Skocz do zawartości

Rozsądne nie męczące auto w trasę?


bielaPL

Rekomendowane odpowiedzi

Budżet okolice 40-50tys

Jakie auto które prowadziliście było najmniej męczące w trasie? Pomijam jakieś S klasy itp. Raczej chodzi o takie auto które da się utrzymać w rozsądnych pieniądzach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bielaPL napisał(a):

Budżet okolice 40-50tys

Jakie auto które prowadziliście było najmniej męczące w trasie? Pomijam jakieś S klasy itp. Raczej chodzi o takie auto które da się utrzymać w rozsądnych pieniądzach.

 

Oczywiście własne, najlepsze - kolejność nieprzypadkowa:

1. Insignia A z 2.0 CDTI (obowiązkowo ecoFlex, bo ma 2000obr./min. przy ~130km/h), kombi - w tych pieniądzach po lifcie i z systemami wspomagającymi (np.: aktywny tempomat, automatyka świateł, itp.), cicha (po lifcie jeszcze cichsza), dość komfortowo zestrojona (załadowana jeszcze lepiej), niepodatna na wiatr. 

2. S-max 2.0 TDCI - j.w. , tylko obroty większe, ciut głośniejszy, no i bardziej podatny na wiatr. Na autostradzie lepszego niż w Insignii zawieszenia nie odczujesz, wiec ten punkt przewagi można uznać za nieistotny. 

(warunkowo)

3. Freemont z 2.0 MJet - jakby przełożyć systemy wspomagania, światła i skrzynię z Insignii, to byłby na na czele tego zestawienia. Cichszy, bardziej komfortowy, pojemny, każdy praktycznie ma "swoją" klimatyzację, budzi "respekt" w tylnym lusterku ;] Niestety: światła to "ogarki", brak aktywnego tempomatu, brak choćby czujnika deszczu, no i za krótko jak na diesla zestopniowana skrzynia (2500obr./min. przy ~125 km/h) 

 

 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, iwik napisał(a):

Za 50k? 8]

Słuszną linię ma nasza władza 😉

3-ka z końca produkcji. Będzie tańsza, więc zostanie budżetu na pakiet startowy. Talismana się za te pieniądze nie kupi sensownego - tylko początek produkcji, z dużym przebiegiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bielaPL napisał(a):

Budżet okolice 40-50tys

Jakie auto które prowadziliście było najmniej męczące w trasie? Pomijam jakieś S klasy itp. Raczej chodzi o takie auto które da się utrzymać w rozsądnych pieniądzach.

 

Pug 508 z 2,0 hdi i AT.

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

Pug 508 z 2,0 hdi i AT.

 

Kiedyś rozważałem (przed zakupem Insignii A) - jeżeli o Insignii A mówią, że jest ciasna, to chyba nie siedzieli w P508 (o liczbie schowków i ich pojemności nie wspomnę). 

Na pewno będzie cichszy :ok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bielaPL napisał(a):

Budżet okolice 40-50tys

Jakie auto które prowadziliście było najmniej męczące w trasie? Pomijam jakieś S klasy itp. Raczej chodzi o takie auto które da się utrzymać w rozsądnych pieniądzach.

Insignia albo Ford Mondeo

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Maciej__ napisał(a):

 

Pug 508 z 2,0 hdi i AT.

Nie potwierdzam. Dla mnie to taki nadmuchany kompakt pod względem komfortu wewnątrz. Jeździłem poliftem 1.6 THP i wiele razy przedliftem 2.0 HDI w automacie (tym drugim kilka razy po ekspresówce) i niestety tam jest ten sam poziom hałasu, co u mnie w Golfie, a trzasków z wnętrza jeszcze więcej. To tego układ kierowniczy jakiś taki dziwny, że podczas krótkich ruchów prawo/lewo auto mocno się kiwa na boki.

7 godzin temu, bielaPL napisał(a):

Budżet okolice 40-50tys

Jakie auto które prowadziliście było najmniej męczące w trasie? Pomijam jakieś S klasy itp. Raczej chodzi o takie auto które da się utrzymać w rozsądnych pieniądzach.

Volvo S60 II gen z pierwszych roczników 2.0 D, lub BMW f30 2.0 D, bo na 5er nie ten budżet i koszty utrzymania zdecydowanie większe.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bielaPL napisał(a):

Budżet okolice 40-50tys

Jakie auto które prowadziliście było najmniej męczące w trasie? Pomijam jakieś S klasy itp. Raczej chodzi o takie auto które da się utrzymać w rozsądnych pieniądzach.

