Skocz do zawartości

Idzie normalnosc


CiniO

Rekomendowane odpowiedzi

jakiś tekst

Quote:

Solidarna Polska zapowiada złożenie projektu ustawy, na mocy którego będzie można karać pijanych kierowców konfiskatą samochodu i upublicznieniem ich wizerunku.

Sankcja ma dotyczyć kierowców, którzy mieli powyżej promila alkoholu we krwi.


Dobrze by bylo jakby to przeszlo.

I dodatkowo jakby podwyzszly prog trzezwosci do 0.5 promila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakiś tekst

> Quote:

> Solidarna Polska zapowiada złożenie projektu ustawy, na mocy którego będzie można karać pijanych

> kierowców konfiskatą samochodu i upublicznieniem ich wizerunku.

> Sankcja ma dotyczyć kierowców, którzy mieli powyżej promila alkoholu we krwi.

> Dobrze by bylo jakby to przeszlo.

> I dodatkowo jakby podwyzszly prog trzezwosci do 0.5 promila.

zestresowanym policjantom spodobał sie samochod ,wiec zatrzymali trzezwego kierowcę i stwierdzili ze jest pijany...

w jaki sposob było by to weryfikowane? poniewaz takie przepisy rodza wiele niejasnosci oraz sprzyjają łapówkarstwu.

auto o wartosci 50 tys- opłaca dac sie 5 tys w łapę...

co gdy kierowca jedzie nie swoim autem? pozyczonym/ firmowym...

proponowałbym zamiast zabierania auta-

sprawa w sadzie

kara finansowa od 5 tys zł do 10 tys...

zabranie prawka na co najmniej 5 lat, drugi przypadek to dozywotnie cofniecie prawa jazdy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Solidarna Polska zapowiada złożenie projektu ustawy, na mocy którego będzie można karać pijanych

> kierowców konfiskatą samochodu

Jeśli to ma być normalność, to... nie wiesz co to jest normalność. Ani równość wobec prawa.

> I dodatkowo jakby podwyzszly prog trzezwosci do 0.5 promila.

A co ma piernik do wiatraka hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proponowałbym zamiast zabierania auta-

> sprawa w sadzie

> kara finansowa od 5 tys zł do 10 tys...

> zabranie prawka na co najmniej 5 lat, drugi przypadek to dozywotnie cofniecie prawa jazdy...

I to by była kara. ok.gif.

Bo zabiorą takiemu samochód a prawko tylko na rok i po roku będzie śmigał dalej po drink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Solidarna Polska zapowiada złożenie projektu ustawy, na mocy którego będzie można karać pijanych

> kierowców konfiskatą samochodu i upublicznieniem ich wizerunku.

Jak widać z powodu braku praktyki w zawodzie Ziobro coraz gorzej radzi sobie z rozumieniem prawa.

> Dobrze by bylo jakby to przeszlo.

Nie przejdzie.

> I dodatkowo jakby podwyzszly prog trzezwosci do 0.5 promila.

Dlaczego nie do 2.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakiś tekst

> Quote:

> Solidarna Polska zapowiada złożenie projektu ustawy, na mocy którego będzie można karać pijanych

> kierowców konfiskatą samochodu i upublicznieniem ich wizerunku.

> Sankcja ma dotyczyć kierowców, którzy mieli powyżej promila alkoholu we krwi.

> Dobrze by bylo jakby to przeszlo.

> I dodatkowo jakby podwyzszly prog trzezwosci do 0.5 promila.

tak się składa, że to zagranie pod publiczkę. SP i Ziobro dobrze wiedzą, ze TK wywali tę ustawę do kosza, ale efekt marketingowy odniesie skutek.

Dlaczego wywali do kosza? Z prostego powodu. Wizerunek i dane są chronione oddzielną ustawą. Sąd moze zezwolić na upublicznienie wizerunku w szczególnych przypadkach. Upublicznianie z automatu tylko dlatego, ze ktoś został przyłapany na poruszanie się pojazdem w stanie wskazującym, a nie wyrządził przy tym żadnej szkody będzie się kłóciło moim zdaniem z Europejską konwencją praw człowieka. Każdy będzie mógł w ten sposób zaskarżyć państwo polskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli to ma być normalność, to... nie wiesz co to jest normalność. Ani równość wobec prawa.

