Skocz do zawartości

Nowe auta zaczynają tanieć i to dość grubo....


Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Tre-Bor napisał(a):

Podawanie minimalnej pensji brutto to jak mierzenie .uja z kręgosłupem.

Tak, wiem, że to statystycznie fajnie brzmi.

Jeśli ktoś zarabia i 20 lat temu zarabiał minimalną, to i tak go nigdy w życiu nie będzie stać nawet na najtańszy nowy z salonu.

 

zgadza się, ale do czegoś się trzeba odnieść, masz tez szarą strefę o której pisałem,

dziś pewnie trochę mniejsza, ale nadal popularne jest pisanie umów na minimalną, a wypłata sobie 

minimalna wzrosła od 2000r sześciokrotnie do obecnych 4240 z 700

nie wydaje mi się żeby zarobki wzrosły też 6x :hmm:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ochkarol napisał(a):

Trzeba byłoby może porównywać z medianą zarobków?🤔

 

na pewno jest to bardziej realne

czynników jest więcej, choćby to ile wydajemy na życie i ile możemy odłożyć na ten nowy samochód 

co z tego że auta realnie drożeją wolniej niż rosną pensje, jak życie wokoło też mocno drożeje i mniej można odłożyć 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Koonrad napisał(a):

...nie wydaje mi się żeby zarobki wzrosły też 6x :hmm:

 

No pewnie.

Kurde, rozmarzyłem się. Jakbym zarabiał 6x tyle co w 2000 to teraz miałbym ok 20 tys miesięcznie na rękę 🤑

Edytowane przez ochkarol
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, ochkarol napisał(a):

No pewnie.

Kurde, rozmarzyłem się. Jakbym zarabiał 6x tyle co w 2000 to teraz miałbym ok 20 tys miesięcznie na rękę 🤑

Jak w 2000 zarabiałeś w Polsce legalnie ponad 3 kpln (netto), to miałeś bardzo dobrą kasę. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ochkarol napisał(a):

Obawiam się, że i małżeństwo, gdzie każde zarabia półtorej minimalnej też sobie na nowe auto nie pozwoli.

Mam inne zdanie.

 

Minimalna dzisiaj to 3221,98zł/ miesiąc.

Mając 2*1,5*3221,98=9665,94zł/miesiąc

 

Przy kredycie gotówkowym na 75000zł na 5 lat rata wynosi ok.1600zł. Przy jakimś wkładzie własnym(np. sprzedaż dotychczas posiadanego auta używanego) rata jeszcze spadnie

 

Zostaje 8000zł na życie.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam inne zdanie.
 
Minimalna dzisiaj to 3221,98zł/ miesiąc.
Mając 2*1,5*3221,98=9665,94zł/miesiąc
 
Przy kredycie gotówkowym na 75000zł na 5 lat rata wynosi ok.1600zł. Przy jakimś wkładzie własnym(np. sprzedaż dotychczas posiadanego auta używanego) rata jeszcze spadnie
 
Zostaje 8000zł na życie.
 
 
 
Co kupisz za 95kzl nowego?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Fili_P napisał(a):
18 godzin temu, ghost2255 napisał(a):
Mam inne zdanie.
 
Minimalna dzisiaj to 3221,98zł/ miesiąc.
Mając 2*1,5*3221,98=9665,94zł/miesiąc
 
Przy kredycie gotówkowym na 75000zł na 5 lat rata wynosi ok.1600zł. Przy jakimś wkładzie własnym(np. sprzedaż dotychczas posiadanego auta używanego) rata jeszcze spadnie
 
Zostaje 8000zł na życie.
 
 
 

Co kupisz za 95kzl nowego?

 

Vitarę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2024 o 13:31, ghost2255 napisał(a):

Zostaje 8000zł na życie.

Przy założeniu, że kwadrat kupiłeś z wygranej w lotto, albo dostałeś w spadku po babci.

