Skocz do zawartości

Zimowy płyn do sprykiwaczy z Biedronki


Ksenomorf

Rekomendowane odpowiedzi

> To dobrze czy źle?

Bardzo dobrze! To jest jeden z najlepszych płynów na rynku, pomijając zeszłoroczną wpadkę Biedronki na śmierdzącym denaturatem "syfie" z poprzedniego sezonu facepalm%5B1%5D.gif. Dla mnie jest to bardzo dobra wiadomość, bo płyn skreśliłem i nie wiem, czy przyszło by mi do głowy sprawdzić w sklepie, czy go przypadkiem znowu nie robi Organika zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie był z Organiki ale jakiejś firmy Akwawit-Polmos . Cena obecnie 14,99zł.

Ja dalej się będę upierał że w zeszłym roku był zimowy Organika tylko w innym pudełku i miał gorszą jakość clown.gif

Wątek z zeszłego roku:

http://autokacik.pl/showflat.php/Cat/0/Number/286526222/an/0/page/0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O ile dobrze pamiętam, producent nie musi podawać tej informacji (w opisie) ale musi zamieścić w

> takim wypadku (obecność metanu) informację graficzną

jeżeli jest podany skład to musi być w nim wszystko.

Na płynie organiki jest skład

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Letni tej firmy też trochę barwił, ale te odbarwienia równie dobrze schodzą np. płynem do zmywania owadów z lakieru z Biedronki za 6zł.

5litrów letniego jest teraz po 3zł w Biedronie, zimowy 4l jest po 15zł. Ja kupiłem 2 butle zimowego płynu 4l za 8zł w Jula zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku przyszłego roku wracają przepisy obowiązujące do bodajże 2010 roku odnośnie metanolu.

Quote:

Od dnia 4 stycznia 2014 r. zakazuje się sprzedaży konsumentom niektórych wyrobów zawierających metanol w stężeniach powyżej 3 %, m.in. zimowych płynów do spryskiwaczy szyb samochodowych i mieszanin denaturatu z metanolem.


W skrócie chodzi o zakaz sprzedaży detalicznej takich płynów, czyli przykładowa biedronka nie będzie mogła przeciętnemu 'Kowalskiemu' tańszego płynu (opartego na metanolu) sprzedać.

Także na wcale nie gorszy, ale podobno szkodliwy płyn w cenie <10 PLN nie ma co liczyć po nowym roku, proponuję zrobić zapasy grinser006.gif

No chyba, że ktoś sobie takowy zakupi 'na firmę', bo w ten sposób można, pytanie jak będzie z dostępnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W skrócie chodzi o zakaz sprzedaży detalicznej takich płynów, czyli przykładowa biedronka nie

> będzie mogła przeciętnemu 'Kowalskiemu' tańszego płynu (opartego na metanolu) sprzedać.

> Także na wcale nie gorszy, ale podobno szkodliwy płyn w cenie

Poczytaj sobie o wpływie metanolu na zdrowie. Zimą w długiej trasie nawdychasz się oparów płynu całkiem sporo. Ja nie polecam.

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poczytaj sobie o wpływie metanolu na zdrowie. Zimą w długiej trasie nawdychasz się oparów płynu

> całkiem sporo. Ja nie polecam.

> k.

Było dziesiątki tematów dotyczących tego i wychodzi na to, że absolutnie dla naszego zdrowia te opary nie mają żadnego znaczenia, chyba że zagłębiamy się w atomy i robimy się chorzy na raka jak Solaris rusza z przystanku, czy odliczamy dni do śmierci jak przechodzimy obok dachu pokrytego eternitem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Było dziesiątki tematów dotyczących tego i wychodzi na to, że absolutnie dla naszego zdrowia te

> opary nie mają żadnego znaczenia,

Odwazna teoria. Te dziesiatki tematów to jakieś pozycje naukowe?

> chyba że zagłębiamy się w atomy i robimy się chorzy na raka

> jak Solaris rusza z przystanku, czy odliczamy dni do śmierci jak przechodzimy obok dachu

> pokrytego eternitem...

Zapewne jestesmy od tego zdrowsi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odwazna teoria. Te dziesiatki tematów to jakieś pozycje naukowe?

Tak, z wykresami w zależności od masy,wieku i płci hehe.gif Metanol jest silnie trujący przy spożyciu, przy wdychaniu owszem, jak najbardziej, ale nie w przypadku takim jak spryskanie szyb na zewnątrz i wdychanie tego co wleci do środka z powietrzem. Badania instytutów co robią dopuszczenia (np karty technologiczne) wykazują, że bezpieczne jest przebywanie do 8 h w pomieszczeniach w stężeniu nie przekraczającym 100 mg/m3, teraz policz ile masz tych oparów wpływających do środka samochodu i jak długo w nich przebywasz. Są to ilości tak śladowe, że nie bierze się ich pod uwagę, chyba że się tego napijesz, wybalsamujesz się etc lub dostanie się np w ręce dzieci-wtedy może być tragedia, no ale z innymi środkami jak dzieci dopadną też to może się stać, więc to osobny temat.

> Zapewne jestesmy od tego zdrowsi...

Zapewne nie, ale tak jak z eternitem nie ma badań że ludzie co mieszkają w tak przykrytych domostwach żyją krócej niż Ci z np pokrytymi blachą, bo pewnie ciężko to ogarnąć, z resztą zdaje się, że szkodliwa jest praca przy takim materiale (kruszenie etc).

