Skocz do zawartości

Dylematy zakupowe


qwiatek

Rekomendowane odpowiedzi

Co Szanowna wiara by polecala:

-KIA Ceed 1.6 135 KM

-Octavia III 1.2 TSI 105 KM

Nie chodzi o wypas , udogodnienia , cene itd poprostu co lepsze, jak ceny przegladow , ew napraw, czesci, itd.

Samochod ma byc nowy , 95% jazdy po miescie solo, raz na 1-2 tyg. wypad na dzialke w 4-5 osob.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ceed`em jechałem jako pasażer - pozytywne wrażenia, zawieszenie lepiej wybierało niż w hultaju i30. Octavią miałem okazję kilka razy przejechać się ale wersją nr2 - fajnie się prowadziła - to była jakaś mocniejsza wersja, na minus brak miejsca na nogi dla pasażerów tylnej kanapy i jak dla mnie wygląd chociaż podobno na ak nikt nie przywiązuje uwagi do wyglądu zlosnik.gif a ceed szczególnie podoba mi się w wersji pro czyli 3d ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co Szanowna wiara by polecala:

> -KIA Ceed 1.6 135 KM

> -Octavia III 1.2 TSI 105 KM

> Nie chodzi o wypas , udogodnienia , cene itd poprostu co lepsze, jak ceny przegladow , ew napraw,

> czesci, itd.

> Samochod ma byc nowy , 95% jazdy po miescie solo, raz na 1-2 tyg. wypad na dzialke w 4-5 osob.

Przejedź się jednym i drugim koniecznie z włączoną klimą.

Może okazać się, że silnik z turbiną lepiej sobie radzi ze sporym autem w mieście.

Choć, ja bym wziął 1,4 turbo i tak nie mniej jak 140KM i ciut więcej Nm.

135KM z wolnossącego 1,6 może być dychawiczne w porównaniu z konikami wzmocnionymi niutkami z turbinki zlosnik.gif

Mam porównanie pomiędzy 140KM z wolnossącego 1,8 i uturbionego 1,4. 1,4T daje radę, a 1,8 tylko warczy a nie ciągnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przejedź się jednym i drugim koniecznie z włączoną klimą.

> Może okazać się, że silnik z turbiną lepiej sobie radzi ze sporym autem w mieście.

> Choć, ja bym wziął 1,4 turbo i tak nie mniej jak 140KM i ciut więcej Nm.

> 135KM z wolnossącego 1,6 może być dychawiczne w porównaniu z konikami wzmocnionymi niutkami z

> turbinki

> Mam porównanie pomiędzy 140KM z wolnossącego 1,8 i uturbionego 1,4. 1,4T daje radę, a 1,8 tylko

> warczy a nie ciągnie.

Chcesz powiedzieć, że 1.6 135KM będzie za słabe przy rozpędzaniu do 50km/h?

W silniku z turbo trzeba pamiętać o właściwym traktowaniu turbiny co nie wiem czy jest zdrowe i wygodne w jeździe po mieście...? niewiem.gif

No i 1.6 można chyba zagazować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcesz powiedzieć, że 1.6 135KM będzie za słabe przy rozpędzaniu do 50km/h?

> W silniku z turbo trzeba pamiętać o właściwym traktowaniu turbiny co nie wiem czy jest zdrowe i

> wygodne w jeździe po mieście...?

Ja tylko każę mu sprawdzić, by nie był zawiedziony, gdy włączy klimę i będzie chciał ruszyć dynamiczniej ze świateł zlosnik.gif

Turbo nie ma co się bać. W mieście nie trzeba jej w ogóle studzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam porównanie pomiędzy 140KM z wolnossącego 1,8 i uturbionego 1,4. 1,4T daje radę, a 1,8 tylko

> warczy a nie ciągnie.

