Skocz do zawartości

SUV do 45 tys


Bolo_3M

Rekomendowane odpowiedzi

> dajesz mi do porównania cenę skody po rabatach i cenę dustera prosto z cennika

> uważasz że to uczciwe porównanie? na dustera też są rabaty

a są ? bo kiedyś nie było

Quote:

Cena katalogowa 62 050 PLN

Cena prezentowanego egzemplarza 61 300 PLN


grinser006.gif

wiem że w skodzie można sporo urwać, dacia nie dawała nic, fakt że pytałem jak duster dopiero wchodził na rynek

ba na auto trzeba było czekać z pół roku spineyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a są ? bo kiedyś nie było

> Quote:

> Cena katalogowa 62 050 PLN

> Cena prezentowanego egzemplarza 61 300 PLN

> wiem że w skodzie można sporo urwać, dacia nie dawała nic, fakt że pytałem jak duster dopiero

> wchodził na rynek

> ba na auto trzeba było czekać z pół roku

tak jak pisałem - nie mam potrzeby przekonywać Cię do niczego wink.gif dostawałem oferty na Dustera i wiem, że są na nie rabaty i da się kupić dobrze wyposażonego 4x4 dizla poniżej 60 tysięcy.

a do skody Ty nie musisz mnie przekonywać, jestem fanbojem skody - zapytaj Sibuja ok.gifzlosnik.gif

ja po prostu widzę, że Duster to bardzo dobra oferta, i jeśli komuś nie przeszkadzają pewne minusy, to jest to lepsza oferta niż Skody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> http://moto.allegro.pl/nissan-qashqai-1-5-dci-szklany-dach-niemcy-serwiso-i2536793844.html

> wersja benzynowa powinna być tańsza a na pewno z mniejszym przebiegiem...

> a nie lepiej Vana?

znajomi mają Kaszlaja z tym silnikiem i szczerze mówiąc to absolutna porażka, silnik za słaby no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale co Ty bredzisz? Zaprezentowany Forek 3 lata starszy od zaprezentowanego VW? Aby na pewno?

A wiesz kiedy wymyslili tego forka, w 96 wyszly pierwsze sztuki ten jest co prawda po lifcie ale koncepcja jest z pierwszej polowy lat 90-tych . O konstrukcje chodzi a nie z ktorego roku dana sztuka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zobacz Suzuki Grand Vitara albo Toyotę Rav4, co do Dustera to ;polecam poczytać forum dacii o

> problemach z załamaniami samoistnym na dachu , niektórzy już mieli cale auta malowane na

> gwarancji. Sam miałem MCV i Rumuni bardzo słabo przykładają się do montażu i lakierowania. U

> mnie w 1,5 rocznym garażowanym aucie już rdza wychodziła na drzwiach z tyłu, przy uszczelkach

> okien, i na masce od wewnątrz. Cieszę się ze sprzedałem to za dobrą cenę aczkolwiek mnie to

> nie przeszkadzało bo woziłem tym ludzi w swojej firmie taxi-transferów. Więcej francuza ani

> rumuna nie kupię. Cena tych aut z czegoś wynika niestety.

ale dlaczego od razu skreślasz francuza? dacia to marka mocno budżetowa i takie kwiatki jak u niej nie wyjdą np. w renaulcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja po prostu widzę, że Duster to bardzo dobra oferta, i jeśli komuś nie przeszkadzają pewne minusy,

> to jest to lepsza oferta niż Skody.

ok, a tak prywatnie to chciałbyś jeździć we wnętrzu Dustera? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobra, wszyscy wiemy ze nie umiesz kupic samochodu uzywanego, jasne - nie kazdy musi sie znac na

> motoryzacji, spoko - sa salony z nowymi autami, nie trzeba miec wiedzy, mozna isc kupic tak

> jak np. laptopa.

> Ale skad takie zalozenia? Ile Touaregów czy innych tego typu aut ogladales, ze twierdzisz ze tylko

> 1% jest warty uwagi?

Aha. Ten co się nie zna na samochodach i nie potrafi kupić używanego auta uważa, że znikome są szanse na znalezienie starego luksusowego auta sprowadzonego przez handlarza z Zachodu, tak żeby było w dobrym stanie i bez wypadkowej przeszłości.

Za to ten co się zna, twierdzi że na Allegro roi się od igiełek po dziadkach z Niemiec.

Imponująca zaiste logika. hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nie, ale kolega w tamtym roku kupil Touarega od pierwszego wlasciciela za 40 tys zł z licytacji

> Rok temu taka cena to naprawde byla okazja. Przebieg 300 tys km, udokumentowany, wiec nie jest

> zle.

