Skocz do zawartości

Do 95k, awd, prześwit


camel00

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy właśnie niedawno kupił Outlandera 2,0 CVT AWD i jest bardzo zadowolony. Auto z 2018 roku, przebieg niecałe 90 kkm, cena 92 tys. zł. W rozliczeniu zostawił Peugeota Riftera ze słynnym 1,2 puretech. :)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mike_wwl napisał(a):

Pytanie gdzie pali te 5.5, bo moja lżejsza hybrydowa corolla pali od 3.7 do 12. :phi:

W mieście trochę w trasie - nie autostrada. 

Ja jeżdżę głównie w mieście.

Mój diesel ma średnio 6.5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, rwIcIk napisał(a):

W mieście trochę w trasie - nie autostrada. 

Ja jeżdżę głównie w mieście.

Mój diesel ma średnio 6.5.

Moja corolla pali w mieście od (rekord) 3.7 (wczoraj, mega korek, średnia prędkość około 20 km/h trasa 25 km) do 12 (minus 15, do przejechania 7 kilometrów w środku nocy) . Średnio pali 5, dlatego trochę ciężko mi uwierzyć, że sporo cięższy SUV spali tylko pół litra więcej 

Edytowane przez Mike_wwl
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 230 konna Honda pali 9l a kolegi Fiesta mk7 bodajże 70 KM spala 7,5.

Bez sensu 😂

Najlepiej odpalić chociażby spritmonitor.de i porównać. U mnie się sprawdza i moje wyniki zawsze są z tych niższych wartości z całego zestawienia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Mike_wwl napisał(a):

Moja corolla pali w mieście od (rekord) 3.7 (wczoraj, mega korek, średnia prędkość około 20 km/h trasa 25 km) do 12 (minus 15, do przejechania 7 kilometrów w środku nocy) . Średnio pali 5, dlatego trochę ciężko mi uwierzyć, że sporo cięższy SUV spali tylko pół litra więcej 

Tyle pokazuje komputer. A młody nie ma lekkiej nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, stig napisał(a):

Moja 230 konna Honda pali 9l a kolegi Fiesta mk7 bodajże 70 KM spala 7,5.

Bez sensu 😂

Najlepiej odpalić chociażby spritmonitor.de i porównać. U mnie się sprawdza i moje wyniki zawsze są z tych niższych wartości z całego zestawienia. 

hybryda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, rwIcIk napisał(a):

Tyle pokazuje komputer. A młody nie ma lekkiej nogi.

 

Jezdzilem troche Tucsonem HEV tescia i 5,5 to pali w bardzo sprzyjajacych dla hybrydy warunkach.

Zakladam, ze rusza z cieplego garazu i pewnie kreci sie glownie po miescie/pod miastem.

Przy predkosciach powyzej 90-100km/h spalanie juz mocno rosnie.

Edytowane przez Maciej__
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maciej__ napisał(a):

 

Jezdzilem troche Tucsonem HEV tescia i 5,5 to pali w bardzo sprzyjajacych dla hybrydy warunkach.

Zakladam, ze rusza z cieplego garazu i pewnie kreci sie glownie po miescie/pod miastem.

Przy predkosciach powyzej 90-100km/h spalanie juz mocno rosnie.

Normalne w hybrydach :ok:

Gdy odzyskuje energię, pali mało.

W trasie niestety nie ma czarów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne w hybrydach :ok:
Gdy odzyskuje energię, pali mało.
W trasie niestety nie ma czarów.
 

Dużo km ostatnio robię za sterami toyoty od corroli 1.8 przez 2.0, rav4 2.5 czy highlander

Te auta naprawdę są ekonomiczne i dynamiczne wystarczy troche nauczyć się tym jedzie i wyniki rzędu 4l w corolli czy 7l highlanderze nie są żadnym problem

A na trasie też non stop „miesza” układem hybrydowym tak aby efektywnie

Konkurencja spala dobry litr więcej nawet w dieslu


Wysłane za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały update ;] miałem jutro jechać po Tiguana, ale jakiś 🍆 mi go dzisiaj sprzątnął (zarezerwował)

Dzwoniłem do kilku ludzi od różnych samochodów, ale wszyscy są jacyś upośledzeni.

Scenariusz 1: Bezwypadkowy? - tak. Naprawy blacharskie? - tak, ale są zdjęcia sprzed. Można zobaczyć? - nie można.