Nie przesadzasz aby? 1.8 pewnie też ciągnie, ale wymaga to użycia drugiej połowy skali obrotomierza. Co jest raczej normalne w wolnossaku o tej pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co do gazowania to nie byłbym taki pewien.

> Mieliśmy Kia z tym silnikiem i generalnie wszyscy odradzali gaz do niego

Chyba tak samo jak w i30, jesli dobrze pamietam to bylo o tym w Turbo kamerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie przesadzasz aby? 1.8 pewnie też ciągnie, ale wymaga to użycia drugiej połowy skali

> obrotomierza. Co jest raczej normalne w wolnossaku o tej pojemności.

Wiem i ciągle redukuję biegi smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Skoda 4 lata gwarancji ceed w praktyce 2 lata mnostwo wylaczen

2. Skoda ciagnie od dolu ceed na gorze w codziennej jezdzie turbo sie przyda

3. Octavia jest paskudna w srodku poza elegance ceed jest znosny

Przejedz sie jednym i drugim ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wiem i ciągle redukuję biegi

nie za duże 16v tak w większości ma dlatego dosyć szybko pozbyłem się Mondka 1.8 16v w wersji 125km - mimo, że od tzw. 0-100 radził sobie całkiem dobrze to elastyczność była bardzo słaba szczególnie na autostradzie - dlatego celowo nie kupiłem benzyny16v, na szczęście miałem wybór 8v i z niego skorzystałem

z tego co widzę to w 320cdi mam 16 zaworów sick.gifzlosnik.gif chociaż tam nie trzeba ciągnąć do wysokich obrotów ale to z racji diesla i doładowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ceed`em jechałem jako pasażer - pozytywne wrażenia, zawieszenie lepiej wybierało niż w hultaju i30.

> Octavią miałem okazję kilka razy przejechać się ale wersją nr2 - fajnie się prowadziła - to

> była jakaś mocniejsza wersja, na minus brak miejsca na nogi dla pasażerów tylnej kanapy i jak

> dla mnie wygląd chociaż podobno na ak nikt nie przywiązuje uwagi do wyglądu a ceed

> szczególnie podoba mi się w wersji pro czyli 3d

w OII brak miejsca z tylu? zarcisz .... wsiadz do focusa ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcesz powiedzieć, że 1.6 135KM będzie za słabe przy rozpędzaniu do 50km/h?

Ja z ostatnich jazd testowych wiem, że 0.9T 90KM daje takie odczucia jak 1.8 140KM bez "T" grinser006.gif

Wiem że pewnie na kresce 1.8 byłoby szybsze, ale wrażenie pozostaje inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co Szanowna wiara by polecala:

> -KIA Ceed 1.6 135 KM

> -Octavia III 1.2 TSI 105 KM

> Nie chodzi o wypas , udogodnienia , cene itd poprostu co lepsze, jak ceny przegladow , ew napraw,

> czesci, itd.

> Samochod ma byc nowy , 95% jazdy po miescie solo, raz na 1-2 tyg. wypad na dzialke w 4-5 osob.

Wziąłbym Octavię TSI. Fajnie jedzie z dołu a koreańskie benzynowe konie mają tendencję do dobrego wyglądania wyłącznie na papierze. No i Skoda może mieć lepszą gwarancję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co Szanowna wiara by polecala:

> -KIA Ceed 1.6 135 KM

> -Octavia III 1.2 TSI 105 KM

> Nie chodzi o wypas , udogodnienia , cene itd poprostu co lepsze, jak ceny przegladow , ew napraw,

> czesci, itd.

> Samochod ma byc nowy , 95% jazdy po miescie solo, raz na 1-2 tyg. wypad na dzialke w 4-5 osob.

Ceny przeglądów to Ci powiedzą w salonie jak bedziesz kupował wink.gif

Czynnik dosyć wazny jak chcesz auta uzywać kilka lat.

