Skocz do zawartości

Fiat Ducato 2007r.


Tomala

Rekomendowane odpowiedzi

A czy wiecie że wymienionym aucie licznik jest zaprogramowany do przebiegu 400.000 a potem widzimy tylko kreseczki o takie -------- hahaha.gif po odłączeniu aku mamy wynik 399,999 przejeżdżamy kilometr i znów widzimy --------- rotfl.gif

Telefon do serwisu czy coś się zblokowało w sensie licznik/komputer a pan na to że nie, jest limit 400.000 i koniec rotfl.gif

Pytam się to co mam zrobić żeby było dobrze bo w starszym modelu tego nie było, oan mi zaproponował wymianę licznika na nowy za 2,300zł plus wymiana ewentualnie poszukanie firmy od korekcji liczników icon_eek.gifbiglaugh.gif

I bądź tu człowieku uczciwy jak sami producenci podcinają skrzydła crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> powiedz, że to żart?

Nie to prawdziwa prawda yay.gif

Najpierw zadzwoniłem do seciurity żeby zapytać się czy czasem ich urządzenie nie dało ciała (bo na GPS pokazuje mi cały czas 400.000), tam sprawdzili i powiedzieli że wsio jest ok i że mają opcję do włączenia żeby na GPS pokazywało tyle ile przejechał bez wskazań licznika ale z tym kazałem im się wstrzymać.

Potem wykonałem telefon do jednego z Warszawskich ASO gdzie były kupione owe Fiaty i tam właśnie dostałem takowe potwierdzenie i info yikes.gif

Więc mając już takową minę icon_eek.gifyikes.gifboje_sie.gif zadzwoniłem do mojego zaprzyjaźnionego serwisu gdzie również dostałem takowe info rotfl.gif

Dla sportu uderzę chyba z zapytaniem do Fiat Auto Poland hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> norma w fiatach z tych lat, ale nie sądziłem że w użytkowych też to zrobili...

No ale jaka to norma ??

Przeca to powinno tłuc choć do miliona i dlaczego akurat 400.000 a nie 600.000 albo 300,000 niewiem.gif

I jeszcze jeden kwiatek, 2 ducato roczniki 2012 identyczne sztuki, podczas przeglądu w ASO dostali zlecenie (opcja płatna) aby uruchomili ograniczniki prędkości na 120km/h, w jednym zrobili w drugim rozłożyli ręce twierdząc że i owszem ikonka/okienko jest, ale jest nieaktywne i fabryczny komp tego nie zrobi i nie wiedzą co z tym zrobić rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale jaka to norma ??

> Przeca to powinno tłuc choć do miliona i dlaczego akurat 400.000 a nie 600.000 albo 300,000

a bo ja wiem skąd im się to wzięło... jakiś artysta wpadł na taką głupotę i tak zostało...

> I jeszcze jeden kwiatek, 2 ducato roczniki 2012 identyczne sztuki, podczas przeglądu w ASO dostali

> zlecenie (opcja płatna) aby uruchomili ograniczniki prędkości na 120km/h, w jednym zrobili w

> drugim rozłożyli ręce twierdząc że i owszem ikonka/okienko jest, ale jest nieaktywne i

> fabryczny komp tego nie zrobi i nie wiedzą co z tym zrobić

zlosnik2.gifzlosnik2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://moto.wp.pl/kat,55194,title,400-ty...,wiadomosc.html

> Może też się załapiesz na wymianę licznika...

A oczywiście że spróbuję bo mam tych fiatów 10szt i każde powoli zbliżają się do tego przebiegu

EDIT: pytanie czy wymienią na nowe czy przeprogramują tak aby tłukł dalej hmm.gif

EDIT2: ten księgowy widzę że naprawdę miał fantazję hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy wiecie że wymienionym aucie licznik jest zaprogramowany do przebiegu 400.000 a potem widzimy

> tylko kreseczki o takie -------- po odłączeniu aku mamy wynik 399,999 przejeżdżamy

> kilometr i znów widzimy ---------

> Telefon do serwisu czy coś się zblokowało w sensie licznik/komputer a pan na to że nie, jest limit

> 400.000 i koniec

> Pytam się to co mam zrobić żeby było dobrze bo w starszym modelu tego nie było, oan mi zaproponował

> wymianę licznika na nowy za 2,300zł plus wymiana ewentualnie poszukanie firmy od korekcji

> liczników

> I bądź tu człowieku uczciwy jak sami producenci podcinają skrzydła

BYŁO !!! W każdym teraźniejszym fiacie, w Pandzie pojawiło się po 5 latach palacz.gif

Teraz już prawie 700kkm zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy wiecie że wymienionym aucie licznik jest zaprogramowany do przebiegu 400.000 a potem widzimy

> tylko kreseczki o takie -------- po odłączeniu aku mamy wynik 399,999 przejeżdżamy

> kilometr i znów widzimy ---------

>

idealnie na przeglad rejestracyjny i wpis do CEPIKu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale jaka to norma ??

