Skocz do zawartości

jakie zarówki


_jedrek_

Rekomendowane odpowiedzi

> Tylko Osram Night Breaker Plus - jeśli zależy Ci na oświetleniu drogi,

a nie maja efektu "wsiąkania światła" w mokry asfalt...?

Kupiłem Boscha, które dają białe światło. Świecą super jak jest sucho, jak mokro, to czasami mam wrażenie, że nie włączyłem świateł.. sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie maja efektu "wsiąkania światła" w mokry asfalt...?

> Kupiłem Boscha, które dają białe światło. Świecą super jak jest sucho, jak mokro, to czasami mam

> wrażenie, że nie włączyłem świateł..

efekt "białego" światła uzyskuje się stosując niebieskie filtry, ale powoduje to właśnie że na mokrym znikają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Osram Silverstar , bardzo dobre żarówki. Miałem i snop światła jest bardzo dobry i wytrzymały lekko ponad rok czasu. Teraz na testy założyłem Osram Cool Blue Intense i świecą fajnie, ale na mokrym gorzej niż Silverstar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja po latach fascynacji wszelakimi żarówkami zacząłem kupować zwykłe żarówki i jestem bardzo zadowolony. Święcą o wiele dłużej i są sporo tańsze od tych fest mega hiper plus. Jak się wsadzi nową zwykłą żarówkę w miejsce takiej wypalonej to też widać różnicę na korzyść zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie maja efektu "wsiąkania światła" w mokry asfalt...?

> Kupiłem Boscha, które dają białe światło. Świecą super jak jest sucho, jak mokro, to czasami mam

> wrażenie, że nie włączyłem świateł..

Osram Cool Blue tak dzialaja zlosnik.gif Dopoki jest sucho to swieca na niebiesko, a na mokrym swiatel brak zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sa teraz trendy?

> chodzi mi o H7

Trendy jak trendy, ale zdecydowanie wystarczające są Philips Premium (+30%). Dobra geometria, jakość wykonania i świecą też dobrze. Starczają na tyle co standardowe żarówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jak zwykle kieruję się pomiarami, jest w necie sporo wyników z różnych gazet i gazetek, nie tylko polskich. Wniosek jest taki, że najlepsze trzymają się w okolicach normy 1500-1550lm i nie zawsze są to te najdroższe. Wszystkie hiper-philipsy + "łolaboga ile to procent" mają około 1350-1550 przy cenach 60-90zł.

Tungsram Megalight mają ok. 1550 z tego co pamiętam, za 20-30zł. H4 +60 wytrzymywały mi rok, +90% pół roku, H7 teraz nie zakładam bo uważam że żarówki o jasności zwiększonej poprzez stosowanie cienkiego włóka powodują żółknięcie reflektorów - i to nie tylko ja zauważyłem.

Co jeszcze gorsze, z czasem świecą coraz słabiej. Tym tłumaczę cudowne opinie o wielu żarówkach, po prostu po zmianie ze starych jest różnica na plus.

Dobrą tanią opcją są żarówki marki Carrefour, prawdopodobnie odrzuty produkcyjne Bosha. Tanie, na miejscu, świecą dobrze. Po roku w H7 włókno wyglądało prawie jak nowe, wróżę im bardzo długie życie. Zaskakująco dobrze wypadały w pomiarach.

Teraz z ciekawości założyłem H7 Philips Premium +30, 15zł/sztukę. Chyba najlepszy kompromis między ceną, żywotnością i jasnością świecenia. Lepiej od Carrefour oświetlają pobocze, linia światłocienia jest ostra, ogólnie świecą lepiej. W pomiarach miały bardzo dobry wynik. Zobaczymy ile wytrzymają, ale chyba już przy nich zostanę.

Co ciekawe, na początku światło było bardziej żółte niż Carrefour i tak samo mocne, po kilku dniach ewidentnie świeciły światłem jaśniejszym. Kolor wciąż żółty a nie biały, no i bardzo dobrze, bielszy w Tungsramach +90 po prostu znikał na deszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupuj najtansze, nawet takie za 4zł świecą tak samo krótko jak te drogie po 20zł. Przetestowałem

> juz kilkadziesiąt na różnych autach, awaryjność jest zupełnie przypadkowa.

hmm.gif, mam zupełnie inne doświadczenia z kilku lat obcowania z H7. Tanizna i tanizna, padły w ciągu 2-3 tygodni. kupiłem philips i świeciły półtora roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko Osram Night Breaker Plus - jeśli zależy Ci na oświetleniu drogi, w każdym innym przypadku to

> coś najtańszego typu NARVA

Tez polecam H7 OSRAM NIGHT BREAKER + 90% ŚWIATŁA,kupiłem je i świecą ładnie,mam nadzieje ze bedą świeciły długo bo mam założone również światła do jady dziennej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tez polecam H7 OSRAM NIGHT BREAKER + 90% ŚWIATŁA,kupiłem je i świecą ładnie,mam nadzieje ze bedą

> świeciły długo bo mam założone również światła do jady dziennej.

