Skocz do zawartości

mandat z powietrza?


tomecki

Rekomendowane odpowiedzi

Focusy i inne samochody ITD to pikuś

klikamy

Quote:

Według informacji DGP kierownictwo inspekcji chciałoby nad drogi wysłać najpierw dwa śmigłowce z fotoradarami, potem kolejne, a być może nawet drony, specjalne bezzałogowe samoloty. Z oficjalnych odpowiedzi wynika, że prowadzono już prace nad zakupem maszyn.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

A potem sobie satelite wystrzelą. Ktoś sobie chyba wrzątek na jaja wylał i opowiada farmazony. Pomijając koszt zakupu tych latających zabawek to koszty eksploatacji będą kosmiczne i raczej większe niż wpływy z potencjalnych mandatów.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba komuś się we łbie pomieszało sick.gif

już niedługo w ITD

ares-terminator1.jpg

zlosnik.gif

choc z drugiej strony cieszy mnie jedna rzecz - może zaczęłyby one rejestrować bezwzglednie inne wykroczenia niż prędkość, a wtedy wyszłoby jak nasi wspaniali hipokryci AKowiczowi jeżdżą NAPRAWDĘ zgodnie z przepisami hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> fotoradarami, potem kolejne, a być może nawet drony, specjalne bezzałogowe samoloty. Z

> oficjalnych odpowiedzi wynika, że prowadzono już prace nad zakupem maszyn.

Kompletnie bez sensu, każdy kierowca powinien płacić rocznie "opłatę mandatową zryczałtowaną" zależnie od wysokości zarobków - powiedzmy 5% swoich dochodów i będzie prosto i przejrzyście grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Focusy i inne samochody ITD to pikuś

> klikamy

> Quote:

> Według informacji DGP kierownictwo inspekcji chciałoby nad drogi wysłać najpierw dwa śmigłowce z

> fotoradarami, potem kolejne, a być może nawet drony, specjalne bezzałogowe samoloty. Z

> oficjalnych odpowiedzi wynika, że prowadzono już prace nad zakupem maszyn.

A wszystko to sfinansują kierujący ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

> wykroczenia niż prędkość, a wtedy wyszłoby jak nasi wspaniali hipokryci AKowiczowi jeżdżą

> NAPRAWDĘ zgodnie z przepisami

Nie, zainstalowali by tak samo jak w tych samochodach maszynki robiące zdjecia. Tak jest taniej i wiecej wykroczeń sie złapie. A za takim wyprzedzającycm na trzeciego to chwile trzeba pojechać albo polecieć clown.gif.

Oni mają jedną zasade, ujawnić jak najwięcej wykroczeń które są proste do ujawnienia.

Np. ten wynalazek ITD nie nadaje się do rejestracji przejazdu na czerwonym.

A swoją drogą kiedyś w KRK Policja stawiała zwykłe auto ze zwykłą kamerą która filmowała ruch jak leci, a potem wyłapywali cwaniaków dających buspasem...

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A swoją drogą kiedyś w KRK Policja stawiała zwykłe auto ze zwykłą kamerą która filmowała ruch jak

> leci, a potem wyłapywali cwaniaków dających buspasem...

MCMy są popularne patrząc chociaż na TVNowskiego Pirata zlosnik.gif Na szczęście w 3mieście jeszcze na to nie wpadli zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale po co się tak gorączkować? Jest to nierealne i tyle.

> dranio

Rozporządzenie-Instalacja obowiązkowych GPS w autach-Bramki na drogach typu Start-End-Pomiar średniej prędkości dla danego auta, listing po nr VIN lub rejestracyjnym przypisanym do nadajnika GPS-Proszę dziękuję, technologia jest już od dawna, kwestia pomysłowości naszych osłów, znaczy posłów. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozporządzenie-Instalacja obowiązkowych GPS w autach-Bramki na drogach typu Start-End-Pomiar

> średniej prędkości dla danego auta, listing po nr VIN lub rejestracyjnym przypisanym do

> nadajnika GPS-Proszę dziękuję, technologia jest już od dawna, kwestia pomysłowości naszych

> osłów, znaczy posłów.

To jest bardziej prawdopodobne niż jakieś drony. tongue.gif

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest bardziej prawdopodobne niż jakieś drony.

> dranio

Ależ wy wszyscy jesteście mało pragmatyczni, Panowie! grinser006.gif.

