Skocz do zawartości

"oszczędne" doposażanie samochodów


cherry_man

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 
dzisiaj, jadąc do pracy, przypomniałem sobie jak kiedyś tu czytałem o patencie bodajże z lanosa. lewa strona (szyby i lusterko) manual a prawa ( i tu nie pamiętam czy obi pozycje czy tylko lusterko) - elektryczne. czy macie jakieś doświadczenia/ znane przypadki tego typu "oszczędności" na wyposażeniu. od siebie dodam poniekąd jeszcze moją byłą astrę - wersja pół elektryka - szyby przód elektryczne, lusterka manual, trochę dziwne dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoda chyba Fabia w wersji bieda miało tylko jeden zamek - w drzwiach kierowcy

a to nie jest czasem w ostatnich latach jakiś trend ogólnomotoryzacyjny? bo często widuję takie cóś w różnych samochodach, ba - nawet sam mam tak w clio3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie jest czasem w ostatnich latach jakiś trend ogólnomotoryzacyjny? bo często widuję takie cóś w różnych samochodach, ba - nawet sam mam tak w clio3

 

Ale pewnie masz zdalne zamykanie z kluczyka. A tam ani centralnego zamka anie zdalnego sterowania z kluczyka nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pewnie masz zdalne zamykanie z kluczyka. A tam ani centralnego zamka anie zdalnego sterowania z kluczyka nie bylo.

fakt, pilot centralnego w kluczyku. teraz rozumiem już "absurd" tej sytuacji.

z pola clio - nie mam "korków" do zamykania drzwi od środka, w prawych jest śruba z łbem jak na płaski śrubokręt a lewe zamykać z kluczyka. jak mi zabraknie prądu to paliwo też mi zwędzą:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z pola clio - nie mam "korków" do zamykania drzwi od środka, w prawych jest śruba z łbem jak na płaski śrubokręt a lewe zamykać z kluczyka. jak mi zabraknie prądu to paliwo też mi zwędzą:]

 

Brak korków to polityka Renault - w moim Clio II i Lagunie 3 też nie ma korków. Od środka zamyka się przyciskiem na desce rozdz, a na zewnętrz z zdalnie z kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak korków to polityka Renault - w moim Clio II i Lagunie 3 też nie ma korków. Od środka zamyka się przyciskiem na desce rozdz, a na zewnętrz z zdalnie z kluczyka.

 

Nie tylko w Renault tak jest - w Bravo miałem podobnie - żadnych korków i przycisk na konsoli. W Alfie identycznie... To chyba ogólny trend w projektowaniu nowszych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

dzisiaj, jadąc do pracy, przypomniałem sobie jak kiedyś tu czytałem o patencie bodajże z lanosa. lewa strona (szyby i lusterko) manual a prawa ( i tu nie pamiętam czy obi pozycje czy tylko lusterko) - elektryczne. czy macie jakieś doświadczenia/ znane przypadki tego typu "oszczędności" na wyposażeniu. od siebie dodam poniekąd jeszcze moją byłą astrę - wersja pół elektryka - szyby przód elektryczne, lusterka manual, trochę dziwne dla mnie.

 

 

 

kolega ma caddy 11r. ma navi , i inne wypasy i lusterka manualne ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy w nowych Oplach jeszcze się tak robi, ale można to określić chyba oszczędnościami - lusterko w daszku przeciwsłonecznym jest nawet u kierowcy, podobnie jak z uchwytem pod sufitem. W hurcie pewnie łatwiej klepać z rozpędu te same karoserie dla LHD Opla i RHD Vauxhalla niż się rozdrabniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak samochodu nie współdzielę z innymi kierowcami, to się czasami w zimę przy odśnieżaniu przestawi lusterko skrobaczką/zmiotką.

 

U mnie w 99% przypadkow auto jest w garazu, wiec praktycznie nigdy nie odsniezam.

A nawet jesli, to uzywalem do tego ogrzewania, wiec nieswiadomie elektryka sie przydala :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko w Renault tak jest - w Bravo miałem podobnie - żadnych korków i przycisk na konsoli. W Alfie identycznie... To chyba ogólny trend w projektowaniu nowszych aut.

 

Jakich nowszych... w moim Audi (produkcja od 2001r) tez nie ma zadnych korków w drzwiach...

W sumie jak go zamknąć bez prądu ??? lewe drzwi kluczem, a prawe.. nie mają zamka na klucz... i co - zostawić otwarte? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich nowszych... w moim Audi (produkcja od 2001r) tez nie ma zadnych korków w drzwiach...

W sumie jak go zamknąć bez prądu ??? lewe drzwi kluczem, a prawe.. nie mają zamka na klucz... i co - zostawić otwarte? ;]

 

Moj citroen (produkcja od 2000r) też nie ma żadnych korków w drzwiach.

I podobny problem - co prawda zamki są dwa (bo i pasażer ma) ale w tylne drzwi ani bagażnik już kluczyka nie włożę.

Dodam, że mam wersję najbiedniejszą, więc klima jest tylko manualna i szyby na korby z tyłu.

Ale lusterka w slonecznikach są, także komplet 4 uchwytów.

