Skocz do zawartości

Nowa zabawka SM


51cent

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kilka dni temu ustrzelona została taka kijanka.

287162395-kia1.jpg

287162395-kia22.jpg

Czyżby to była nowa zabawka SM z Poręby DK78 która fotkami reperuje budżet gminy? Czy ktoś z Was spotkał się już z takim wynalazkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Kilka dni temu ustrzelona została taka kijanka.

> Czyżby to była nowa zabawka SM z Poręby DK78 która fotkami reperuje budżet gminy? Czy ktoś z Was

> spotkał się już z takim wynalazkiem?

Dobra, auto tak brzydkie że kierowcy przespieszają żeby już go nie widzieć i foto gotowe spineyes.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Kilka dni temu ustrzelona została taka kijanka.

> Czyżby to była nowa zabawka SM z Poręby DK78 która fotkami reperuje budżet gminy? Czy ktoś z Was

> spotkał się już z takim wynalazkiem?

też to mijałem ostatnio i pomyślałem ,że jakaś dziwna ta taksówka.Miałem ok 70km/h na liczniku , więc chyba sprawdzimy na ile limit ma ustawiony blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, że dokumenty od straży w lipcu miały już numerki otwierające trzecią dziesiątkę tysięcy "zadowolonych" klientów ( 30000 mandatów).

Radar funkcjonuje od września/października zeszłego roku... łatwo sobie policzyć, ile zdjęć zrobił średnio dziennie. A z tego co pamiętam, firma z Gdańska pobiera 60 złoty netto za każde zdjęcie.

Dodatkowo, otwarta na potrzeby działania fotoradaru jednostka administracyjna, zatrudnia żony/córki zasłużonych dla rozwoju miasta Zawiercie jak i Poręba zlosnik.gif

Widocznie, biuro się rozwija rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam w okolicy pomiaru tam prędkości i co jak co, ale prędkość na tym odcinku zmalała, a o to w tym wszystkim chodziło...a że ludzie nie robią sobie nic ze znaków to mają 270751858-jezyk.gif. Co chwilę słyszę od znajomych o pamiątkowych fotkach z Człuchowa do albumu wakacyjnego (i to z reguły o zdjęciach seryjnych) zlosnik.gif. Jakoś przejechałem tą trasę i pamiątki nie mam zlosnik.gif. Trzeba tylko mieć trochę oleju w głowie- a z tym u rodaków widocznie ciężko więc gminy na tym zarabiają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, gdybym nie mieszkał 18 lat w Zawierciu, to może bym uwierzył w to co piszesz. Poręba to miasto jednej drogi na 2/3 długości gminy.

Gdyby chodziło o bezpieczeństwo, fotoradary stałyby przy przejściach dla pieszych, a nie w starej pordzewiałej skodzie "skitranej" na kawałku wykarczowanego pola "znajomego królika" pomiędzy "chaszczami". Słynny "dołek" porębski z światłami na szczycie niedaleko kościoła, gdzie fotoradar łapał każdego, kto z górki nie hamował, gdyż za chwilę znowu pod górkę trza wjechać.

Wybacz, ale znam bardziej "niebezpieczne miejsca" w Porębie, np. cmentarz za centrum. Ale tam, przeglądając kiedyś "rozpiski", rzadko Panowie zostawiali "felkę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Felicji chyba 70+.

> Znam przypadki 71km/h i 72km/h

No sam dostalem fotke od tych darmozjadow 72/50 facepalm%5B1%5D.gif

w poniedzialek jak jechalem to stali z fotoradarem przy drodze a kilka metrow dalej zamiast felicji, stal czerwony sej... tego wynalazku z Kia nie widzialem...

teraz jak jade przez ta wioske to 50km/h i nie wiecej, nie bede darmozjadom dawal zarobic i przy okazji se podziwiam ich 'prace'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłbyś taki miły i wrzucił koordynaty miejsca gdzie to to stoi?