Przecie wystarczy zmienic ustawe i wprowadzic USTAWOWY wymóg czarnej skrzynki w kazdym aucie z GPSem i automatycznym powiadamianiem odpowiednich służb wraz z trace-routem grinser006.gif

Motyla noga , tak na logike, to tylko kwestia czasu kiedy to wprowadza i to mnei przeraza panic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

Prawda taka, że bramki viatool'a mogą to robić. Dla ciężarowych bez wiekszego problemu (kwestia synchronizacji zegarów), a dla osobowych po wprowadzeniu obowiązku posiadania boxa który by służył do rozliczania prędkości a nie pobierania opłat.

Proste tanie i diabelnie skuteczne.

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po coz box skoro sa tam kamery?

Bo za box byś jeszcze zapłacił firmie szwagra, vat, akcyzę, srakcyzę, legalizację i cokwartalny obowiązkowy przegląd tej skrzynki. I pomnóż przez ilość zarejestrowanych osobówek zlosnik.gif

-- edyta --

I z przetargu na te sprzęty coś by jeszcze 'skapnęło'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krawiec

> po coz box skoro sa tam kamery?

Nie na wszystkich.

A po co box? Bo tak prościej nie trzeba rozpoznawać numerów, przesyłać fotek, przechowywać tego, ot wystarczy odczytać dane z boxa. Box przypisany nie do pojazdu a kierowcy zlosnik.gif. Chcesz jeździć musisz mieć boxa. Jak cie złapią bez to kilka tysi kary...

Krawiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie na wszystkich.

> A po co box? Bo tak prościej nie trzeba rozpoznawać numerów, przesyłać fotek, przechowywać tego, ot

> wystarczy odczytać dane z boxa. Box przypisany nie do pojazdu a kierowcy . Chcesz jeździć

> musisz mieć boxa. Jak cie złapią bez to kilka tysi kary...

> Krawiec

A może zamiast boxów niech chipy wszczepiają? hmm.gifhehe.gif Boxa mogą mi ukraść i popełnić z nim wykroczenia, za które potem ja zapłacę old.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie na wszystkich.

> A po co box? Bo tak prościej nie trzeba rozpoznawać numerów, przesyłać fotek, przechowywać tego, ot

> wystarczy odczytać dane z boxa. Box przypisany nie do pojazdu a kierowcy . Chcesz jeździć

> musisz mieć boxa. Jak cie złapią bez to kilka tysi kary...

> Krawiec

powiem Tobie tak, nawet nie wiesz w ilu miejscach na drodze w polsce masz robiona fotografie bez Twojej wiedzy i zgody... shhh.gif

ot tak na wszelki wypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A potem sobie satelite wystrzelą. Ktoś sobie chyba wrzątek na jaja wylał i opowiada farmazony.

> Pomijając koszt zakupu tych latających zabawek to koszty eksploatacji będą kosmiczne i raczej

> większe niż wpływy z potencjalnych mandatów.

> Krawiec

Myślisz, ze większe niż śmigłowiec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] to koszty eksploatacji będą kosmiczne i raczej

> większe niż wpływy z potencjalnych mandatów.

> Krawiec

Koszty sa zawsze wyzsze, ale choddzi o to, ze w "kazdym" miejscu cie moze270747800-sex.gif[...]

1. u mnie w stanie jest Cessnahmm.gif

imagecache.jpg

2. V jest mierzona stoperem, po tym jak na pewnych odcinkach wymalowane sa pasy w poprzek co 200m, czyli 5 pasow na kmzlosnik.gif

3. Wszystko jest oznakowane

targeting-speeding-helicopters.jpg

4. Jesli dobrze pamietam, koszt "zabawki" to $6k na 1h lotulizak.gif[...]

5. Wplywy z $$$chaja.gif byly $6.5k roczniezlosnik.gif[...]

Dla porownania, najbardziej dochodowe kamery w Sydney (na rokshhh.gif)

542928-dtevent-speed-cameras.jpg

6. Wiec to jest delikatnie mowiac marketingzlosnik.gif

375634-plane.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w takim razie do zamknięcia myślę

> ufffff

Mam wrażenie, że dziennikarzyny odjechały mentalnie w takim stopniu, że nie ma już sensu ich oglądać/czytać.

Co chwila łapiemy ich na jakiś bzdurach, rozumiem, że każdy ma prawo się pomylić, ale pamiętam z dzieciństwa/młodości jak sami takie bzdury prostowali a teraz puszcza się jakąś bzdurę i nikt się ją już dalej nie interesuje.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam wrażenie, że dziennikarzyny odjechały mentalnie w takim stopniu, że nie ma już sensu ich

> oglądać/czytać.