> Przeca to powinno tłuc choć do miliona i dlaczego akurat 400.000 a nie 600.000 albo 300,000

> I jeszcze jeden kwiatek, 2 ducato roczniki 2012 identyczne sztuki, podczas przeglądu w ASO dostali

> zlecenie (opcja płatna) aby uruchomili ograniczniki prędkości na 120km/h, w jednym zrobili w

> drugim rozłożyli ręce twierdząc że i owszem ikonka/okienko jest, ale jest nieaktywne i

> fabryczny komp tego nie zrobi i nie wiedzą co z tym zrobić

z tym ogranicznikiem mogą mieć racje, wystarczy ze jest inny komp. U mnie w firmie niedawno szef kupił craftera. Chciał dołożyć tempomat, niestety okazało się ze da się go założyć, podpiąć ale nie zadziała bo komp tego nie obsługuje.

Nie wspomnę o silniku który ma 70kkm nalotu i średnio jest dwa razy w miesiącu na serwisie co zapycha się dpf (auto jeździ tylko po autostradzie)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To bardzo dobry patent. Bo kręcąc z 400 kkm + na "bardziej prawdziwe" 189 kkm wiertarka może się

> spalić.

> Ale kiedyś mówiłem, żeby zlikwidować drogomierze w autach...i proszę, FIAT mnie słucha.

> pzdr

Przypuszczam, że jedzie się do serwisu i ustawiają licznik na 0.

Jest to odnotowywane w bazie danych i już.

To tak jak w Maluchu licznik dobijał do 99999km i zaczynał od zera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BYŁO !!! W każdym teraźniejszym fiacie, w Pandzie pojawiło się po 5 latach

> Teraz już prawie 700kkm

700kkm pandą? icon_eek.gif

Ma jednego kierowcę? Podejrzewam, że więcej, bo jeden człowiek by nie dał rady psychicznie natłuc tylu kilometrów takim pudełeczkiem hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A oczywiście że spróbuję bo mam tych fiatów 10szt i każde powoli zbliżają się do tego przebiegu

> EDIT: pytanie czy wymienią na nowe czy przeprogramują tak aby tłukł dalej

> EDIT2: ten księgowy widzę że naprawdę miał fantazję

Przecież odpowiedź jest bardzo prosta: nikt we Fiacie nawet nie pomyślał, że te auta dadzą radę przejechać więcej niż 400kkm.

Rzeczywistość ich przerosła. W następnych modelach zamiast zmieniać licznik po prostu odejmą trochę z wymiarowania konstrukcji żeby się materiał nie marnował - bo wyraźnie widać, że przeszacowali.

hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy wiecie że wymienionym aucie licznik jest zaprogramowany do przebiegu 400.000 a potem widzimy

> tylko kreseczki o takie -------- po odłączeniu aku mamy wynik 399,999 przejeżdżamy

> kilometr i znów widzimy ---------

> Telefon do serwisu czy coś się zblokowało w sensie licznik/komputer a pan na to że nie, jest limit

> 400.000 i koniec

> Pytam się to co mam zrobić żeby było dobrze bo w starszym modelu tego nie było, oan mi zaproponował

> wymianę licznika na nowy za 2,300zł plus wymiana ewentualnie poszukanie firmy od korekcji

> liczników

> I bądź tu człowieku uczciwy jak sami producenci podcinają skrzydła

już od dawna twierdze ze liczniki w samochodach powinny być 5 cyfrowe czyli do 99 999 km

dzieki temu nie byłoby kretyńskiego oszukiwania z korekta przebiegu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale jaka to norma ??

> Przeca to powinno tłuc choć do miliona i dlaczego akurat 400.000 a nie 600.000 albo 300,000

> I jeszcze jeden kwiatek, 2 ducato roczniki 2012 identyczne sztuki, podczas przeglądu w ASO dostali

> zlecenie (opcja płatna) aby uruchomili ograniczniki prędkości na 120km/h, w jednym zrobili w

> drugim rozłożyli ręce twierdząc że i owszem ikonka/okienko jest, ale jest nieaktywne i

> fabryczny komp tego nie zrobi i nie wiedzą co z tym zrobić

W transicie 2012 ASO też nie radzi sobie z blokadą prędkości. Auto ma fabrycznie blokadę na 160km/h....serwis nie potrafi zdjąć, mimo, że odhacza ikonkę grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy wiecie że wymienionym aucie licznik jest zaprogramowany do przebiegu 400.000 a potem widzimy

> tylko kreseczki o takie -------- po odłączeniu aku mamy wynik 399,999 przejeżdżamy

> kilometr i znów widzimy ---------

> Telefon do serwisu czy coś się zblokowało w sensie licznik/komputer a pan na to że nie, jest limit

> 400.000 i koniec

> Pytam się to co mam zrobić żeby było dobrze bo w starszym modelu tego nie było, oan mi zaproponował

> wymianę licznika na nowy za 2,300zł plus wymiana ewentualnie poszukanie firmy od korekcji

> liczników

> I bądź tu człowieku uczciwy jak sami producenci podcinają skrzydła

w ducato pokazuje do 400tyś potem kilka dni będzie pokazywał ------- a potem ruszy od nowa.

