Skocz do zawartości

Pierwszy samochód


Phil_ips

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

zaczynam szukać auta dla syna. Z początkiem przyszłego roku będzie robić prawko. Wiadomo, że osiemnastolatek będzie chcieć coś wyrazistego, a mi natomiast nie zależy na sportowych osiągach.

Budżet jakiego nie chcę przekroczyć to 40 kPLN.

Ze wstępnych typów:

Młodemu podoba się Mini.

Mi wpadł w oczy VW Scirocco 1.4 ale tu trzeba byłoby mieć chyba doktorat z silników VW :)

 

Coś poradzicie?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Phil_ips napisał(a):

Wiadomo, że osiemnastolatek będzie chcieć coś wyrazistego, a mi natomiast nie zależy na sportowych osiągach.

Po obserwacji na moich dzieciach widze że  na poskromienie sportowych zapedów pomaga samodzielne płacenie za paliwo. No chyba że młodzian będzie przejeżdżał 100 czy 200 km miesięcznie wtedy faktycznie spalanie nie gra roli.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, delco napisał(a):

Po obserwacji na moich dzieciach widze że  na poskromienie sportowych zapedów pomaga samodzielne płacenie za paliwo. No chyba że młodzian będzie przejeżdżał 100 czy 200 km miesięcznie wtedy faktycznie spalanie nie gra roli.

 

A na sam wybór bardziej racjonalnego auta, oprócz paliwa pomaga jeszcze jedno. Mianowicie: "Synu - ubezpieczasz go za własne i na siebie. I od początku budujesz sobie własną historię ubezpieczeniową. Nas (w domyśle - rodziców, dziadków) w to nie mieszaj."

 

 

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Phil_ips napisał(a):

 

Hej,

zaczynam szukać auta dla syna. Z początkiem przyszłego roku będzie robić prawko. Wiadomo, że osiemnastolatek będzie chcieć coś wyrazistego, a mi natomiast nie zależy na sportowych osiągach.

Budżet jakiego nie chcę przekroczyć to 40 kPLN.

Ze wstępnych typów:

Młodemu podoba się Mini.

Mi wpadł w oczy VW Scirocco 1.4 ale tu trzeba byłoby mieć chyba doktorat z silników VW :)

 

Coś poradzicie?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Mazda Mx5. Japońskie, nie jedzie, ale jest fajne nawet jadąc 30kmh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Phil_ips napisał(a):

 

Hej,

zaczynam szukać auta dla syna. Z początkiem przyszłego roku będzie robić prawko. Wiadomo, że osiemnastolatek będzie chcieć coś wyrazistego, a mi natomiast nie zależy na sportowych osiągach.

Budżet jakiego nie chcę przekroczyć to 40 kPLN.

Ze wstępnych typów:

Młodemu podoba się Mini.

Mi wpadł w oczy VW Scirocco 1.4 ale tu trzeba byłoby mieć chyba doktorat z silników VW :)

 

Coś poradzicie?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

 

Ty znasz syna, to wiesz co łyknie a co nie ;)

 

Ja młodemu bym kupił jakiegoś Yarisa, jak się da, z automatem ;]

 

Wstyd tym się ścigac i coś udowadniać na drodze. Jest więc szansa, że się nie zabije.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój syn właśnie robi PJ. I dostanie peugeota 207 żony 1.6 HDi. A żonie czegoś poszukamy. Auto w bardzo dobrym stanie technicznym, wizualnie ujdzie. Oszczędne nie za szybkie. Jak pokaże że umie jeździć, coś na wakacjach zarobi to pomyślimy nad czymś innym.
Pozdrawiam

Wysłane z mojego RMX3242 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Phil_ips napisał(a):

Wiadomo, że osiemnastolatek będzie chcieć coś wyrazistego, a mi natomiast nie zależy na sportowych osiągach.

Coś poradzicie?

terenówkę, duże, wolniejsze a i tak jest fun

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Phil_ips napisał(a):

 

Hej,

zaczynam szukać auta dla syna. Z początkiem przyszłego roku będzie robić prawko. Wiadomo, że osiemnastolatek będzie chcieć coś wyrazistego, a mi natomiast nie zależy na sportowych osiągach.

Budżet jakiego nie chcę przekroczyć to 40 kPLN.

Ze wstępnych typów:

Młodemu podoba się Mini.

Mi wpadł w oczy VW Scirocco 1.4 ale tu trzeba byłoby mieć chyba doktorat z silników VW :)

 

Coś poradzicie?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

zobacz jaka piękna crvka w lpg ;] 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/honda-cr-v-honda-crv-2-0-150-km-lpg-2009-2-kpl-kol-z-alufelgami-ID6Fvwlg.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój syn w tym roku zrobił prawko. Żona męczy aby kupić młodemu auto. Ja natomiast twierdzę, że nie potrzebujemy 3 auta w domu jak jej Sirion więcej stoi niż jeździ - po zakupy, dziecko do przedszkola.

Więc młody czasami ujeżdża Daihatsu, już nawet zdążył zderzak przytrzeć. Stare auto, niskiej wartości, więc nie szkoda dać młodemu do nauki jazdy. 