Podsumowując-nie ma sensu zastanawiać się nad wszystkim co zawiera substancje trujące w naszym cudownym świecie, bo są one wszędzie od ketchupu przez płyn do spryskiwaczy,paliwa a kończąc na zabawkach dla dzieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Było dziesiątki tematów dotyczących tego i wychodzi na to, że absolutnie dla naszego zdrowia te opary nie mają żadnego znaczenia,

Zajrzyj do jakiejkolwiek poważnej publikacji i poczytaj o wpływie metanolu na zdrowie. No chyba że eksperci z autokącika wiedzą lepiej...

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zajrzyj do jakiejkolwiek poważnej publikacji i poczytaj o wpływie metanolu na zdrowie. No chyba że

> eksperci z autokącika wiedzą lepiej...

> k.

Napisałem powyżej. Zdaję sobie sprawę z "ogólnych" trujących właściwości metanolu i wiem jaką jest trucizną, co nie zmienia faktu że w takim roztworze i w takiej ilości jakiej przedostaje się do kabiny są to ilości na tyle śladowe, że wręcz pomijalne. Przy spożyciu bezpośrednim absolutnie nie neguję, bo jest tak jak piszesz, no ale nie trzeba chlać metanolu by się zatruć, jest wiele innych "ciekawszych" metod na wykończenie się zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i bezpieczne, ale wole dac parę zł więcej i nie wdychac to syfu jakkolwiek mało by go nie było.. Tym bardziej, że wożę ze sobą dziecko..

Offtop: popatrz na stężenie leków homeopatycznych, tam są dopiero kosmosy, a wielu utrzymuje, że na nich działają hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Płyny z metanolem po prostu śmierdzą. Jak mam oszczędzić 10zł a toto wdychać, to gdzie tu sens?

Rzecz w tym, że płyny z metanolem NIE śmierdzą. Śmierdzą płyny na bazie nędznej jakości alkoholu etylowego - spirytusu. Metanol w porównaniu z nim jest niemal bezwonny, więc bardziej podejrzany będzie płyn niedrogi o pięknym zapachu.

Dopóki nie będziesz tego pić, to ani jeden ani drugi płyn nie zaszkodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś dzwonią, ale nie do końca wiadomo gdzie wink.gif alkohol etylowy/spirytus nie śmierdzą inaczej niż vodka ze sklepu.

pomijając zapach, metanol jest szkodliwy i kropka, głównym powodem jego stosowania było drakońskie podwyższenie akcyzy na izopropanol, czyli cena samego alko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Izopropanol jest jeszcze bardziej szkodliwy Używam na codzień w pracy, duże ilości, wiem nie tylko

> z teorii.

nierozcieńczony jest szkodliwy, ale nie bardziej niż metanol, rozcieńczony jest w zasadzie obojętny wziewnie i przy kontakcie ze skórą.

> Za to nie ma nic lepszego na parujace szyby w samochodzie niż porządne umycie a potem izopropanol -

> środki typu Shell Antifog są właśnie na nim oparte.

o to to smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdzieś dzwonią, ale nie do końca wiadomo gdzie alkohol etylowy/spirytus nie śmierdzą inaczej niż

> vodka ze sklepu.

> pomijając zapach, metanol jest szkodliwy i kropka, głównym powodem jego stosowania było drakońskie

> podwyższenie akcyzy na izopropanol, czyli cena samego alko.

Sam nie wiesz gdzie dzwonią z tego co widać. Metanol w porównaniu ze spirytusem można powiedzieć że nie ma zapachu. Za to spirytus niskiej jakości potrafi śmierdzieć, owszem - jak wódka ze sklepu - ale powiedzmy że ten zapach jest na tyle intensywny, że wiele płynów do spryskiwaczy wydaje się nie do użycia, mimo że szkodliwe w rzeczy samej nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam nie wiesz gdzie dzwonią z tego co widać. Metanol w porównaniu ze spirytusem można powiedzieć że

> nie ma zapachu. Za to spirytus niskiej jakości potrafi śmierdzieć, owszem - jak wódka ze

> sklepu - ale powiedzmy że ten zapach jest na tyle intensywny, że wiele płynów do spryskiwaczy

> wydaje się nie do użycia, mimo że szkodliwe w rzeczy samej nie są.

spirytus używany do płynów jest celowo skażany żeby się nie nadawał do ''użytku wewnętrznego'' ale substancja skażająca nie jest szkodliwa ani w kontakcie ze skórą ani wziewnie. Mało tego nie jest szkodliwa nawet przy przypadkowym spożyciu niewielkiej ilości.

Powiedz to samo o metanolu smirk.gif

Etanol, jak marnej jakości by nie był, ZAWSZE nadaje się do spożycia i NIGDY nie jest szkodliwy w żadnym kontakcie z człowiekiem - pomijam naturalnie przedawkowania itp idiotyczne zachowania bo nie o tym mowa.

Jedyną możliwością szkodliwości jest nieprawidłowa destylacja przez co jest zanieczyszczany metanolem.

E: obecnie używana substancja skażająca jest tak wredna dlatego, że poprzednia była zbyt łatwa, a co za tym idzie tania, do usunięcia grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.