujące o głębokości bieżnika (wraz ze zużyciem opon ścierają się cyfry).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.09.2023 o 11:11, skrzychu napisał(a):

Poprzednie opony brałem z Intercars, był to pierwszy i ostatni raz.
Cena była trochę niższa niż na oponeo (mniej niż 50zł/kpl), dodatkowo Nokian miał promocję, gdzie w razie uszkodzenia dostajesz nową oponę.
Opony kupowałem przez stronę IC z odbiorem i montażem w serwisie współpracującym z nimi, za wszystko płaciłem w serwisie.
Po kilku miesiącach uszkodziłem oponę i zaczęły się schody:
1. aby w ogóle przyjąć reklamację chcieli ode mnie nr faktury pomiędzy IC i serwisem, który montował opony. Mój nr zamówienia z ich systemu wraz z info, że IC ma dostarczyć opony do serwisu oraz faktura dla mnie z serwisu za opony i montaż nie miała znaczenia.
2. gość zajmujący się reklamacjami z IC w moim regionie nic nie wiedział o tej promocji a procedura reklamacji wymagała wypełnienia formularza dostępnego u dystrybutora. Nie interesowało go to, że regulamin jest na stronie Nokiana, "on nie będzie szukał".
3. Nokian nie miał w PL żadnego oddziału, kontakt był możliwy jedynie przez dystrybutora (w tym przypadku przez IC:sciana:).
Post na FB Nokiana pomógł i sprawę załatwiała centrala IC. 

 

Z oponeo brałem w sumie ok 10 kpl. i tylko raz zaliczyli wpadkę (jedna z opon przyszła w innym rozmiarze niż pozostałe - załatwione po jednym tel.), praktycznie opony zawsze były w miarę "świeże". Ostatnie zamówienie z tego miesiąca - Bridgestone dostępne od ręki były (i nadal są) ok 10% droższe od opon, które wg opisu dostępne są po 7-8 dniach (były u mnie po 3 dniach, data prod. 13 tydz. 2023).:ok:

 

Ja w Oponeo dopłaciłem właśnie za opony po 48h. Skasowali extra, przyszły po 8 dniach... ale opony ok 😄

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład z dzisiaj. Przedwczoraj rano klient zamówił na Oponeo dwie opony z adresem dostawy do mnie do warsztatu. Podał również mój telefon i email. Wpisując adres smartfon przekręcił nazwę ulicy według słownika angielskiego i wyszła ul. Remarkable. Oponeo od razu wysłało opony, ale centrala dpd nie rozkminiła adresu, więc zwrócili w Oponeo przesyłkę i wczoraj dostałem od nich informację, że będzie jednodniowe opóźnienie. Oponeo samo sobie skojarzyło nazwę ulicy po pierwszej literze i kodzie pocztowym, oraz pewnie po tym, że nie raz klienci zamawiali od nich pod adres warsztatu i wysłali do mnie. Także miałem na mailu list przewozowy z błędnym adresem we wtorek i drugi z poprawionym w środę.

Edytowane przez kaczorek79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kaczorek79 napisał(a):

Przykład z dzisiaj. Przedwczoraj rano klient zamówił na Oponeo dwie opony z adresem dostawy do mnie do warsztatu. Podał również mój telefon i email. Wpisując adres smartfon przekręcił nazwę ulicy według słownika angielskiego i wyszła ul. Remarkable. Oponeo od razu wysłało opony, ale centrala dpd nie rozkminiła adresu, więc zwrócili w Oponeo przesyłkę i wczoraj dostałem od nich informację, że będzie jednodniowe opóźnienie. Oponeo samo sobie skojarzyło nazwę ulicy po pierwszej literze i kodzie pocztowym, oraz pewnie po tym, że nie raz klienci zamawiali od nich pod adres warsztatu i wysłali do mnie. Także miałem na mailu list przewozowy z błędnym adresem we wtorek i drugi z poprawionym w środę.

Ja w zeszłym roku zamówiłem na niemieckim Amazonie i widocznie to było zbyt złożone dla nich, bo wysłali bez nr. mieszkania. Szczescie sąsiad nie przyjął przesyłki. Dlatego wolę płacić przy odbiorze :bzik:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz porównałem sklepopon i oponeo bo szukam opon dla siebie i na jednej oponie 25 zł różnicy plus rabat 25 zł na korzyść sklepopon.:oki:. Przy oponach za 250 zł to akurat imho sporo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio kpl całorocznych. Lokalny gumiarz dał taką cenę z montażem i wymiana wentylnic jaka była na Oponeo za same opony. Więc nawet jak bym gdzieś kupił taniej to z montażem wyjdzie na to samo. A dodatkowo w razie problemów to cała gwarancja u niego i nie będzie odsyłania od jednego do drugiego że to wina opon albo że to wina montażu...

Wysłane z mojego M2003J15SC przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2023 o 18:55, fosfor napisał(a):

Są jakieś fajne sklepy z oponami, które możecie polecić poza oponeo?

Patrzyłem na kącikach oponiarskich, ale tam są raczej wątki o konkretnych oponach.