Szwagry płacą ponad 4k raty hipo i pomimo że oboje zarabiają sporo powyżej średniej to na nowe auto ich nie stać.

Edytowane przez iwik
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Fili_P napisał(a):
19 godzin temu, ghost2255 napisał(a):
Mam inne zdanie.
 
Minimalna dzisiaj to 3221,98zł/ miesiąc.
Mając 2*1,5*3221,98=9665,94zł/miesiąc
 
Przy kredycie gotówkowym na 75000zł na 5 lat rata wynosi ok.1600zł. Przy jakimś wkładzie własnym(np. sprzedaż dotychczas posiadanego auta używanego) rata jeszcze spadnie
 
Zostaje 8000zł na życie.
 
 
 

Co kupisz za 95kzl nowego?

500 i 45 zostanie 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, iwik napisał(a):

Przy założeniu, że kwadrat kupiłeś z wygranej w lotto, albo dostałeś w spadku po babci.

Szwagry płacą ponad 4k raty hipo i pomimo że oboje zarabiają sporo powyżej średniej to na nowe auto i nie stać.

Zawsze zarabialem pomiedzy minimalną a srednią. Żona tylko kilka lat pracowała na cały etat. 
Mamy własne mieszkanie, kolejne auto z salonu. Nie mamy kredytów, nie wygraliśmy w Lotto, nie odziedziczyliśmy mieszkania. 
Mamy też znajomych, którzy zawsze zarabiali sporo więcej od nas, sporo dostali od rodziców. Dzisiaj mieszkają na wynajmie i jeżdżą kilkunastoletnimi autami. 
Zarobki są ważne, ale jak ktoś jest gapa, to i tak nic nie będzie miał. 
 

 

Oczywiście jak ktoś ma dzisiaj 20-25 lat to się jeszcze nie dorobił, ale tutaj raczej rozmawiamy o naszych rówieśnikach 40+

  • Lubię to 2
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Fili_P napisał(a):
21 godzin temu, ghost2255 napisał(a):
Mam inne zdanie.
 
Minimalna dzisiaj to 3221,98zł/ miesiąc.
Mając 2*1,5*3221,98=9665,94zł/miesiąc
 
Przy kredycie gotówkowym na 75000zł na 5 lat rata wynosi ok.1600zł. Przy jakimś wkładzie własnym(np. sprzedaż dotychczas posiadanego auta używanego) rata jeszcze spadnie
 
Zostaje 8000zł na życie.
 
 
 

Co kupisz za 95kzl nowego?

Fabia. Wielkość kompaktu sprzed kilku lat. 
Wspomniana Vitara. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, wladmar napisał(a):

 

Sporo jest nowych aut za 95 kzł i spokój na wiele lat. 

 

Takie Clio 1,0 z fabrycznym LPG i jeszcze zostanie na wakacje :ok:

Spokojnie da się tym pojechac w trasę.

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

Takie Clio 1,0 z fabrycznym LPG i jeszcze zostanie na wakacje :ok:

Spokojnie da się tym pojechac w trasę.

 

Pakiet OC+AC pewnie mniej niż 1000 zł, przeglądy przewidywalne i tanie, spokój na 5 lat :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wladmar napisał(a):

 

Masz na myśli OC+AC? Normalny pełny pakiet dealerski dla nowego auta o takiej wartości. No może ciut więcej. 

AC+OC pakiet dilerski Clio wartość zakupu 74 tys, 2 lata temu płaciłem 2200 ponad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Rado_ napisał(a):

W zasadzie od kupna pierwszego pakietu AC/OC ponad 20 lat temu zawsze płacę podobną kwotę oscylująca w granicach 2000 zł ;]

 

2000PLN na poczatku tego stulecia to bylo calkiem sporo grosza, w okolicach sredniej krajowej :ok:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wladmar napisał(a):

Coś dużo. 