Scenariusz 2: Krajowy? - tak. Jest pan właścicielem? - tak, sprowadziłem go tydzień temu.

itd.

 

 

Szukam dalej :)

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, camel00 napisał(a):

Mały update ;] miałem jutro jechać po Tiguana, ale jakiś 🍆 mi go dzisiaj sprzątnął (zarezerwował)

Dzwoniłem do kilku ludzi od różnych samochodów, ale wszyscy są jacyś upośledzeni.

Scenariusz 1: Bezwypadkowy? - tak. Naprawy blacharskie? - tak, ale są zdjęcia sprzed. Można zobaczyć? - nie można.

Scenariusz 2: Krajowy? - tak. Jest pan właścicielem? - tak, sprowadziłem go tydzień temu.

itd.

 

 

Szukam dalej :)

 

Przyzwyczajaj się - przez ostatnie 3 tygodnie zużyłem z 80h zycia na bezwypadkowe które były naprawiane, serwisowane w ASO któr nie były serwisowane, zmyślone specyfikacje, rocznik rejestracji podawany jako produkcji itd. itp. To droga przez mękę. Teraz jest ogromny popyt i wszystko co trzyma się kupy i ma jakąś historię znika momentalnie. Zła pora roku na szukanie. Od sierpnia do grudnia był wybór. 

Przez ostatnie 3 tygodnie spędziłem kilkadziesiąt godzin szukając przyzwoitej jakości kombiaka. Nawet budżet zwiększyłem z 60 do 70k i nic to nie dało 😄  Musiałem pójść na kompromis i kupiłem dzisiaj pierwsze auto które było godzinę drogi od mojego domu i jako tako mieściło się w założeniach. Nie jest co prawda kombiakiem, ale wszystko inne się zgadza 😄 Odradzam dłuższe wycieczki po używane auto.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ppmarian napisał(a):


Dużo km ostatnio robię za sterami toyoty od corroli 1.8 przez 2.0, rav4 2.5 czy highlander

Te auta naprawdę są ekonomiczne i dynamiczne wystarczy troche nauczyć się tym jedzie i wyniki rzędu 4l w corolli czy 7l highlanderze nie są żadnym problem

A na trasie też non stop „miesza” układem hybrydowym tak aby efektywnie

Konkurencja spala dobry litr więcej nawet w dieslu


Wysłane za pomocą Tapatalk

 

A w internetach mówią że to marketing i tylko wycie słychać ;)

 

Dla mnie z minusów to spalanie zimą, dziś robię spokojnie 700km na 50l, zimą bywało że do 600km było ciężko dobić 

Nie rozumiem skąd taka różnica, bo silnik po 2-3km łapie temp :nie_wiem:

I ten napęd 4x4 to jednak lipa, musi przodem obrócić nawet na mokrym 

Nawet duster ma to lepiej zestrojone 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, camel00 napisał(a):

Mały update ;] miałem jutro jechać po Tiguana, ale jakiś 🍆 mi go dzisiaj sprzątnął (zarezerwował)

Dzwoniłem do kilku ludzi od różnych samochodów, ale wszyscy są jacyś upośledzeni.

Scenariusz 1: Bezwypadkowy? - tak. Naprawy blacharskie? - tak, ale są zdjęcia sprzed. Można zobaczyć? - nie można.

Scenariusz 2: Krajowy? - tak. Jest pan właścicielem? - tak, sprowadziłem go tydzień temu.

itd.

 

 

Szukam dalej :)

 

Ja tam bym negocjował cenę SSJ, krajowy,  czerwony, cena +/- się zgadza rotfl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2024 o 23:17, wlad napisał(a):

Mialem Suzuki Swifta z manualna skrzynia-mega oszczedne auto,ale na krotkich dystansach palil blizej 7 niz 6.Wiec nie wiem jakim cudem SX4 jako wieksze auto,z wiekszym silnikiem,automatem i AWD moze tez palic 7

A którego Swifta, z którym silnikiem? 

Ja miałem kiedyś 1.3 FWD MT (2007) i palił więcej, niż Vitara 1.6 AWD MT (2015).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Artur_W_wa napisał(a):

Ja tam bym negocjował cenę SSJ, krajowy,  czerwony, cena +/- się zgadza rotfl

 

Niech będzie. Wysłałem taką propozycję, że będą mieli ubaw do śniadania :) Jak się przypadkiem zgodzą, to wezmę i pokocham jak swoje ;]

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, zrobiłem przegląd Otomoto, mam tabelkę, wszystko rozpisane ;] 
Nadal moim faworytem jest Ateca, ale jak na złość te które znalazłem kilka dni temu się posprzedawały.
 
