Skocz do zawartości

androidy, carplay'e itd


maro_t

Rekomendowane odpowiedzi

oglądam czasami jakieś testy aut na YT, siedzę na jakichś grupach na fb itd. Zauważyłem, że prowadzący takie programy coraz więcej czasu poświęcają elektronice w samochodzie, zwłaszcza temat łączenia się z telefonem, to jest ostatnio jakiś numer 1 i w ogóle staje się jakimś Bożkiem w motoryzacji. Czy przewodowo, czy bezprzewodowo, którym kablem się udało, którym nie. Czasami już serio więcej czasu poświęcają na to z jakim telefonem się samochód łączy niż na to jak jeździ. Tak samo ludzie na grupach pytają czy android auto działa bezprzewodowo, zanim kupią samochód. Serio to jest powód kupna lub rezygnacji? Nie jestem jakimś przeciwinikiem gadżetów, jak się to do czegoś przydaje to fajnie, ale przyznam, że w samochodzie który mam od 10 miesięcy nawet ani razu nie uruchamiałem android auto. Wystarczy mi że się łączy przez bluetooth z telefonem. A nawigacja fabryczna jest całkiem ok, dodatkowo jak byłem na wakacjach za granicą to nie musiałem się zastanwiać ile mam danych komórkowych w roamingu. I tyle. Będe potrzebował to podłączę, ale nawet jak nie zadziała to nic wielkiego się nie stanie. Żona ma iphona, połączyło jej się to jakoś samo bezprzewodowo, no fajnie, bo jest inne menu, kolorowo, są google mapy, tylko że ona i tak tylko do pracy jeździ albo do fryzjera ;].

A jak u was? Nie kupilibyście jakiegoś auta bo nie ma AA mimo że wszystko inne by Wam pasowało?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, maro_t napisał(a):

oglądam czasami jakieś testy aut na YT, siedzę na jakichś grupach na fb itd. Zauważyłem, że prowadzący takie programy coraz więcej czasu poświęcają elektronice w samochodzie, zwłaszcza temat łączenia się z telefonem, to jest ostatnio jakiś numer 1 i w ogóle staje się jakimś Bożkiem w motoryzacji. Czy przewodowo, czy bezprzewodowo, którym kablem się udało, którym nie. Czasami już serio więcej czasu poświęcają na to z jakim telefonem się samochód łączy niż na to jak jeździ. Tak samo ludzie na grupach pytają czy android auto działa bezprzewodowo, zanim kupią samochód. Serio to jest powód kupna lub rezygnacji? Nie jestem jakimś przeciwinikiem gadżetów, jak się to do czegoś przydaje to fajnie, ale przyznam, że w samochodzie który mam od 10 miesięcy nawet ani razu nie uruchamiałem android auto. Wystarczy mi że się łączy przez bluetooth z telefonem. A nawigacja fabryczna jest całkiem ok, dodatkowo jak byłem na wakacjach za granicą to nie musiałem się zastanwiać ile mam danych komórkowych w roamingu. I tyle. Będe potrzebował to podłączę, ale nawet jak nie zadziała to nic wielkiego się nie stanie. Żona ma iphona, połączyło jej się to jakoś samo bezprzewodowo, no fajnie, bo jest inne menu, kolorowo, są google mapy, tylko że ona i tak tylko do pracy jeździ albo do fryzjera ;].

A jak u was? Nie kupilibyście jakiegoś auta bo nie ma AA mimo że wszystko inne by Wam pasowało?

Jeśli fabryczne navi ma aktualne mapy, sensownie tyczy trasy i uzywa live traffic to nie widzę potrzeby.

Np w Atece było navi ale bez live i pierwsze co robiłem po wejściu do auta to podpinalem tel i odpalał się AA. Praktycznie 100% tak jeździłem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, maro_t napisał(a):

A jak u was? Nie kupilibyście jakiegoś auta bo nie ma AA mimo że wszystko inne by Wam pasowało?

 

Nowego bez AA/CP bym juz nie kupil, bo chyba takich nie ma ;] Na chwile obecna wystarcza mi uchwyt magnetyczny + telefon :ok:

Jedyne z czego korzystam w trakcie jazdy to nawigacja Naviexpert/google maps.