To Ci powiem, że we wspomnianym Ranault od 116kzł policzyli 3kzł i tylko dlatego, że powiedziałem im, że za 3,6kzł to pierdzielę tą zabawę i wolę wydać 400zł na zgodę leasingu (akurat w tym czasie nie było akcji typu 1-2% wartości).

Na wolnym rynku zakres jak u nich kosztowałby 2600zł.

  • Lubię to 1
  • zszokowany 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ZUBERTO napisał(a):

To Ci powiem, że we wspomnianym Ranault od 116kzł policzyli 3kzł i tylko dlatego, że powiedziałem im, że za 3,6kzł to pierdzielę tą zabawę i wolę wydać 400zł na zgodę leasingu (akurat w tym czasie nie było akcji typu 1-2% wartości).

Na wolnym rynku zakres jak u nich kosztowałby 2600zł.

Ja biorę ofertę od brokera i wysyłam do leasingu albo równają albo płacę za zgodę. Do tej pory zawsze działało. Rok temu ponad 2k więcej leasing chciał :panic: w końcu wyrównali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, ZUBERTO napisał(a):

To Ci powiem, że we wspomnianym Ranault od 116kzł policzyli 3kzł i tylko dlatego, że powiedziałem im, że za 3,6kzł to pierdzielę tą zabawę i wolę wydać 400zł na zgodę leasingu (akurat w tym czasie nie było akcji typu 1-2% wartości).

Na wolnym rynku zakres jak u nich kosztowałby 2600zł.

 

Nie ma reguly, w Citroenie tylko w pierwszym roku bralem polise od dilera, bo importer doplacal 30% skladki. Pozniej juz zawsze taniej wychodzilo u Akuq.

W Oplu przez pierwsze 3 lata pakiet dilerski byl bardziej korzystny, potem juz taniej bylo na zewnatrz.

A dla Mazdy jeszcze nie udalo sie nigdy pobic oferty dilera, mimo ze auto w tym roku konczy 8 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

Nie ma reguly, w Citroenie tylko w pierwszym roku bralem polise od dilera, bo importer doplacal 30% skladki. Pozniej juz zawsze taniej wychodzilo u Akuq.

W Oplu przez pierwsze 3 lata pakiet dilerski byl bardziej korzystny, potem juz taniej bylo na zewnatrz.

A dla Mazdy jeszcze nie udalo sie nigdy pobic oferty dilera, mimo ze auto w tym roku konczy 8 lat.

Dokładnie.

Ja w Oplu Astrę długo płaciłem, bo cena była rozsądna, Insignię tylko 1 rok, w 2 roku u Akuq było około 1/2 ich ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ZUBERTO napisał(a):

To Ci powiem, że we wspomnianym Ranault od 116kzł policzyli 3kzł i tylko dlatego, że powiedziałem im, że za 3,6kzł to pierdzielę tą zabawę i wolę wydać 400zł na zgodę leasingu (akurat w tym czasie nie było akcji typu 1-2% wartości).

Na wolnym rynku zakres jak u nich kosztowałby 2600zł.

 

W Skodzie też jest "zabawnie" - przy wspieraniu się kredytem, pakiet komunikacyjny (OC, AC, ASS i NNW) kosztuje 5139 zł na pierwszy rok. U córki taki pakiet miałbym za 3100 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy ostatnio brał w kredycie 40% wkład własny reszta na raty na 3 lata Kia Stonic z podstawowym silnikiem 1.2 MPi, ugrał od ceny katalogowej 8tpln. Tyle ile będzie go kosztował kredyt, tak stwierdził.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.02.2024 o 00:38, Fili_P napisał(a):
W dniu 25.02.2024 o 13:31, ghost2255 napisał(a):
Mam inne zdanie.
 
Minimalna dzisiaj to 3221,98zł/ miesiąc.
Mając 2*1,5*3221,98=9665,94zł/miesiąc
 
Przy kredycie gotówkowym na 75000zł na 5 lat rata wynosi ok.1600zł. Przy jakimś wkładzie własnym(np. sprzedaż dotychczas posiadanego auta używanego) rata jeszcze spadnie
 
Zostaje 8000zł na życie.
 