Te biorę pod uwagę:
S-cross - 6 ogłoszeń. Jak nic nie znajdę to praktycznie każdy z nich będzie dobrym wyborem.
Ateca - 2 ogłoszenia. Z jednym rozmawiałem ale człowiek był jakiś dziwny; drugi niby pewny ale ma spory przebieg (135km)
T-Roc - 2 ogłoszenia. Drogie i małe.
VW Tiguan - 1 ogłoszenie. Drogie i stare (2017)
Hyundai Kona - 2 ogłoszenia z miliona dostępnych. Jeden młodszy, tańszy ale czerwony; drugi starszy, droższy, wszystkomający
Hyundai Tucson - 3 ogłoszenia. Jednego mam pod nosem, może jutro pojadę obejrzeć.
 
Te odpadły:
Kia Sportage - 9 ogłoszeń. Współczynnik cena/rocznik/przebieg zdecydowanie gorszy niż w Hyundai. Chyba odpuszczę.
Mitsubishi Outlander - 1 ogłoszenie. Coś mi w tym aucie nie leży.
Toyota Yaris - 1 ogłoszenie. Bez sensu, wersja z niedziałającym awd jest 30k droższa niż odpowiednik fwd
Audi A4 - 1 ogłoszenie. Patrzę na to, myślę, ale chyba bez sensu do moich potrzeb (za niskie)
 
Jutro będę dzwonił ;]
Kona jest o klasę mniejsza niż pozostale
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A którego Swifta, z którym silnikiem? 
Ja miałem kiedyś 1.3 FWD MT (2007) i palił więcej, niż Vitara 1.6 AWD MT (2015).
 

2015 z 1.2


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2024 o 23:40, camel00 napisał(a):

 

Dziękuję. Czyli nie ma co się bać ;)

W sumie chyba mi się podoba ten Tiguan ;] Jutro zadzwonię jak będzie jeszcze aktualne.

 

…90k za 7 letnie auto dla ludu :facepalm: takie transakcje powinno się robić w nocy po pijaku ;]

W nocy po pijaku to się kupuje S600 W140 przedliftowe z przystawkami :phi:

Co do pojazdu, jak VW nie wyjdzie, to bierz Hondę, tylko ostrzegam, nuuuudna będzie :piwko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2024 o 21:11, camel00 napisał(a):

 

Gdyby było poniżej 90k i w innym kolorze to bym może nawet rozważył ;)

Mam zerową wiedzę odnośnie tej marki, ale stereotypowo patrząc, kojarzy mi się z utratą wartości i postępującą korozją ;]

 

To sjangjong cena jest orientacyjna, równie dobrze może sprzedać za 50k bo nikt pewnie tego nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
2 godziny temu, PawelWaw napisał(a):

To sjangjong cena jest orientacyjna, równie dobrze może sprzedać za 50k bo nikt pewnie tego nie chce.

 

Dlatego zaproponowałem kwotę istotnie mniejszą :) Bo nawet jeśli - w co nie przeczę - ten samochód jest obecnie tyle wart, to jego późniejsza odsprzedaż za sensowne pieniądze będzie kolejną częścią przygód Toma Cruisa.

Wiadomo, że materiały będą bliżej Dacii niż VW, system multimedialny jest typowo azjatycki a osiągi i spalanie stanowią idealną przeciwwagę, ale trzeba przyznać, że samochód w środku wygląda na przyjemne miejsce do bycia (ten z filmu poniżej to średnia wersja wyposażenia)

Miałem dzisiaj oglądać Hyundai Tucson, mam go pod nosem; facet przez telefon brzmiał sensownie, cena i przebieg ok, ale wersja jest taka, że nie ma nawet ogrzewanych siedzeń a klimatyzacja jest manualna. Chyba nie na niedzielę takie emocje.

 

 

…no i wysłanie tej absurdalnej propozycji cenowej odblokowało we mnie śmiałość do puszczenia jeszcze kilku, proponując kwotę którą mogę za dany samochód zapłacić ;] Myślałem, że połowa mnie oleje, połowa obrazi mi matkę. Ku mojemu zdziwieniu, na propozycje rzędu -20%, sporo osób kulturalnie (serio) odpisało, że dziękuje i odezwie się jeśli nie uda się sprzedać w najbliższym czasie, albo z miejsca podało kwotę minimalną np. -10% wystawionej. Jak na wiadomość która nic nie kosztuje to uważam, że strategia warta podjęcia. Na miejscu można jeszcze próbować coś urwać.

