Skocz do zawartości

Fiat Grande Panda - będzie HIT?


bochumil

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda tak

 

 

 

W odróżnieniu od ostatnich "włoskich" wypustów Stellantis, auto ma sobie coś oryginalnego, nie nawiązującego do francuskiej motoryzacji. Wg doniesień prasowych ma być elektryk i hybryda. Jestem na TAK.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bochumil napisał(a):

Wygląda tak

 

 

 

W odróżnieniu od ostatnich "włoskich" wypustów Stellantis, auto ma sobie coś oryginalnego, nie nawiązującego do francuskiej motoryzacji. Wg doniesień prasowych ma być elektryk i hybryda. Jestem na TAK.

 

Z tego co czytałem, to technicznie w zasadzie kopia nowego Citroena C3...

Natomiast spalinowa wersja nowej 500ki ma być oparta o rozwiązania i silniki Fiata.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Z tego co czytałem, to technicznie w zasadzie kopia nowego Citroena C3...

Natomiast spalinowa wersja nowej 500ki ma być oparta o rozwiązania i silniki Fiata.

 

 

 

Wizualnie Grande Panda zdecydowanie wygrywa. Moim zdaniem oczywiście ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bochumil napisał(a):

 

Wizualnie Grande Panda zdecydowanie wygrywa. Moim zdaniem oczywiście ;]

 

To fakt, widziałem już nową C3 na zywo i wg mnie to spory krok wstecz.

Żonie też się nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

To fakt, widziałem już nową C3 na zywo i wg mnie to spory krok wstecz.

Żonie też się nie podoba.

 

Moja polowica jeździ aktualnie klasyczną Pandziną i nowa Panda pozytywnie ją zaskoczyła. Szkoda, że nie będzie "bieda hybrydy" w sensie noPb/LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, bochumil napisał(a):

Moja polowica jeździ aktualnie klasyczną Pandziną...

Co nazywasz klasyczną Pandziną, auto z lat 80-tych ubiegłego wieku, czy jego 2 generację z tych nowszych :phi: po 2000 roku?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bochumil napisał(a):

Wygląda tak

 

W odróżnieniu od ostatnich "włoskich" wypustów Stellantis, auto ma sobie coś oryginalnego, nie nawiązującego do francuskiej motoryzacji. Wg doniesień prasowych ma być elektryk i hybryda. Jestem na TAK.

 

Widać nawiązanie do "starej" kanciastej Pandy produkowanej w latach 1980-2003.

Wygląda fajnie, jak nie zabiją tego ceną albo jakimś dziwnym silnikiem będzie dobrze.

No i ciekawe czy będzie wersja 4x4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, bochumil napisał(a):

 

Tak, widzę podobieństwo. Mnie się Renegade podoba

 

FB_IMG_1717605178735.jpg.d7742ee32bbfd6fd8c8182355e6bf3fe.jpg

 

Wcale bym się nie zdziwił że aby uniknąć kosztów nowej konstrukcji zrobili drobny lifting a podzespoły zostały te same.

Jakoś tak bliźniaczo wyglądają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, iwik napisał(a):

Wsadzą tam na pewno to kukulcze jajo 1.2 Puretech. Jestem na nie, chyba że jako elektryk w cenie max 20k eur. 

Wsadza mild hybrid on podobno poprawiony. 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bochumil napisał(a):

W odróżnieniu od ostatnich "włoskich" wypustów Stellantis, auto ma sobie coś oryginalnego, nie nawiązującego do francuskiej motoryzacji. Wg doniesień prasowych ma być elektryk i hybryda. Jestem na TAK.

wygląda ciekawie i ma dobry styl, jeśli cena będzie odpowiednia... bo jak od razu będą chcieli sprzedawać jako obiekt kultu to hitu nie będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, bielaPL napisał(a):

wygląda ciekawie i ma dobry styl, jeśli cena będzie odpowiednia... bo jak od razu będą chcieli sprzedawać jako obiekt kultu to hitu nie będzie

 

faktycznie wygląda fajnie, ale hit to by był jakby to kosztowało 40 tys. zł. 10 lat temu teściowie kupili pandę za 33 tys. Biorąc pod uwagę inflację takie auto powinno dziś kosztować 40-45 tys. pln i byłby hit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, maro_t napisał(a):

 

faktycznie wygląda fajnie, ale hit to by był jakby to kosztowało 40 tys. zł. 10 lat temu teściowie kupili pandę za 33 tys. Biorąc pod uwagę inflację takie auto powinno dziś kosztować 40-45 tys. pln i byłby hit.

