Skocz do zawartości

Opony i felgi


lelek

Rekomendowane odpowiedzi

A ja chciałem się zapytać jakie oponki powinny być w F-ce na feldze 6" R15 ET 49 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 205/50

Mam teraz 195/50/15, 185/55/15 i odnoszę wrażenie że powinno być coś o większym profilu... Jak miałem zimowe 14 " to jakoś bardziej wypełniały nadkole...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje nowe opony , asymetryczna Fulda Ecocontrol .Jest to jedna z czterech najbardziej polecanych opon wg ADAC dla szerokości 175 mm skromny.gif . Pierwsze wrażenie - opon praktycznie nie słychać . Co ciekawe mają też bardzo dobre trzymanie boczne - na zakrętach tył nie ucieka ok.gif

Teraz czekam na jakiś deszcz spineyes.gif

283599713-Zdj%EAcie0004.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem post i nijak nie moge dojść do konkretnych wniosków. Jeden chwali fuldę, drugi gani, to samo z firestonem itp. Chcę kupić jakieś oponki w rozmiarze 175/65/r14. Przeglądałem różne strony i nasze forum. Prawdę mówiąc, zgłupiałem już.... Może jakieś konkretne rady o oponki do niewyczynowej i spokojnej jazdy moimi 75 kucami coś w cenie fuldy ecocontrola...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przejrzałem post i nijak nie moge dojść do konkretnych wniosków. Jeden chwali fuldę, drugi gani, to

> samo z firestonem itp. Chcę kupić jakieś oponki w rozmiarze 175/65/r14. Przeglądałem różne

> strony i nasze forum. Prawdę mówiąc, zgłupiałem już.... Może jakieś konkretne rady o oponki do

> niewyczynowej i spokojnej jazdy moimi 75 kucami coś w cenie fuldy ecocontrola...

Szczerze, to do takiej jazdy nadałyby się nawet Dębica Passio. Ostatnie 7 lat przejeźdźiłem na takich, żadnej tragedii nie było. Wczorej za to kupiłem te Fuldy Ecocontrol, pierwsze wrażenia pozytywne, chociaż kilkakrotnie udało mi się zerwać przyczepność podczas ruszania (wczoraj miałem okazję testować je w każdych warunkach - od deszczu , przez lekko zailgoconą jezdnię, aż po suchą). Toteż jakiejś rewelacji nie ma, jeździ mi się podobnie jak na Passio, chociaż one pod koniec żywota na jesieni przyprawiły mnie o dreszczyk emocji w czasie jednego z awaryjnych hamowań. Ale łyse już były więc nie ma co się czepiać. Fuldy są bardzo ciche. A polecali mi je wulkanizator, w większości sklepów i w połowie internetu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj natknąłem się na yokohamy a drive aa01. Przeglądając neta nie natknąłem się na jakąś

> negatywną opinię na ich temat. A są niewiele droższe niż fuldy. Co myślicie o tych oponach?

Bardzo dobre opony. Brat miał w Lanosie, ciche, dobrze trzymają. Wadą jest tylko cena...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś jakieś doświadczenie w kupowaniu opon przez internet do tej pory kupowalem opony u miejscowego gumiarza. Ale jak się dowiedziałem, jaka jest przebitka między ceną w necie a warsztacie szlag mnie trafił angryfire.gif Opłaca się kupić przez neta i wyważyć oddzielnie, tym bardziej że wiele sklepów dostarcza oponki for free. Znacie jakiś zaufany sklepik internetowy, sprawdzony na autokąciku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chociaż kilkakrotnie udało mi się zerwać przyczepność podczas ruszania (wczoraj

> miałem okazję testować je w każdych warunkach - od deszczu , przez lekko zailgoconą jezdnię,

> aż po suchą). Toteż jakiejś rewelacji nie ma, jeździ mi się podobnie jak na Passio, chociaż

> one pod koniec żywota na jesieni przyprawiły mnie o dreszczyk emocji w czasie jednego z

> awaryjnych hamowań. Ale łyse już były więc nie ma co się czepiać. Fuldy są bardzo ciche. A

> polecali mi je wulkanizator, w większości sklepów i w połowie internetu,

Jaki przebieg miały opony przy tym teście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zauważyłeś istotną różnica jeżeli idzie o hałas w kabinie porównując do opon pierwszego montażu tj dunlopów ?

wydaje mi się że zadałem pytanie retoryczne, jednak ciekawi mnie różnica w hałasie właśnie.