> Co chwila łapiemy ich na jakiś bzdurach, rozumiem, że każdy ma prawo się pomylić, ale pamiętam z

> dzieciństwa/młodości jak sami takie bzdury prostowali a teraz puszcza się jakąś bzdurę i nikt

> się ją już dalej nie interesuje.

Być może komuś z ITD się zamarzył taki system, ale obecne prawo na to nie pozwala. I ITD nic na to nie poradzi.

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w tvn24 pokazywali jakiś samolocik bezzałogowy do pomiarów koryta rzeki.

Gdyby go ITD przejęła może by jakiś mały radar do niego podczepili, potem go zaprogramować do latania nad konkretna drogą i kasa leci rotfl.gif

A jeśli chodzi o te światła/lampy błyskowe w autach ITD, to już mnie to wcześniej zastanawiało, ponieważ kiedyś na przeglądzie nie działały mi przeciwmgielne i diagnosta mnie poinformował, że jeśli jakieś światła są zamontowane to maja działać albo mam je sobie taśmą zakleić i będzie dobrze cool.gif

A te ich są zamontowane i działają ale rozstaw nieprawidłowy, działanie jako lampa błyskowa też niedopuszczalne- jednym słowem - wszystko źle wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś w tvn24 pokazywali jakiś samolocik bezzałogowy do pomiarów koryta rzeki.

> Gdyby go ITD przejęła może by jakiś mały radar do niego podczepili, potem go zaprogramować do

> latania nad konkretna drogą i kasa leci

Nie leci i w najbliższym czasie nie ma ŻADNYCH szans, żeby leciała - no chyba, że ITD narazi się na zarzuty o łamanie prawa.

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie leci i w najbliższym czasie nie ma ŻADNYCH szans, żeby leciała - no chyba, że ITD narazi się na

> zarzuty o łamanie prawa.

> dranio

Jak chodzi o kase to w naszych warunkach prawo da sie poprawić tak aby przynosiło dochód ok.gifsmirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kompletnie bez sensu, każdy kierowca powinien płacić rocznie "opłatę mandatową zryczałtowaną"

> zależnie od wysokości zarobków - powiedzmy 5% swoich dochodów i będzie prosto i przejrzyście

claps.gif Aż dziwne, że sam na to nie wpadłem. skromny.gif No bo przecież nikt z odpowiedzialnych za to nawet nie ukrywa, że nie o jakieś tam bezpieczeństwo, lecz wyłącznie o pieniądze tu chodzi. Przydałby się taki "abonament" - państwo miałoby zagwarantowane stałe źródło dochodu i nie byłoby tego paskudnego strachu przed mandatami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Focusy i inne samochody ITD to pikuś

> klikamy

> Quote:

> Według informacji DGP kierownictwo inspekcji chciałoby nad drogi wysłać najpierw dwa śmigłowce z

> fotoradarami, potem kolejne, a być może nawet drony, specjalne bezzałogowe samoloty. Z

> oficjalnych odpowiedzi wynika, że prowadzono już prace nad zakupem maszyn.

Ja proponuję trzecią tablicę rejestracyjną. Na dach... zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Według informacji DGP kierownictwo inspekcji chciałoby nad drogi wysłać najpierw dwa śmigłowce z

> fotoradarami, potem kolejne, a być może nawet drony, specjalne bezzałogowe samoloty. Z

> oficjalnych odpowiedzi wynika, że prowadzono już prace nad zakupem maszyn.

Niech kupują. I tak się zwrócą, więc straty w budżecie nie będzie. A Polcy powinni się zmówić, że będą jeździć przepisowo i nie będziemy musieli się przejmować tego typu pomysłami. Ja jeżdżę przepisowo i jak na razie nie przeszkadza mi Policja, mnóstwo nieoznaklowanych radiowozów, różnego typu fotoradarów i od nastu lat mandatu nie zapłaciłem. Przeszkadzia mi natomiast plaga wariatów drogowych, na których taki sprzęt jest niezbędny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> będą fotopstryki za czerwone światło- to już mi się

> podoba.