Ale zobacz jakie to medialne. Będziemy konfiskować samochody pijanym! Będziemy obcinać ręce złodziejom! Będziemy kastrować gwałcicieli!

Myślisz, że szary Kowalski zastanowi się na takimi pomysłami czy poleci do urny bo pijany kierowca zabił mu sąsiada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak się składa, że to zagranie pod publiczkę. SP i Ziobro dobrze wiedzą, ze TK wywali tę ustawę do

> kosza, ale efekt marketingowy odniesie skutek.

TK nawet na ustawę nie splunie bo nikt jej nie uchwali. Pomiędzy projektem ustawy a jej ogłoszeniem proces legislacyjny przewiduje jeszcze kilka etapów i na każdym z nich taka ustawa/nowelizacja spotka się z salwami śmiechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja uważam, że do lepszych nie trzeba równać. Trzeba ich przebić. 2.0 postawiłoby nas na czele

> Europy!

No przecież Ziobro już chce przegonić Europę!

Quote:

Sankcja ma dotyczyć kierowców, którzy mieli powyżej promila alkoholu we krwi.


Nie 0.5, nie 0.8, ale 1.0! I to nie jest ostatnie słowo tej kanapowej partyjki! old.gifhehe.gif Po Sylwestrze powiedzą, że 1.5, a może i 2.0 001.gif I na dodatek spalenie domu, jeżeli przekroczy 5.0 old.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony może i normalność, z drugiej jednak nie.

Co z pojazdami, które są pożyczone, których współwłaścicielem jest bank lub druga osoba?

Co z pojazdami, które są własnością firmy, a kierowca jest pracownikiem i tym pojazdem tylko jeździ?

Co z pojazdami, których wartość jest znikoma? Przykładowo, złapią jakiegoś pijoka, który jedzie zdezelowanym Żukiem lub Maluchem? Czy to byłaby jakaś kara? Jak by to się miało do właściciela nowej ciężarówki z naczepą, której kierowca/pracownik jechał na bani?

W wielu przypadkach wedle logiki byłoby poniekąd sprawiedliwe, jednak obawiam się, że w takiej samej ilości przypadków byłoby to mocno niesprawiedliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co z pojazdami, których wartość jest znikoma? Przykładowo, złapią jakiegoś pijoka, który jedzie

> zdezelowanym Żukiem lub Maluchem?

Mogłoby się nawet opłacać jeździć Żukiem na bani, jesli nadal jest jakaś opłata za złomowanie pojazdu hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakiś tekst

> Quote:

> Solidarna Polska zapowiada złożenie projektu ustawy, na mocy którego będzie można karać pijanych

> kierowców konfiskatą samochodu i upublicznieniem ich wizerunku.

> Sankcja ma dotyczyć kierowców, którzy mieli powyżej promila alkoholu we krwi.

> Dobrze by bylo jakby to przeszlo.

> I dodatkowo jakby podwyzszly prog trzezwosci do 0.5 promila.

Tak, idzie, idzie... Tyle że w przeciwnym niż do nas kierunku...

hehe.gif

Taki przepis nie ma sensu i jest tylko tanim zagraniem pod publiczkę. Mało inteligentną publiczkę. Nigdy nikt go nie uchwali. Ale nie o to chodziło pomysłodawcom, lecz o rozgłos wśród mniej rozgarniętych wyborców.

  • Nie lubię tego 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pomysł dobry, ale mało realny.

> Pomijam przypadek kiedy pijany kierowca jedzie samochodem żony/matki/kolegi - ale co jeśli prowadzi

> samochód z wypożyczalni?

Napewno wypozyczalnie bylyby w stanie sie jakos zabezpieczyc przed taka ewentualnoscia.

I tak juz teraz jesli rozbijesz auto z wypozyczalni pod wplywem alko, to przeciez ubezpiecznie nie pokryje szkod tylko sam bedziesz musial zaplacic.

Wiec i tak samo moze byc w przypadku gdy komus zostanie skonfiskowane auto za jazde powyzej promila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napewno wypozyczalnie bylyby w stanie sie jakos zabezpieczyc przed taka ewentualnoscia.

tak, ubezpieczyć i żądać zaświadczenia o niekaralności.