I ostatnia rzecz, która oststecznie dowodzi przewagi nad Audi ( ;) ) prawe lusterko jest jednakowej wielkości co lewe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak go zamknąć bez prądu ??? lewe drzwi kluczem, a prawe.. nie mają zamka na klucz... i co - zostawić otwarte? ;]

 

W lagunie się da. Każde drzwi po otwarciu mają dzyndzel który jak popchniesz to zatrzaśniesz drzwi po zamknięciu. Ostatnie drzwi kierowcy zamykasz zamkiem na klucz. Przećwiczone osobiście po rozładowaniu baterii w kluczyku (karcie).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

dzisiaj, jadąc do pracy, przypomniałem sobie jak kiedyś tu czytałem o patencie bodajże z lanosa. lewa strona (szyby i lusterko) manual a prawa ( i tu nie pamiętam czy obi pozycje czy tylko lusterko) - elektryczne. czy macie jakieś doświadczenia/ znane przypadki tego typu "oszczędności" na wyposażeniu. od siebie dodam poniekąd jeszcze moją byłą astrę - wersja pół elektryka - szyby przód elektryczne, lusterka manual, trochę dziwne dla mnie.

 

Z konfiguracją lewa szyba elektryczna prawa na korbę (ani odwrotnie) to się nigdy nie spotkałem.

Zaś lewe lusterko manualne, prawe elektryczne to jakieś 20 lat temu było bardzo popularne i w sumie wcale nie takie głupie, wajchę lewego i tak każdy dosięgnie, myk myk i ustawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lagunie się da. Każde drzwi po otwarciu mają dzyndzel który jak popchniesz to zatrzaśniesz drzwi po zamknięciu. Ostatnie drzwi kierowcy zamykasz zamkiem na klucz. Przećwiczone osobiście po rozładowaniu baterii w kluczyku (karcie).

 

Musze sprawdzić u mnie w instrukcji ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instrukcje mam po polsku ściągniętą w pdf'ie ;] przecież nie dali mi przy zakupie auta ;]

 

A czy skoro wypusty aut na polski rynek (o czym przeczytałem na AK) to zawsze gorzej wykonane i gorzej wyposażone egzemplarze, to nie obawiasz się, że polska instrukcja także jest mocno okrojona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy skoro wypusty aut na polski rynek (o czym przeczytałem na AK) to zawsze gorzej wykonane i gorzej wyposażone egzemplarze, to nie obawiasz się, że polska instrukcja także jest mocno okrojona?

 

Troche się obawiam...

Zwlaszcza ze moja wersja jest dużo bogatsza niż inne nawet na rynki niemieckie... jakas super-doposażoną mam... np. fabryczne rolety tylnych bocznych drzwi w 2002r.. czy inne wyposażenie wnętrza... ciężko spotkać taka wersje na allegro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 

dzisiaj, jadąc do pracy, przypomniałem sobie jak kiedyś tu czytałem o patencie bodajże z lanosa. lewa strona (szyby i lusterko) manual a prawa ( i tu nie pamiętam czy obi pozycje czy tylko lusterko) - elektryczne. czy macie jakieś doświadczenia/ znane przypadki tego typu "oszczędności" na wyposażeniu. od siebie dodam poniekąd jeszcze moją byłą astrę - wersja pół elektryka - szyby przód elektryczne, lusterka manual, trochę dziwne dla mnie.

 

 

To chyba samoróbka - nigdy w fabrycznych lanosach takich oszczędności nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widze zadnej korzysci z elektrycznych lusterek.

Jak je ustawilem 4 lata temu, tak do tej pory nie ruszalem :D

W Epice po wrzuceniu wstecznego biegu prawe lusterko kierowało się w dół żeby pokazać jak daleko prawe koła są od krawężnika. Brakuje mi teraz trochę tej funkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy miał mega dziwną wersję MB C-klasy z 96roku.

 

szyby w korbie, klima, i roleta tylniej szyby podnoszona elektrycznie. takia roleta to nawet w nowszych C-klasach byy bardzo żadko spotykana.

Pewnie składak z trzech różnych egzemplarzy: co było, to poskładali... :hehe::phi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Epice po wrzuceniu wstecznego biegu prawe lusterko kierowało się w dół żeby pokazać jak daleko prawe koła są od krawężnika. Brakuje mi teraz trochę tej funkcji.

W c5 mam to samo. Co ciekawe mam skore ale fotele nie są ogrzewane, mimo ze maja elektryke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Pandy w mojej jest tak naprawdę wszystko bo i klima, abs, komputer, elektryczne szyby, kluczyk scyzoryk itd. a lusterka manualne :D 

Ale w niektórych wersjach pandy nie było nawet zapalniczki... 

 

Nie zapomnę Vectry B jak chciałem mieć podświetlane daszki czy rączki i elektryczny szyberdach... Wystarczyło tylko znaleźć wtyczki a do szyberdachu dołożyć silniczek wpiąć wtyczkę i włożyć bezpiecznik :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Epice po wrzuceniu wstecznego biegu prawe lusterko kierowało się w dół żeby pokazać jak daleko prawe koła są od krawężnika.

Bez sensu że tylko prawe. Jak się parkuje tyłem na wyznaczonym miejscu parkingowym to oba się przydają. Ja nawet częściej korzystam z lewego.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.