300tys. to co najmniej o 200 za dużo żeby liczyć na bezproblemową eksploatację. A udokumentować to ja Ci mogę nawet spotkanie z kosmitami.

hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znajomi mają Kaszlaja z tym silnikiem i szczerze mówiąc to absolutna porażka, silnik za słaby

Zawsze można kupić z silnikiem 2.0Pb.

Czy znajomi wcześniej nie jeździli dieslem? Ja też miałem podobne odczucia jak przesiadłem się na Sedici (podobna moc). Jednak po kilkunastu tys. km, nauczyłem się jeździć grinser006.gif ,tzn przy obrotach gdzie ropol kończył życie (ok. 4k/min), benzyna zaczyna dopiero jechać. Fakt, nie jest to ekonomiczne, jechać z obrotami 3,5-5krpm, ale wtedy korzysta się z oferowanej mocy, cytując klasyka "być albo mieć". Nieco ponad 100Km w kompakcie (trochę wyższym) nie powala ale tragedią też nie jest. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok, a tak prywatnie to chciałbyś jeździć we wnętrzu Dustera?

wnętrze Dustera mnie nie zachwyca i wolałbym jeździć czymś przyjemniejszym zlosnik.gif ale przecież wiesz, że ja takie auta traktuję coraz bardziej użytkowo... kto wie, może następny będzie duster zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest 7000zł. 3/4 uzytkowników na forum ma auta o takiej wartości

napisałeś, że za "45 to jest golas bez klimy "

więc ja Ci udowadniam, że za 7 tysięcy więcej niż napisałeś, jest Duster z napędem 4x4, klimą i na dodatek już zagazowany. co moim zdaniem jest bardzo dobrą ofertą smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ dyskusja zeszła na tematy leasingu, Dustera vs. Touarega itp. - pozwolę sobie powtórzyć.

Proponuję rozejrzeć się za SantaFe CM - można znaleźć ładne auto z silnikiem benzynowym (chociaż na rynku przeważają - i słusznie - wersje wysokoprężne) w cenie do 45 tysięcy PLN. Wnętrze - ergonomia, jakość wykonania, użyte materiały nie odstają od aut konkurencyjnych - w tym marek wyznawanych na tym forum (tj. dasałtów), auto jest ogromne, niesamowicie wygodne, bez problemu w cenie do ok. 45 tysięcy złotych można kupić doskonale wyposażoną wersję 7-osobową. Dodatkową zaletą jest to, że auto będzie ok. 5-letnie, może nawet młodsze ok.gif

Szczerze - stawiając obok siebie mającego prawie 10 lat fałweja, 5-letniego hultaja albo nowego i (jak widać z powyższych postów) dość gołego (i jednak mniejszego) Dustera wybór wydaje mi się oczywisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak tylko zapytam - jechałeś "typem SUV"?

> Bo ja też się sadziłem, ale po podróży rocznym CRV do Katowic i z powrotem - odpuściłem.

Jezdze na zmiane troche CRV, troche Civic i wole tego pierwszego.

Czego mozna spodziewac sie po SUV, zeby byc zawiedzionym po przejazdzce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli ~połowę ceny którą życzy sobie konkurencja, za swoje kompaktowe 4x4

> jak dla mnie to dobry układ

Nie no, hola hola, spokojnie.

Za 120 klocków to już "nieco" zacniejsze fury można przytulać...

Daster jest 10-20k tańszy niż reszta konkurencji, ale nie 60k...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na

> dodatek już zagazowany. co moim zdaniem jest bardzo dobrą ofertą

Jeździłem...

Użyłbym określenia "akceptowalną".

"Przyzwoitą".

Ten samochód z tym silnikiem jakoś dzikiego szału nie robi...

Serio.

A pamiętaj, że ja mam niewielkie wymagania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> znajomi mają Kaszlaja z tym silnikiem i szczerze mówiąc to absolutna porażka, silnik za słaby

mam podobne zdanie, jechalem nim do Gdanska, swego czasu i rzeczywsicie to nie jedzie tongue.gif, wyprzedzanie nie bylo najlatwiejsze tym autem. Dodadkow jak dla mnie jest strasznie miekki - pierwszy raz w aucie bylo mi niedobrze tongue.gif.

Wczesniej podobalo mi sie to auto, ale jak sie nim przejechalem to mi przeszlo 270751858-jezyk.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tu bardzo zalezy od gustu.