 
 

Co kupisz za 95kzl nowego?

Stonic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, angrius napisał(a):

Stonic

ostatnio byłem w salonie Mitsubishi 

 

ASX ( Renaulc Captur ) 1.0 - 90km wycenili od 97kzł za rocznik 2023 , co jak co minimalnie  większe auto z zewnątrz ale w środku bardziej , jednak Mitsu o bardzo słabych osiągach , kto dziś szuka Crossovera mającego 0-100 w 14s , i Vmax 168km ( owszem nie musi tyle jeździć ) , ale CCC

 

teraz patrzę w cennik Captura , od 86kzł , chyba faktycznie potaniały 

Edytowane przez mmaciejosss
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, mmaciejosss napisał(a):

ostatnio byłem w salonie Mitsubishi 

 

ASX ( Renaulc Captur ) 1.0 - 90km wycenili od 97kzł za rocznik 2023 , co jak co minimalnie  większe auto z zewnątrz ale w środku bardziej , jednak Mitsu o bardzo słabych osiągach , kto dziś szuka Crossovera mającego 0-100 w 14s , i Vmax 168km ( owszem nie musi tyle jeździć ) , ale CCC

No i wystarczy dla wielu kierowców. Nie każdy musi mieć 7,  6,  czy 5 sek do setki. Ostatnio pytałem żony, czy chce zmienić Mito na coś nowszego i mocniejszego, stwierdziła, że w zupełności jej mocy wystarcza, a ma wolnossące 1.4 pod maską i auto cały czas jej się podoba. Nie zmieniamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, kaczorek79 napisał(a):

No i wystarczy dla wielu kierowców. Nie każdy musi mieć 7,  6,  czy 5 sek do setki. Ostatnio pytałem żony, czy chce zmienić Mito na coś nowszego i mocniejszego, stwierdziła, że w zupełności jej mocy wystarcza, a ma wolnossące 1.4 pod maską i auto cały czas jej się podoba. Nie zmieniamy. 

bo do miasta też wystarczy 0-100 w 13s i 115Nm , ale na trasę 90km i 160Nm to trochę mało w aucie podwyższonym czyli crossower 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, mmaciejosss napisał(a):

bo do miasta też wystarczy 0-100 w 13s i 115Nm , ale na trasę 90km i 160Nm to trochę mało w aucie podwyższonym czyli crossower 

Akurat Żonka jeździ Gdynia-Rumia Obwodnicą i daje radę.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mmaciejosss napisał(a):

ostatnio byłem w salonie Mitsubishi 

 

ASX ( Renaulc Captur ) 1.0 - 90km wycenili od 97kzł za rocznik 2023 , co jak co minimalnie  większe auto z zewnątrz ale w środku bardziej , jednak Mitsu o bardzo słabych osiągach , kto dziś szuka Crossovera mającego 0-100 w 14s , i Vmax 168km ( owszem nie musi tyle jeździć ) , ale CCC

 

teraz patrzę w cennik Captura , od 86kzł , chyba faktycznie potaniały 

ASX był i jest droższy od Captura. Captur w cenniku zawsze zaczynał się od 86, przynajmniej odkąd mnie to interesowało.

Teraz Captura rocznik 2023 idzie wyrwać sporo taniej niż jak zamawiałem w maju. Wtedy praktycznie nie było mowy o rabtowaniu auta, a jedynie dodatków. Na fb ludzie piszą, że na rocznik 2024 też można liczyć na jakieś tam rabaty (nie wiem jak na nowego, co ma sie zaraz pojawić).

U mnie dodatkowo otworzyli nowy salon Renault, to i konkurencja swoje robi.