Tak się składa, że ostatnie 10 dni jeździłem tam 2 razy dziennie, więc wydaje się, że powinienem już tylko czekać na nagrodę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jest prywatne auto komendanta SM

> fota z dzisiaj, dziwne jest to że AR go nie wykrywa

Zdjecie wyslac do SM auto stoi zaparkowane na trawie. Nie mam nic przeciwko robieniu zdjec ale jak juz jedno kolo stoi na trwaie i za to mandat to jest przegiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj stało:

> Długość geog: E19.387238

> Szerokość geog: N50.484116

No to będzie policial.gif

Ciekaw jestem czy będą mnie próbowali ukarać kilkakrotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Stoją.... grafik fotoradaru

Grafik traktować z przymrożeniem oka zlosnik.gif Początkowo się pokrywały daty/godziny/ nawet miejsca postoju dodawali.

Z wiarygodnego źródła wiem, a nawet jestem pewien, że poza wymienionymi dniami też czasem stoją sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to jest prywatne auto komendanta SM

> fota z dzisiaj, dziwne jest to że AR go nie wykrywa

Wyślij fotę do WRD KWP Katowice z zawiadomieniem o popełnieniu wykroczenia. Linia ciągła krawędziowa zabrania zatrzymania i postoju zarówno na jezdni, jak i na poboczu. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro jest 50km/h to czemu nie jechales 50 tylko 35? Zeby sie przyjrzec czy zawsze tak zwalniasz?

O aucie wiedziałem dużo wcześniej, chciałem się przyjrzeć co to za cudo dokładnie jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skoro jest 50km/h to czemu nie jechales 50 tylko 35? Zeby sie przyjrzec czy zawsze tak zwalniasz?

Codziennie jeżdże tą trasą .... tego Ceeda nie zauważyłem ;p może przyjdzie zdjęcie.

Jak widzę fotoradar na tej trasie to zwalniam do 30km/h , bo jest źle ustawiony! .... Byłem świadkiem jak go rozkładali , wyciągnęli i ustawili przy samym płocie, bez ustawienia kąta! ....

Była felicia, teraz dodatkowo wójt Poręby czy tam burmistrz , kupił sobie nowiutkiego PASSATA brązowego kombi ... na blachach SI wink.gif

A teraz widze jeszcze KIA ... MASAKRA wink.gif

Dziwnym trafem moi znajomi dostają zdjęcia na jedną prędkość 73km/h , przypadek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwnym trafem moi znajomi dostają zdjęcia na jedną prędkość 73km/h , przypadek ?

Trudno powiedzieć, ale był przypadek, że gliniarze mieli alkomat wskazujący zawsze np. 0,5%% sugerowali dogadanie się, czyli kasa, aż ktoś pewny swej trzeźwości nasłał na nich ich kolegów grinser006.gifhehe.gifwaytogo.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziwnym trafem moi znajomi dostają zdjęcia na jedną prędkość 73km/h , przypadek ?

Znam dwa przypadki. 71km/h i 72km/h, są to jedyne przypadki jakie znam. Obydwa trafienia na "dołku" w Porębie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym ich bronił ale teraz piszesz po prostu głupoty.

Poczytaj co nieco o efekcie Dopplera to zrozumiesz o co w tym wszystkim chodzi.

Każde odchylenie od osi ruchu pojazdu, radaru mierzącego jego prędkość skutkuje ZMNIEJSZENIEM wyniku pomiaru (prędkość kątowa).

Idealny (w 100% dokładny) byłby pomiar "na wprost" (kąt 0 stopni) ale jest technicznie niewykonalny z prostej przyczyny.

Dlatego dopuszcza się maksymalną odchyłkę 22 stopnie w stosunku do osi jezdni (czyt. ruchu pojazdów) co skutkuje i tak wynikiem korzystniejszym dla kierowcy (bo jest mniejszy od prędkości rzeczywistej) choć są to wielkości rzędu drugiej cyfry po przecinku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Kilka dni temu ustrzelona została taka kijanka.

> Czyżby to była nowa zabawka SM z Poręby DK78 która fotkami reperuje budżet gminy? Czy ktoś z Was

> spotkał się już z takim wynalazkiem?

tyle dobrego ze nie chowaja sie po krzakach jak w przypadku tego przenośnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.