Na kursie PJ uczą jak zdać egzamin, a po zadaniu dopiero w ruchu miejskim musi się nauczyć jeździć. Wolę aby się uczył na starym sztruclu, którego nie szkoda niż na furze za 40 klocków.

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare auto to słaba ochrona kierowcy i pasażerów.

 

Jak młody coś odwinie albo zostanie trafiony wiekszą nowszą fura z młodego nic nie zostanie.

Edytowane przez sdss
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze taka A6

https://www.olx.pl/d/oferta/audi-a6-c-6-benzyna-gaz-CID5-IDWBizR.html

 

budżet zostanie na naprawy, prestiż jest, nie za mocny, tanie paliwo, spory <- zbuduje w nim poczucie wyższości, swoistą prezesowość i ukształtuje dyrektorski charakter ;] 

  • Haha 2
  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Phil_ips napisał(a):

Coś poradzicie?

Klasycznie, zaczynamy od auta o małej mocy i potem sukcesywnie ją zwiększamy. Dzięki temu dłużej będziemy żyli ;]

U mnie było to w KM 55 -> 100 -> 135 -> 115 -> 180. Działa, dalej żyje a mam zapędy rajdowca. W tym ostatnim był zbyt duży przeskok i szybko bym w zapory wleciał, wtedy się ogarnąłem i znowu musiałem się przyzwyczaić do mocy ;l

 

Jakby by syn nie był musi zdobyć doświadczenie, dłużej będzie to szlifować w wolniejszym aucie.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, pejus1982 napisał(a):


Miałem dwie Hondy z tym silnikiem i przy normalnej jeździe te silniki potrafiły spalić mniej benzyny od Octavii 1.6Mpi.

Mało co poniżej 2 litrów pali więcej od 1.6MPI 😄

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 30.07.2023 o 11:38, Phil_ips napisał(a):

Hej,

zaczynam szukać auta dla syna. Z początkiem przyszłego roku będzie robić prawko. Wiadomo, że osiemnastolatek będzie chcieć coś wyrazistego, a mi natomiast nie zależy na sportowych osiągach.

Budżet jakiego nie chcę przekroczyć to 40 kPLN.

Ze wstępnych typów:

Młodemu podoba się Mini.

Mi wpadł w oczy VW Scirocco 1.4 ale tu trzeba byłoby mieć chyba doktorat z silników VW :)

 

Coś poradzicie?

 

Mini jest ulubionym autem gejów. Jeśli syn nie jest gejem lub nie akceptujesz jego wyboru płci to będzie zły wybór. Ja bym kombinował z czymś wyrazistym ale niezbyt szybkim, co zrobi wrażenie na jego rówieśnikach a jednocześnie pomoże mu nauczyć się czegoś o motoryzacji. Fajnie też gdyby było wdzięcznym obiektem do modyfikacji i ciągłych napraw żeby miał na co kieszonkowe wydawać.

 

Ja bym swojemu kupił:

 

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/jeep-wrangler-4-0-sport-4x4-ID6FoDI9.html

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/mitsubishi-pajero-po-oplatach-mega-cena-idealny-stan-jeden-wlasciciel-bez-znaku-korozji-ID6FDEzj.html

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/mitsubishi-l200-4x4-klima-skory-alu-178km-tylko-189tkm-bez-korozji-ID6FF1uG.html

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/toyota-land-cruiser-toyota-land-cruiser-lj70-turbo-2-4td-ID6FETBp.html

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/toyota-land-cruiser-3-0-diesel-4x4-blokada-mostow-snooker-stan-tech-idealny-zamiana-ID6FGwqT.html

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/toyota-land-cruiser-toyota-land-cruiser-lj70-2-4-turbo-offroad-rto-4x4-4wd-ID6Ftx7V.html

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/toyota-hilux-2-5-d4d-4x4-pickup-super-stan-raptor-kola-m-t-gotowa-do-pracy-ID6FBqEq.html

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/toyota-land-cruiser-3-0td-offroad-4x4-125km-ID6FCjEP.html

 

 

 

 

 

 

  • Haha 1
  • Nie lubię tego 1
  • Kupa 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Furvus_Eques napisał(a):

Mini jest ulubionym autem gejów.

 

Jaguarami też jeżdżą, jakoś z tym trzeba żyć ;]

Taki pickup ma sens, duża paka, nie trzeba foteli rozkładać, ale konieczne z zabudową, bo inaczej będzie wiało, zimno itp. ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, komor napisał(a):

Jaguarami też jeżdżą, jakoś z tym trzeba żyć ;]

 

Ale chyba nie tak chętnie jak Mini.

 

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/european-gay-car-2013/7w33mte

 

 

10 minut temu, komor napisał(a):

Taki pickup ma sens, duża paka, nie trzeba foteli rozkładać, ale konieczne z zabudową, bo inaczej będzie wiało, zimno itp. ;l

 

Ma sens bo pomieści cały sportowy sprzęt, który taki dzieciak może wymyślić. No i zawsze można na pace zorganizować imprezę, poopalać się lub... no sam już to wymyśliłeś.