Gdyby tak jeszcze czerwone światło zawsze słusznie się świeciło zamiast zielonego... icon_rolleyes.gif Może w przypływie "dobrych chęci" to także poprawią; przynajmniej w Białymstoku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niech kupują. I tak się zwrócą, więc straty w budżecie nie będzie. A Polcy powinni się zmówić, że

> będą jeździć przepisowo i nie będziemy musieli się przejmować tego typu pomysłami. Ja jeżdżę

> przepisowo i jak na razie nie przeszkadza mi Policja, mnóstwo nieoznaklowanych radiowozów,

> różnego typu fotoradarów i od nastu lat mandatu nie zapłaciłem. Przeszkadzia mi natomiast

> plaga wariatów drogowych, na których taki sprzęt jest niezbędny.

przepraszam cię za szczerość ale śmieszą mnie takie wypowiedzi jak Twoje, bo nie wierzę w to twoje przepisowe jeżdżenie no chyba że jeździsz jak kaszkiet. Problem w Polsce polega na tym, że ta cała akcja nie ma nic wspólnego ze ściganiem wariatów drogowych o których piszesz tylko jest to ordynarne i chamskie wyciąganie z naszych kieszeni kasy. Odpowiedz sam sobie czy jazda po mieście z prędkością 70-80 km/h jest wariactwem drogowym? Czy jazda poza terenem zabudowanym z prędkością 110-120 km/h jest wariactwem drogowym? A z takimi prędkościami jeździ większość ludzi w tym kraju. A wiesz dlaczego? bo to są prędkości które każdy rozsądny kierowca ocenia intuicyjnie jako bezpieczne. Sęk w tym, że ci którzy ustalają w Polsce ograniczenia są sami ograniczeni i ustalają chore prawo, którego normalny człowiek nie jest w stanie przestrzegać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odpowiedz sam sobie czy jazda po

> mieście z prędkością 70-80 km/h jest wariactwem drogowym? Czy jazda poza terenem zabudowanym z

> prędkością 110-120 km/h jest wariactwem drogowym? A z takimi prędkościami jeździ większość

> ludzi w tym kraju. A wiesz dlaczego? bo to są prędkości które każdy rozsądny kierowca ocenia

> intuicyjnie jako bezpieczne.

No tylko że jakoś w większości krajów Europy w miastach obowiązuje 50 km/h a poza nimi 90-100. Dlatego że na podstawie analiz wypadków wychodzi, że szkody powstające przy tych prędkościach są radykalnie mniejsze, niż przy Twoich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przepraszam cię za szczerość ale śmieszą mnie takie wypowiedzi jak Twoje, bo nie wierzę w to twoje

> przepisowe jeżdżenie

By Ty jesteś typowy polski kierowca, który przepisowo jadących wyśmieje i będzie stosował własne zasady w społeczeństwie.

> Odpowiedz sam sobie czy jazda po

> mieście z prędkością 70-80 km/h jest wariactwem drogowym? Czy jazda poza terenem zabudowanym z

> prędkością 110-120 km/h jest wariactwem drogowym?

Tak, jest. 120km/h to prędkość dozwolona np w Hiszpanii na autostradach. Ale polskie drogi są lepsze i polski kierowca wie, co jest dla niego lepsze. Cała Europa się myli.

> A z takimi prędkościami jeździ większość

> ludzi w tym kraju. A wiesz dlaczego? bo to są prędkości które każdy rozsądny kierowca ocenia

> intuicyjnie jako bezpieczne.

I w statystykach wypadków drogowych masz wynik myślenia rozsądnych kierowców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, jest. 120km/h to prędkość dozwolona np w Hiszpanii na autostradach. Ale polskie drogi są

> lepsze i polski kierowca wie, co jest dla niego lepsze. Cała Europa się myli.

a widziałeś kiedyś kontrole prędkości poza zabudowanym ? ... bo ja nigdy, nawet w rej skrzyżowań

90% to kontrole w zabudowanym i tam gdzie stoją ograniczenia do 50 i mniej

jest jedno miejsce gdzie widziałem kontrole na 70 - gierkówka

nawet w TV gdzie pokazują ujęcia z radiowozów to większość "teren zabudowany"

raptem kilka razy było pokazane jak robią pomiar na obwodnicy Kielc? (ekspresówka z jedną jezdnią)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a widziałeś kiedyś kontrole prędkości poza zabudowanym ? ... bo ja nigdy, nawet w rej skrzyżowań

Wiele razy. Często na 90 km/h łapią. Kilka lat temu - rzeczywiście była to rzadkość. Teraz to i nieoznakowanymi i suszarkami zdecydowanie częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie na wszystkich.

> A po co box? Bo tak prościej nie trzeba rozpoznawać numerów, przesyłać fotek, przechowywać tego, ot

> wystarczy odczytać dane z boxa. Box przypisany nie do pojazdu a kierowcy . Chcesz jeździć

> musisz mieć boxa. Jak cie złapią bez to kilka tysi kary...

