Skocz do zawartości

czas na zmiane wycieraczek....


M_A_C

Rekomendowane odpowiedzi

> Zimno , brzydko i deszczowo. Czas na zmiane wycieraczek.

> Jakie polecacie?

> Czy Motgm daje rade? Oryginal Forda jest Ok ale nietrwaly. A moze Valeo lub Bosh?

> edit: Sorry, mialo byc na Motokaciku-prosze o przeniesienie

Zmieniłem tydzień temu jak zwykle na Boscha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy Motgm daje rade? Oryginal Forda jest Ok ale nietrwaly. A moze Valeo lub Bosh?

Motgum daje radę. Mam od ponad roku komplet kupiony bezpośrednio od producenta i generalnie odnoszę wrażenie, że ten zestaw, jeszcze lepiej działa od kupowanych w markecie.

W fordzie bosche niskoprofilowe z podobnym przebiegiem za jakieś koszmarne pieniądze zaczęły już zostawiać krechy.

Oczywiście to żadne porównanie bo warunki eksploatacji nie były identyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy Motgm daje rade? Oryginal Forda jest Ok ale nietrwaly. A moze Valeo lub Bosh?

Motgum daje rade w tradycyjnym typie wycieraczek.

Płaskie nie dają rady... Kupiłem na stronie producenta do Laguny, skrzypią, przeskakują, bardziej rozmazują niż zbierają. Z radością wróciłem do starych używanych oryginałów i mam spokój (już 1,5 roku). icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Płaskie nie dają rady... Kupiłem na stronie producenta do Laguny, skrzypią, przeskakują, bardziej

> rozmazują niż zbierają.

i ja to potwierdzam...

a z tańszych to polecę ALCA, do kupienia nawet w Castoramie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Motgum daje rade w tradycyjnym typie wycieraczek.

> Płaskie nie dają rady... Kupiłem na stronie producenta do Laguny, skrzypią, przeskakują, bardziej

> rozmazują niż zbierają. Z radością wróciłem do starych używanych oryginałów i mam spokój (już

> 1,5 roku).

Mam płaskie Motgumy w Corolli (już drugi komplet) i są OK. Zmieniam co roku.

dranio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Motgum daje rade w tradycyjnym typie wycieraczek.

> Płaskie nie dają rady... Kupiłem na stronie producenta do Laguny, skrzypią, przeskakują, bardziej

> rozmazują niż zbierają. Z radością wróciłem do starych używanych oryginałów i mam spokój (już

> 1,5 roku).

kup to

dziala. Motogum chcialem wyrzucic po paru minutach jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zimno , brzydko i deszczowo. Czas na zmiane wycieraczek.

> Jakie polecacie?

> Czy Motgm daje rade? Oryginal Forda jest Ok ale nietrwaly. A moze Valeo lub Bosh?

> edit: Sorry, mialo byc na Motokaciku-prosze o przeniesienie

Moim zdaniem tylko oryginały ok.gif Lepiej częściej zmienić, a mieć dobrą widoczność i szybę w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Motgum daje rade w tradycyjnym typie wycieraczek.

> Płaskie nie dają rady...

Dlatego kupiłem tradycyjne. Tym bardziej, że u mnie są one dość długie (700 i 650mm) na przedniej szybie. Dają radę. Aaa... kupowane w sklepie będącym oficjalnym dystrybutorem Motguma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zimno , brzydko i deszczowo. Czas na zmiane wycieraczek.

> Jakie polecacie?

> Czy Motgm daje rade? Oryginal Forda jest Ok ale nietrwaly. A moze Valeo lub Bosh?

> edit: Sorry, mialo byc na Motokaciku-prosze o przeniesienie

Miałem chyba wszystkie polecane wycieraczki: Valeo, Bosche, Championy itd.

Najlepiej spisują sie hybrydowe Denso. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kup to

> dziala. Motogum chcialem wyrzucic po paru minutach jazdy...