mam fuldy zimowe - zimą są tak przyczepne jakby je ktoś budaprenem posmarował. cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opony fabryczne jakie miałem to Firestone F-580 . Do cywilnej jazdy jakoś się nadawały ale na mokrej nawierzchni zachowywały się niepewnie . Były trochę głośniejsze od Fuldy , która i tak wg testu ADAC do nacichszych nie należy grinser006.gif

Na zimę mam już swój wybór , nie będzie to jednak Fulda chociaż Kristall Montero 2 dla szerokości 175 mm jest przez ADAC "polecana" . Są natomiast 4 inne opony przez ADAC "szczególnie polecane" cfaniaczek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie mam taką fuldę o której piszesz z pełnym przekonaniem mogę Ci ją polecić, śmieję się że chyba najlepsze co przy zakupie auta było to właśnie te fuldy, ile razy mnie uratowały. biglaugh.gif

myślałem o kupnie w przyszłym roku michelinek ale skoro chwalisz te fuldy jako ciche to może je wybiorę.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma ktoś jakieś doświadczenie w kupowaniu opon przez internet do tej pory kupowalem opony u

> miejscowego gumiarza.

Ja tylko w internecie kupuje. Kupowałem na baloon.pl , netcar.pl i jeszcze jakichś 2 sklepach które były najtańsze w ceneo.pl Żadnych problemów. Jak przyjedzie kurier to zawsze dokładnie oglądam, sprawdzam date produkcji i dopiero płace. Gdyby było coś nie tak to poprostu bym nie przyjął przesyłki.

Poza tym na opone dostajesz gwarancje wiec jakby wyszła wada np przy wyważeniu to zawsze możesz reklamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma ktoś jakieś doświadczenie w kupowaniu opon przez internet do tej pory kupowalem opony u

> miejscowego gumiarza. Ale jak się dowiedziałem, jaka jest przebitka między ceną w necie a

> warsztacie szlag mnie trafił Opłaca się kupić przez neta i wyważyć oddzielnie, tym bardziej

> że wiele sklepów dostarcza oponki for free.

ja zrobiłem inaczej

wybrałem sklep internetowy z opcją odbioru osobistego (sieć punktów wulk.)

a kiedy udałem się do jednego z tych punktów osobiście, okazało się, że bez zamawiania

przez internet ściągną mi te opony i wraz z montażem+wyważeniem wyszło najtaniej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma ktoś jakieś doświadczenie w kupowaniu opon przez internet do tej pory kupowalem opony u

> miejscowego gumiarza. Ale jak się dowiedziałem, jaka jest przebitka między ceną w necie a

> warsztacie szlag mnie trafił Opłaca się kupić przez neta i wyważyć oddzielnie, tym bardziej

> że wiele sklepów dostarcza oponki for free. Znacie jakiś zaufany sklepik internetowy,

> sprawdzony na autokąciku?

Kupowałem już 5 razy na opony.com.pl i za każdym razem byłem zadowolony - czyli szybko i bez niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ma ktoś jakieś doświadczenie w kupowaniu opon przez internet do tej pory kupowalem opony u

> miejscowego gumiarza. Ale jak się dowiedziałem, jaka jest przebitka między ceną w necie a

> warsztacie szlag mnie trafił Opłaca się kupić przez neta i wyważyć oddzielnie, tym bardziej

> że wiele sklepów dostarcza oponki for free. Znacie jakiś zaufany sklepik internetowy,

> sprawdzony na autokąciku?

Ja przez internet kupiłem już kilka kompletów opon i felg i jak do tej pory mam pozytywne doświadczenia (netcar, opony.com, baloon).

Jak już koledzy wcześniej pisali zawsze możesz ich nie odebrać jeżeli po sprawdzeniu przy kurierze okazuje się , że coś jest nie tak jak miało być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj natknąłem się na yokohamy a drive aa01. Przeglądając neta nie natknąłem się na jakąś

> negatywną opinię na ich temat. A są niewiele droższe niż fuldy. Co myślicie o tych oponach?