> I tak juz teraz jesli rozbijesz auto z wypozyczalni pod wplywem alko, to przeciez ubezpiecznie nie

> pokryje szkod tylko sam bedziesz musial zaplacic.

pokryje tylko będzie miało regres do sprawcy o zwrot tych pieniędzy.

> Wiec i tak samo moze byc w przypadku gdy komus zostanie skonfiskowane auto za jazde powyzej

> promila.

Gdyby pomysł przeszedł, wątpliwe ale wykonalne. Nic wielkiego by się nie stało. Jeśli komuś udostępnisz samochód i mu go "przepadną" bo był na bani to masz regres do sprawcy o naprawienie szkody. Kwestia odpowiedzialności i zaufania do osoby którą zatrudniamy albo pożyczamy auto oraz ew.ubezpieczenia.

Moim zdaniem to nie jest populizm a dobry pomysł na osoby, które prowadzą auto przy sądowym zakazie. Taka osoba nie ma prawa dostać samochodu z wypożyczalni ani pracodawcy, a prawo jest równe o tyle, że wartość samochodu jest zbliżona do sytuacji majątkowej sprawcy czyli w jakiś sposób równa. Inaczej mówiąc czy mandat 1000zł jest równy dla osoby zarabiającej 1000 zł i 10000 zł, jest to dyskusyjne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłaby kolejna komplikacja już i tak nadmiernie rozrośniętego prawa, co z kolei stwarza nowe okazje do nadużyć. Z resztą nie od dziś wiadomo że w tym całym systemie nie chodzi o poprawę bezpieczeństwa na drogach tylko o źródło _stałych_ dochodów budżetu państwa i (a może przede wszystkim) wszelkiego rodzaju bandytów w garniturach i białych koszulach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak, ubezpieczyć i żądać zaświadczenia o niekaralności.

taa i 90% ludzi będzie miało utrudnienia bo a nuż trafi sie pijak

zresztą to że ktoś nie był karany nie świadczy że nie siądzie po alko pierwszy raz

> Gdyby pomysł przeszedł, wątpliwe ale wykonalne. Nic wielkiego by się nie stało. Jeśli komuś

> udostępnisz samochód i mu go "przepadną" bo był na bani to masz regres do sprawcy o

> naprawienie szkody. Kwestia odpowiedzialności i zaufania do osoby którą zatrudniamy albo

> pożyczamy auto oraz ew.ubezpieczenia.

jakie masz zaufanie do obcych osób z którymi pracujesz ?

tu nie jest problem firmy gdzie są jedno dwa auta, ale setka

dasz głowę za każdego ?

> a prawo jest równe o tyle, że wartość samochodu jest zbliżona do sytuacji majątkowej sprawcy czyli w jakiś

> sposób równa. Inaczej mówiąc czy mandat 1000zł jest równy dla osoby zarabiającej 1000 zł i

> 10000 zł, jest to dyskusyjne...

ale to jest łatwo obejść, siadasz po alko bierzesz samochód syna za 1000zł zamiast swojego za 100kzł grinser006.gif

sprawiedliwa jest kara pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia, czy jakieś prace, jak ostatnio dla biskupa wink.gif

dla każdego podobnie upierdliwe hmm.gif

weź przykład kierowcy autobusu ciężarówki, gdzie wartości mogą się zbliżać do mln zł hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> taa i 90% ludzi będzie miało utrudnienia bo a nuż trafi sie pijak

> zresztą to że ktoś nie był karany nie świadczy że nie siądzie po alko pierwszy raz

no niestety, 10 % jeździ po alko a pozostałe 90 % to ignoruje(jeśli chodzi o bliskie osoby, bo wiem, że mamy na autokąciku "informatorów"). A coś trzeba z tym zrobić...

> jakie masz zaufanie do obcych osób z którymi pracujesz ?

> tu nie jest problem firmy gdzie są jedno dwa auta, ale setka

> dasz głowę za każdego ?

A jak rozbije samochód po pijaku to co ? czym się to różni...

> ale to jest łatwo obejść, siadasz po alko bierzesz samochód syna za 1000zł zamiast swojego za

> 100kzł

musiałbyś dopuszczać myśl, że zostaniesz złapany, mieć syna i syn musiałby mieć samochód za tysiąc i chcieć co go pożyczyć widząc, że jesteś napruty.... rozumiesz już o co chodzi?