 

Z drugiej strony, nie ma co się dziwić, bo jak patrzę na VAG'i to za ten sam przebieg/wersję, rozstrzał cenowy potrafi wynosić 30%, przy czym te z górnego pułapu są droższe niż ten sam model 3-4 lata młodszy :bzik:

 

 

[Edit] Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia

Przy skrzyni jest 8 miejsc na guziki. Najbogatsze AWD mają zawsze 5 z nich pustych; ręczny, tryby i hold są doklejone niżej.

W bieda wersji - tryby są w guziku przy skrzyni (nadal połowa przycisków to zaślepki) i nie ma elektrycznego ręcznego, tylko klasyczny. 

 

Co artysta miał na myśli? ;] 

 

image;s=1920x0image;s=1920x0

Edytowane przez camel00
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, camel00 napisał(a):

 

Nie, bo 🌥️

- Fordy chyba nie mają najlepszych opinii(?)

- Koleżanka ma i to jednak jest już autobus.

- AWD, automat, benzyna - wynik: 0

Good point, benzyna to problem, tylko TDCi, ewentualnie Kuga HEV 4x4. 

A no i co złego w tym Fordzie? Całkiem solidne samochody, mój wątek ma hybrydowych.

Edytowane przez AstraC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Kuga HEV to zupelnie nie ten budzet ;)

 

Ja Cię przepraszam jakie ceny. 😮 
Toż świat stoi na głowie, sensowna Kuga 120k. 😮 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2024 o 23:25, camel00 napisał(a):

Jak to z tymi skrzyniami jest? Psują się? ;]

Inna sprawa - miałem w zeszłym roku zastępcze i30 (nowe) którego automat wywoływał u mnie chorobę lokomocyjną i odruch wymiotny (pierwszy raz w życiu a kolejki górskie nie straszne mi nawet na kacu). Wszystkie skrzynie tak działają? Tzn. mają długi lag zanim auto w ogóle ruszy po naciśnięciu gazu a następnie zmieniają biegi szesnaście razy w ciągu 5 sekund i za każdym razem wiąże się to z bujnięciem.

 

Z DCT zrobiłem prawie 80 kkm i bez problemu, ale z drugiej strony co to za przebieg. Na pewno jakościowo nie jest to poziom DSG, ale tragedii nie ma. Jedno co irytowało to bezsensowne zmiany w trasie przy jeździe ze stałą prędkością, zwłaszcza przy jakichś nieznacznych wzniesieniach.

 

Teraz w tym obecnym mam zwykły automat i tęsknię do DCT.

 

Ł.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Ancypankrator napisał(a):

 

Z DCT zrobiłem prawie 80 kkm i bez problemu, ale z drugiej strony co to za przebieg. Na pewno jakościowo nie jest to poziom DSG, ale tragedii nie ma. Jedno co irytowało to bezsensowne zmiany w trasie przy jeździe ze stałą prędkością, zwłaszcza przy jakichś nieznacznych wzniesieniach.

 

Teraz w tym obecnym mam zwykły automat i tęsknię do DCT.

 

Ł.

Ja już zrobiłem ponad 125 kkm - i nie narzekam :)

7 biegów, więc nimi żongluje ;]

Działa w miarę płynnie, nie gorzej od niektórych zwykłych hydraulików.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, rwIcIk napisał(a):

Ja już zrobiłem ponad 125 kkm - i nie narzekam :)

7 biegów, więc nimi żongluje ;]

Działa w miarę płynnie, nie gorzej od niektórych zwykłych hydraulików.

 

 

Nie wymieniales sprzegiel w DCT?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

 

Nie wymieniales sprzegiel w DCT?

Na początku, na gwarancji wymienili :ok:

Na obecnym komplecie sprzęgieł już 80 kkm zrobione - jazda głównie miejsko-podmiejska.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, rwIcIk napisał(a):

Ja już zrobiłem ponad 125 kkm - i nie narzekam :)

7 biegów, więc nimi żongluje ;]

Działa w miarę płynnie, nie gorzej od niektórych zwykłych hydraulików.