Jakiś nowy chińczyk co do pojęcia wycieraczki serwisowe jest tak samo precyzyjne jak produkt markowy.Do motgumów podchodziłem kilka razy ,ich jedyna zaleta to cena...Obecnie używam tylko Boscha Aerotwinów dedykowanych.Co ciekawe te uniwersalne paczkowane pojedynczo są robione w CHRL te jako komplety w Belgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma problem z wycieraczkami w Lagunie i ma racje, motogumy sie w tym aucie nie spradzaja. Podalem te, ktore sa polecane na forach i sprawdzilem osobiscie. Masz lagune? Masz te wycieraczki? Jesli nie to proponuje przyjac do wiadomosci, ze dzialaja dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Motgum daje rade w tradycyjnym typie wycieraczek.

> Płaskie nie dają rady... Kupiłem na stronie producenta do Laguny, skrzypią, przeskakują, bardziej

> rozmazują niż zbierają.

To samo. W Stilo Motgumy działają idealnie. W Lagunie ta od kierowcy skrzypi nawet przy największych ulewach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio kupiłem do stilo wycieraczki przednie. Wziąłem co akurat było pod ręką: wycieraczka kierowcy Valeo, pasażera Motgum. Po założeniu Motgum okropnie wręcz skrzypiał po szybie. Każdy ruch wycieraczek to było chrrr-chrrr, chrrrr-chrrrr. Oszaleć można. Nie polecam, jest to jakiś straszny badziew. Kupiłem następną wycieraczkę w castoramie, firmy Alca i nastała cisza ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W Lagunie ta od kierowcy skrzypi nawet przy

> największych ulewach.

a ramie wycieraczki proste i pod takim katem jak z fabryki? w ksiazce "Sam naprawiam" czesto sa katy do ustawienia podane.

ps. porownywanie na ile wystarczaja wycieraczki bez podawania przebiegu jest niezle... rotfl.gif LiWeK pisal, ze ma samochod co jezdzi raz w tygodniu 3km zima. LoL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja ostatnio kupiłem takie hybrydówki bo denso do vectry nie robi i poki co sa ok

> http://allegro.pl/hybrydowe-wycieraczki-opel-omega-b-signum-vectra-c-i3588323341.html

A jaki tam jest uchwyt? Bo Denso ze zwykłym "U" można kupić bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> Jakie polecacie?

...

U mnie tradycyjne, Champion na razie okazywały się najlepsze.

MotGum też pozytywnie zaskakiwał.

Najgorsze były zawsze wszelkie płaskie wynalazki. Znacznie mniejszy docisk do szyby (potrafiły nie przylegać na płaskich powierzchniach, jakby były zamarznięte), nie dochodzą do powierzchni na zagięciach, śnieg przesypuje się przez nie i trudniej go zgarnąć, zamarzają tak samo. Przetestowałem chyba wszystkie dostępne na rynku. Chyba, że pojawiło się coś nowego w ciągu ostatnich dwóch lat?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jaki tam jest uchwyt? Bo Denso ze zwykłym "U" można kupić bez problemu.

Także U tylko, że w denso ten uchwyt U jest tzw krótki nie pasuje do tradycyjnych dlugich.

Tak przynajmniej twierdzi dystrybutor denso, to wolałem nie ryzykować.

Te z linka pasują bez problemu.

Poki co 5tys. km przejechały i działają smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam ALCA zbierają swietnie i cena tez swietna.

Bosch dawał rade jak alca,ale padl szybciej...

Motgum, kupiłem trzy razy i za kazdym razem bylo cos nie tak. Te ostatnie od razu oddalem.

Skusilem sie ze znajomym na zachwalane wycieraczki RIMO, założyłem..fajnie wyglądają.Ale jak je włączyłem to myślałem, że padne...zgrzytaly i nie zbieraly prawie wcale. U znajomego w aucie identyczna sytuacja. Jeszcze gorsze jak najgorsze z najgorszych motgumów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tanich - Alca, ale zanim kupisz otwórz opakowanie i sprawdź czy stelaż nie ma luzu, wybierz najlepszy komplet grinser006.gif

Z drogich - NPW (Nippon Wiper Blades) czyli oryginał do Toyoty.

Z badziewia, którego w dwóch ostatnich kompletach wysuwały się gumki ze sprężynkami ze stelażu panic.gif - Motgum.