 

Kupiłem w zeszłym tygodniu na alledrogo. Było taniej niż na oponeo.

 

I chyba to jest dobra koncepcja.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2023 o 13:09, Mr_Hyde napisał(a):

teraz porównałem sklepopon i oponeo bo szukam opon dla siebie i na jednej oponie 25 zł różnicy plus rabat 25 zł na korzyść sklepopon.:oki:. Przy oponach za 250 zł to akurat imho sporo.

Ok, zamówiłem sobie na sklepopon z dostawą do serwisu. Pytanie jak się wybiera termin montażu bo nigdzie nie widzę tej opcji🤔. Myślałem że jak opłacę to od razu będzie możliwość wyboru... jak w przypadku oponeo. Ktoś coś podpowie? Bo zaraz może być krucho z terminami:panic:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mr_Hyde napisał(a):

Ok, zamówiłem sobie na sklepopon z dostawą do serwisu. Pytanie jak się wybiera termin montażu bo nigdzie nie widzę tej opcji🤔. Myślałem że jak opłacę to od razu będzie możliwość wyboru... jak w przypadku oponeo. Ktoś coś podpowie? Bo zaraz może być krucho z terminami:panic:

W zeszłym roku tak robiłem. Słabo pamiętam ale chyba po dostawie do warsztatu umawiałem się telefonicznie z serwisem.

W każdym bądź razie wydaje mi się, że było wszystko rozpisane na www jak należy i się nie denerwowałem terminem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ZUBERTO napisał(a):

W zeszłym roku tak robiłem. Słabo pamiętam ale chyba po dostawie do warsztatu umawiałem się telefonicznie z serwisem.

W każdym bądź razie wydaje mi się, że było wszystko rozpisane na www jak należy i się nie denerwowałem terminem.

Dzwoniłem na infolinię. Trzeba czekać aż zamówienie zostanie zrealizowane czyli pewnie wysłane. Trochę kiepsko, na oponeo akurat pamiętam od razu przy płatności wybierało się termin. Mam nadzieję że nie będę czekał 2 tyg na montaż 🙈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Artur_W_wa napisał(a):

Nie potwierdzam, kupiłem auto z zimówkami Nokiana z 2013r, i dopiero zimą 2020/2021 pokazały że na nie już czas :oki:

Koje po 4 latach zaczęły co raz gorzej na mokrym, a juz po 7 nadawaly sie ma śmietnik. Na mokrym jazda jak na lyzwach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi jedną rzecz - wierzycie w opinie użytkowników na Oponeo? Tak je czytam i zadziwia mnie jeden fenomen - jak piękną polszczyzną szary Kowalski potrafi opisać opony...

 

Z Oponeo mam złe doświadczenia. Zamawiałem tam opony dwa razy i zawsze był jakiś przypał z dostawą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bochumil napisał(a):

Powiedzcie mi jedną rzecz - wierzycie w opinie użytkowników na Oponeo? Tak je czytam i zadziwia mnie jeden fenomen - jak piękną polszczyzną szary Kowalski potrafi opisać opony...

 

Z Oponeo mam złe doświadczenia. Zamawiałem tam opony dwa razy i zawsze był jakiś przypał z dostawą. 

Pewnie część to ściema, różni ludzie mogą pisać. Ja szukam różnych źródeł i coś można z tego wywnioskować. Zamówiłem opony dzisiaj namoponeo, zobaczymy czy pójdzie wszystko sprawnie. A taka ciekawostka, najtańsze w kupionym rozmiarze jakieś chinczyki za mniej niż 1/4 ceny opony premium. Zastanawiam się kto to kupuje, bo ja bym się bał w to wejść.

IMG_0048.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Rado_ napisał(a):

Pewnie część to ściema, różni ludzie mogą pisać. Ja szukam różnych źródeł i coś można z tego wywnioskować. Zamówiłem opony dzisiaj namoponeo, zobaczymy czy pójdzie wszystko sprawnie. A taka ciekawostka, najtańsze w kupionym rozmiarze jakieś chinczyki za mniej niż 1/4 ceny opony premium. Zastanawiam się kto to kupuje, bo ja bym się bał w to wejść.

IMG_0048.jpeg

 

Mój były kierownik zamawiał. To znaczy ja mu zamawiałem ;) Ale on robił przebiegi roczne w granicy 2 tysięcy km... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bochumil napisał(a):

Powiedzcie mi jedną rzecz - wierzycie w opinie użytkowników na Oponeo?

Nie.

Gdyby im wierzyć, to wychodzi że wszystkie opony są idealne lub bardzo dobre.

Nie ma się czemu dziwić, ludzie są różni, mają różne możliwości finansowe i dla jednego sufit jest dla innego podłogą. Jest inny klient na budżetówki i klasę premium, a finalnie opinia w punktach taka sama dla 2 skrajnie różnych opon.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2023 o 16:25, Rado_ napisał(a):

Pewnie część to ściema, różni ludzie mogą pisać. Ja szukam różnych źródeł i coś można z tego wywnioskować. Zamówiłem opony dzisiaj namoponeo, zobaczymy czy pójdzie wszystko sprawnie. A taka ciekawostka, najtańsze w kupionym rozmiarze jakieś chinczyki za mniej niż 1/4 ceny opony premium. Zastanawiam się kto to kupuje, bo ja bym się bał w to wejść.