Zona ma AA po kablu i korzysta regularnie z nawigacji, bo jednak wygodniej wyswietlic mape na wiekszym ekranie.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, maro_t napisał(a):

A jak u was? Nie kupilibyście jakiegoś auta bo nie ma AA mimo że wszystko inne by Wam pasowało?

Zależy do czego, jako takiego głównego nie, często korzystam z nawigacji a AA gwarantuje stabilność i aktualizacje na bieżąco. Firmowe nawi raz lepsze raz gorsze ale zawsze z tym był kłopot prędzej czy później. AA to po prostu rozwiązuje. Uważam że powinno być obowiązkowe niczym złącze USB

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Maciej__ napisał(a):

Nowego bez AA/CP bym juz nie kupil, bo chyba takich nie ma ;]

Tesla nie ma. Byłem w ciężkim szoku jak się dowiedziałem :)

 

Z drugiej strony ten system w Tesli jest na tyle wypasiony, plus z uwagi na ładowanie używa swojego plannera, ze pewnie to jedyna sensowna opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystałem z transmitera fm do słuchania muzyki i telefonu w uchwycie do nawigacji, teraz z carplay bez kabla i ładowarką indukcyjną nie mam dodatkowych kabli a nawigację i muzykę mam przez ekran samochodu :) 
nie powiedziałbym, że to czynnik decydujący bo są inne ważniejsze ale na pewno dużo uprzyjemniające życie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie w Golfie nie miałem AA, a telefon do rozmów i muzyki łączył się po bluetooth. W maju doposażyłem auto w AA i użyłem od tamtej pory 3 razy. Z nawigacji korzystam bardzo rzadko, właściwie tylko w obcym mieście, na trasach nawet za granicą nie używam. Spotify po bluetooth idzie tak samo, jak po kablu z AA, a nawet bardziej intuicyjnie jest mi operować wyszukiwarką w telefonie, niż na ekranie samochodu. 

Dla mnie priorytetów nie ma, ma być ogólnie kompromis między osiągami, a ekonomią, oraz względny komfort, wyciszenie i prowadzenie auta. Wygląd jest gdzieś dalej ulokowany.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przekonałem od czasu jak mam auto z AA. Mapa, yanosik w tle i YouTube music albo jakiś streaming audio i można w trasę.
Jak kupowałem drugie, to nie podpisałem papierów i przelewu, dopóki sprzedawca nie pokazał, że działa bezprzewodowo z moim telefonem

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, maro_t napisał(a):

oglądam czasami jakieś testy aut na YT, siedzę na jakichś grupach na fb itd. Zauważyłem, że prowadzący takie programy coraz więcej czasu poświęcają elektronice w samochodzie, zwłaszcza temat łączenia się z telefonem, to jest ostatnio jakiś numer 1 i w ogóle staje się jakimś Bożkiem w motoryzacji.

Takie testy oglądasz. Często Ci "testerzy" mają nikłe doświadczenia i wiedzę motoryzacją. Dla nich auta różnica się wyglądam i systemami IT ;).

 

4 godziny temu, maro_t napisał(a):

Serio to jest powód kupna lub rezygnacji? Nie jestem jakimś przeciwinikiem gadżetów, jak się to do czegoś przydaje to fajnie, ale przyznam, że w samochodzie który mam od 10 miesięcy nawet ani razu nie uruchamiałem android auto. Wystarczy mi że się łączy przez bluetooth z telefonem.

Do wygody człowiek się szybko przyzwyczaja. Brak navi, radia czy zestawu głośnomówiącego potrafi boleć ;)

 

4 godziny temu, maro_t napisał(a):

Nie jestem jakimś przeciwinikiem gadżetów, jak się to do czegoś przydaje to fajnie, ale przyznam, że w samochodzie który mam od 10 miesięcy nawet ani razu nie uruchamiałem android auto. Wystarczy mi że się łączy przez bluetooth z telefonem.

Dokładnie ja też nie uruchomiam w swoim aucie, nawet nie wiem czy to ma. Cały system jest oparty na android i radzi sobie bez telefonu. IMO idealne rozwiązanie.