Sprawdzałeś jak wygląda spalanie tych samochodów z tymi silnikami?

ja Ci tylko moge napisać, że:

1. Octavia mi się bardziej podoba

2. Octavię będzie po latach łatwiej sprzedać i drożej zlosnik.gif

Banały wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcesz powiedzieć, że 1.6 135KM będzie za słabe przy rozpędzaniu do 50km/h?

> W silniku z turbo trzeba pamiętać o właściwym traktowaniu turbiny co nie wiem czy jest zdrowe i

> wygodne w jeździe po mieście...?

> No i 1.6 można chyba zagazować.

co do gazowania to silniki uturbione lepiej znoszą gaz niż wolnossące zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoda jest większa, nowocześniejsza, wygodniejsza i lepiej się sprzeda po latach.

Ma natomiast poważną wadę - jest to VAG, więc w internecie wszyscy Cię znienawidzą i codziennie będziesz czytał o tym jak źle wybrałeś.

W związku z tym zastanowiłbym się nad Kią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w OII brak miejsca z tylu? zarcisz .... wsiadz do focusa ....

2510mm nie wróżyło w vw nigdy nic dobrego, w megance mam 2580mm i jest zauważalnie więcej miejsca na nogi niż w OII, co dziwne w 211 jest niby 2760 ale w w 210 miałem ponad 2800mm i to było już czuć. W porównaniu do W210 - 211`ka ma za mało miejsca na nogi więc niby te 70-80mm a to naprawdę już coś. OII ma miejsca na nogi porównywalnie tyle co R.Thalia czyli naprawdę niewiele no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 2510mm nie wróżyło w vw nigdy nic dobrego, w megance mam 2580mm i jest zauważalnie więcej miejsca

> na nogi niż w OII, co dziwne w 211 jest niby 2760 ale w w 210 miałem ponad 2800mm i to było

> już czuć. W porównaniu do W210 - 211`ka ma za mało miejsca na nogi więc niby te 70-80mm a to

> naprawdę już coś. OII ma miejsca na nogi porównywalnie tyle co R.Thalia czyli naprawdę

> niewiele

sprawdź dokładniej rozstawy osi octavii II i III ok.gif bo trochę błądzisz albo wsiądź i porównaj ok.gif

ja porównuje co drugi dzień... i wydaje mi się że Ci się delikatnie wersje octavi pomyliły grinser006.gif

aktualny megane to ciasnota przy octavii

ps OII - 2578 mm, OIII - 2686 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co Szanowna wiara by polecala:

> -KIA Ceed 1.6 135 KM

> -Octavia III 1.2 TSI 105 KM

> Nie chodzi o wypas , udogodnienia , cene itd poprostu co lepsze, jak ceny przegladow , ew napraw,

> czesci, itd.

> Samochod ma byc nowy , 95% jazdy po miescie solo, raz na 1-2 tyg. wypad na dzialke w 4-5 osob.

nie tak dawno wybierałem m. in. między Kią a Octavią, tyle że Octa 1.4TSI 140. U mnie wygrała Octavia głównie za silnik - wolnossące muły mi się zdecydowanie przejadły i chciałem turbo, więc tutaj był duży minus dla Ceed'a. Po drugie, jak się okazało, bagażnik w Ceed kombi był mniejszy niż w O3 liftback a to już pomyłka (było to istotne). Kolejny punkt to gwarancja - kilka osób mi mówiło, że Kii gwarancja jest z wieloma wyłączeniami (przyznam, że nie doszedłem do tego etapu by sam analizować), a w Skodzie można mieć pełną 4-letnią (do 120kkm).

A na koniec - po prostu bardziej mi się podobała Skoda, szczególnie wewnątrz.