 

 
Rzekłbym nawet, iż lepiej od zwykłych hydraulików 😉
Mam porównanie - nie jest to kolosalna różnica, niemniej na korzyść DCT.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2024 o 19:16, camel00 napisał(a):

- Kia Sportage 1.6 T-GDI 4WD DCT - dużo ogłoszeń, zupełnie nie znam tematu, hit czy kit?

- Hyundai Tucson 1.6 T-GDi 4WD DCT - jak wyżej

Jeśli to ten 1.6 150KM (ze sportage ostatniej generacji) to odradzam, na forum są legendy o GPF i zapalającej się kontrolce w zimie co 1000km... chyba że starszy bez GPF to ok

W dniu 5.04.2024 o 19:16, camel00 napisał(a):

Wymagania: do 95k zł, ale wolałbym bliżej 80k; automat, jakakolwiek forma awd, prześwit wyższy niż krawężniki.

Roczniki od 2018 w górę; celuję w jak najmniejszy przebieg (30-75k), na pewno poniżej 90k km

Auto będzie dużo stało, robiło często krótkie odcinki po mieście, sporadycznie dłuższa trasa.

Z egzotyki którą czasami lubisz ;] pickup, niestety przebieg większy i diesel

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/ssangyong-musso-musso-grand-i-wlasciciel-salon-pl-zabudowa-bezwypadkowy-ID6Giugh.html

 

W dniu 5.04.2024 o 19:16, camel00 napisał(a):

- Hyundai Kona - w sumie mi się nie podoba, ale wczoraj znalazłem wersję N-line 198 KM, która się do mnie uśmiechnęła (ogłoszenie już nieaktualne)

 

 

To ciekawe autko właśnie ze względu na moc, można poszukać też 177KM. Trochę plastikowy w środku bo to jednak taka B klasa.

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/hyundai-kona-pierwszy-wlasciciel-bezwypadkowy-serwisowany-w-aso-ID6GkUUp.html

W dniu 5.04.2024 o 19:16, camel00 napisał(a):

- Honda CR-V 2.0 / Toyota RAV4 2.0 - to tak awaryjnie, chyba za drogie i za stare (max 2017 w budżecie)

 

zgadza się trochę drogie, stare i w sumie normalny dupowóz... ale łatwo się sprzedaje jakby co ;] 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/toyota-rav4-automat-polski-salon-faktura-vat-23-naped-4x4-2-0-benzyna-ID6GhSYo.html 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, bielaPL napisał(a):

Jeśli to ten 1.6 150KM (ze sportage ostatniej generacji) to odradzam, na forum są legendy o GPF i zapalającej się kontrolce w zimie co 1000km... chyba że starszy bez GPF to ok

 

Pytałem o 177KM, czyli wersje montowane w Tuscon, Sportage, Kona ;)

Tuscon by mi się nawet podobał, ale one wszystkie są w wersjach ABC (Absolutny Brak Czegokolwiek). Rozumiem, że ambient lighting i cyfrowe zegary to fanaberia, ale klimatyzację automatyczną i podgrzewane fotele to mogłyby jednak mieć ;]

 

33 minuty temu, bielaPL napisał(a):

Z egzotyki którą czasami lubisz ;] pickup, niestety przebieg większy i diesel

 

Chyba chwilowo chciałbym coś normalnego ;] No i raczej benzyna, olej do mojego zastosowania nie ma sensu + sprzedawalność sadzomiotaczy będzie z czasem coraz trudniejsza.

Ale muszę przyznać, że te SsangYong'i w środku wyglądają coraz lepiej. Tu jak na pickupa jest nieźle, Korando na zdjęciach/filmach też robi pozytywne wrażenie. Ciekawe

 

 

33 minuty temu, bielaPL napisał(a):

To ciekawe autko właśnie ze względu na moc, można poszukać też 177KM. Trochę plastikowy w środku bo to jednak taka B klasa.

 

Konę wstępnie odrzuciłem właśnie ze względu na rozmiar. Podobnie zresztą jak Mazdę CX3, bo to chyba podobne gabaryty.

Ale podobają mi się wersje z rozdwojeniem jaźni ;] Czyli małe pudełka przepakowane duperelami (wentylowane siedzenia itp) 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/hyundai-kona-auto-w-wyjatkowym-kolorze-z-bardzo-bogatym-wyposazeniem-ID6GhPNN.html

 

 

33 minuty temu, bielaPL napisał(a):

zgadza się trochę drogie, stare i w sumie normalny dupowóz... ale łatwo się sprzedaje jakby co ;] 

 

Ten który wkleiłeś mam w ulubionych, wisi od dawna. Jest to jakaś opcja, ale chyba wolałbym w tej cenie samochód z 2020 niż trzy lata starszy.

