Skocz do zawartości

Czy "mruganie" bedzie legalne???


koNik

Rekomendowane odpowiedzi

> http://www.motofakty.pl/artykul/czy_karac_kierowcow_za_mruganie_swiatlami.html

> ja mówię od razu że zawsze migam

> a Wy?

Jeśli mają radar i mierzą prędkość na prostym odcinku , zza krzaków, zawsze mrugam zlosnik.gif, jeśli sprawdzają %, nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie słyszałem zęby ktoś kogo znam (nie mowię o urban legend) dostał mandat za migniecie w takiej

> sytuacji....chyba że się ludziska nie chwalą...

mój kumpel dostał, serio, mrugał a z naprzeciwka jechało kino objazdowe rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie słyszałem zęby ktoś kogo znam (nie mowię o urban legend) dostał mandat za migniecie w takiej

> sytuacji....chyba że się ludziska nie chwalą...

Ja dostałem skromny.gif W 1997 roku, mrugałem, a dalej stał inny patrol i wuala - 50 zł angryfire.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja mówię od razu że zawsze migam

> a Wy?

Ja też zawsze ok.gif chociaż zwyczaj ten mocno podupadł - głównie chyba przez to że naiwniacy nabrali się na gadkę "niewiadomo czy nie migasz złodziejowi"(a prawda jest taka że złodzieje jeżdżąc mają dobrze rozpracowane trasy ucieczki, tak żeby nie nadziać się na patrole ew. mają "czujkę" jadącą legalnym samochodem z przodu). Pare ładnych lat temu nawet policyjnemu tranzitowi zamrugałem zlosnik.gif Nie zwróciłem uwagi że to busted.gif ale na szczęście obeszło się bez mandatu, tylko jak się mijliśmy to kierowca pogroził mi palcem nono.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://www.motofakty.pl/artykul/czy_karac_kierowcow_za_mruganie_swiatlami.html

> ja mówię od razu że zawsze migam

> a Wy?

Zawsze. Dodatkowo daje znak ręką żeby jadący z przeciwka łatwiej zrozumiał czy "mówię" o patrolu, wypadku czy nie włączonych światłach.

Nie przestanę ostrzegać innych nawet jeśli kary zostaną zaostrzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też zawsze chociaż zwyczaj ten mocno podupadł - głównie chyba przez to że naiwniacy nabrali się

> na gadkę "niewiadomo czy nie migasz złodziejowi"(a prawda jest taka że złodzieje jeżdżąc mają

> dobrze rozpracowane trasy ucieczki, tak żeby nie nadziać się na patrole ew. mają "czujkę"

> jadącą legalnym samochodem z przodu). Pare ładnych lat temu nawet policyjnemu tranzitowi

> zamrugałem Nie zwróciłem uwagi że to ale na szczęście obeszło się bez mandatu, tylko jak

> się mijliśmy to kierowca pogroził mi palcem

A to złodzieje kradną TYLKO samochody? Żal aż cztery litery ściska na taką argumentację ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://www.motofakty.pl/artykul/czy_karac_kierowcow_za_mruganie_swiatlami.html

> ja mówię od razu że zawsze migam

> a Wy?

mrugam tylko jak widzę durnie ustawioną suszarkę, choć odkąd mam CB to prawie przestałem icon_rolleyes.gif

jeśli chodzi o mandat za mruganie to znajomego capli na zakopiance, już nie pamiętam czy zapłacił, ale został zatrzymany właśnie z mruganie zakrecony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to złodzieje kradną TYLKO samochody? Żal aż cztery litery ściska na taką argumentację ...

ja patrzę na to tak - jedzie z naprzeciwka ojciec rodziny zlosnik.gif zarabiający 2000zł i lekko sobie przycisnął (ja go rozumiem że to zrobił bo tez lubię palacz.gif, ponadto jak ktoś jeździ dużo po PL to wie że aby przejechać np KRK-GDAŃSK trzeba cisnąć bo inaczej się oszaleje). Na 99% nie jest to złodziej zlosnik.gif więc czemu mam nie wspomóc tego ojca rodziny ratując jego 500zł z 2000zł wypłaty? Czemu mam dać ograbić temu choremu Państwu kolejnego bogu ducha winnego nie złodzieja z jego ciężko zarobionych 500zł które potem i tak wpadną do Wielkiego Wora Bez Dna ? 270751858-jezyk.gif

A i myślę że złodzieje mają CB zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja patrzę na to tak - jedzie z naprzeciwka ojciec rodziny zarabiający 2000zł i lekko sobie

> przycisnął (ja go rozumiem że to zrobił bo tez lubię , ponadto jak ktoś jeździ dużo po PL to

> wie że aby przejechać np KRK-GDAŃSK trzeba cisnąć bo inaczej się oszaleje). Na 99% nie jest to

> złodziej więc czemu mam nie wspomóc tego ojca rodziny ratując jego 500zł z 2000zł wypłaty?