 

Edytowane przez ZUBERTO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASX był i jest droższy od Captura. Captur w cenniku zawsze zaczynał się od 86, przynajmniej odkąd mnie to interesowało.
Teraz Captura rocznik 2023 idzie wyrwać sporo taniej niż jak zamawiałem w maju. Wtedy praktycznie nie było mowy o rabtowaniu auta, a jedynie dodatków. Na fb ludzie piszą, że na rocznik 2024 też można liczyć na jakieś tam rabaty (nie wiem jak na nowego, co ma sie zaraz pojawić).
U mnie dodatkowo otworzyli nowy salon Renault, to i konkurencja swoje robi.
 
Chyba też to że zaraz będzie nowy... Trzeba stary wyprzedać




Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, bielaPL napisał(a):

Chyba też to że zaraz będzie nowy... Trzeba stary wyprzedać
Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

 

 

 

Dodatkowo ma sie pojawic wydluzona wersja Grand Captur, ktora zastapi spalinowa odmiane Megane,

 

https://francuskie.pl/renault-grand-captur-sfotografowany-w-czasie-jazd-probnych/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

 

Dodatkowo ma sie pojawic wydluzona wersja Grand Captur, ktora zastapi spalinowa odmiane Megane,

 

https://francuskie.pl/renault-grand-captur-sfotografowany-w-czasie-jazd-probnych/

 

o matko, jakaś rozciągnięta pokraka ma zastąpić megane? Szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, bielaPL napisał(a):

Chyba też to że zaraz będzie nowy... Trzeba stary wyprzedać
 

 

 


Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Skopiowali Nissana quaskaya

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, bielaPL napisał(a):

Chyba też to że zaraz będzie nowy... Trzeba stary wyprzedać
 

 

 


Wysłane z mojego CPH2021 przy użyciu Tapatalka
 

 

 

Tylko lift, wiele się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2024 o 12:12, ochkarol napisał(a):

8 lat temu - bodajże. 

Ale golas (jeśli chodzi o wyposażenie) i z najsłabszym silnikiem. 

Ale zgadzam się - obecnie, nowe samochody są teraz dużo mniej osiągalne dla przeciętnego "Kowalskiego".

No nie 8 lat temu tylko 3.5
 

Może nie 40, bo 40 to Tipo nigdy nie kosztowało, ale pamiętam rzeczywscie w cennikach było chyba za 42900 te 8 lat temu.

A w 2020 w październiku jeszcze udało mi się kupić takie za 44k.

I potem nagle ceny poszybowały w kosmos.

Więc rzeczywiście biorąc pod uwagę inflację, jakby auto w stylu Tipo kosztowało 50-55k to by akurat pasowało.

No ale tak nie jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, CiniO napisał(a):

No nie 8 lat temu tylko 3.5
 

Może nie 40, bo 40 to Tipo nigdy nie kosztowało, ale pamiętam rzeczywscie w cennikach było chyba za 42900 te 8 lat temu.

A w 2020 w październiku jeszcze udało mi się kupić takie za 44k.

I potem nagle ceny poszybowały w kosmos.

Więc rzeczywiście biorąc pod uwagę inflację, jakby auto w stylu Tipo kosztowało 50-55k to by akurat pasowało.

No ale tak nie jest.

 

 

Zgadza się, kolega w 2020 kupił Tipo poniżej 50k i to HB.

I za te pieniadze to fajne budzetowe auto, takie jak miało być w zamyśle.

Nie wiem jak u Was, ale pomimo tego ze u mnie jako jedyny salon na mieście to był Fiat/Suzuki to Vitary widzę mnóstwo, a Tipo po FL prawie wcale. Co innego te z poczatku produkcji to jak kropek kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, czachabrava napisał(a):

a Tipo po FL prawie wcale

Jak ktoś 3 lata temu widział na plakatach cenę 42500 to troche ciężko go przekonać teraz, żeby za to samo auto zapłacił 2x tyle, tylko dlatego, ze dołożyli trochę elektronicznych gadżetów i włożyli 1.0t zamiast 1.4.

Edytowane przez iwik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.