> Ja naprzyklad mialbym takie typowanie, oczywiscie mowa o wygladzie zewnetrznym:

> Kia Sportage

> Ford Kuga

> Dacia Duster

> i potem nastepne...

> Mi sie po prostu Duster podoba. Ale chyba i tak mi nikt nie uwierzy

Uwierzy. Tez mi sie podoba, ale caly czas piszemy o wygladzie ZEWNETRZNYM. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczesniej podobalo mi sie to auto, ale jak sie nim przejechalem to mi przeszlo .

Ja co prawda nim nie jechałem ale zaskoczyło mnie co innego. Po zajęciu miejsca za kierownica ze zdziwieniem stwierdzilem jaki on w środku jest mały! W środku ma tylko tyle miejsca co Clio!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tego nie musze rozumieć.

Otóż to. Jeden do samochodu podjedzie jak fan motoryzacji i dla takiego (jeśli go stać na utrzymanie) VW Touareg to dobra oferta, a inny chce mieć spokój i wybierze Dacię.

To jest kwestia podejścia do tematu.

Osobiście prędzej bym kupił Touareg'a, ponieważ lubię mocne, duże, dobrze wykończone auta. Wybór między używanym autem za 50 kpln (nawet 10-letnim), a Dusterem jest dla mnie oczywisty. Dacii bym nie kupił, bo nie miałbym frajdy z jazdy, a to jest dla mnie najważniejsze. Bez urazy dla posiadaczy Dustera oczywiście.

Niemniej jednak trochę mnie dziwi, że na forum pasjonatów motoryzacji najczęściej padają propozycje motoryzacyjnie mdłe, nijakie, nudne, bez fantazji. Mnóstwo ludzi wypowiada się trochę w tonie (nie obrażając nikogo) taksówkarzy. Czyli przez pryzmat praktyczności.

To może to jednak nie jest forum miłośników, pasjonatów motoryzacji....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niemniej jednak trochę mnie dziwi, że na forum pasjonatów motoryzacji najczęściej padają propozycje

> motoryzacyjnie mdłe, nijakie, nudne, bez fantazji. Mnóstwo ludzi wypowiada się trochę w tonie

> (nie obrażając nikogo) taksówkarzy. Czyli przez pryzmat praktyczności.

Nie obrażając nikogo to dziwnie brzmią słowa krytyki na temat braku fantazji motoryzacyjnej z ust właściciela "paska ftedeiku" alien.gif

Autor pytał o rodzinnego SUVa 2+2 z możliwością zagazowania, więc sugestia jest jasna - zależy mi na niskich kosztach utrzymania. Touareg raczej tego kryterium nie spełnia.

Poza tym mało SUVów spełnia kryterium "fantazji i przyjemności z jazdy" hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To może to jednak nie jest forum miłośników, pasjonatów motoryzacji....?

a czy pasja motoryzacją to tylko jazda na zydlu w świniaku w aucie z innymi wypasami i mocnym silnikiem? Moim zdaniem to trochę ignorancja, a nie pasja. Motoryzacja jest piękna między innymi dlatego, że jest różnorodna, że są samochody naprawdę różne, adresowane do różnych ludzi, że właśnie można o tym dyskutować i doradzać każdemu coś innego, że można przejechać się skrajnie różnymi samochodami, a nie tylko byle mieć wygodę, wypas i znaczek na masce i cisnąć gaz i hamulec. Ktoś kto tak postrzega motoryzację, nie jest imho jej prawdziwym miłośnikiem zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie obrażając nikogo to dziwnie brzmią słowa krytyki na temat braku fantazji motoryzacyjnej z ust

> właściciela "paska ftedeiku"

Nie wiem po co ta wycieczka osobista kolego.

To jest samochód służbowy, w bardzo przyzwoitej wersji, ale fakt Pasek... Mea Culpa. Dodatkowo co pół roku nowy. Twoim zdaniem powinienem z tego zrezygnować, czy nie wypowiadać się na forum?

Ostatnim prywatnym samochodem było pedantycznie zadbane E39 2,8. Może nie na wielką skalę, ale kupowałem samochody, które dawały mi frajdę z jazdy. I nigdy prywatnie nie kupiłbym "paska ftedeiku".

> Autor pytał o rodzinnego SUVa 2+2 z możliwością zagazowania, więc sugestia jest jasna - zależy mi

> na niskich kosztach utrzymania.

