Skocz do zawartości

Grande Punto 1,4, 6 biegowa skrzynia dla kobiety..


Krajowy

Rekomendowane odpowiedzi

> Dobry pomysl? Warto sie w ten silnik pchac z ta skrzynia?

> Kiedys powozilem aurisa z 6stka i na szoxstce to nawet nie utrzymywal predkosci :/

> Kolezanka szuka do miasta autka i czasem na wypad za miasto

mam 90konne 1.4 NBravo z 6biegowa skrzynia - jezdzi wink.gif wiec GP tym bardziej da rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Problem żaden tylko trzeba odpowiednio zapłacić i to najlepiej poza granicami PL.

Koleżanka powiedziała że nie da linku do ogłoszenia. Ma już jakieś upatrzone z 2009 r, od dziadka z niemiec wink.gif jakaś bogatsza wersja.

Napiszcie lepiej bolączki tego modelu, na co zwrócić uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koleżanka powiedziała że nie da linku do ogłoszenia. Ma już jakieś upatrzone z 2009 r, od dziadka z

> niemiec jakaś bogatsza wersja.

> Napiszcie lepiej bolączki tego modelu, na co zwrócić uwagę.

Już widzę tą okazję od dziadka z niemiec i linku nie da rotfl.gif eh bolączki to na pewno chleje olej, jeździłem tym i jak kręcisz to jedzie, jak nie kręcisz to nie jedzie zlosnik.gif kumpel katował i muszę przyznać, że ten silnik żył mimo lpg i starego oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 90koni w bravo jedzie? to przecież ledwo się toczy....

tuk.gifgrinser006.gif

do miasta spokojnie wystarcza, do zabawy na kretych drogach rowniez smile.gif a do tego nie musze sie przejmowac jakimis dwumasami, dpfami, turbinami i bog wie czym jeszcze smile.gif

> 95KM w Grande daje już jakoś rade, tylko ciężko będzie znaleźć jakiś ciekawy egzemplarz.

pewnie tak, jak ostatnio sie rozgladalem za GP na drugie auto to albo golasy, albo watpliwej przeszlosci egzemplarze do wyboru byly... narazie sobie odpuscilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słyszałem że Grande nie miało silników które jadą, nawet ten 1,4 podobno jest mułowaty.

hmm nie wiem, raczej nie zamulam naszych dróg, trochę się zdziwił ostatnio gość w superb jak przy 220 go na luza podganiałem, więc chyba jedzie grande hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem, ale czytałem na IKP że GP nei ma dużego wyboru silników i ten 1,4 to największy jaki jest

> benzynowy. Koleżanka zastanawia się na 1,4 95KM.

największy owszem to 1.4, ale masz uturbione t-jet, jak jeszcze mało to abarth 155PS i 180PS, jeździłem nimi i raczej nie potrzeba większego do tego pudełka ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napiszcie lepiej bolączki tego modelu, na co zwrócić uwagę.

Generalnie silnik nie jest skomplikowany - konstrukcyjnie potomek klasyki Fiata. Jest stosunkowo głośny i ma charakterystykę, która lubi kręcenie. Max momentu jest przy 4500 i to czuć.

Skrzynia 6 biegowa sama w sobie została zrobiona, aby 1-ka była krótka i na 6 obroty były niskie. Skrzynia poci się spod wybieraka i nie warto tego uszczelniać, bo za pół roku powtórka.

Silnik lubi olej - w pełni sprawny wymaga dolewki 1l między wymianami przy kierowcy wykorzystującym moc.

Lubi się spocić prawie wszędzie, ale wytarty do sucha nie wykazuje wycieków. Kasatory luzu zaworowego nie lubią gęstego oleju, najlepiej 0w40, 5w40.

I pamiętaj, że 1.4 16v z 6 biegową skrzynią były różne (843A1 i 188A5)

To o czym pisałem z własnego doświadczenia (10 rok leci w stilo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak z ciekawości, ile km zrobiłeś takim Bravo?