Oprocz inflacji dochodzą wymogi bezpieczeństwa. IMO okolice 60k powinno kosztować. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
faktycznie wygląda fajnie, ale hit to by był jakby to kosztowało 40 tys. zł. 10 lat temu teściowie kupili pandę za 33 tys. Biorąc pod uwagę inflację takie auto powinno dziś kosztować 40-45 tys. pln i byłby hit.
Wystarczy że będzie za 59 z klima.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, bielaPL napisał(a):

Wystarczy że będzie za 59 z klima.

Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

 

Zapomnij, przecież obecna Panda zaczyna się od 65k PLN... Poza tym auta klasy A nigdy się w Polsce za dobrze nie sprzedawały.

W przeciwieństwie do Italii czy innych krajów EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2024 o 13:53, bochumil napisał(a):

W odróżnieniu od ostatnich "włoskich" wypustów Stellantis, auto ma sobie coś oryginalnego, nie nawiązującego do francuskiej motoryzacji. Wg doniesień prasowych ma być elektryk i hybryda. Jestem na TAK.

Mnie się jakoś trudno określić bez jazdy próbnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

 

Zapomnij, przecież obecna Panda zaczyna się od 65k PLN... Poza tym auta klasy A nigdy się w Polsce za dobrze nie sprzedawały.

W przeciwieństwie do Italii czy innych krajów EU.

Jakby i nas pobudowali takie ciasne garaże jak w Hiszpanii to by się zaczęły sprzedawać 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

Poza tym auta klasy A nigdy się w Polsce za dobrze nie sprzedawały

Sprzedawaly się jak były po 20-25k (seicento, matiz, panda 2). Za 50+ się nie sprzedawały i nie ma się czemu dziwić jak za tyle samo były auta klasy b. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kravitz napisał(a):


O, to raczej plus.

Jakies inne mocne bydle tam siedzi?

 

Mnie interesuje wycofany już z produkcji 1.3 GSE 180KM. 4 cylindry, 9 biegowy automat ZF. Ostatnio nawet się tym przejechałem. Przyjemnie się prowadzi. Jest też 2.4 z rynku amerykańskiego. Dobra baza pod LPG. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadza mild hybrid on podobno poprawiony. 
Poszukaj łobodzińskiego

poprawienie m.8n. polega na tym ,e skoro teraz już nie ma degradujacego w resztach olejo- benzyny paska tylko jest łańcuszek o parametrach rowerowego to nadmiar dawki paliwa jest taki że przypadkiem nie odkrecaj korka wlewu na ciepłym silniku z fajka w zębach ;-)))(
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2024 o 19:18, Tre-Bor napisał(a):

Wcale bym się nie zdziwił że aby uniknąć kosztów nowej konstrukcji zrobili drobny lifting a podzespoły zostały te same.

Jakoś tak bliźniaczo wyglądają?

 

Renegade jest już stary konstrukcyjnie, spokrewniony z 500X czy Tipo, tłuką to d 10ciu lat, no i jest większy.

Panda pewnie będzie spokrewniona z Avengerem (Fiatem 600, Corsą, Juniorem itp). Wątpię żeby wymyślali koło od nowa, wyważali otwarte drzwi. Niestety - taką mamy teraz motoryzację - jest baza i wszystko w koncernie na tym bazuje. Owszem, różnią się wizualnie, poziomem wyposażenia, zestrojeniem zawieszenia czy nawet softem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Maciej__ napisał(a):

 

Zapomnij, przecież obecna Panda zaczyna się od 65k PLN... Poza tym auta klasy A nigdy się w Polsce za dobrze nie sprzedawały.

W przeciwieństwie do Italii czy innych krajów EU.

 

Za 60 się kupi

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/fiat-panda-1-0-70-km-hybrid-pakiet-urban-bialy-gelato-ID6GuKbF.html

 

Poza tym fiat jak chce to potrafi

pamiętamy jeszcze tipo za 40 kafli...

 

zobaczymy czy wspólne rozwiązania z francuzami obniżyły im koszta

 

hitu i tak nie będzie...

dla emeryta 60 kafli nawet to sporo

reszta woli dołożyć chociaż do B

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, bielaPL napisał(a):

 

Za 60 się kupi

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/fiat-panda-1-0-70-km-hybrid-pakiet-urban-bialy-gelato-ID6GuKbF.html

 

Poza tym fiat jak chce to potrafi

pamiętamy jeszcze tipo za 40 kafli...