Teraz chcę przetestować Denso albo Champion.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zimno , brzydko i deszczowo. Czas na zmiane wycieraczek.

> Jakie polecacie?

> Czy Motgm daje rade? Oryginal Forda jest Ok ale nietrwaly. A moze Valeo lub Bosh?

> edit: Sorry, mialo byc na Motokaciku-prosze o przeniesienie

Nie ma co kombinować, kup Motguma ok.gif

Ostatnio miałem porównanie z Valeo Silencio XTRm ( 160zł/kpl) i Motgum (ok 40zł/kpl), o dziwo Motgum wypadł lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> używam motgum od zawsze i zawsze jestem zadowolony. nic mi nie skrzypi i przeskakuje. złe opinie

> wystawiają Ci, którzy nie mają nic do roboty i chcą sie czegoś uczepić, albo co nie umieją

> właściwie użytkować

rozumiem, ze pierdzenie i przeskakiwanie wycieraczek na szybie juz przy temperaturze ok 10 stopni to cos normalnego? A jak sie wlasciwie uzytkuje wycieraczki? Odprawiasz przed nimi gusła co rano? zlosnik.gif

z normalnymi ramiennymi wycieraczkiami motoguma problemow nie mialem. Z plaskimi jest tragedia. Za to oryginaly dzialaja dobrze i dlugo... i kosztuja tez odpowiednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak sie wlasciwie uzytkuje wycieraczki? Odprawiasz przed nimi gusła co rano?

codziennie rano widze, jak ludzie wsiadają do aut, odpalają silniki i włączają wycieraczki, bez względu na to, czy są przymarznięte czy nie i czy na szybie jest milimetr czy tez metr sniegu, a potem słysze narzekanie, jakie to dzisiaj dziadostwo sie sprzedaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> codziennie rano widze, jak ludzie wsiadają do aut, odpalają silniki i włączają wycieraczki, bez

> względu na to, czy są przymarznięte czy nie i czy na szybie jest milimetr czy tez metr sniegu,

> a potem słysze narzekanie, jakie to dzisiaj dziadostwo sie sprzedaje

I właśnie tym się różni dziadostwo od niedziadostwa. Dobre wycieraczki pozwalają tak robić bezkarnie. Owszem, szybciej się zużyją ale nie będą skakać ani halasowac w zadnych warunkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Także U tylko, że w denso ten uchwyt U jest tzw krótki nie pasuje do tradycyjnych dlugich.

> Tak przynajmniej twierdzi dystrybutor denso, to wolałem nie ryzykować.

> Te z linka pasują bez problemu.

> Poki co 5tys. km przejechały i działają

W Chevroletach jest zwykły U i pasują. Spróbuj kiedyś dorwać w sklepie i przymierzyć. IMO będą pasowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zimno , brzydko i deszczowo. Czas na zmiane wycieraczek.

> Jakie polecacie?

> Czy Motgm daje rade? Oryginal Forda jest Ok ale nietrwaly. A moze Valeo lub Bosh?

> edit: Sorry, mialo byc na Motokaciku-prosze o przeniesienie

Pamiętaj o tym, że w focusach jest rozwiązanie dość nie typowe na trzpień zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja mam już 3 rok ( nie te same ale kolejny już komplet ) jakieś najtańsze płaskie z "Real'a"

> wyglądają ładnie, działają to po co przepłacać

z zielonym kartonikiem?

też ich używam od kilku lat, aktualnie jeżdżą w obu autach i spisują się rewelacyjnie, a cena śmieszna smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zimno , brzydko i deszczowo. Czas na zmiane wycieraczek.

> Jakie polecacie?

> Czy Motgm daje rade? Oryginal Forda jest Ok ale nietrwaly. A moze Valeo lub Bosh?

> edit: Sorry, mialo byc na Motokaciku-prosze o przeniesienie

od paru lat korzystam ze wspomnianych tu ALCA (kupuję w castoramie) i jest ok. Trudno porównywać trwałość, bo nie da się w warunkach amatorskich zapewnić porównywalności warunków pracy, ale wydają się niewiele gorsze od valeo i boscha (zwykłych), ale za to dużo tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.