> Skąd wiesz jakie kto ma potrzeby? Może nie każdy chce być pierwszy ze świateł.

uwierz mi że jeździłem każdym silnikiem Fiata Bravo minimum po 2tyś każdym. Ja też nie chce być pierwszym na każdych światłach... chce tylko ze spokojem móc wyprzedzić ciężarówkę.... tyle, czy to tak dużo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na co dzień jeżdżę T-jetem. Przejechałem się GP 1.4 95KM i szczerze? Nie jest źle. Owszem rakieta to to nie jest, ale do 100km/h sprawnie się przemieszcza. Warunek tylko taki, żeby trzymać obroty od 4000rpm wzwyż.

Osobiście polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm nie wiem, raczej nie zamulam naszych dróg, trochę się zdziwił ostatnio gość w superb jak przy

> 220 go na luza podganiałem, więc chyba jedzie grande

No to akurat bardzo się tyczy wersji 1.4 95 KM.. i tak na marginesie przy 220 to na ,,luza'' nie jedziesz tylko sięgasz granicznych możliwości swojego JTD, ile więcej pociągniesz na prostej drodze 10 km/h ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to akurat bardzo się tyczy wersji 1.4 95 KM.. i tak na marginesie przy 220 to na ,,luza'' nie

> jedziesz tylko sięgasz granicznych możliwości swojego JTD, ile więcej pociągniesz na prostej

> drodze 10 km/h ?

to znaczy, że do 220 spokojnie się rozpędza (licznikowe) i nie do granic możliwości MJ (nie mam jtd) tylko do granic możliwości skrzyni, niestety krótka 6, pamiętam grande sport z AK, które miało 190PS i więcej niż 230 ciężko miało, bo obroty były ponad 4k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobry pomysl? Warto sie w ten silnik pchac z ta skrzynia?

> Kiedys powozilem aurisa z 6stka i na szoxstce to nawet nie utrzymywal predkosci :/

> Kolezanka szuka do miasta autka i czasem na wypad za miasto

Jakoś jeździ... 160km/h przy 4000obr/min na VI biegu na tempomacie trzyma bez problemów... skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do miasta spokojnie wystarcza, do zabawy na kretych drogach rowniez a do tego nie musze sie

> przejmowac jakimis dwumasami, dpfami, turbinami i bog wie czym jeszcze

proszę Cię... Bravo i kręte drogi... Nie, to zdecydowanie nie jest jego wymarzone środowisko 270751858-jezyk.gif

> pewnie tak, jak ostatnio sie rozgladalem za GP na drugie auto to albo golasy, albo watpliwej

> przeszlosci egzemplarze do wyboru byly... narazie sobie odpuscilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proszę Cię... Bravo i kręte drogi... Nie, to zdecydowanie nie jest jego wymarzone środowisko

ja z dzieckiem jezdze

a do zabawy po zakretach bez dziecka na pokladzie mam motocykl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam 90konne 1.4 NBravo z 6biegowa skrzynia - jezdzi wiec GP tym bardziej da rade

nie wiem czy dobrze pamiętam ale chyba zakładałeś wątek o zmianie auta właśnie z tego względu, że nie bardzo jeździ zlosnik.gif moim zdaniem auto o masie pow. 1,2t i niedużym, lubiącym wysokie obroty silnikiem nie będzie fajnie jechało - chyba, że jeździsz w przedziale 4-6 tys. i ciągle wachlujesz biegami zlosnik.gif Wolnoss. 1.4 jak na współczesny kompakt to jednak trochę przymało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to akurat bardzo się tyczy wersji 1.4 95 KM.. i tak na marginesie przy 220 to na ,,luza'' nie

> jedziesz tylko sięgasz granicznych możliwości swojego JTD, ile więcej pociągniesz na prostej

> drodze 10 km/h ?

o Pepcio wrócił biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koleżanka powiedziała że nie da linku do ogłoszenia. Ma już jakieś upatrzone z 2009 r, od dziadka z

> niemiec jakaś bogatsza wersja.