W220,W221,W211,W212, A6C6, Citroen C5 III gen, Volvo S60, S80, V70, Xc60 i Xc90 Igen... Honda Accord po 2007 roku. Wszystko z automatami. :oki:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hefi napisał(a):
9 minut temu, Pipper napisał(a):
W220,W221,W211,W212, A6C6, Citroen C5 III gen, Volvo S60, S80, V70, Xc60 i Xc90 Igen... Honda Accord po 2007 roku. Wszystko z automatami. :oki:

Accord mk8 to juz są chrupki

Da się znaleźć zdrowe o dziwo :oki:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mazda 6 od 2012 

W rodzinie jest taka z przebiegiem 420 tys km , 2,5 bezyna, zero dolewek oleju , oryginalny ciagle łańcuch rozrządu bo mazda sie upiera ze wytrzyma do 600 tys km

Od spodu 13 letnia mazda zero rdzy.

Srednie spalanie 8,7l.

Edytowane przez trex11
  • Kupa 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bielaPL napisał(a):

Budżet okolice 40-50tys

Jakie auto które prowadziliście było najmniej męczące w trasie? Pomijam jakieś S klasy itp. Raczej chodzi o takie auto które da się utrzymać w rozsądnych pieniądzach.

Ale coś wyższego, typu SUV, czy raczej płaszczak, sedan klasy D?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vw passat b7 bluemotion? 

Z racji 2000 km co 2 tygodnie, zauroczony właśnie passatem kolegi. Nabyłem bogatsze go alltracka z dsg. Ok, wyposażenie mam wyższe, 4motion i dsg. Ale tamten to była petarda pod względem ekonomii 

Przy 140 km/h 2100 obr/min i spalanie

5.6l / 100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, bochumil napisał(a):

 

Albo 3008. Ten sam motor i ta sama skrzynia. W sensie 2.0 HDI 163KM + AT Aisin.

 

Miałem epizod z 3008 2.0 hdi MT.

Zbierało się to to fajnie, ale na autostradę to tak średnio - wysokie, krótkie, podatne na wiatr. Średnio stabilnie się tym jechało w okokicy 130km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, el_guapo napisał(a):

 

Miałem epizod z 3008 2.0 hdi MT.

Zbierało się to to fajnie, ale na autostradę to tak średnio - wysokie, krótkie, podatne na wiatr. Średnio stabilnie się tym jechało w okokicy 130km/h.

 

Fakt, autostradą tym nie jechałem. Gdybym jednak miał dzisiaj brać komfortowe auto z dobrym motorem i skrzynią automatyczną + dach w panoramie rozważyłbym na poważnie ten pojazd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2023 o 08:38, bielaPL napisał(a):

Budżet okolice 40-50tys

Jakie auto które prowadziliście było najmniej męczące w trasie? Pomijam jakieś S klasy itp. Raczej chodzi o takie auto które da się utrzymać w rozsądnych pieniądzach.

Mi najlepiej jeździ się paskiem. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze dodam, że mój alltrack podmuch na autostradzie już czuje, ale np wspomniany przeze mnie passat kolegi się prowadził fajnie. 3 chłopa 180-185 cm wzrostu + bagaż. Nie wiem, czy to potwierdzone, ale Bluemotion ma podobno 10 mm niższe zawieszenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale coś wyższego, typu SUV, czy raczej płaszczak, sedan klasy D?
 
Jeden pies, byle jak najmniej męczyło w trasie. Czyli w miarę ciche, dobre światła w zime. Aktywny tempomat, awaryjne hamowanie i trzymanie pasa ale nie wiem czy budżet na to nie słaby.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2023 o 08:38, bielaPL napisał(a):

Budżet okolice 40-50tys

Jakie auto które prowadziliście było najmniej męczące w trasie? Pomijam jakieś S klasy itp. Raczej chodzi o takie auto które da się utrzymać w rozsądnych pieniądzach.

 

Golf 7, silnik 1,5 Może być 130 jak i 150 KM. Na trasy świetne auto, ile nie przejedziesz wysiadasz wypoczęty a w kabinie cisza nawet przy prędkościach autostradowych. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2023 o 08:38, bielaPL napisał(a):

Budżet okolice 40-50tys

Jakie auto które prowadziliście było najmniej męczące w trasie? Pomijam jakieś S klasy itp. Raczej chodzi o takie auto które da się utrzymać w rozsądnych pieniądzach.

