Skocz do zawartości

Opony letnie bieżnikowane czy nówki?


gieem921

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zamierzam kupić oponki do fiata panda 1.1 2006r. Nowa opona kosztuje o.k. 130zł. Znalazłem w firmie obok mnie w Orzeszu opony bieżnikowane 80zł sztuka i zamiana opon w cenie. Czyli 200zł taniej na komplecie plus 50zł zmiana ... Czyli 250zł taniej tylko teraz, co sądzicie o bieżnikowanych oponach dodam, że robię rocznie o.k. 15tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę o:

> Dębica Passio

> 155/80R13 T 79

> Jęśli chodzi o nówki. 115zł sztuka, wysyłka gratis z http://www.oponeo.pl

i teraz widzicie, drodzy kącikowicze do czego pchacie tego nieświadomego użytkownika?

Toć to przecież wszystko będzie lepsze niż dębice passio. rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

różnica w cenie nie jest wielka. Poszukaj może troszkę lepiej to znajdziesz rozsądne opony za niewiele więcej niż nalewki.

Nad jakimi nalewkami się zastanawiasz? Podaj dokładnie producenta/model ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, zamierzam kupić oponki do fiata panda 1.1 2006r. Nowa opona kosztuje o.k. 130zł. Znalazłem w

> firmie obok mnie w Orzeszu opony bieżnikowane 80zł sztuka i zamiana opon w cenie. Czyli 200zł

> taniej na komplecie plus 50zł zmiana ... Czyli 250zł taniej tylko teraz, co sądzicie o

> bieżnikowanych oponach dodam, że robię rocznie o.k. 15tys km.

Ja za namową kolegów z KJS kupiłem teraz bieżnikowane zimówki po 98zł sztuka. Kleją ładnie i nie żałuję smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, zamierzam kupić oponki do fiata panda 1.1 2006r. Nowa opona kosztuje o.k. 130zł. Znalazłem w

> firmie obok mnie w Orzeszu opony bieżnikowane 80zł sztuka i zamiana opon w cenie. Czyli 200zł

> taniej na komplecie plus 50zł zmiana ... Czyli 250zł taniej tylko teraz, co sądzicie o

> bieżnikowanych oponach dodam, że robię rocznie o.k. 15tys km.

matadory kupiłem i całkiem przyjemnie się śmiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę o:

> Dębica Passio

> 155/80R13 T 79

> Jęśli chodzi o nówki. 115zł sztuka, wysyłka gratis z http://www.oponeo.pl

Jak będziesz próbował zatrzymać się w deszczu to stwiedzisz że nie było warto oszczędzać. Ani bieżnikowane ani passio. Miałem nawet na takich kiedyś stłuczkę - poprostu na mokrym asfalcie na tych oponach suniesz jak po lodzie. Polecam wybrać inny model. Ja te dębice wymieniłem na uniroyale i to była zupełnie inna bajka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Krótko i na temat: syf.

> Marnie wyceniasz życie swoje i pasażerów: 250 zł...

hmm...

odważna teza.

Jakiej firmy masz opony i ile mają lat?

Jakie klocki hamulcowe masz zamontowane i tarcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 200zł oszczędności na czymś co wymienia się raz na kilka lat.

> Kupuj nowe i nawet się nie zastanawiaj.

Kolejny.

Ile płacisz za klocki hamulcowe i dlaczego nie kupujesz Ferodo DS2500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak będziesz próbował zatrzymać się w deszczu to stwiedzisz że nie było warto oszczędzać. Ani

> bieżnikowane ani passio. Miałem nawet na takich kiedyś stłuczkę - poprostu na mokrym asfalcie

> na tych oponach suniesz jak po lodzie. Polecam wybrać inny model. Ja te dębice wymieniłem na

> uniroyale i to była zupełnie inna bajka

Cały czas kolega autor wątku nie napisał co to są za opony.

Bo stwierdzenie "opony bieżnikowane" absolutnie nic nie mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, zamierzam kupić oponki do fiata panda 1.1 2006r. Nowa opona kosztuje o.k. 130zł. Znalazłem w

> firmie obok mnie w Orzeszu opony bieżnikowane 80zł sztuka i zamiana opon w cenie. Czyli 200zł

> taniej na komplecie plus 50zł zmiana ... Czyli 250zł taniej tylko teraz, co sądzicie o

> bieżnikowanych oponach dodam, że robię rocznie o.k. 15tys km.

Odpuść passio...

Hankook Optimo K715 155/80 R13 79 T cena 132zł/szt

Fulda Ecocontrol 155/80 R13 79 T cena 126zł/szt

BFGoodrich Touring 155/80 R13 79 T cena 130zł/szt

Barum Brillantis 2 155/80 R13 79 T cena 130zł/szt

Każda z wyżej wymienionych różni się ceną 15-20zł od passio, a różnica w prowadzeniu przepastna.

Jak chcesz coś koniecznie w cenie passio to kup Kormoran Impulser B3 155/80 R13 79 T za 117zł/szt lub

Matador MP 16 Stella 2 155/80 R13 79 T za 118zł/szt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm...

> odważna teza.

> Jakiej firmy masz opony i ile mają lat?

> Jakie klocki hamulcowe masz zamontowane i tarcze?