 

Odpukać, mam się jeszcze zdzwonić z człowiekiem, ale jest szansa, że jutro pojadę po samochód i jeśli wszystko jest tak jak się zapowiada to wątek będzie do zamknięcia 🙏😶 Na razie nie zapeszam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, bielaPL napisał(a):

Jeśli to ten 1.6 150KM (ze sportage ostatniej generacji) to odradzam, na forum są legendy o GPF i zapalającej się kontrolce w zimie co 1000km... chyba że starszy bez GPF to ok

 

Z tego co przegladalem forum Sportage, to "problem" jest rozdmuchany do poziomu absurdu a w rzeczywistosci nie jest wcale tak zle...

Jak ktos od czasu do czasu wyjezdza w trase i nie walczy o rekordy w spalaniu to problem praktycznie nie wystepuje albo jest marginalny.

Nawet jak sie zapali to sprawnie mozna go wypalic na S-ce lub A. Narzekaja ludzie, co jezdza tylko po miescie i to glownie zima.

Tych aut jezdza tysiace, a narzeka jakas garstka w sieci.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Maciej__ napisał(a):

 

Z tego co przegladalem forum Sportage, to "problem" jest rozdmuchany do poziomu absurdu a w rzeczywistosci nie jest wcale tak zle...

Jak ktos od czasu do czasu wyjezdza w trase i nie walczy o rekordy w spalaniu to problem praktycznie nie wystepuje albo jest marginalny.

Nawet jak sie zapali to sprawnie mozna go wypalic na S-ce lub A. Narzekaja ludzie, co jezdza tylko po miescie i to glownie zima.

Tych aut jezdza tysiace, a narzeka jakas garstka w sieci.

Ja wiem... ten wątek ma 134 strony i 1338 postów ;] niczym covid twinsena ;) 

https://forum.kia-motors.pl/viewtopic.php?t=7759

 

8 minut temu, camel00 napisał(a):

Ale podobają mi się wersje z rozdwojeniem jaźni ;] Czyli małe pudełka przepakowane duperelami (wentylowane siedzenia itp) 

 

mają rozmach ;] pytanie jak bardzi potrzebujesz wielkości w aucie, może się okazać, że ten mniejszy da Ci po prostu większego banana

 

10 minut temu, camel00 napisał(a):

Chyba chwilowo chciałbym coś normalnego ;] No i raczej benzyna, olej do mojego zastosowania nie ma sensu + sprzedawalność sadzomiotaczy będzie z czasem coraz trudniejsza.

pickupy to i tak raczej diesle zostaną i to się i tak sprzeda dla swojej grupy docelowej, nie wiem tylko jak to się sprawdzi w twoim użytkowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, bielaPL napisał(a):

Ja wiem... ten wątek ma 134 strony i 1338 postów ;] niczym covid twinsena ;) 

https://forum.kia-motors.pl/viewtopic.php?t=7759

 

Tak, wlasnie ten watek czytalem... Caly czas to samo walkuja a poza zapalona kontrolka nic wiecej w sumie sie nie dzieje.

Przy jezdzie non stop po miescie i na krotkich dystansach, zima trzeba sie liczyc z tym, ze kontrolka sie czasem zapali.

Ale auto nadal jezdzi normalnie i jest tam rowniez sposob, zeby to sprawnie wypalic...

Ja bym z tego wzgledu auta nie skreslal, a juz na pewno nie kupowal Sportage, zeby jezdzic tylko po miescie ;]

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Maciej__ napisał(a):

Ja bym z tego wzgledu auta nie skreslal, a juz na pewno nie kupowal Sportage, zeby jezdzic tylko po miescie ;]