Każdy sprawny kompakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spad napisał(a):

 

Golf 7, silnik 1,5 Może być 130 jak i 150 KM. Na trasy świetne auto, ile nie przejedziesz wysiadasz wypoczęty a w kabinie cisza nawet przy prędkościach autostradowych. 

G7 1.5, czyli tak naprawdę Golf 7.5, to od 70 tys w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, spad napisał(a):

 

Golf 7, silnik 1,5 Może być 130 jak i 150 KM. Na trasy świetne auto, ile nie przejedziesz wysiadasz wypoczęty a w kabinie cisza nawet przy prędkościach autostradowych. 

 

Biorąc pod uwagę 1.5 130KM można pokusić się o 1.0 TSI 110KM. Moment mają ten sam i duzej róznicy w jezdzie nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2023 o 09:05, el_guapo napisał(a):

 

Oczywiście własne, najlepsze - kolejność nieprzypadkowa:

1. Insignia A z 2.0 CDTI (obowiązkowo ecoFlex, bo ma 2000obr./min. przy ~130km/h), kombi - w tych pieniądzach po lifcie i z systemami wspomagającymi (np.: aktywny tempomat, automatyka świateł, itp.), cicha (po lifcie jeszcze cichsza), dość komfortowo zestrojona (załadowana jeszcze lepiej), niepodatna na wiatr. 

2. S-max 2.0 TDCI - j.w. , tylko obroty większe, ciut głośniejszy, no i bardziej podatny na wiatr. Na autostradzie lepszego niż w Insignii zawieszenia nie odczujesz, wiec ten punkt przewagi można uznać za nieistotny. 

(warunkowo)

3. Freemont z 2.0 MJet - jakby przełożyć systemy wspomagania, światła i skrzynię z Insignii, to byłby na na czele tego zestawienia. Cichszy, bardziej komfortowy, pojemny, każdy praktycznie ma "swoją" klimatyzację, budzi "respekt" w tylnym lusterku ;] Niestety: światła to "ogarki", brak aktywnego tempomatu, brak choćby czujnika deszczu, no i za krótko jak na diesla zestopniowana skrzynia (2500obr./min. przy ~125 km/h) 

 

 

Jakbym miał się skusić na insygnia CDTI to z jaką mocą brać auto i skrzynia ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2023 o 08:38, bielaPL napisał(a):

Budżet okolice 40-50tys

Jakie auto które prowadziliście było najmniej męczące w trasie? Pomijam jakieś S klasy itp. Raczej chodzi o takie auto które da się utrzymać w rozsądnych pieniądzach.

 

Rozsądny i niemęczący to był Golf 7 i pewnie mieści się z widełkach.

 

Nierozsądne to BMW 7 ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bielaPL napisał(a):

To widzę że cudów nie ma jak golf7 polecacie. Grunt to pewnie aktywne tempomat, trzymanie pasa i awaryjne hamowanie.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

 

Zupełnie nieobiektywnie (bo właśnie takie auto miałem) polecę bieda wersję G7 z 1.0TSI (bo jest cichy).

A bieda wersję, bo taka jest na kołach 15". Takiego właśnie miałem. I opony balony.

Mega luz na trasie, cisza, wygoda.

Niestety i oczywiście, przy wyższych prędkościach w takim zestawie, masz myszkowanie. Taka opona nie trzyma dobrze kierunku juz tak od 150km/h.

 

Trzymanie pasa w VW jest beznadziejne. Co kto lubi. Dla mnie na zakrętach miałem wrażenie jazdy na flaku lub jakbym poslizg łapał. Kierownica sie usztywnia jak dojeżdżasz do pasa na zakręcie typu "slimak/zjazd z autostrady" i nie wiesz czy już lecisz bokiem, czy opona spadła. Dziwne wrażenie.

Dodatkowo, jak trzymałe kierę lekko jedną ręką, dostawałem komunikat, żebym trzymał kierownicę, bo auto twierdziło, że nie trzymam i Line assist przejmował kierowanie.

 

Nie miałem trzymania pasa w G7, mam w G8, więc moje obserwacje dotyczące tego systemu opieram na G8.

Ja to wyłączyłem na stałe, dzięki jednemu koledze z AK ;)

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2023 o 08:38, bielaPL napisał(a):

Budżet okolice 40-50tys

Jakie auto które prowadziliście było najmniej męczące w trasie? Pomijam jakieś S klasy itp. Raczej chodzi o takie auto które da się utrzymać w rozsądnych pieniądzach.