> sprawiedliwa jest kara pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia, czy jakieś prace, jak ostatnio dla

> biskupa

> dla każdego podobnie upierdliwe

> weź przykład kierowcy autobusu ciężarówki, gdzie wartości mogą się zbliżać do mln zł

wracam do przykładu z rozbiciem auta po pijaku przez pracownika....

inna sprawa, że jak ktoś pije to wszyscy w robocie o tym wiedzą, najwyżej ktoś go pojedzie i zmieni jak "pały w łapę nie wezmą"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja jestem ciekaw czy (i jak) odebraliby nawalonemu motorniczemu tramwaj.

motorniczy raczej nie siądzie po alko hmm.gif

chyba sam pracodawca dość mocno tego pilnuje ?

ale już w mniejszej firmie, gdzie kierowca często zabiera auto do domu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jaka to jest kategoria prawa jazdy ?!?

> w sumie dobre pytanie

Tak mi się skojarzyło - teraz jak złapią Cię po 2 piwach na rowerze na polnej drodze (o statusie publicznej), mogą Ci odebrać:

- PJ wszystkich kategorii (mimo że nie jest wymagane do jazdy rowerem),

- patent sternika jachtowego,

- licencję pilota

i jeszcze parę innych rzeczy. A wszystko zależy od widzimisię sądu. W tej sytuacji nie wierzę, ze nasi ustawodawcy są w stanie stworzyć dobre prawo, które faktycznie wyeliminuję chociaż część pijaków z dróg i poprawi bezpieczeństwo.

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tak mi się skojarzyło - teraz jak złapią Cię po 2 piwach na rowerze na polnej drodze (o statusie

> publicznej), mogą Ci odebrać:

> - PJ wszystkich kategorii (mimo że nie jest wymagane do jazdy rowerem),

> - patent sternika jachtowego,

> - licencję pilota

> i jeszcze parę innych rzeczy.

chyba masz nieaktualne dane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imo kompletnie bez sensu.

Kara finansowa adekwatna do dochodów, nie mniejsza niż .... i tutaj trzeba by wstawić jakąś sensowną kwotę.

Z samochodem są nieprzeciętne kłopoty, a pomysły o zabieraniu samochodu znajomym które to auto było pożyczone to wybaczcie - paranoja. Ja sam nie nie jeżdżę po alku, pożyczam auto komuś komu ufam, ten daje d... to nie dość że tracę zaufanie do kogoś to jeszcze jestem samochód w plecy?? A dajmy na to ten człowiek nie ma i nie będzie miał możliwości spłaty mi tego jednorazowo, to co, ja mam 10 lat czekać aż będę mógł sobie odkupić samochód? Żart jakiś. On pił, on odpowiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Imo kompletnie bez sensu.

> Kara finansowa adekwatna do dochodów, nie mniejsza niż .... i tutaj trzeba by wstawić jakąś

> sensowną kwotę.

> Z samochodem są nieprzeciętne kłopoty, a pomysły o zabieraniu samochodu znajomym które to auto było

> pożyczone to wybaczcie - paranoja. Ja sam nie nie jeżdżę po alku, pożyczam auto komuś komu

> ufam, ten daje d... to nie dość że tracę zaufanie do kogoś to jeszcze jestem samochód w

> plecy?? A dajmy na to ten człowiek nie ma i nie będzie miał możliwości spłaty mi tego

> jednorazowo, to co, ja mam 10 lat czekać aż będę mógł sobie odkupić samochód? Żart jakiś. On

> pił, on odpowiada

No dobra, ale wyobraz sobie, ze ten wlasnie kolega ktoremu zaufales i przyczyles samochod jedzie majac powiedzmy te 1.5 promila i ma wypadek. Samochod rozbity nadaje sie tylko na zlom.

W takim przypadku ty samochod tez tracisz bo nawet jak bylo AC to i tak nie zadziala ze wzgledu ze kierowca pijany.

Ktos jadac majac powyzej promila i tak mocno ryzykuje tym, ze auto zostanie rozbite i nic z niego nie zostanie.

Wiec dodatek postaci takiej, ze w razie kontroli mu auto zabiora, juz nie wiele zmienia.

