Skocz do zawartości

Czym umyć szyby od wewnątrz ?


MarcG

Rekomendowane odpowiedzi

> No właśnie jakieś typy co by się nie mazało i nie wymagało za długiego tarcia Oczywiście wiadomo

> szyby jakieś zakurzone/tłuste.

Płyn do szyb i ręczniki papierowe, czasem cała operacja x2 i jest ok smile.gif

Edyta: Sobie przypomniałem o piance do szyb i luster, chyba z Lidla, bardzo dobrze myła ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja myję zawsze czystym spirytusem, trzeba się trochę przyłożyć ale efekt jest na długo.

Noom, szczególnie jak myje się razem z kumplem zlosnik.gif

Zwykły płyn do szyb, taki co masz pod ręką i ręczniki papierowe, lub gazeta-wbrew pozorom lepsza od ręczników nie zostawia pyłków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przez 21 lat dmuchałem mooooże ze trzy razy, tak że prawdopodobieństwo raczej żadne.

Przykre dmuchać tylko 3 razy w przeciągu 21 lat oink.gif

Ja od zawsze myję szyby zwykłem płynem do szyb (jakiś Clin, czy mr Muscle) i jest dobrze na parę tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie jakieś typy co by się nie mazało i nie wymagało za długiego tarcia Oczywiście wiadomo

> szyby jakieś zakurzone/tłuste.

mam jeden środek - Clin - antyfog, antypara, z alkoholem spineyes.gif do tego ręczniki kuchenne Foxy ok.gif Nie znam lepszego kompletu, a sprawdziłem wiele ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Będziesz zadowolony

Kupilem i wyprobowalem, efekt ?

W pelni zadowalajacy, szyby w jednym aucie ktorej nie moglem domyc zadnym plynem do szyb teraz jest czysta i przejrzysta, taka jak powinna byc.

Moge z czystym sumieniem poleci Autoglym car glass polish jak ktos chce czysta szybe bez smug.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie jakieś typy co by się nie mazało i nie wymagało za długiego tarcia Oczywiście wiadomo

> szyby jakieś zakurzone/tłuste.

Ponieważ teraz produkują kijowe płyny no.gif mażą się, maślą podczas mycia a potem nawet jak nam się wydaje że szyba jest perfekt czysta to najlepiej smugi/hologramy widać wieczorem.

Dlatego proponuję umyć szybę ciepłą wodą z detergentem i po umyciu wytrzeć jakimiś ręcznikami papierowymi które nie pylą.

Ewentualnie szukać płynu/pianki na bazie amoniaku/alkoholu może przez chwilę nie pachnie najładniej za to jeszcze w miarę myje w porównaniu do płynów np. o zapachu cytrynowym, kwiatowym, itd... które się mażą no.gif

Kiedyś ruscy przywozili taką piankę w sprayu na bazie amoniaku (z kryształem na opakowaniu) ale już dawno jej nigdzie dorwać nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Płyn do mycia szyb (dowolny) - najlepiej na spirytusie i bezbarwny. Do tego ścierka z mikrofibry -

> nie żadne ręczniki papierowe. Wystarczy ...

a zdajesz sobie sprawę, że mikrofibra nielubi takich detergentów i najlepsze efekty są przy myciu wodą ew wodą z mydłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie jakieś typy co by się nie mazało i nie wymagało za długiego tarcia Oczywiście wiadomo szyby jakieś zakurzone/tłuste.

Tak jak kilku poprzedników zalecam Clin + ręczniki papierowe.

Jak dzieciaki mocno umorusały mi szybki to spryskałem pianką do czyszczenia komputerów (plastik) i dopiero wtedy Clinem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a zdajesz sobie sprawę, że mikrofibra nielubi takich detergentów

Ciekawe stwierdzenie, to jest zwykła szmatka z materiału o cienkich włóknach i dużej chłonności. To że można czyścić samą ciepłą wodą to tylko zaleta i właściwości materiału. Przewaga nad ręcznikami papierowymi (jakimikolwiek) to brak pylenia i wciąganie masy wody. To nielubienie to chyba jakieś zabobony z programów "Kawa czy herbata" ... A mydło jako takie jest silną substancją chemiczną przecież ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ciekawe stwierdzenie, to jest zwykła szmatka z materiału o cienkich włóknach i dużej chłonności. To

> że można czyścić samą ciepłą wodą to tylko zaleta i właściwości materiału. Przewaga nad

> ręcznikami papierowymi (jakimikolwiek) to brak pylenia i wciąganie masy wody. To nielubienie

> to chyba jakieś zabobony z programów "Kawa czy herbata" ... A mydło jako takie jest silną

> substancją chemiczną przecież ...

taki sam zabobon jak zakaz używania płynów do płukania/zmiękczania tkanin...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ponieważ teraz produkują kijowe płyny mażą się, maślą podczas mycia a potem nawet jak nam się

> wydaje że szyba jest perfekt czysta to najlepiej smugi/hologramy widać wieczorem.

Takiej przypadłości pozbawiony jest Sonax Extreme (taki w srebnym psiukaczu) jest nieco drogi, ok 23-25pln a ile imo jest najlepszy. Moja żona do domu też innego nie chce, do tego czyściwo celulozowe nie pylące i mycie szyb staje się przyjemnością. Najpierw myślałem, że "extreme", to taki chłit marketingowy, podobnie jak wszelkie "nano" i podobne... ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.