Z drugiej strony, jak auto ma swój system IT, to jest to mega patent. Wypożyczasz auto w obcym kraju, podpinasz kabel i wszystko działa. Masz navi, swoją muzykę i telefon. Ta sama obsługa, moment i możesz ruszać w trasę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sherif napisał(a):

Z drugiej strony, jak auto ma swój system IT, to jest to mega patent. Wypożyczasz auto w obcym kraju, podpinasz kabel i wszystko działa. Masz navi, swoją muzykę i telefon. Ta sama obsługa, moment i możesz ruszać w trasę.

 

Gdy mi się zepsuł Jag i dostałem zastępczego Range Rovera to zalogowałem się moimi danymi w jego systemie i już jego nawigacja wiedziała gdzie chciałbym pojechać. 

:vibra:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Ryb napisał(a):

 

Gdy mi się zepsuł Jag i dostałem zastępczego Range Rovera to zalogowałem się moimi danymi w jego systemie i już jego nawigacja wiedziała gdzie chciałbym pojechać. 

:vibra:

 

 

Serwis 😀 ?

Takie łączenie w chmurze bez telefonu jest bardzo wygodne.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maro_t nie wiem czy czytałeś, ale tak w skrócie to jest dowód na to jak można spieprzyć w 2023 roku auto radiem.
Gdyby nie AA to tego nie dałoby się kompletnie używać poza słuchaniem radia.
https://forum.autokacik.pl/index.php?/topic/522767-Dylemat-wyboru-i-poszukiwania#entry8785115

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, maro_t napisał(a):

Nie kupilibyście jakiegoś auta bo nie ma AA mimo że wszystko inne by Wam pasowało?

Ofcorz że nie kupiłbym nowego bez tego gadżetu. Jednak fajna sprawa - a gdyby był bezprzewodowy to już w ogóle bajka. Co prawda wkurza mnie wyszukiwanie np. w GM najbliższej stacji paliw bo pokazuje 5 najbliższych ale niekoniecznie po trasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdego dnia jak jadę odpalam CarPlay. Przyzwyczaiłem się tak do tego, że muszę w Mustangu wymienić radio na chińczyka z ekranem i AA/CP. Ale po Wrocławiu nawet do sklepu jeździ się z nawigacją bo to miasto korków.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Ryb napisał(a):

 

I to może być główny powód, dla którego nie obchodzi Cię CarPlay czy Android Auto. A gdyby nawigacja była bardzo "nie ok" (co się nader często zdarza) to by Cię bardzo obchodziły.

 

Auto autem, może sobie fajnie jeździć ale jak producent spieprzy multimedia, nawgacja nie działa lub pcha Cię prosto w korki, telefon się nie łączy a wszystko jeszcze zalicza błędy to użytkowanie go może być frustrujące i ja się nie dziwię, że w testach się tyle temu tematowi poświęca.

 

W czym problem włączy c navi w tel?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, deszczowyRoman napisał(a):

W czym problem włączy c navi w tel?

 

że trzeba go wyjmować z plecaka i wieszać jakieś badziewne uchwyty? 

 

dodatkowo przyjemną funkcją carplay'a jest integracja z smarthomem, podjeżdżasz pod bramę to ci się radio grzecznie pyta czy chcesz ją otworzyć czy jak plebs zrobisz to pilotem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lucash napisał(a):

Ofcorz że nie kupiłbym nowego bez tego gadżetu. Jednak fajna sprawa - a gdyby był bezprzewodowy to już w ogóle bajka. Co prawda wkurza mnie wyszukiwanie np. w GM najbliższej stacji paliw bo pokazuje 5 najbliższych ale niekoniecznie po trasie. 

Beprzewodowy ma ten minus, że potrafi szybko baterie zdrenowac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, spad napisał(a):

Każdego dnia jak jadę odpalam CarPlay. Przyzwyczaiłem się tak do tego, że muszę w Mustangu wymienić radio na chińczyka z ekranem i AA/CP. Ale po Wrocławiu nawet do sklepu jeździ się z nawigacją bo to miasto korków.

Nie podejdzie Ci od nowszego ?