Jak porzyczasz komus auto to tak czy siak ryzykujesz tym, ze to auto mozesz stracic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakiś tekst

> Quote:

> Solidarna Polska zapowiada złożenie projektu ustawy, na mocy którego będzie można karać pijanych

> kierowców konfiskatą samochodu i upublicznieniem ich wizerunku.

> Sankcja ma dotyczyć kierowców, którzy mieli powyżej promila alkoholu we krwi.

> Dobrze by bylo jakby to przeszlo.

> I dodatkowo jakby podwyzszly prog trzezwosci do 0.5 promila.

Art. 42. Konstytucji RP

Odpowiedzialności karnej podlega ten tylko, kto dopuścił się czynu zabronionego pod groźbą kary przez ustawę obowiązującą w czasie jego popełnienia. Zasada ta nie stoi na przeszkodzie ukaraniu za czyn, który w czasie jego popełnienia stanowił przestępstwo w myśl prawa międzynarodowego.

Jakim prawem można odebrać własność osoby trzeciej, jeśli nietrzeźwy kierowca prowadził nie swój samochód? Chyba normalnym jest, że każdy odpowiada za siebie i swoje zachowanie własnym a nie cudzym majątkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> musiałbyś dopuszczać myśl, że zostaniesz złapany, mieć syna i syn musiałby mieć samochód za tysiąc

> i chcieć co go pożyczyć widząc, że jesteś napruty....

A jeszcze prościej mieć dwa bolidy: jeden abstynencki, drugi pijacki, może być poobijany i bez ważnych BT - wszak i tak przepadnie w razie "W"... biglaugh.gif

Ta opcja eliminuje jedną zmienną z podanego "łańcucha": posiadanie syna hehe.gifbiglaugh.gif a sam mam akurat dwie córki 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jeszcze prościej mieć dwa bolidy: jeden abstynencki, drugi pijacki, może być poobijany i bez

> ważnych BT - wszak i tak przepadnie w razie "W"...

> Ta opcja eliminuje jedną zmienną z podanego "łańcucha": posiadanie syna a sam mam akurat dwie

> córki

to może poza samochodem którym jechałem, przepadnie wszystko co jest w bazie CEPIK, aby nie korciło.... zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie zapominajcie, że konfiskata będzie zapewne jednym ze środków karnych, a oprócz tego będzie

> normalna odpowiedzialność za jazdę na bani ze 178a KK

Niby tak, ale przecież teraz też to grozi i jak widać wielu sobie z tego nic nie robi. Czym była by konfiskata pojazdu, szczególnie o małej wartości, wobec bezwzględnego pozbawienia wolności? Choćby i pół roku - to wystarczy, by stracić pracę itp, itd. Ale pewnie zaraz podniosły by się głosy, że wtedy ucierpi rodzina, zostaną bezdomnymi i stoczą się na dno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w matrixie zyjesz Ty , ja i reszta polszy

> pomnisz pobitego policjanta tzn zestresowanego policjanta przez jendego z uczestników marszu 11

> listopada?

wytłumacz mi jak zrobić z trzeźwego kierującego pijaka,

zakładam że procedury znasz skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jest to normalnosc.

Nie wiem tez, jak mialaby wygladac sprawa aut sluzbowych czy pozyczonych.

Poza tym, nigdy nie rozumialem dlaczego np. na prezydenta w PL moga glosowac ludzie mieszkajacy na stale za granica, ktorzy i tak nie powroca do kraju w ciagu 1 kadencji prezydenta.

Tak tez uwazam w sprawie innych przepisow (skoro nie mieszkasz w PL, to auta Ci nie moga zabrac, dlaczego wiec uwazasz, ze komus z nas powinni - pomijajac naganne sytuacje jazdy po pijaku), jezeli wrocisz do PL, to i owszem, dalbym Ci pelne prawo do pisania tego posta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Imo kompletnie bez sensu.

> Kara finansowa adekwatna do dochodów, nie mniejsza niż .... i tutaj trzeba by wstawić jakąś

> sensowną kwotę.