:hehe:

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.07.2023 o 11:38, Phil_ips napisał(a):

 

Hej,

zaczynam szukać auta dla syna. Z początkiem przyszłego roku będzie robić prawko. Wiadomo, że osiemnastolatek będzie chcieć coś wyrazistego, a mi natomiast nie zależy na sportowych osiągach.

 

 

 

Jak sprzedawałem swoje Clio IV to kupującym byli właśnie rodzice a auto miało trafić w ręce ich syna jako pierwsze auto na dojazdy do W-wy z okolic Nasielska. 

 

IMO miało to sens, 1.5 dci paliło jakieś aptekarskie ilości paliwa, auto nadal wygląda nowocześnie jak na swój wiek i młody był zajarany jak arab na kurs pilotażu.

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Piotrus napisał(a):

 

Przy okazji nauczy się zarządzać budżetem jak wyda w tydzień na paliwo całe swoje oszczędności :oki:

 

Nie zapominaj o wydatkach na naprawy!

;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Nie zapominaj o wydatkach na naprawy!

;]

 

A jak załapie zajawkę na dobre, to te 40 tysi będzie ratą 1/x. A i tak skończy w 20-30 letnim Patrolu z M57 pod maską. ;)

 

  • Lubię to 1
  • Kocham 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kenickie napisał(a):

 

A jak załapie zajawkę na dobre, to te 40 tysi będzie ratą 1/x. A i tak skończy w 20-30 letnim Patrolu z M57 pod maską. ;)

 

Plus jest taki że wyda wszystko na Parcha i nie będzie miał kasy na dragi ;]

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Piotrus napisał(a):

Plus jest taki że wyda wszystko na Parcha i nie będzie miał kasy na dragi ;]

 

Tylko jak będzie rodziców doił, to nie wiem czy oni nie stwierdzą w pewnym momencie, że dragi albo spłata alimentów wychodziłyby taniej. ;)

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, pejus1982 napisał(a):


Miałem dwie Hondy z tym silnikiem i przy normalnej jeździe te silniki potrafiły spalić mniej benzyny od Octavii 1.6Mpi.

 

To sobie benchmark znalazłeś, ten silnik przecież był już montowany w Golfie 3, lata świetlne od tego co w tamtym czasie było oferowane na rynku przez konkurencję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda mam jeszcze ponad 10 lat do tego dylematu, ale celowałbym w coś zdecydowanie "słabszego". Bardzo fajnym pomysłem jest właśnie terenówka, albo jakiś klasyk. Doładowane Mini nie będzie dobrym pomysłem 😄 Ja na pierwsze auto dostałem Poloneza, drugie już kupiłem sobie sam i to było CC Sporting 😄

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 40k szukałbym yarisa albo fiestę. Może tez benzynowego ceeda. Młode, dobrze wyposażone z zakresu bezpieczeństwa i młodzi gniewni ich nie lubią wiec jest szansa ze nie było upalane. Założyć duże felgi i młody będzie zadowolony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jakiegoś leona / golfa 6 / A3?
Nie no, niech chłopak się pocieszy motoryzacją. Na nudną taczkę przyjdzie pora jak się rodzina pojawi.

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/ford-taunus-coupe-gxl-2000-mk1-ID6FEGbM.html


Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, bielaPL napisał(a):

Nie no, niech chłopak się pocieszy motoryzacją. Na nudną taczkę przyjdzie pora jak się rodzina pojawi.

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/ford-taunus-coupe-gxl-2000-mk1-ID6FEGbM.html
 

 

Odpowiem na to pewną reklamą: 

 

  • Lubię to 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2023 o 11:10, bielaPL napisał(a):

Jeszcze taka A6

https://www.olx.pl/d/oferta/audi-a6-c-6-benzyna-gaz-CID5-IDWBizR.html

 

budżet zostanie na naprawy, prestiż jest, nie za mocny, tanie paliwo, spory <- zbuduje w nim poczucie wyższości, swoistą prezesowość i ukształtuje dyrektorski charakter ;] 

Audi to teraz krolowe lawet z sypia sie jak stare alfy nawet te kilku letnie.

Nie na aktualnie innej marki tak awaryjnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, pakuu1 napisał(a):

 

To jest słynne 1.6 zrobione wspólnie z PSA. Wprawdzie większość problemów słyszało się o wersjach silnika montowanych we francuzach ale ja bym się od  niego trzymał z daleka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Piotrus napisał(a):

 

To jest słynne 1.6 zrobione wspólnie z PSA. Wprawdzie większość problemów słyszało się o wersjach silnika montowanych we francuzach ale ja bym się od  niego trzymał z daleka.

Chodziło mi akurat o BMW serii 1 a nie konkretny egzemplarz / silnik ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I pomyśleć, że moim pierwszym autem był 8 letni Matiz za własne, zarobione pieniądze... Potem płacz, że się młodzi rozwalają na drzewach, skoro nie szanują tego co mają, bo to nie za ich.

Edytowane przez angrius
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.