Te nowsze maja AA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, maro_t napisał(a):

... jak byłem na wakacjach za granicą to nie musiałem się zastanwiać ile mam danych komórkowych w roamingu. I tyle...

 

Mapy offline twym przyjacielem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, KJO napisał(a):

 

dodatkowo przyjemną funkcją carplay'a jest integracja z smarthomem, podjeżdżasz pod bramę to ci się radio grzecznie pyta czy chcesz ją otworzyć czy jak plebs zrobisz to pilotem :) 

Mógłbyś rozwinąć, na jakiej zasadzie to dziala?

w sensie ze bramę można otworzyć dzwoniąc na jakis numer, a CarPlay wie ze podjechałes do tej bramy?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ofcorz że nie kupiłbym nowego bez tego gadżetu. Jednak fajna sprawa - a gdyby był bezprzewodowy to już w ogóle bajka. Co prawda wkurza mnie wyszukiwanie np. w GM najbliższej stacji paliw bo pokazuje 5 najbliższych ale niekoniecznie po trasie. 

U mnie szuka po trasie.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bergerac napisał(a):

U mnie szuka po trasie.

W Cuprze tak to nie wygląda, w Toyocie też nie. Moim zdaniem miałeś brak innych stacji w okolicy i może dlatego po trasie Ci pokazywało. Wątpię że ta funkcjonalność zależy od marki samochodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, maro_t napisał(a):

 nawigacja fabryczna jest całkiem ok,

to znaczy?
wyznacza trase biorac pod uwage aktualne remonty, korki?
mozesz do niej mowic? :)

mozesz powiedziec, ze chcesz jechac do agencji towarzyskiej w Lodzi i ona zaproponuje Ci odpowiedni cel podrozy?
czy uczy sie Twoich rutynowych tras i jak wsiadasz do samochodu w srode po poludniu to od razu proponuje trase na basen, czy gdzie tam jezdzisz regularnie tego dnia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wujek napisał(a):

Za jakiś czas Apple wprowadzi swój system do samochodu i zaora wszystko do okola. 

 

Tak. I do tankowania będzie potrzebna specjalna przejściówka, ekran nie będzie dotykowy a dostęp do prędkościomierza za dodatkową opłatą.

;l

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lucash napisał(a):

W Cuprze tak to nie wygląda, w Toyocie też nie. Moim zdaniem miałeś brak innych stacji w okolicy i może dlatego po trasie Ci pokazywało. Wątpię że ta funkcjonalność zależy od marki samochodu. 

 

I właśnie dlatego nie korzystam z Android Auto. Bo producent milion razy lepiej to wszystko poogarniał* (przynajmniej w moim przypadku).

 

 

 

 

* Oczywiście można przez AA odpalić jakiegoś TomToma na abonament i wtedy też będzie tak jak powinno. Oczywiście nadal jednak bez funkcji wymagających informacji od samego samochodu, czego AA nie ma i raczej długo mieć nie będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, komandos80 napisał(a):

to znaczy?
wyznacza trase biorac pod uwage aktualne remonty, korki?

 

Oczywiście. No a jak inaczej?

 

14 minut temu, komandos80 napisał(a):

mozesz do niej mowic? :)

 

Tak. W Jagu jednak tylko po angielsku z windsorskim akcentem. Podobno jednak akceptuje też cockney.

;]

 

14 minut temu, komandos80 napisał(a):

mozesz powiedziec, ze chcesz jechac do agencji towarzyskiej w Lodzi i ona zaproponuje Ci odpowiedni cel podrozy?

 

Jeśli ta agencja jest oznaczona na mapach Here. Z tego co widzę jest tam niemal to samo co w Google.

 

 

14 minut temu, komandos80 napisał(a):

czy uczy sie Twoich rutynowych tras i jak wsiadasz do samochodu w srode po poludniu to od razu proponuje trase na basen, czy gdzie tam jezdzisz regularnie tego dnia?

 

Więcej. Śledzi trasę, zgaduje dokąd jadę i pokazuje korki ale nie podpowiada głosowo. Jeśli jednak na jakimś skrzyżowaniu mogę wybrać lepszą trasę to pokoazuje alternatywy. Dodatkowo, gdy zjadę ze zwykłej trasy to zaczyna nawigować. Ta funkcja nazywa się "dojazdy".