IMG_0048.jpeg

 

Które to są premium? Kormoran czy Imperial?!

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2023 o 16:25, Rado_ napisał(a):

Pewnie część to ściema, różni ludzie mogą pisać. Ja szukam różnych źródeł i coś można z tego wywnioskować. Zamówiłem opony dzisiaj namoponeo, zobaczymy czy pójdzie wszystko sprawnie. A taka ciekawostka, najtańsze w kupionym rozmiarze jakieś chinczyki za mniej niż 1/4 ceny opony premium. Zastanawiam się kto to kupuje, bo ja bym się bał w to wejść.

IMG_0048.jpeg

Różnica w cenie jest kolosalna, osobiście nie miałem "przyjemności" obcowania z takimi oponami.

Poniżej cena za 4 sztuki NOWE w rozmiarze 225/50/18...

obraz.png.48f67b557dddfa04a6fefde25c8bdd02.png

obraz.png.433248551fa7e6d25faff0d1854d5a07.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2023 o 20:20, ZUBERTO napisał(a):

Nie.

Gdyby im wierzyć, to wychodzi że wszystkie opony są idealne lub bardzo dobre.

Nie ma się czemu dziwić, ludzie są różni, mają różne możliwości finansowe i dla jednego sufit jest dla innego podłogą. Jest inny klient na budżetówki i klasę premium, a finalnie opinia w punktach taka sama dla 2 skrajnie różnych opon.

negatywne opinie nie sa publikowane, dałem  kiepską ocenę nokianom i sie nie pojawiła.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Raku napisał(a):

 

 

to kup tańszą 

 

image.png.8df3b852226dbcf4355abffad3efc7ee.png

Nie szukałem najtańszych, tylko dobrych - jednak przy przeglądaniu ofert rzuciło mi się w oczy, jak duża jest różnica cenowa. Nawet te zaproponowane przez Ciebie są 3 razy droższe od najtańszej propozycji opon nowych w tym samym rozmiarze.

 

U mnie ostatecznie wjedzie Goodyear ultra grip performance +

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić sklepopon.com.👍🏿

Opony przyszły świeże 3023. Dostawa też bez problemu. No u mnie prawie 130zl taniej na komplecie niż na oponeo 😉

Jedyne do czego mogę się przyczepić to mala liczba warsztatów do wyboru montażu i no rezerwacja terminu. Sms przyszedł mi dopiero po kilku dniach od zakupu, na szczęście wcześniej zadzwoniłem bezpośrednio do warsztatu i ustaliłem termin 😇

IMG_20231025_120824.jpg

Edytowane przez Mr_Hyde
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.10.2023 o 12:30, pakuu1 napisał(a):

Nie szukałem najtańszych, tylko dobrych - jednak przy przeglądaniu ofert rzuciło mi się w oczy, jak duża jest różnica cenowa. Nawet te zaproponowane przez Ciebie są 3 razy droższe od najtańszej propozycji opon nowych w tym samym rozmiarze.

 

U mnie ostatecznie wjedzie Goodyear ultra grip performance +

 

Bo płaci się od ilości przyczepności. Jak kupujesz za 250/szt, to masz 1/4 przyczepności... 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2023 o 20:42, Artur_W_wa napisał(a):

Tyle że moc tu nie robi różnicy a prędzej dostosowanie opon do masy. 

Ojciec kupił auto z oponami o zdrowym bieżniku. Na uwagi że mają 7 lat nie zwracał uwagi. Raz poprosił o pomoc w diagnozie ABS bo mu się czasem załączał a wg niego nie było podstaw.  Zmiana opon także tu rozwiązała problem.

 

Co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostanimi czasy oponeo i sklepopon - tam gdzie taniej. Raz wziąłem z Allegro z jakiejś dzinej firmy, ponieważ bardzo mi się śpieszyło, ale to raz. Sklepopon czasem widuję na Allego, Oponeo nie widziałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2023 o 18:52, bartekm napisał(a):

Ja w zeszłym roku zamówiłem na niemieckim Amazonie i widocznie to było zbyt złożone dla nich, bo wysłali bez nr. mieszkania. Szczescie sąsiad nie przyjął przesyłki. Dlatego wolę płacić przy odbiorze :bzik:

 

Ja tak teraz robie w 99% zamówień, bo do takiej patologi już doszło że siedziałem cały dzień w domu a tu nagle SMS, że nikogo nie zastali w domu i można przesyłkę odebrać z sortowni firmy kurierskiej. 

Nie wiem co już na tem temat sądzić ? Czy czasami po prostu nie zabierają z premedytacją towaru, lub zapominają i później są takie akcje.

 

EDIT

długo nie trzeba było czekać, zamówiłem paczkę do Żabki (opłacona), zmienił się właściciel żabki a kurier zawiózł paczkę do innej żabki oddalonej o 5km  ode mnie  - nosz k..... szok. Druga żabka jest o około 500m od tej co miałem odebrać paczkę !

Edytowane przez Camel
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.