I efekt byłby taki, że przeciętny robotnik często zapłaciłby więcej niż właściciel jego firmy, bo po odliczeniach wszystkich "kosztów", "zostaje" mu tyle, że ledwo na wachę do merca starcza. I tak cud, że na deficycie nie jedzie i nie staje w kolejkę po zasiłek w MOPSie. sick.gif

Pamiętaj, że żyjemy w chorym kraju, to nie Szwecja, czy Szwajcaria!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, nie jest to normalnosc.

> Nie wiem tez, jak mialaby wygladac sprawa aut sluzbowych czy pozyczonych.

> Poza tym, nigdy nie rozumialem dlaczego np. na prezydenta w PL moga glosowac ludzie mieszkajacy na

> stale za granica, ktorzy i tak nie powroca do kraju w ciagu 1 kadencji prezydenta.

> Tak tez uwazam w sprawie innych przepisow (skoro nie mieszkasz w PL, to auta Ci nie moga zabrac,

> dlaczego wiec uwazasz, ze komus z nas powinni - pomijajac naganne sytuacje jazdy po pijaku),

> jezeli wrocisz do PL, to i owszem, dalbym Ci pelne prawo do pisania tego posta.

Naszczescie ty nie ustalasz tego, do czego mam prawo a do czego nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to poczytaj teraz art 44 kodeksu karnego paragraf 2 i 4. To już funkcjonuje w prawie. Tam sobie

> fajnie poradzili, tylko problem jest ze stosowaniem prawa a nie jego zmianą.

To teraz sprawdź co na temat stosowania art. 44 par. 2 kk w tym zakresie sądzi SN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, nie jest to normalnosc.

> Nie wiem tez, jak mialaby wygladac sprawa aut sluzbowych czy pozyczonych.

Przez druga czesc twojego posta zapomnialem odpisac na pierwsza.

A sprawa aut sluzbowych czy pozyczonych mialaby wygladac tak samo jak wyglada teraz.

Ktokolwiek wypozycza jakiejs osobie auto (nie wazne czy jest to wypozyczalnia, znajomy, pracodawca, itp) bierze pewne ryzyko ze ta osoba moze cos z tym autem zrobic (np rozbic) i w zaleznosci od umowy ta osoba bedzie musiala pokryc koszty szkody lub nawet cala wartosc auta.

I dokladnie tak samo powinno to wygladac w przypadku konfiskaty aut za jazde po %%%. Jesli komus zostanie odebrane nieswoje auto, to juz bedzie problem tego czlowieka co odda wlascicielowi, dokladnie tak samo jak by mial problem gdyby auto rozbil po pijaku.

Tak na dobra sprawe, to w przypadku gdy ktos jedzie majac powyzej 1 promil, to mysle ze nawet wieksza szansa jest ze to auto rozbije, niz ze zostanie zatrzymany do kontroli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Solidarna Polska zapowiada złożenie projektu ustawy, na mocy którego będzie można karać pijanych

> kierowców konfiskatą samochodu i upublicznieniem ich wizerunku.

> Sankcja ma dotyczyć kierowców, którzy mieli powyżej promila alkoholu we krwi.

> Dobrze by bylo jakby to przeszlo.

> I dodatkowo jakby podwyzszly prog trzezwosci do 0.5 promila.

jeśli auto, które prowadzę po pijaku jest moje - to mogą/powinni zabierać. W przeciwnym wypadku jest to przerzucanie odpowiedzialności za czyjeś pijaństwo na właściciela pojazdu. Nawet złośliwa wkurzona żona może specjalnie się uchlać i dać się złapać.

No i w tym momencie dochodzimy do sedna sprawy - jak się ma sprawa pojazdu "na kredyt", którego właścicielem jest firma leasingowa czy bank? Pomysł jest - rzekłbym - populistyczny, bo trafia w głębokie pokłady poczucia sprawiedliwości, ale tak naprawdę ze społeczną sprawiedliwością ma niewiele wspólnego - bo niektórym zabiorą rozklekotany rower, a innym mercedesa za 2 stówy. Za to samo przestępstwo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobrze by bylo jakby to przeszlo.

Skrajny idiotyzm w który pewnie sami pomysłodawcy nie wierzą, ale jak widać populistyczny.

> I dodatkowo jakby podwyzszly prog trzezwosci do 0.5 promila.

Jesteś już bardziej irlandzki od Irlandczyków. A czemu nie próg 0,8 jak w UK, czy może jednak wariant albański i 0,0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.