A ja miałem diesla i nic się z DPFem po mieście nie działo. Autu trzeba po prostu dać czasem w palnik i tyle.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam sportage z "tym" silnikiem. 33kkm nalotu 4 razy się zapaliła kontrolka.
Przeglądałem wspominane forum i tak:
żadnego skanera temp spalin nie używam i nie onanizuje się do gpfa. Zimy to ustrojstwo nie lubi ale da się żyć. Ja w zimie wyłączam s&s raz w tygodniu wracam z pracy S w trybie sport na 4,5 biegu i jest ok. Jak się zapali to na A 4 bieg 3600 obr, odpuszczam do 2800 i powtórka. Po 10-15 km kontrolka gaśnie. Zrobiłem to ostatni raz w grudniu ale sam spowodowałem zaświecenie kontrolki, ten diwajs nie toleruje grzania silnika na postoju. A ja przez 3 dni zapalałem, odsniezalem, jechałem kilometr gasiłem po 10 min odpalałem i kilometr wracałem.
A tak to bardzo spoko auto. Co najdziwniejsze w wersji hybrydowej kłopoty nie występują a tam silnik żyje trochę swoim życiem.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego RMX3242 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, bielaPL napisał(a):

pytanie jak bardzi potrzebujesz wielkości w aucie, może się okazać, że ten mniejszy da Ci po prostu większego banana

 

Zauważyłem, że mój "sweet spot" dla auta na co dzień to okolice 4,5m (+/-20cm). Na tyle mało, że wszędzie się zmieści i na tyle dużo, że przypomina to już samochód.

Są oczywiście wyjątki - 4m ma moja TT'a roadster i jak na dwuosobowe auto też jest ok. Miałem Jimny o długości 3,6 i w środku było jak w paczce zapałek ;] W samochodach powyżej 5m czuję się jak w autobusie.

 

13 minut temu, Maciej__ napisał(a):

a juz na pewno nie kupowal Sportage, zeby jezdzic tylko po miescie ;]

 

Wytłumacz mi - po co są suv'y jak nie do miasta? ;] Na autostrady się nie nadają, bo palą dużo, są głośne i miota nimi wiatr; w teren nie wjedziesz to pourywasz chlapacze a opony nie wgryzą się w błoto. Za to w mieście - wygodnie wsiądziesz i wysiądziesz trzydzieści razy w pół godziny, wsadzisz bez schylania się zakupy, psa i dziecko, podjedziesz pod krawężnik, nie złapiesz gumy na dziurze i butelce, przez duże szyby i wysoką pozycję zobaczysz więcej świata, mniej oberwiesz przy zderzeniu bocznym (chyba, że ten drugi ma większego).

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, camel00 napisał(a):

Wytłumacz mi - po co są suv'y jak nie do miasta? ;] Na autostrady się nie nadają, bo palą dużo, są głośne i miota nimi wiatr; w teren nie wjedziesz to pourywasz chlapacze a opony nie wgryzą się w błoto. Za to w mieście - wygodnie wsiądziesz i wysiądziesz trzydzieści razy w pół godziny, wsadzisz bez schylania się zakupy, psa i dziecko, podjedziesz pod krawężnik, nie złapiesz gumy na dziurze i butelce, przez duże szyby i wysoką pozycję zobaczysz więcej świata, mniej oberwiesz przy zderzeniu bocznym (chyba, że ten drugi ma większego).

 

taka moda, taka niby terenówka i adventure przygoda

-wsiadanie plus dla inwalidów, jak ktoś niski to musi się wdrapywać ;] 

-czasem cięższe rzeczy łatwiej wsadzić do niższego auta niż wyższego

-podjeżdżanie pod krawężnik to relikt prlu, zazwyczaj na miejscach parkingowych jeśli jest krawężnik to minimalny

-czemu nie złapasz gumy? To nie są auta terenowe gdzie masz dużo gumy, sporo jest niskoprofilowych żeby się dobrze trzymał i żeby....

-mniej oberwiesz przy zderzeniu bocznym za to łatwiej można dachować (dlatego niski profil opon żeby lepiej się trzymał drogi)

 

także na dwoje babka wróżyła ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, camel00 napisał(a):

Wytłumacz mi - po co są suv'y jak nie do miasta? ;] Na autostrady się nie nadają, bo palą dużo, są głośne i miota nimi wiatr;

 

Ja praktycznie nie jezdze po miescie, ale jak juz jedziemy to wybieram czesciej C3 niz Mazde  ;]

Mazda za to zrobilem ponad 70kkm, glownie po A lub S i przy predkosciach do 120-140km/h nie ma wielkiej roznicy wzgledem kompaktow, ktorymi wczesniej jezdzilem.

Na Wielkanoc jechalem Warszawa-Zdunska Wola- Gdansk- Zdunska Wola - Warszawa i srednio spalia 7,6l z 1300km, w aucie 4 osoby + bagaze.