Mam "fabryczne" a na pewno nie gorsze niż fabryczne.

To wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam "fabryczne" a na pewno nie gorsze niż fabryczne.

> To wystarczy?

A do mojego cudaka było kilka rodzajów, katalogi są nieprecyzyjne, słowem: zgaduj-zgadula.

Te z ASO mają cenę od czapy i nie powalają jakością. Okazało się, że Brembo ma fajny katalog, ceny całkiem spoko, w dodatku dali mi dwa komplety klocków z możliwością zwrotu tego który nie podejdzie. No więc mam komplet tarcz i klocków tej firmy.

zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do osobówki to bym się zastanawiał ale w Jeepie mam od 4 lat bieżnikowane (czy nalewki - jak zwał tak zwał) i jakoś problemu z nimi nie ma. Wyważają się bez problemu (a to nawet w nówkach BF Goodrich nie zawsze się udaje) i bez kilograma odważników. Jeżdżę i po asfalcie i w trudnym terenie i NIC się nie dzieje. Tylko w przypadku tych opon to była oszczędność 200 na jednej sztuce. Teraz tak ceny nalewek poszły w górę że raczej brałbym chyba nówki (różnica 30 pln to w zasadzie niezauważalny koszt)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na zimę kupiłem opony bieżnikowane, przy niskich temperaturach oraz w śniegu spisały się znakomicie, jak się ociepliło auto zaczęło myszkować, dodam jeszcze że strasznie głośne są tak jakby we wszystkich kołach były do wymiany łożyska.

Zmieniłem na letnie i auto odzyskało pewność na drodze plus ta błoga cisza skromny.gif

Moja rada (i z tego co widzę nie tylko moja), na zimę spoko bieżnikowane mogą być, na lato gdy jednak prędkości są większe i jazda bardziej dynamiczniejsza (szybsze rozpędzanie i mocne hamanie) niż w zimie, polecam Ci zakupić nowe markowe opony, dla swojego bezpieczeństwa i wygody.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Według prawa może tak. Według mnie nie. Dlatego nie kupuję takich opon i gdy jest okazja komuś

> doradzić to po prostu odradzam zakup.

Zauważ, że odradzasz/doradzasz na podstawie swoich fobii i zasłyszanych niesprawdzonych informacji a nie własnoręcznie przeprowadzonych testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zauważ, że odradzasz/doradzasz na podstawie swoich fobii i zasłyszanych niesprawdzonych informacji

> a nie własnoręcznie przeprowadzonych testów.

Tak to niestety najczęściej jest - jak zapytasz na jakich jeździł to powie, że były do bani, pojęcia nie ma i w ogóle. Ja tam fobii nie mam, a powinienem mieć po doświadczeniach z nalewkami (obecne osobowe to nie są tak naprawdę nalewki) z Polski z lat 70-80 (powiedzmy). Tamte w Warszawie mi potrafiły się rozpadać po drodze (a innych nie było). Od lat 90 mam okazję doświadczać nowoczesnej technologii i co ciekawe - kolejna próba to Niemcy, lata 90. No i dalej systematycznie przy różnych okazjach - zimowe i letnie. I dalej, tym opony lepsze. Używanych to długim kijem dotykać nie chcę - nowe albo bieżnikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kilka razy kupiłem bieżnikowane zimowe i byłem bardzo zadowolony, postanowiłem spróbować letnich i

> kupiłem taki komplet:

> http://allegro.pl/225-45r17-bieznikowane-letnie-wzor-michelin-targum-i4080540236.html

> zobaczymy z czasem jak się będą spisywały

Koniecznie daj znać. Z moich doświadczeń zimą ok.gif ale letnie to syf.

Uważaj na mokrym.

Jeśli będzie super to koniecznie daj znać po sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Koniecznie daj znać. Z moich doświadczeń zimą ale letnie to syf.

> Uważaj na mokrym.

> Jeśli będzie super to koniecznie daj znać po sezonie.

Ja nie wiem jak to jest, ale slicki nalewki trzymają w lecie jak głupie. A wcale się tak szybko nie ścierają.

Chyba sobie do piątki kupię po prostu slicka w średniej mieszance i dotnę jak mi będzie pasowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nie wiem jak to jest, ale slicki nalewki trzymają w lecie jak głupie. A wcale się tak szybko nie

> ścierają.

> Chyba sobie do piątki kupię po prostu slicka w średniej mieszance i dotnę jak mi będzie pasowało.

Na sliku profila znajomy ostatnio wygral klase w strugach deszczu.

Ale letnie drogowe sa z jakiejs goofnianej mieszanki robione i trzymaja dobre ale zima smile.gif

Moze cos sie zmienilo w temacie albo od producenta zalezy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dębica passio to najgorsze opony na jakich w życiu jeździłem. Zdecydowanie odradzam. Nadają się

> tylko na suchy asfalt, ale na suchy to si wszystko nadaje.

Passio tak, ale Passio 2 to już bardzo przyzwoite opony za śmieszne pieniądze wink.gif

Jeśli ktoś szuka budżetowych gum, to śmiało mogę polecić z własnego (i nie tylko) doświadczenia właśnie Dębicę Passio 2.

Pozdzrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.