ja kupiłem je w ub roku i powiem Ci że są rewelacyjne,

mój brat z kolei ujeżdża też Yokohamy na V-B tyle że AC01 i już je zjechał prawie do zera, te na V-B są super pod każdym względem poza tym że szybko znikają z auta,

ja mam na swojej Astrze 195/60R15 i mogę się o nich wypowiadać w samych superlatywach, z tym że jest to opona nastawiona raczej na komfort, więc są ciche, super trzymają na suchym, na mokrym również, moim zdaniem jedynie na suchym w zakrętach nie trzymają tak jak np Dunlop SP SPORT01, ale pod każdym innym względem biją Dunlopa na głowę,

w ub roku wracałem z Chorwacji i 200km przed Wiedniem dopadła mnie burza i lało bez przerwy do samego Chrzanowa, jechałem z prędkościami jak na tamte warunki przekraczającymi zdrowy rozsądek (czyli jakieś 110km/h) przy ograniczeniach przy serpentynach do 90km/h i auto szło jak po szynach ,

polecam,

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chociaż kilkakrotnie udało mi się zerwać przyczepność podczas ruszania (wczoraj

> Jaki przebieg miały opony przy tym teście?

Dopiero dziś wróciłem, odpowiadam. Przebieg od 0-150 km, tyle natrzaskałem w ten dzień. Teraz już jestem po dłuższej trasie i bardzo przyjemnie się prowadzi. Myślisz że ślizgały się bo są nowe?? Bo już wczoraj w nocy, mimo mokrych ulic, ani raz nie zerwalem przyczepności (spodziewałem się lekkiego zabuksowania przy każdym ruszaniu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Może trochę za późno gdyż już zakupiłem, ale chciałbym poznać opinie kolegów na temat opon Googyear Duragrip 185/60/R14.

Pierwsze moje wrażenia z jazdy przyznam szczerze spodziewałem więcej, ale podobno opona musi się dotrzeć zanim będzie efektywna na tip top - świeżo po zamontowaniu na mokrej nawierzchni przyznam troszkę śliska, aquaplaning idealny jak również odprowadzenie wody po wjechaniu w kałużę.

Za wszelkie opinie wielkie dzięki.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj natknąłem się na yokohamy a drive aa01. Przeglądając neta nie natknąłem się na jakąś

> negatywną opinię na ich temat. A są niewiele droższe niż fuldy. Co myślicie o tych oponach?

Ja kupiłem te opony zimą i założyłem 1. kwietnia. Następnego dnia pojechałem w trasę 600km i później powrót. Powiem szczerze, że tak dobrze mi się jeszcze nie jechało (a temp. były bardziej na opony zimowe - 5-8 stopni). Od wymiany przejechałem 3 tyś. km i mogę szczerze polecić. Auto zdecydowanie lepiej się zachowuje na drodze, pewniej się trzyma, lepiej hamuje, słowem jeździ jak po szynach. Wcześniej miałem jakieś wiekowe już Goodyeary.

Opony kupione przez internet i odebrane osobiście. W momencie odbioru opony miały nie więcej niż 2 miesiące od daty produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki za odpowiedź.

Właśnie czytałem o nich w necie i były zachwalane właśnie, szczególnie zachowanie na mokrej nawierzchni.

Moje odczucia mogą być takie niezbyt miłe gdyż zsiadłem z opon o profilu 80 co czyniło astre naprawde autem terenowym, teraz profil 60 inna jazda i muszę się jeszcze przyzwyczaić.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ,

Przeglądam sklepy internetowe ale wychodzi na to ,że nie ma takich jak szukam .

Czy jakaś firma produkuje opony o rozmiarze 195/60/15 z bieżnikiem podobnym do Toyo Proxes T1-R.bo te są ale nie w tym rozmiarze.

Oczywiście chińskie odpadają no i BF goodrich też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może trochę za późno gdyż już zakupiłem, ale chciałbym poznać opinie kolegów na temat opon Googyear

> Duragrip 185/60/R14.

Odpowiedziałeś na mojego posta... przyszło mi powiadomienie... i co?

Od wczoraj jeżdżę na Goodyear'ach.

grinser006.gif

oczywiście nie byłbym sobą, gdybym nie mógł przetestować czegoś innego.

Goodyear EFFICIENTGRIP 185/60R14 82 H

Po pierwszych 50km jestem zadowolony. Za jakiś czas napiszę coś więcej.

Ale dziękuję za zmobilizowanie mnie waytogo.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja na swoich Duragripach przelatałem ponad 200 km i muszę powiedzieć, że te pierwsze odczucia to jednak było kwestią dotarcia oponek. W tej chwili mimo niższego profilu co miałem, oponki znacznie ciszej pokonują i łagodniej wszelkie nierówności na drogach, same w sobie (toczenie) są cichutkie. Idealnie się zachowują na mokrej nawierzchni, ciężko mi sprawdzić na suchej bo mało ostatnio suchego smile.gif

A tak poza tym wiedziałem komu odpowiadać - wiedziałem, że napewno zainteresujesz się tematem.