> Napiszcie lepiej bolączki tego modelu, na co zwrócić uwagę.

A że koleżanka dołączyła do AK to proszę o jakiekolwiek istotne dla mnie opinie odnośnie GP. Na rynku obecnie jest kilka wersji mnie interesujących, ale głownie to jakie ma spalanie na mieście i trasie, jakieś usterki popularne, czy dużo oleju żre. Teraz popularne są 1,4 benzyna 77KM, ale wlasnie widzialam 1,4 95KM z Niemiec i tutaj mam "kłopot" mianowicie, z tyłu i z przodu jest znaczek Fiata czerwony, a na kierownicy niebieski - czy to mozliwe ze byl wybuch poduszki i auto jest klepane? Facet z ogl. nie potrafił mi odpowiedzieć na pytanie. Z góry dzięki za wszystkie cenne uwagi z Waszej strony w tym poście, oby więcej smile.gif mam niecałe 2tyg na znalezienie "modelu marzen" smile.gif pozdro for all

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A że koleżanka dołączyła do AK to proszę o jakiekolwiek istotne dla mnie opinie odnośnie GP. Na

> rynku obecnie jest kilka wersji mnie interesujących, ale głownie to jakie ma spalanie na

> mieście i trasie, jakieś usterki popularne, czy dużo oleju żre. Teraz popularne są 1,4 benzyna

> 77KM, ale wlasnie widzialam 1,4 95KM z Niemiec i tutaj mam "kłopot" mianowicie, z tyłu i z

> przodu jest znaczek Fiata czerwony, a na kierownicy niebieski - czy to mozliwe ze byl wybuch

> poduszki i auto jest klepane? Facet z ogl. nie potrafił mi odpowiedzieć na pytanie. Z góry

> dzięki za wszystkie cenne uwagi z Waszej strony w tym poście, oby więcej mam niecałe 2tyg na

> znalezienie "modelu marzen" pozdro for all

Akurat jutro jade do Sosnowca grinser006.gif

A tak na poważnie, to mam Grande Punto 1.4 77KM, w LPG, w trasie robie 100km za 18zł zlosnik2.gif jedzie to jako tako, bez szału co prawda ale wyprzedzić można. Jednostka bardzo mało awaryjna, na oleju robie 15tyś i w moim przypadku nie spala oleju. Co do 1.4 95KM to myślę że bedzie palił ok 0.5 - 1l wiecej paliwa.

Ktoś mógł sobie "przelifingować" auto i wymienił znaczki z przodu i tyłu na czerwone a poduszkę zostawił bo szkoda było wyciągać, albo auto było uderzone i zakładał poduszke z niebieskim znaczkiem. Który rok auta? Bo niebieskie znaczki były do połowy 2007roku, potem tylko czerwone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Akurat jutro jade do Sosnowca

> A tak na poważnie, to mam Grande Punto 1.4 77KM, w LPG, w trasie robie 100km za 18zł jedzie to

> jako tako, bez szału co prawda ale wyprzedzić można. Jednostka bardzo mało awaryjna, na oleju

> robie 15tyś i w moim przypadku nie spala oleju. Co do 1.4 95KM to myślę że bedzie palił ok 0.5

> - 1l wiecej paliwa.

> Ktoś mógł sobie "przelifingować" auto i wymienił znaczki z przodu i tyłu na czerwone a poduszkę

> zostawił bo szkoda było wyciągać, albo auto było uderzone i zakładał poduszke z niebieskim

> znaczkiem. Który rok auta? Bo niebieskie znaczki były do połowy 2007roku, potem tylko

> czerwone.