W wersji po FL czyli po 2010r licznik jest ustawiony już na 600tyś, i potem znowu --------- ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W transicie 2012 ASO też nie radzi sobie z blokadą prędkości. Auto ma fabrycznie blokadę na

> 160km/h....serwis nie potrafi zdjąć, mimo, że odhacza ikonkę

W Ducato tysz to jest . Nie raz się zdziwiłem jak auto ciagnie i nagle zonk , 160 na blacie i ani drgnie angryfire.gifbiglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> z tym ogranicznikiem mogą mieć racje, wystarczy ze jest inny komp. U mnie w firmie niedawno szef

> kupił craftera. Chciał dołożyć tempomat, niestety okazało się ze da się go założyć, podpiąć

> ale nie zadziała bo komp tego nie obsługuje.

> Nie wspomnę o silniku który ma 70kkm nalotu i średnio jest dwa razy w miesiącu na serwisie co

> zapycha się dpf (auto jeździ tylko po autostradzie)...

Ale rozróżnimy przebieg w kompie i przebieg na liczniku bo to są dwie różne sprawy i IMO licznik to jest tylko deska wskazań która powinna działać do bólu a nie do 400.000km

Dobrze że nie wpadli na to żeby w ogóle auto stanęło facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przypuszczam, że jedzie się do serwisu i ustawiają licznik na 0.

> Jest to odnotowywane w bazie danych i już.

> To tak jak w Maluchu licznik dobijał do 99999km i zaczynał od zera.

No ale po co tak robić ??

I w której bazie ?? Fiat Auto Poland czy Cepiku ??

Bo jak w tej pierwszej to większego sensu nie widzę, i co teraz będzie na przeglądzie ??

Panie licznik mi się skończył i musiałem cofnąć żeby wskazania widzieć crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w ducato pokazuje do 400tyś potem kilka dni będzie pokazywał ------- a potem ruszy od nowa.

> W wersji po FL czyli po 2010r licznik jest ustawiony już na 600tyś, i potem znowu ---------

Jesteś pewny ??

Bo już tak kilka dni jeździ i cały czas są kreseczki hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pracowałem w ASO, dużo widziałem

> Gość smigał jakiś czas z tymi ------ potem dzwonił że licznik leci od nowa.

> Mieliśmy też ducato po 2010r które miało 16 miesięcy i miało na liczniku 470tyś km,

Ja myślałem że u mnie auta nie stygną ale tu widzę że średnio 30tyś. miesięcznie to chyba we dwóch musieli śmigać na zmiany spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja myślałem że u mnie auta nie stygną ale tu widzę że średnio 30tyś. miesięcznie to chyba we dwóch

> musieli śmigać na zmiany

Jeden kierowca. Auto caly czas tylko trasa Polska - Francja.

Przy 470tys padlo turbo. Auto odstawione na serwis prosto z trasy w wtrorek rano. Kierowca pojechal do domu spac. Przyjechal po 15 jak auto mialo nowe turbo i pojechał. Gdy przyjechal w sobotę na wymiane oleju auto miało juz dodatkowo ponad 4tys na liczniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale po co tak robić ??

> I w której bazie ?? Fiat Auto Poland czy Cepiku ??

Fiat Auto Poland

> Bo jak w tej pierwszej to większego sensu nie widzę, i co teraz będzie na przeglądzie ??

Po prostu mówisz diagnoście, żeby do przebiegu dodał 400000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra ale jest jakiś czas (dni) po którym to niby ma się zresetować czy przebieg w kilometrach

> ??

> Bo przez telefon ASO stwierdziło że licznik do wymiany

Nie wiem jak to dokladnie wyglada czy zalezy od km czy od czasu. Kierownik mi tylko mowil ze dzwonili po paru dniach ze licznik sie sam naprawil i leci od nowa.

A co Ci aso miało powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem jak to dokladnie wyglada czy zalezy od km czy od czasu. Kierownik mi tylko mowil ze

> dzwonili po paru dniach ze licznik sie sam naprawil i leci od nowa.

> A co Ci aso miało powiedzieć?

To co mi napisałeś, że albo wymiana albo niech pan poczeka kilka dni/km to się zresetuje.

Ponieważ to ASO jest "zaprzyjaźnione" to powiedział ile kosztuje licznik ale zasugerował żeby zrobić korektę bo będzie taniej. Nic o resecie automatycznym nie wspomniał więc albo nie wiedział albo to nie działa. Mam czas i mogę poobserwować bo na razie security przełączyło na dane z GPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BYŁO !!! W każdym teraźniejszym fiacie, w Pandzie pojawiło się po 5 latach

> Teraz już prawie 700kkm

icon_eek.gif , na 700kkm bym potrzebował ponad 60lat na przejechanie takiego licznika , przy czym obecnie mam 136kkm w 11 lat ( jeździć się już nie chce tylko latać zlosnik.gif )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.