:ok:

 

 

 

 

 

Dodatkowo nie gubi się w tunelach i na parkingach podziemnych, wie ile mam paliwa, kiedy zatankować i sama podpowiada stacje po drodze gdy się zbliża rezerwa lub gdy planuję trasę dłuższą niż prognozowany zasięg (z cenami paliw na tych stacjach!), wyświetla informacje o ograniczeniach prędkości integrując dane z mapy z danymi z kamer śledzących znaki drogowe i zapewne coś jeszcze, czego nawet nie zauważam bo po prostu działa.

 

 

 

 

 

Edytowane przez Ryb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Ryb napisał(a):

 

Oczywiście. No a jak inaczej?

oczywiscie piszesz o Nissanie, tak? :)

 

 

9 minut temu, Ryb napisał(a):

Więcej. Śledzi trasę, zgaduje dokąd jadę i pokazuje korki ale nie podpowiada głosowo. Jeśli jednak na jakimś skrzyżowaniu mogę wybrać lepszą trasę to pokoazuje alternatywy. Dodatkowo, gdy zjadę ze zwykłej trasy to zaczyna nawigować. Ta funkcja nazywa się "dojazdy".

 

 

 

 

a pokazuje gdzie aktualnie stoja z suszarka? :)

 

9 minut temu, Ryb napisał(a):

   Dodatkowo nie gubi się w tunelach

nawet jesli w tunelu skrecisz, zjedziesz zjazdem, ktorym nie planowales?
to takiej nawigacji faktycznie jeszcze nie widzialem

Edytowane przez komandos80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, komandos80 napisał(a):

oczywiscie piszesz o Nissanie, tak? :)

 

Oczywiście nie. :hehe:

 

 

6 minut temu, komandos80 napisał(a):

a pokazuje gdzie aktualnie stoja z suszarka? :)

 

Nie. Tylko stałe fotoradary i informacje o wypadkach lub innych niebezpieczeństwach.

 

 

6 minut temu, komandos80 napisał(a):

nawet jesli w tunelu skrecisz, zjedziesz zjazdem, ktorym nie planowales?
to takiej nawigacji faktycznie jeszcze nie widzialem

 

Nie próbowałem ale wydaje mi się, że w przypadku dość ostrego skrętu mogłaby się zorientować. Na parkingach podziemnych się orientuje, prawdopodobnie bierze dane ze skrętu kół i kompasu.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, maro_t napisał(a):

Serio to jest powód kupna lub rezygnacji?

Może niekoniecznie ale zbierz 5 takich pierdół i już wybierzesz jedną markę zamiast innej. Dylemat przy zakupie auta jest zawsze.  Nie mam w samochodzie AA/CP, mam zwykłą nawigację która przy zakupie nowego pewnie kosztowała kilka dobrych tysi. Ja jeżdżę tym samochodem 5 lat (cieszę się bardzo że nareszcie się go pozbędę) i użyłem nawigacji tylko raz na początku. W poprzednim samochodzie nawigacja była lepsza i korzystałem z niej często. Jakbym kupował nowy samochód to tak, raczej wybrałbym taki który ma CP, w obecnych czasach to już chyba każdy powinien mieć. Jak szyby elektryczne i klimatyzację :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, yack napisał(a):

Może niekoniecznie ale zbierz 5 takich pierdół i już wybierzesz jedną markę zamiast innej. Dylemat przy zakupie auta jest zawsze.  Nie mam w samochodzie AA/CP, mam zwykłą nawigację która przy zakupie nowego pewnie kosztowała kilka dobrych tysi. Ja jeżdżę tym samochodem 5 lat (cieszę się bardzo że nareszcie się go pozbędę) i użyłem nawigacji tylko raz na początku. W poprzednim samochodzie nawigacja była lepsza i korzystałem z niej często. Jakbym kupował nowy samochód to tak, raczej wybrałbym taki który ma CP, w obecnych czasach to już chyba każdy powinien mieć. Jak szyby elektryczne i klimatyzację :)

 

Tez mam fabryczna Navi, ktora w obecnych czasach sie w zasadzie do niczego nie nadaje, bo nie dziala online ;)

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Ryb napisał(a):

 

Oczywiście. No a jak inaczej?