1.2TSI 105 kiedyś jechałem w Rapidzie (choć to jest inny silnik, bo tam jest ta starsza generacja) i w 3 osoby było zaskakująco dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdź dokładniej rozstawy osi octavii II i III bo trochę błądzisz albo wsiądź i porównaj

> ja porównuje co drugi dzień... i wydaje mi się że Ci się delikatnie wersje octavi pomyliły

> aktualny megane to ciasnota przy octavii

> ps OII - 2578 mm, OIII - 2686 mm

ok podałem omyłkowo rozstaw jedynki, przeważnie wszystko piszę z pamięci więc czasami pomyłka - ludzka rzecz ok.gif

nie zmienia to faktu, że pisałem o dwójce - dla mnie z tyłu była ciasna, nie było miejsca na nogi

dodatkowo nie interesuje mnie aktualny megane zlosnik.gif po prostu w megane jeden sedan możesz przewieźć z tyłu chłopa bez zgniecenia mu nóg zlosnik.gif, w OII po ustawieniu przedniego fotela - z tyłu na nogi nie było już miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> -KIA Ceed 1.6 135 KM

1.6 GDI 135KM - mam ten silnik co prawda w innej budzie, ale jednak i muszę powiedzieć, że słabo to jeździ. frown.gif

Nawet żony Fiesta 1.3 70km jest znacznie zrywniejsza - szczególnie w dolnym zakresie obrotów, co wg. mnie w mieście jest bardzo przydatne. Być może to GDI trzeba kręcić wysoko, aby to zaczęło jeździć, ale wkręcający się na wyższe obroty silnik wydaje odgłosy przypominające kosiarkę do trawy i jakoś nie specjalnie do tego zachęca - mam wrażenie, że zaraz wyskoczy spod maski i wyzionie ducha.

Jeśli chodzi o spalanie, to jakoś specjalnie ekonomiczny to on nie jest, przynajmniej u mnie, a jeżdżę jak kapelusz.

Jeśli chodzi o gazowanie to temat raczej nieopłacalny:

1. instalka do GDI jest bardzo droga

2. nawet jak jedziesz na gazie to łyka ci Pb - wtryski chłodzone paliwem

Gdzieś czytałem na necie, że człowiek sobie założył taką instalkę do i30 i spalanie gazu miał ~10l + 3-4l benzyny na każde 100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok podałem omyłkowo rozstaw jedynki, przeważnie wszystko piszę z pamięci więc czasami pomyłka -

> ludzka rzecz

Zwłaszcza, że podanie jedynie rozstawu osi nie mówi jeszcze wszystkiego o ilości miejsca w środku.

Moja Meganka miała niby większy rozstaw niż OII a jednak w Octavii było więcej miejsca.

> nie zmienia to faktu, że pisałem o dwójce - dla mnie z tyłu była ciasna, nie było miejsca na nogi

> dodatkowo nie interesuje mnie aktualny megane po prostu w megane jeden sedan możesz przewieźć z

> tyłu chłopa bez zgniecenia mu nóg , w OII po ustawieniu przedniego fotela - z tyłu na nogi nie

> było już miejsca

Oczami wyobraźni widzę mojego kolegę, który kiedy wsiada do mojego samochodu (obecnie OIII) MUSI odsunąć fotel na maxa do tyłu. Inaczej jak twierdzi "musi jechać z nogami pod brodą".

Ma on 178 cm wzrostu.

Inny mój kolega ma prawie 2m. i jakoś radzi sobie bez odsuwania fotela i jak twierdzi "siedzi na bogato".

Reasumując - wszystko zależy od tego JAK odsunie się przedni fotel. Nawet w OIII można go odsunąć tak, że z tyłu zmieści się tylko dziecko, a można tak, że nawet ja założę nogę na nogęzlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Reasumując - wszystko zależy od tego JAK odsunie się przedni fotel. Nawet w OIII można go odsunąć

> tak, że z tyłu zmieści się tylko dziecko, a można tak, że nawet ja założę nogę na nogę.