Przy poziomie zaawansowanie dzisiejszych instalacji gazowej mogłoby to być równie dobrze auto z v8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto tak postrzega motoryzację, nie jest imho jej prawdziwym

> miłośnikiem

Każdy ma inny punkt spojrzenia. Dla mnie sercem samochodu jest silnik. W aucie typu Dacia taki silnik nie da mi frajdy. Może mam trochę ortodoksyjne podejście, ale prywatnie dla siebie auta z 4-cylindrowym motorem raczej bym nie kupił. Nie chodzi o ty, żeby tym szaleć. Proponuję pojeździć (chyba, że masz takie doświadczenia) np. takim CL-em, w podstawowej wersji 306 konnej, a potem Dacią.

Dacia jest ok. Renault też. Fiat i inne również - szczególnie w jakiejś fajnej, mocnej, dobrej wersji. Niemniej jednak warto popróbować też aut trochę ciekawszych.

Nie pijąc do Ciebie, naprawdę niewielu jest tu moim zdaniem ludzi, którzy mieli styczność z czymś na poziomie, a wypowiadają się jakby zjeździli wszystkie możliwe auta i faktycznie rzeczona Dacia była wyborem jedynie słusznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja co prawda nim nie jechałem ale zaskoczyło mnie co innego. Po zajęciu miejsca za kierownica ze

> zdziwieniem stwierdzilem jaki on w środku jest mały! W środku ma tylko tyle miejsca co Clio!

Akurat tutaj nie mialem zastrzezen, jechalo nas 4 chlopa i bylo ok wink.gif

IMO ma wymiary standardowego kompaktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wiem po co ta wycieczka osobista kolego.

Zarzuciłeś niemal wszystkim wypowiadającym się tutaj "mdłość, nijakość, nudę i brak fantazji" i masz pretensję o osobistą wycieczkę...

Kto sieje wiatr zbiera burzę cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie pijąc do Ciebie, naprawdę niewielu jest tu moim zdaniem ludzi, którzy mieli styczność z czymś

> na poziomie, a wypowiadają się jakby zjeździli wszystkie możliwe auta i faktycznie rzeczona

> Dacia była wyborem jedynie słusznym.

Ale tu nie chodzi o "coś na poziomie" tylko o SUVa do 45 tys. pln, do którego autor wątku chce założyć gaz, więc nalezy podejrzewać, że mocno liczy się z kosztami. Używane, wypasione auta jak to nazywasz "na poziomie" imho odpadają tutaj od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zarzuciłeś niemal wszystkim wypowiadającym się tutaj "mdłość, nijakość, nudę i brak fantazji" i

> masz pretensję o osobistą wycieczkę...

> Kto sieje wiatr zbiera burzę

Poddałem w wątpliwość fakt, że to forum pasjonatów motoryzacji - bo padają propozycje mało ciekawe i mało oryginalne.

Natomiast Ty drogi kolego przyczepiłeś się do tego, że jeżdżę takim, czy innym autem i w związku z tym "co ja tam wiem...". Co już jest trochę niegrzeczne i nie na poziomie.

Jest subtelna różnica, ale z pewnością ciężko Ci się przyznać, że pozwoliłeś sobie na niepotrzebną uwagę.

Mniejsza z tym. Ustąpię.

Niech będzie Dacia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejrzewać,

Można podejrzewać. Pewności nie masz. A może chętnie by kupił Cherokee w v8 i zagazował? Możemy gdybać. A tak nikt, tej propozycji nie poda i ciekawy samochód przejdzie koło nosa

smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na miejscu założyciela wątku przejechał się do salonu Daćki i przetestował Dustera.

Mam dwóch znajomych którzy użytkują te auta i każdy z nich jest zadowolony, ale przy kupnie mieli świadomość, ze biorą tanie i proste auta. Auto jest bardzo dobre do poruszania się po mieście, dziury, krawężniki i progi zwalniając mu nie straszne.

Zawieszenie, łatwości wsiadania, pozycja za kierownicą, prostota, niskie koszty eksploatacji - za to cenią ten samochód.

No i masz gwarancję, że auto jest bezwypadkowe i nikt w siedzenie nie pierdział :D

Jeżeli będziesz używał auta głównie na trasie/autostradach no to nie polecają, szum powietrza jest zbyt duży przez co w kabinie jest głośno. Brak też bajerów typu tempomat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co polecicie do kwoty 45 tys typu SUV dla rodziny 2+2 ??

> W benzynie ktora mozna bedzie zagazowac pożniej

za 45kPLN mozna znalesc bardzo przyzwoitego Forestera choc to nie pelno wymiarowy suv ( podobnie z reszta jak przytoczona tu dacia). Nie mozna mu zazucic mdlosci czy orginalnosci i do tego dobrze znosi gaz. Mozna trafic na wersje z "fabrycznym" lpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.