 

 

Tak. W Jagu jednak tylko po angielsku z windsorskim akcentem. Podobno jednak akceptuje też cockney.

;]

 

 

Jeśli ta agencja jest oznaczona na mapach Here. Z tego co widzę jest tam niemal to samo co w Google.

 

 

 

Więcej. Śledzi trasę, zgaduje dokąd jadę i pokazuje korki ale nie podpowiada głosowo. Jeśli jednak na jakimś skrzyżowaniu mogę wybrać lepszą trasę to pokoazuje alternatywy. Dodatkowo, gdy zjadę ze zwykłej trasy to zaczyna nawigować. Ta funkcja nazywa się "dojazdy".

:ok:

 

 

 

 

 

Dodatkowo nie gubi się w tunelach i na parkingach podziemnych, wie ile mam paliwa, kiedy zatankować i sama podpowiada stacje po drodze gdy się zbliża rezerwa lub gdy planuję trasę dłuższą niż prognozowany zasięg (z cenami paliw na tych stacjach!), wyświetla informacje o ograniczeniach prędkości integrując dane z mapy z danymi z kamer śledzących znaki drogowe i zapewne coś jeszcze, czego nawet nie zauważam bo po prostu działa.

 

 

 

 

 

Pytanie

czy land/range maja taki sam system?

bo juz prawie namówiłeś mnie na wciągniecie Jaga na listę potencjalnych następców ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

Tez mam fabryczna Navi, ktora w obecnych czasach sie w zasadzie do niczego nie nadaje, bo nie dziala online ;)

 

Tylko to wina konkretnego rozwiązania. Są dobre OEMowe navi, które korzystają z danych online.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, akisel napisał(a):

Pytanie

czy land/range maja taki sam system?

bo juz prawie namówiłeś mnie na wciągniecie Jaga na listę potencjalnych następców ;)

 

Taki sam. Działa fajnie choć nie za szybko.

:ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lucash napisał(a):

W Cuprze tak to nie wygląda, w Toyocie też nie. Moim zdaniem miałeś brak innych stacji w okolicy i może dlatego po trasie Ci pokazywało. Wątpię że ta funkcjonalność zależy od marki samochodu. 

jak od marki samochodu, jak to funkcjonalność GM - bo rozumiem, że o tym rozmawiamy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Ryb napisał(a):

Dodatkowo nie gubi się w tunelach i na parkingach podziemnych, wie ile mam paliwa, kiedy zatankować i sama podpowiada stacje po drodze gdy się zbliża rezerwa lub gdy planuję trasę dłuższą niż prognozowany zasięg (z cenami paliw na tych stacjach!), wyświetla informacje o ograniczeniach prędkości integrując dane z mapy z danymi z kamer śledzących znaki drogowe i zapewne coś jeszcze, czego nawet nie zauważam bo po prostu działa.

dobry CarPlay ma to samo. Na bazie info z auta o rezerwie proponuje trasę do stacji paliw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bergerac napisał(a):

dobry CarPlay ma to samo. Na bazie info z auta o rezerwie proponuje trasę do stacji paliw.

 

Ale skąd CarPlay wie ile auto ma paliwa? Dostaje jakoś info z OBD?

:hmm:

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Tez mam fabryczna Navi, ktora w obecnych czasach sie w zasadzie do niczego nie nadaje, bo nie dziala online ;)

 

U siebie mogę nawigacji w samochodzie udostępnić internet i powinna mieć informacje o ruchu - ale nigdy nie spróbowałem :)

Za to zdarza mi się korzystać z nawigacji do najbliższej stacji, gdy pokaże rezerwę :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MARS napisał(a):

W którym miejscu autor wątku to napisał? 

 

Może nie napisał. Ale ja tak pomyślałem. Chyba we wszystkich wbudowanych w samochody nawigacjach jakie widziałem mapy były offline a z Internetu ciągnęły tylko dane o sytuacji na drogach. Zresztą aplikacje do nawigacji inne iż GM, a też działające przez AA (Sygic, TomTom) również używają map offline.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.