U mnie lewa żarówka H4 dała radę dokładnie 15kkm, prawa - czekam ;-)

41zł za sztukę (H4) to sporo, ale świecą bardzo przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy zalatwial mi jakies tanie za 15 zl dwie sztuki bo ogolnie nie ma sensu kupowac drogich bo a sa drogie b maja skrocony czas dzialania. Jakbys byl chetny to posiadam wlasnie takie h7 do sprzedania smile.gif swiecily jakis tydzien czasu w poprzednim aucie ktore sie sprzedlo 2 tyg temu smile.gif zobacze firme jak wroce z pracy i dam Ci znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 14-14,2V

no to masz odpowiedź dlaczego szybko Ci padają

U mnie takie napięcie jest na aku, natomiast na żarówkach 12,8-13,0V.

jakis tekst

Quote:

Istotnym czynnikiem ograniczającym trwałość żarowych źródeł światła jest eksploatacja przy napięciu różnym od znamionowego, czyli tego dla jakiego lampy zostały zaprojektowane.

Rysunek 2 pokazuje zależność trwałości żarówki od wartości napięcia zasilania. Jak widać użytkowanie lampy przy 120% napięcia znamionowego skraca trwałość średnią do zaledwie 10-15% trwałości znamionowej, natomiast obniżenie napięcia zasilania do 90% wartości znamionowej podwyższa trwałość aż 4 krotnie.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> efekt "białego" światła uzyskuje się stosując niebieskie filtry, ale powoduje to właśnie że na

> mokrym znikają....

Night breaker właśnie wsiąkał mi. Natomiast na takie warunki , a także we mgle byłem bardzo zadowolony z Osram Silverstar. Trochę tańsze, ale dają bardzo białe neutralne światło.Jak jest sucho to każda pięknie świeciła, natomiast doceniłem te jak przyszło mi jechać kilkaset km w deszczu i we mgle.

Obecnie na stacji benzynowej kupiłem po 7 zł tungstary, albo Narvę- nie pamiętam. Swiecą i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ja jak zwykle kieruję się pomiarami, jest w necie sporo wyników z różnych gazet i gazetek, nie

> tylko polskich. Wniosek jest taki, że najlepsze trzymają się w okolicach normy 1500-1550lm i

> nie zawsze są to te najdroższe. Wszystkie hiper-philipsy + "łolaboga ile to procent" mają

> około 1350-1550 przy cenach 60-90zł.

Ale nie tylko liczy się strumień światła ogólny, ale to ile z tego światła pada na drogę.

Zła geometria żarówki, może zepsuć nawet najlepiej świecące żarówki.

Przecież te +30, czy +60% to nie jest zwiększony strumień światła, tylko (tak trochę obrazowo) podana ilość światła przed samochodem na drodze.

Właśnie testy z gazet to pokazują (większa i mocniejsza plama jasnego światła na asfalcie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sa teraz trendy?

> chodzi mi o H7

ja przerobiłem chyba wszystkie tredny żarówki zlosnik.gif, jak chcesz mogę Ci podesłać jak świecą MegaLight + 90 i pozostałe opisane przez mnie żarówki - wg mnie naprawdę te megalight bardzo fajnie, na biało i rzeczywiście jasno, Blue - Vision Ultra również białe światło ale mniejszy strumień światła, tungsram sportlight bluish - wg mnie tak sobie, słabiej niż megalight i barwa światła po 3 miesiącach nie jest już taka jak na początku, nightbreaker - świecą dość mocnym ale najmniej białym światłem z w/w.

Teraz podłączam się pod wątek i przy okazji pytam zlosnik.gif jeżdżę często w trasy, nocą w deszczu żadna z w/w żarówek po prostu się nie sprawdza, pytanie wracać do zwykłych tungsramów czy zainteresować się popularnymi na ak philipsami premium + 30%, chodzi mi o to żeby barwa była jak najbardziej żółta zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i barwa światła

> po 3 miesiącach nie jest już taka jak na początku,

Dlatego warto załozyć DRL i nie miec takich problemów

> Teraz podłączam się pod wątek i przy okazji pytam jeżdżę często w trasy, nocą w deszczu żadna z

> w/w żarówek po prostu się nie sprawdza, pytanie wracać do zwykłych tungsramów czy

> zainteresować się popularnymi na ak philipsami premium + 30%, chodzi mi o to żeby barwa była

> jak najbardziej żółta

IMO weź takie bez niebieskiej powłoki na bańce żarówki, np. Tungsram Megalight +60%. Ale widzę coś że teraz są sprzedawane pod marką General Electric link yikes.gif I jeszcze GE Extra Life +50% - tego nie znam w ogóle