zgadza się, mam 182cm i przykładowo w megance odsuwam fotel tak na około 3/4 zakresu i z tyłu można jeszcze siedzieć, w OII po odsunięciu fotela tak aby "przybrać" odpowiednią pozycję - na pewno nie odsuwałem fotela na max z tyłu po prostu brakowało miejsca na nogi - i rzeczywiście rozstaw osi obu aut podobny ale w starszej megance jak widać lepiej wygospodarowano miejsce. Tyle, że dla kupującego ilość miejsca na nogi dla pasażerów tylnej kanapy może być tyle ważna co zeszłoroczny śnieg zlosnik.gif kiedyś jak często kogoś przewoziłem miałem jakieś szczątki komfortu polegające na tym, że nie musiałem odsuwać fotela do przodu na tyle żeby obejmować kierę zlosnik.gif

Z OIII nie miałem do czynienia, może tam już jest więcej miejsca na nogi niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jeździsz nim trochę czy więcej stoi?

Żona jeździ facepalm%5B1%5D.gif. Teraz jest na liczniku koło 17 tys. Samochód nie wykazuje objawów zużycia, jest jak nowy. Jestem szczególnie pod wrażeniem zawieszenia, wyciszenia i sztywności budy oraz jakości materiałów w środku ok.gif. Auto jest traktowane jak sprzęt AGD, albo gorzej - jak kosz na śmieci grinser006.gif i służy wyłącznie do przemieszczania się po dziurawych drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poczekaj, az troche km zrobisz a bedziesz plakal.

Marudzisz, mam blizniaka - i30 a na blacie jest blisko 100kkm. Tfu tfu poza wszelkimi wadami z których najważniejsza jest nijakość samochodu, to awaryjność jest zerowa. 5 rok eksploatacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co Szanowna wiara by polecala:

> -KIA Ceed 1.6 135 KM

> -Octavia III 1.2 TSI 105 KM

> Nie chodzi o wypas , udogodnienia , cene itd poprostu co lepsze, jak ceny przegladow , ew napraw,

> czesci, itd.

> Samochod ma byc nowy , 95% jazdy po miescie solo, raz na 1-2 tyg. wypad na dzialke w 4-5 osob.

Brałbym wolnossaka. Ale to z powodu częstego współdzielenia auta z Małżonką, która jest wiecznie gdzieś spóźniona. Zadne turbo dla niej nie jest wskazane. Ogniem ruszyć, dojechać, zgasić i polecieć. Też mam 95% miasto, krótkie odcinki.

Pewnie że z turbo jazda zdecydowanie przyjemniejsza niż dychawiczne 1.6 wolnossące (chociaż imho nic nie zastąpi V6 lub V8), ale na co dzień, na krótkie odcinki, myślę że wolnossak będzie trwalszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Brałbym wolnossaka. Ale to z powodu częstego współdzielenia auta z Małżonką, która jest wiecznie

> gdzieś spóźniona. Zadne turbo dla niej nie jest wskazane. Ogniem ruszyć, dojechać, zgasić i

> polecieć. Też mam 95% miasto, krótkie odcinki.

> Pewnie że z turbo jazda zdecydowanie przyjemniejsza niż dychawiczne 1.6 wolnossące (chociaż imho

> nic nie zastąpi V6 lub V8), ale na co dzień, na krótkie odcinki, myślę że wolnossak będzie

> trwalszy.

Bez przesady - przy normalnych przebiegach nic sie tym sinikom nie dzieje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kup Octavie bo:

> -wieksza

> -ma nowszy silnik

> -fajnie jezdzi

> -mniej pali

> -no i wymyslona/wyprodukowana w EU

Typowo "czeski" punkt widzenia- kupić skodę, bo wymyślona/ wyprodukowana w UE. Niestety, w Polsce jest nieco inaczej niż w Czechach- jeśli produkuje się coś w Polsce, to zazwyczaj nie jest to atut produktu- szczególnie motoryzacyjnego. No i gospodarkę mamy jaką mamy. A Czechom tylko pozazdrościć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.