Moze z 1l  na 100km by urwal w nizszym aucie, ale to pomijalne dla mnie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2024 o 21:11, camel00 napisał(a):

 

Gdyby było poniżej 90k i w innym kolorze to bym może nawet rozważył ;)

Mam zerową wiedzę odnośnie tej marki, ale stereotypowo patrząc, kojarzy mi się z utratą wartości i postępującą korozją ;]

 

Korozji brak. Utrata wartości owszem jest, ale działa akurat na Twoją korzyść jeśli kupujesz używany.

:ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ryb napisał(a):

 

Ja na miejscu @camel00 bym to kupił. Więcej auta za te pieniądze nie dostanie.

:ok:

 

Sorry - ale 90k za 7 letni samochód niszowej marki, z którym zasadniczo nie wiadomo co będzie za 5 lat?
Nie twierdzę, że "wielcy" nie mają wtop, no ale znajdziesz coś fajniejszego.
Choćby to:
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/ford-kuga-1-5-182-km-4x4-automat-vignale-gwarancja-aso-ford-12-mce-f-vat-23-ID6FRnAC.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał(a):

 

taka moda, taka niby terenówka i adventure przygoda

-wsiadanie plus dla inwalidów, jak ktoś niski to musi się wdrapywać ;] 

-czasem cięższe rzeczy łatwiej wsadzić do niższego auta niż wyższego

-podjeżdżanie pod krawężnik to relikt prlu, zazwyczaj na miejscach parkingowych jeśli jest krawężnik to minimalny

-czemu nie złapasz gumy? To nie są auta terenowe gdzie masz dużo gumy, sporo jest niskoprofilowych żeby się dobrze trzymał i żeby....

-mniej oberwiesz przy zderzeniu bocznym za to łatwiej można dachować (dlatego niski profil opon żeby lepiej się trzymał drogi)

 

także na dwoje babka wróżyła ;] 

Wolę wdrapywać się, niż wsiadać do płaskacza. Skąd potem mi ciężko wysiąść ;]

Krawężniki to nie tylko podjazdy, ale i obcieranie na zakrętach choćby. manewry pod kościołem, na bazarku.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bielaPL napisał(a):

taka moda, taka niby terenówka i adventure przygoda

-wsiadanie plus dla inwalidów, jak ktoś niski to musi się wdrapywać ;] 

-czasem cięższe rzeczy łatwiej wsadzić do niższego auta niż wyższego

-podjeżdżanie pod krawężnik to relikt prlu, zazwyczaj na miejscach parkingowych jeśli jest krawężnik to minimalny

-czemu nie złapasz gumy? To nie są auta terenowe gdzie masz dużo gumy, sporo jest niskoprofilowych żeby się dobrze trzymał i żeby....

-mniej oberwiesz przy zderzeniu bocznym za to łatwiej można dachować (dlatego niski profil opon żeby lepiej się trzymał drogi)

 

także na dwoje babka wróżyła ;] 

 

- Wsiadanie to nie problem, męczące jest wysiadanie. O ile ze zwykłego kompakta nie jest to jeszcze problemem, to jak masz niskie auto i trochę-kubełkowe fotele to już trzeba się wysilić. Do tego dochodzi pozycja - ja np. wolę taboret niż kolana pod brodą

- Ponownie - nie chodzi o wsadzanie, tylko wyciąganie. Dopóki nie piszemy o załadunku na wysokości półtora metra, to jednak lubię kiedy nie trzeba się schylać do bagażnika.

- Nie chodzi wyłącznie o podjeżdżanie "na", ale również "przed". Np. pod sklepem, gdzie czujnikiem parkowania może być opona a nie zgrzyt zdrapywanego lakieru.

- Może to przypadek, może coś jest na rzeczy, ale odkąd jeżdżę suvami nie złapałem jeszcze gumy. W tym samym czasie wielokrotnie słyszałem od znajomych, że jakaś dziura czy studzienka zabrała im oponę (często z felgą).

- Nie prędkość zabija tylko nagła jej utrata. Dachowanie to wydłużony czas wytrącenia prędkości. Nie ma co się bać.

 

Nikogo nie namawiam. Trzeba się zastanowić co się w życiu lubi robić, a potem zacząć to robić ;] 

Ja lubię suvy z awd i wygodne roadstery ; ale zupełnie nie leżą mi np. (hiper)sportowe samochody, nawet nie miałbym pomysłu co z takim zrobić.

Ktoś inny może się ślinić się na widok Ferrari czy innego Fiata - i to też trzeba uszanować, bo dzięki temu świat jest różnorodny.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.