Dzięki i czekam na opis wrażeń z jazdy.

PZDR VEN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Inni się chwalą to ja też:)

Od soboty moja Astra jeździ na nowiutkich, świeżutkich oponach Navigator 2. Zakup całorocznych planowałem od dawna jako optymalnych opon do miasta i na moje średnie przebiegi (ok. 15000 km rocznie). Dobre opinie, między innymi z AK też swoje zrobiły wink.gif

Co do jazdy - na razie się docierają ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sądzę, że zimą nie będziesz żałował tego zakupu :-)

Latem też powinny być lepsze od Kormoranów Snowpro zlosnik.gif

> przy okazji: moje po przebiegu ponad 40 000 wykazują zużycie w granicach 50% na przedniej osi

No to chyba nieźle sie trzymają? Pamiętam, że w służbowej Nubirze zjeździłem Dębice Passio po 50 000km oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 2 miesiące później...

> Witam!

> Jak to jest ze starzeniem się opon nowych?

> Mam w kupnie opony Dębica Frigo 2 175/70/R13 nowe nie używane:

> z 2006 roku za 90PLN/szt

> z 2010 roku za 128PLN/szt

> Doradźcie które wziąć.

> Pozdrawiam waldi.

co prawda opony maja już 4 lata (2006 r.) ale możesz je wziąść . No chyba, że nie zależy ci na kasie to bierz tegoroczne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Zapodalem temat na MK ale tam cisza ... a zima tuz tuz grinser006.gif

Niebawem czeka mnie kupno 3 kompletow opon zimowych wiec nie chce zbytnio wtopic. 2 komplety na 14 calowki i 1 komplet na 17 calowe kola.

W moich typach jest:

1)BFGOODRICH G-FORCE WINTER 175/65R14 82 T dla 14 (mam takie 16 na Astrze H i poprzedniej zimy nie narzekalem stad ta pozycja) moze tez jakies Fuldy Montero 3 (mam zwykle letnie fuldy i tez bylem z nich zadowolony szczegolnie na mokrym cool.gif )

2) BRIDGESTONE Blizzak LM35 225/50R17 (tu kieruje sie glownie opiniami z netu ... mam bridgestony letnie i sa ok)

albo GOODYEAR UG Performance 2 225/50R17 98 V XL (to wlasnie z czytania forum AK widze ze polecacie)

Co polecicie ? uwagi sugestie mile widziane hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za durne pytanie ale jestem kompletnie głupi w temacie rozmiarów opon. Wytłumaczcie tak łopatologocznie jaka jest róznica miedzy opona 185/65 a 195/60 r15 ? Wiem że ta druga wartość to procentowy stosunek wysokości opony do jej szerokości ale tak na chłopski rozum... 185/65 będzie wyższa od 195/60 ?

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale tak na chłopski rozum... 185/65

> będzie wyższa od 195/60 ?

> dzięki

Tutaj > KLIK < masz link pod którym dowiesz się wszystkiego o parametrach koła. Porównasz rozmiary dwóch wybranych opon, offsetu felgi, a nawet dowiesz się o ile będzie oszukiwał prędkościomierz jak założysz niestandardową oponę. Tu > KLIK < jest po naszemu ale bez obrazków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zastanawiam się nad jedną rzeczą,

latem moim SZRem jeżdżę na 195/60R15 a zimą 185/65R15, zimówki powoli zaczynają się kończyć a w domu leżą Firestony 205/60R15 - coś takiego w ogóle wjedzie do A-G? średnica wychodzi deko inna niż 195/60 ale czy to w ogóle będzie jeździć? hehe.gif

jak sądzicie?

brat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to oznacza, że felga ... 14" ET49 nie nadaje się do

> G? Mówimy o 4x100.

nadaje się zlosnik.gif

sam mam oryginalne 14-stki z G z et 49 wink.gif

EDYTA:

o takie mam:

284334698-felga.jpg

14-nastka jest szeroka na 5,5 cala a 15-nastka na 6 cali

więc żeby i jedna i druga wystawała tyle samo poza auto,

Adam zastosował w nich różne ET...

wot cała filozofia zlosnik.gifgrinser006.gif

post-100298-14352510250083_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.