> Krawiec

i Ty wierzysz że takie coś będą wprowadzać ?. Taki system byłby na tyle skuteczny, ze nikt nie przekroczy prędkości a to automatycznie go dyskwalifikuje jako niedochodowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> By Ty jesteś typowy polski kierowca, który przepisowo jadących wyśmieje i będzie stosował własne

> zasady w społeczeństwie.

a ty jesteś taki typowy Polak, który każdy przepis, choćby najbardziej absurdalny przyjmie bez zająknięcia i choćby próby sprzeciwu?

> Tak, jest. 120km/h to prędkość dozwolona np w Hiszpanii na autostradach. Ale polskie drogi są

> lepsze i polski kierowca wie, co jest dla niego lepsze. Cała Europa się myli.

w całej Europie ograniczenia są ustalane dużo bardziej rozsądnie, np w Niemczech - jak są roboty na poboczu stawiają ograniczenie do 80km/h u nas - 40km/h a nawet zdarza się i 30 yikes.gifyikes.gifyikes.gifyikes.gifyikes.gif

> I w statystykach wypadków drogowych masz wynik myślenia rozsądnych kierowców.

i tu jest kolejny dowód jak dajesz się manipulować tym cwaniakom co chcą nas łupić 893goodvibes.gif większość tych wypadków powodują nie ci, którzy w terenie zabudowanym jadą 70 km/h tylko:

- pijani

- przemęczeni

- nieuważni

szkoda, że tego nie rozumiesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że Ty manipulujesz, jeżdżę i też widzę, że wielu kierowców ma deficyty, na wahadle- ciężko się stoi, jak nic jedzie to na czerwonym się pakuje, a w połowie drogi na wstecznym pokonuje albo szuka miejsca gdzie się wkleić, zza zakrętu na wprost Ciebie wyskakuje mimo, że miał ciągłą i zakręt i nie był w stanie ocenić co jest przed nim.

Daj spokój i daj żyć tym którzy jadą tak jak znaki nakazują, chcesz to sobie pędź, Twoje prawko Twoja kasa, a nie ryczysz jak dzieciak, któremu zabawkę zabrali.

Właśnie typowy Polak widzi wszędzie spisek, wietrzy podstęp i myśli, że ktoś coś postawił tak sobie od parady i ad hoc. Może i tak jest, a może i nie, tylko po co się boleśnie przekonywac na własnej skórze. Są pewne zasady które obowiązują wszystkich, a argumenty typu zapitalam ale jadę bezpiecznie to między bajki można sobie włożyć. Nie wiadomo jakby technika poszła do przodu to i tak praw fizyki nikt nie zmieni, dlatego warto czasem się zastanowić nad konsekwencjami jakie moga nastąpic. Nie ważne czy to z Twojej winy czy też na ktoś się o to prosi ale jeżeli komuś się coś stanie to potem trzeba żyć z tym do końca życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> myślę, że Ty manipulujesz, jeżdżę i też widzę, że wielu kierowców ma deficyty, na wahadle- ciężko

> się stoi, jak nic jedzie to na czerwonym się pakuje, a w połowie drogi na wstecznym pokonuje

> albo szuka miejsca gdzie się wkleić, zza zakrętu na wprost Ciebie wyskakuje mimo, że miał

> ciągłą i zakręt i nie był w stanie ocenić co jest przed nim.

> Daj spokój i daj żyć tym którzy jadą tak jak znaki nakazują, chcesz to sobie pędź, Twoje prawko

> Twoja kasa, a nie ryczysz jak dzieciak, któremu zabawkę zabrali.

> Właśnie typowy Polak widzi wszędzie spisek, wietrzy podstęp i myśli, że ktoś coś postawił tak sobie

> od parady i ad hoc. Może i tak jest, a może i nie, tylko po co się boleśnie przekonywac na

> własnej skórze. Są pewne zasady które obowiązują wszystkich, a argumenty typu zapitalam ale

> jadę bezpiecznie to między bajki można sobie włożyć. Nie wiadomo jakby technika poszła do

> przodu to i tak praw fizyki nikt nie zmieni, dlatego warto czasem się zastanowić nad

> konsekwencjami jakie moga nastąpic. Nie ważne czy to z Twojej winy czy też na ktoś się o to

> prosi ale jeżeli komuś się coś stanie to potem trzeba żyć z tym do końca życia.

no nie da się ukryc, że niewiele rozumiesz z tego co się wokół Ciebie dzieje, zatem raczej EOT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak, jest. 120km/h to prędkość dozwolona np w Hiszpanii na autostradach. Ale polskie drogi są

> lepsze i polski kierowca wie, co jest dla niego lepsze. Cała Europa się myli.

A w Niemczech poza terenem zabudowanym dozwolne jest 100km/h. Cała Polska się myli grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.