Rocznik 2009, tutaj link:

http://tablica.pl/oferta/maly-miejski-pocisk-CID5-ID3IW2b.html

Nie jestem pewna czy bede chciala jechac az do Poznania obejrzec, bo raczej kase musze miec przygotowana zeby kupic odrazu. A tak blizej tez sa i jeszcze mam watpliwosci czy kupic odrazu z gazem i dac te kilka tys wiecej czy benzyne i pozniej zalozyc gaz... hmm jak to u kobiet, niezdecydowanie ogromne smile.gif pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rocznik 2009, tutaj link:

> http://tablica.pl/oferta/maly-miejski-pocisk-CID5-ID3IW2b.html

> Nie jestem pewna czy bede chciala jechac az do Poznania obejrzec, bo raczej kase musze miec

> przygotowana zeby kupic odrazu. A tak blizej tez sa i jeszcze mam watpliwosci czy kupic odrazu

> z gazem i dac te kilka tys wiecej czy benzyne i pozniej zalozyc gaz... hmm jak to u kobiet,

> niezdecydowanie ogromne pzdr

Wyglada jakby mial zmieniana poduche kierowcy, czy pozostale to nie wiem.

Ten rocznik powinien miec juz nowy znaczek, jak na klapie czy instrukcji obslugi, a poducha ma stary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszystkie znaczki powinny byc czerwone, na kierownicy niebieski czyli był wymieniany.Nie jestem

> pewny ale chyba jeden halogen p.mgielny ma srebrny drugi czarny

Dokladnie, jeden czarny, drugi srebrny. Dodatkowo ma ciemne przednie reflektory, fabrycznie byly srebrne. Do tego mam wrazenie, ze na grillu jest dolozony napis t-jet/multijet, a raczej powinno byc tam pusto przy zwyklym 1.4 16V. Jak nic walony przodem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokladnie, jeden czarny, drugi srebrny. Dodatkowo ma ciemne przednie reflektory, fabrycznie byly

> srebrne. Do tego mam wrazenie, ze na grillu jest dolozony napis t-jet/multijet, a raczej

> powinno byc tam pusto przy zwyklym 1.4 16V. Jak nic walony przodem.

Dzieki za Wasze opinie, dla mnie b. ważne - co daje efekt nie kupuje. Bede szukac dalej smile.gif dzieki bardzo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A że koleżanka dołączyła do AK to proszę o jakiekolwiek istotne dla mnie opinie odnośnie GP. Na

> rynku obecnie jest kilka wersji mnie interesujących, ale głownie to jakie ma spalanie na

> mieście i trasie, jakieś usterki popularne, czy dużo oleju żre. Teraz popularne są 1,4 benzyna

> 77KM, ale wlasnie widzialam 1,4 95KM z Niemiec i tutaj mam "kłopot" mianowicie, z tyłu i z

> przodu jest znaczek Fiata czerwony, a na kierownicy niebieski - czy to mozliwe ze byl wybuch

> poduszki i auto jest klepane? Facet z ogl. nie potrafił mi odpowiedzieć na pytanie. Z góry

> dzięki za wszystkie cenne uwagi z Waszej strony w tym poście, oby więcej mam niecałe 2tyg na

> znalezienie "modelu marzen" pozdro for all

Jest tyle krajówek, że odpuściłbym sobie szukanie od proboszcza z Monachium. Wszystkie znaczki czerwone są w GP w wersjach my2009, dodatkowo dołożyli inne zegary, kierunkowskaz autostradowy, wspomaganie podczas nagłego hamownia.

Jeżeli to nie jest wersja my2009 i na kierze jest niebieski to poduszka raczej ori, ktoś resztę mógł zmienić na nowszy znaczek, bo na kierze niestety bez zmiany poduszki nie wykonalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rocznik 2009, tutaj link:

> http://tablica.pl/oferta/maly-miejski-pocisk-CID5-ID3IW2b.html

> Nie jestem pewna czy bede chciala jechac az do Poznania obejrzec, bo raczej kase musze miec

> przygotowana zeby kupic odrazu. A tak blizej tez sa i jeszcze mam watpliwosci czy kupic odrazu

> z gazem i dac te kilka tys wiecej czy benzyne i pozniej zalozyc gaz... hmm jak to u kobiet,

> niezdecydowanie ogromne pzdr

Wersja MY2009 (widać po zegarach), kiera stara, także zmieniony airbag ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.