 

zobaczymy czy wspólne rozwiązania z francuzami obniżyły im koszta

 

hitu i tak nie będzie...

dla emeryta 60 kafli nawet to sporo

reszta woli dołożyć chociaż do B

 

 

Nowa Panda to raczej klasa B  - 3.99m długości. 
Oparta jest na nowym Citroenie C3, ale ma być jeszcze tańsza.

 

W sieci są już pierwsze zdjęcia wnętrza. Zapowiada się w końcu ciekawe auto od Fiata.
Ładne, funkcjonalne i względnie tanie jak na dzisiejsze standardy. 

image.png.759dcd7e204cd1dc99c8835d174a997d.png

image.png.dab4d85ce17f9f66955c7883b058aa99.png

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dzidzia napisał(a):

Nowa Panda to raczej klasa B  - 3.99m długości. 

no takie ciasne B dzisiejsze, yaris chyba coś koło tego ma, fiesta 5cm dłuższa, fabia 10cm, zależy ile zajmie maska i zderzaki ;) to wyjdzie jak to wygląda w rzeczywistości

Potencjał jest, pytanie czy nie zabiją go ceną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, bielaPL napisał(a):

no takie ciasne B dzisiejsze, yaris chyba coś koło tego ma, fiesta 5cm dłuższa, fabia 10cm, zależy ile zajmie maska i zderzaki ;) to wyjdzie jak to wygląda w rzeczywistości

Potencjał jest, pytanie czy nie zabiją go ceną.

Za rogiem czekają chińczyki które w tej chwili mają świetną cenę. Więc nie poszaleją. Za jakiś czas na włoskiej prowincji będą jeździły chinole zamiast 500ki czy Pandy. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wujek napisał(a):

Za rogiem czekają chińczyki które w tej chwili mają świetną cenę. Więc nie poszaleją. Za jakiś czas na włoskiej prowincji będą jeździły chinole zamiast 500ki czy Pandy. 

Ja jestem pod wrażeniem jak ludzie się rzucili na te chińczyki. I to nie te najtańsze. Sporo schodzi BAIC 5 i MG HS czyli auto za 120-130 tys. Zwykła benzyna. A za takie pieniądze można kupić naprawdę sprawdzone dobre auta trochę mniejsze lub nie typu SUV

np

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/honda-hr-v-1-5-ehev-model-2023-elegance-ID6FZCHH.html

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/renault-austral-gdynia-equilibre-mild-hybrid-140-od-reki-ID6FzExe.html

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/peugeot-408-allure-automat-doposazony-od-reki-ID6GufKu.html

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/volkswagen-touran-1-5-tsi-150-km-specjal-edition-ID6FRxYn.html

 

Jeszcze żeby te systemy które dostajemy w standardzie działały tiptop... a to tak działa nie do końca ok, niektóre wręcz irytują...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bielaPL napisał(a):

Ja jestem pod wrażeniem jak ludzie się rzucili na te chińczyki. I to nie te najtańsze. Sporo schodzi BAIC 5 i MG HS czyli auto za 120-130 tys. Zwykła benzyna. A za takie pieniądze można kupić naprawdę sprawdzone dobre auta trochę mniejsze lub nie typu SUV

np

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/honda-hr-v-1-5-ehev-model-2023-elegance-ID6FZCHH.html

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/renault-austral-gdynia-equilibre-mild-hybrid-140-od-reki-ID6FzExe.html

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/peugeot-408-allure-automat-doposazony-od-reki-ID6GufKu.html

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/volkswagen-touran-1-5-tsi-150-km-specjal-edition-ID6FRxYn.html

 

Jeszcze żeby te systemy które dostajemy w standardzie działały tiptop... a to tak działa nie do końca ok, niektóre wręcz irytują...

Pewnie da się je skutecznie wyłączyć jakimś diwajsem z AliExpress.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, wujek napisał(a):

Pewnie da się je skutecznie wyłączyć jakimś diwajsem z AliExpress.

 

na szczęście sami projektanci w większości umożliwiają taką opcję ;] bardziej chodzi o to że ludziska biorą chińczyka bo lepsze wyposażenie i trochę większy, z czego zaraz się okazuje że 1/3 wkurza i trzeba dezaktywować, a pozostałe działają jako tako... 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, bielaPL napisał(a):

pozostałe działają jako tako... 

Grupa docelowa i tak to dezaktywuje natychmiast po trzaśnięciu drzwiami. 

Poza tym np u koreańskiej konkurencji te systemy działają prawie tak samo źle i są równie wq..jące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.