 

Cokolwiek klasy D i z w miarę sensownym silnikiem. Poza autami luksusowymi nic lepszego w trasy nie wymyślono. 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.09.2023 o 08:38, bielaPL napisał(a):

Budżet okolice 40-50tys

Jakie auto które prowadziliście było najmniej męczące w trasie? Pomijam jakieś S klasy itp. Raczej chodzi o takie auto które da się utrzymać w rozsądnych pieniądzach.

Ten budżet byłby dobry ze 2 lata temu. Forda nie polecę na trasy bo obecna Cupra jest dużo lepsza i nie mówię tu o osiągach tylko fotele plus hałas. Poszukaj jakiegoś sedana jeśli na kombi nie zależy i automat. Z ACC chyba będziesz musiał zrezygnować. Golf VII z kilka sztuk powinieneś znaleźć ale to nie sedan będzie.  Pytanie na jaki przebieg to planujesz. Ja nie boję się kupić auta z większym przebiegiem trochę starszego, ale utrzymanego dobrze i zrobić nim trochę kilometrów

Edytowane przez lucash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lucash napisał(a):

Ten budżet byłby dobry ze 2 lata temu. Forda nie polecę na trasy bo obecna Cupra jest dużo lepsza i nie mówię tu o osiągach tylko fotele plus hałas. Poszukaj jakiegoś sedana jeśli na kombi nie zależy i automat. Z ACC chyba będziesz musiał zrezygnować. Golf VII z kilka sztuk powinieneś znaleźć ale to nie sedan będzie.  Pytanie na jaki przebieg to planujesz. Ja nie boję się kupić auta z większym przebiegiem trochę starszego, ale utrzymanego dobrze i zrobić nim trochę kilometrów

 

Za 50k da się kupić bardzo przyzwoitą Insignie. Odrobinę powyżej 50k można już się szarpnąć na Mondeo.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra podsumowując. Jak się da radę to D klasa, insignia na 1 miejscu. Zwrócili niektórzy uwagę na fakt świateł żeby były jak najlepsze i to fakt. Jazda po ciemaku w zimę ze złymi światłami to koszmar. Do tego tempomat minimum, najlepiej aktywny. Zobaczymy co z tego wyjdzie, dzięki wszystkim ;] .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bielaPL napisał(a):

Dobra podsumowując. Jak się da radę to D klasa, insignia na 1 miejscu. Zwrócili niektórzy uwagę na fakt świateł żeby były jak najlepsze i to fakt. Jazda po ciemaku w zimę ze złymi światłami to koszmar. Do tego tempomat minimum, najlepiej aktywny. Zobaczymy co z tego wyjdzie, dzięki wszystkim ;] .

 

Jeśli chcesz dobre światła to bierz Insignię. Co prawda wszystkich oślepiasz ale Ty za to świetnie widzisz.

;]

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bielaPL napisał(a):

Dobra podsumowując. Jak się da radę to D klasa, insignia na 1 miejscu. Zwrócili niektórzy uwagę na fakt świateł żeby były jak najlepsze i to fakt. Jazda po ciemaku w zimę ze złymi światłami to koszmar. Do tego tempomat minimum, najlepiej aktywny. Zobaczymy co z tego wyjdzie, dzięki wszystkim ;] .

Małe felgi, duży balon i długa skrzynia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Furvus_Eques napisał(a):

Cokolwiek klasy D i z w miarę sensownym silnikiem. Poza autami luksusowymi nic lepszego w trasy nie wymyślono. 

Sądzę że skoro pytajacy okresla budżet na 40-50 kzł to istotne jest tez ile bedzi palil przy predkosciachkodeksowych na autostradzie. Podawany wyzej pasek 2,0 ze spalaniem 5,6 l/100 km to imo bardzo przyzwoite spalanie

Tylko teraz ile tych km bedzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, delco napisał(a):

Sądzę że skoro pytajacy okresla budżet na 40-50 kzł to istotne jest tez ile bedzi palil przy predkosciachkodeksowych na autostradzie. Podawany wyzej pasek 2,0 ze spalaniem 5,6 l/100 km to imo bardzo przyzwoite spalanie

Tylko teraz ile tych km bedzie...

 

Jak popatrzysz w otomoto i ustawisz filtr przebiegu do 120-150kkm to takich Passatów nie będzie w tej cenie. Za to dużo wyskoczy Insigni. Magia znaczka VW ciągle działa a dodatkowo nie wiadomo jakie fakapy tam VW tym razem poukrywał. Ja bym brał Opla.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.