> Czemu mam dać ograbić temu choremu Państwu kolejnego bogu ducha winnego nie złodzieja z jego

> ciężko zarobionych 500zł które potem i tak wpadną do Wielkiego Wora Bez Dna ?

> A i myślę że złodzieje mają CB

Masz to zrobić bo bezinteresowna pomoc to coś co w Polsce nie istnieje. Narodowość zobowiązuje Cię do rzucania kłod, kopania dołów i podkładania nogi.

Naturalnie możesz do tego dorobić ideologię - że walczysz z pijakami. To sprawi, że Twoja krucjata będzie niosła podwójne korzyści - będziesz również zwalczał złodzieji. Wszak nie od dziś wiadomo, że każdy pijak to złodziej...

Również nie od dziś wiadomo, że Polak wszędzie widzi złodzieja, pijaka i bandziorów. Jedynie on jest święty. Sąsiad ma lepszy samochód? Widać kradnie jak in stać! Ktoś szybko jedzie? Widać po pijaku przed policją ucieka...

Tylko Polak zawsze niewinny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mrugam - nie wiem komu mrugam, bogu ducha winnemu lub złodziejowi czy tez napitemu

Jak ktoś przede mną się potknie na ulicy to nie złapię go żeby nie upadł - może jest złym człowiekiem.

Jak mnie ktoś zapyta o godzinę to nie odpowiem - może jest złodziejem i ukradnie mi zegarek.

Jak zobaczę w zimę, że sąsiad nie może wyjechać z zaspy to mu nie pomogę - wiercił w ścianie pół soboty.

Jak mam komuś pomóc to lepiej tego nie robić bo można się zmęczyć...

weź przestań grinser006.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze mrugam i to nie 3 najblizszym samochodom tylko trochę dluzej zeby wszyscy wiedzieli. Mam gdzieś gadanie że moglem mrugnac zlodziejowi, pijakowi itp, Ja bym chciał zeby mi tez pomrugano i dlatego to robię. Znam jedną osobę która dostała za to mandat ale to było 15 lat temu. Ciekawe co jeśli powiem że przy drodze chodził lis, pies, koza, kura i jeszcze sarna i stwarzały zagrozenie. Bo w takich sytuacjach też mrugam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja nie mrugam

> nie zamierzam ostrzegac pijakow i ratowac im tylek

bo w każdym aucie jadącym z przeciwka jedzie pijak facepalm.gif

do tego NA PEWNO go capną, jeśli akurat Ty mu nie zamrygasz spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo w każdym aucie jadącym z przeciwka jedzie pijak

> do tego NA PEWNO go capną, jeśli akurat Ty mu nie zamrygasz

a czy ja napisalem ze w kazdym aucie jedzie pijak hmm.gif

MOZE go nie capna ale jezeli w ciagu swojego zycia przyczynie sie ze chociaz jeden przeze mnie wpadnie to bede z siebie dumny ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chociaz jeden przeze mnie

> wpadnie to bede z siebie dumny

ach te małe radości, swoją droga to uciążliwe trochę widzieć w każdym potencjalnego pijaka zlosnik.gif

Nauczmy się kochać Polskę taką jaka jest, nauczmy sie kochać ludzi zlosnik.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mrugam, mówię na CB, robię wszystko aby ich zdemaskować.

Aby jeszcze wkurzyć celującą we mnie babkę policial.gif po pomiarze przyspieszam ile fabryka dała, ale tylko na moment zlosnik.gif

Teraz tylko czekam na kontrole jak mnie wyśledzą wink.gif

Choć nieoznakowane Mondeo już się ze mną wita rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no cóż, pewnie Clint Eastwood i te sprawy

rozumiem że mieszkamy w kraju gdzie na drogach lokalnych trzeba gnać ile się da żeby wyrobić się w 8 godzinach pracy ale też jest to że tam gdzie mieszkasz nie chcesz żeby ludzie pędzili 100 km/h dlatego kolega mieszkając w Krapkowicach blika żeby ich zwolnić do 50 km/h, wszystko ok, ale tam i tak się szybciej nie da jechać hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mrugam - nie wiem komu mrugam, bogu ducha winnemu lub złodziejowi czy tez napitemu

to jest taki konflikt sumienia. Można ostrzec kogoś kto jeździ normalnie lub niewiele przekracza i dostanie mandat za niewielkie przekroczenie (szkoda człowieka) a może ostrzec też jakiegoś debila lub pijaka i jeszcze mu się upiecze i go nie zatrzymają. Ja robię różnie i trochę jestem wewnętrznie rozdarty. Policja pracuje za nasze pieniądze ostrzegając innych w sumie marnuję te pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej żeby zajęli się pomocą w ciężkich przypadkach lub łapaniem prawdziwych piratów, tych nie brakuje a suszarka wyłapuje zazwyczaj zapominających się i chcących lekko nadgonić, to jest złe przyznaje ale to też czyn wspierający łatanie dziury.