Kumpel zas bardzo chwali Philips Night Guide - ale jak przeglądam net to już nigdzie nie ma w sprzedazy. Wycofali ze względu na żółty fragment ( opis) ?( Żółte żarówki sa teraz nielegalne)

I jeszc ze elektroda

A tak z ciekawości - gdyby załozyć żarówki 100 W i zasilac je obnizonym napięciem? Świeciłyby żółtawo i bardzo długo zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak naprawdę to różne żarówki mogą świecić różnie w innych reflektorach. Kup te Philipsy +30, są

> tanie, wypróbuj, jak się spodoba zostań przy nich i nie kombinuj

mam Osramy NB+ juz długo - świeca jasno, reflektory wyglądają jak nowe, bo mam DRL

Juz pisałem że gdzies przeczytałem, że żarówki + ileś tam % lepiej sie sprawdzają w reflektorach mających powierzchnie składająca się z wielu "lusterek", jak np. ten

286768352-Reflektor.jpg

post-147237-14352519564566_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam Osramy NB+ juz długo - świeca jasno, reflektory wyglądają jak nowe, bo mam DRL

> Juz pisałem że gdzies przeczytałem, że żarówki + ileś tam % lepiej sie sprawdzają w reflektorach

> mających powierzchnie składająca się z wielu "lusterek", jak np. ten

ja mam niestety jeszcze taki reflektor:

286768490-3095924389.jpg

zdjęcie zaczerpnięte z jakiejś aukcji ale widać o co chodzi

post-18080-14352519566369_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz przypomniałem sobie źródło smile.gif

Quote:

Trzecia kategoria to żarówki o zwiększonej wydajności. Hasła plus 30 czy plus 50 proc. światła na drodze mają nas przekonać do wydania kilkukrotnie większej sumy na kupno żarówek niż w przypadku produktów standardowych. Jest tu jednak pewien haczyk: takie superżarówki nie emitują po prostu większego o 50 proc. strumienia świetlnego (czyli ilości światła), bo to po pierwsze, niemożliwe, a po drugie, przepisy dają małe pole manewru: w przypadku żarówek H4 strumień świetlny żarnika mijania ma mieć 1000 lm z tolerancją w obie strony najwyżej 15 proc. Jednak nawet te 15 proc. nie jest wykorzystywane w pełni, co obrazują wyniki testu. Trik producentów polega na tym, że żarnik takich żarówek ma inną konstrukcję, jest gęściej skręcony, daje bardziej jednorodne światło. To, czy zmieni się ilość światła na drodze i o ile, zależy od reflektora. Te, które mają odbłyśnik z większą ilością sfer lepiej wykorzystujących zmodyfikowany żarnik, zaświecą jaśniej. Inne zauważą zmianę w niewielkim stopniu.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Te, które mają odbłyśnik z większą ilością sfer lepiej

> wykorzystujących zmodyfikowany żarnik, zaświecą jaśniej. Inne zauważą zmianę w niewielkim

> stopniu.

Czyli w praktyce w soczewkowych i w tych z polaryzatorami światła na szybce reflektora jest lipa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> i barwa światła

> Dlatego warto załozyć DRL i nie miec takich problemów

> IMO weź takie bez niebieskiej powłoki na bańce żarówki, np. Tungsram Megalight +60%.

Kupiłem i założyłem Philips Vision +30%, świecą naprawdę bdb, dużo lepiej od Tungsram bluish, barwa oczywiście nie jest biała ok.gif ale nieco jaśniejsza od tzw. zwykłej żarówki, równomierne oświetlenie drogi i dość dobrze doświetlone pobocze w przeciwieństiwe do Tungsramów +60%. Mam nadzieję, że żywotność będzie równie dobra. Polecam z czystym sumieniem zlosnik.gif za dwie żarówki zapłaciłem 22zł ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> paaaanie

> zwłaszcza w deszczu jest wysmienicie. na sniegu bajka, i ogólnie o niebo lepiej. w koncu po coś to

> wymyślili

Nie kazdy w deszczu jest wysmienity, zalezy od barwy. Niektorych to prawie nie widac w nocy na mokrej ciemnej drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Polecam Hella Long Life, wypadły dobrze w teście AŚ, przejeździły u mnie ~40.000km, kosztują ~12zł

> za sztukę. Ja byłem zadowolony ze świecenia, jeszcze bardziej z tego, że nie musiałem

> wymieniać żarówek (średnio fajny dostęp).

> jakiś tekst

Quote:

Teraz każdy, kto nie zainwestował w osobne światła do jazdy dziennej i używa niezależnie od pory dnia głównych reflektorów auta, mniej więcej o tej porze roku stwierdza, że źle widzi po zmroku.


A ja myslałem naiwnie że to brak witaminy A rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.