Albo mogli by pomóc w akcjach wspierających bezpieczeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Lepiej żeby zajęli się pomocą w ciężkich przypadkach lub łapaniem prawdziwych piratów, tych nie

> brakuje a suszarka wyłapuje zazwyczaj zapominających się i chcących lekko nadgonić,

to prawda ale ci prawdziwi piraci też przemieszczają się tymi samymi drogami którymi pomykają lekko za szybko dobrzy kierowcy którym się ostatnio zapomniało smile.gif Generalnie moim zdaniem powinno się karać za rażące łamanie przepisów a nie jakieś 15km/h za szybko.

> Albo mogli by pomóc w akcjach wspierających bezpieczeństwo.

pomagają pomagają akcja znicz przykładowo, ostatnio nawet mi policjant pomógł z miejscem parkingowym jak szukałem pod cmentarzem nie jest źle. Powoli zaczynam zauważać, że zaczynają rozumieć, że pracują za nasze pieniądze i my jesteśmy ich pracodawcami. Może trochę zbyt późno ale przynajmniej ja tak to postrzegam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jadąc przez Czechy można zauważyć że tam jeździe się bardzo restrykcyjnie, u nas to nie możliwe bo będą płatne autostrady poprzez odcinki a nie winiety, winiety rozwiązały bo znacząco problem obciążenia dróg krajowych po wprowadzeniu opłat.

Wracając do tematu, musimy walczyć z Policją do póki ona nie zacznie traktować kierowców jako użytkowników nie wrogów których zawsze trzeba kontrolować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wracając do tematu, musimy walczyć z Policją do póki ona nie zacznie traktować kierowców jako

> użytkowników nie wrogów których zawsze trzeba kontrolować.

Nie wydaje mi się, chęci muszą być z dwóch stron nie tylko z jednej. Policja się powoli zmienia ale głupie przyzwyczajenia kierowców nie. Dzisiaj jeden baran rozwalił mi lusterko i jeszcze z mordą, że mu nie zjechałem jak on wychylił się z za autobusu wyprzedzając bez kierunku na linii ciągłej przed przejściem. Zbyt wielu takich jest a zbyt mało policjantów żeby z nimi walczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i fakt że pkt karne bardzo obligują do przepisowej jazdy. Ale niestety potrzeba mózgu i pewnego wieku żeby nie przekraczać prawie nigdy ciągłej, jechać powoli przy szkołach itp.

Młodzież która kupuje sobie BMW chce być szybka i wściekła, potem często kończy na drzewie, takich mi nie szkoda, niech giną byle by innych nie zabijali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Młodzież która kupuje sobie BMW chce być szybka i wściekła, potem często kończy na drzewie, takich

> mi nie szkoda, niech giną byle by innych nie zabijali.

to też chyba kwestia wzorców wyniesionych z domu, bo jak widzę debila który świeżo co zrobił prawko i upala auto ojca pod blokiem to myślę, że jednak źle sobie syna wychowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to też chyba kwestia wzorców wyniesionych z domu, bo jak widzę debila który świeżo co zrobił prawko

> i upala auto ojca pod blokiem to myślę, że jednak źle sobie syna wychowali.

może i racja, musimy poczekać z 2 pokolenia żeby wpojono dzieciom że szybka jazda jest zła zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może i racja, musimy poczekać z 2 pokolenia żeby wpojono dzieciom że szybka jazda jest zła

szybka jazda moim zdaniem nie jest zła, ale połączenie szybkiej jazdy w nieodpowiednich warunkach i braku doświadczenia to jest dopiero problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo w każdym aucie jadącym z przeciwka jedzie pijak

> do tego NA PEWNO go capną, jeśli akurat Ty mu nie zamrygasz

A skąd wiesz, że tak nie jest? Masz jakiś szósty, siódmy czy może ósmy zmysł, że WIESZ, komu "mrygasz"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze. Dodatkowo daje znak ręką żeby jadący z przeciwka łatwiej zrozumiał czy "mówię" o patrolu,

> wypadku czy nie włączonych światłach.

> Nie przestanę ostrzegać innych nawet jeśli kary zostaną zaostrzone.

Podziel się tyma ręcznymi znakami, żebym wiedział, że wyprostowany środkowy palec nie świadczy o inteligencji właściciela rotfl.gif Bo do trzech różnych sytuacji muszą być trzy różne znaki, a nie każdy je zna zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle to "mruganie" pod jaki paragraf podlega?

Dlaczego np. ostrzeganie przed policial.gif na CB nie jest karane, a ostrzeganie światłami już tak? crazy.gif

Ja czasem mrugam, ale nigdy ciężarowcom (bo oni akurat przekraczać prędkości, moim zdaniem, nie powinni).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.