Skocz do zawartości

"Aura" - Biedronka zauważyliście spadek jakości ?


aquila

Rekomendowane odpowiedzi

Po tym jak trzy lata temu wyczytałem gdzieś tu na MK, że Biedronkowa AURA daje rade używam tego płynu w swoich samochodach.

Nie powiem do tej pory byłem bardzo zadowolony z tego płynu, nie miałem żadnych problemów ze spryskiwaczami itp. Jednak w tym roku nauczony poprzednimi latami kupiłem ten płyn znowu a tu ZONK sick.gif

Po pierwsze już w sklepie było coś nie tak - inna butelka jak do tej pory, no ale myślę OK świat idzie do przodu może zmienili design. zlosnik.gif ( producent Organika-car więc tak jak ma być ) Ale niestety nic z tych rzeczy, odkręcam płyn w domu a tu śmierdzi jakby ktoś do dotychczasowego dolał jakiś koncentrat spirytusu/denaturatu (wiadomo o jaki smród tanich płynów mi chodzi) W każdym razie w poprzednich latach napewno ten zapach był wiele przyjemniejszy. No ale na domiar złego 3 zonk był po pierwszym użyciu, zamarzł mi na szybie gdzie nigdy wcześniej tego nie było. oslabiony.gif

Też macie podobne spostrzeżenia co do tego płynu ? Co kogo nie spytam używającego tego płynu, ma podobne odczucia sick.gif Trzeba będzie szukać oryginału gdzieś w sklepie ( tego dotychczasowego ) Ehh

P.S. Nie jest to problem tylko z jedną butelk, bo "testowałem" 3 różne i wszystkie podobnie śmierdzą clown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też macie podobne spostrzeżenia co do tego płynu ?

Nie, ale ja cały rok używam tego płynu, bo robię odpowiedni zapas na wiosnę. Ten nowy właśnie wlałem do Pandy, ale wcześniej wypsikałem całą zawartość zbiornika. Też tak zrób ok.gifgrinser006.gif. A to co rano zamarza na szybie, to nie jest płyn do spryskiwacza facepalm%5B1%5D.gif. Masz braki z fizy szóstej klasy hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, ale ja cały rok używam tego płynu, bo robię odpowiedni zapas na wiosnę. Ten nowy właśnie

> wlałem do Pandy, ale wcześniej wypsikałem całą zawartość zbiornika. Też tak zrób . A to co

> rano zamarza na szybie, to nie jest płyn do spryskiwacza . Masz braki z fizy szóstej klasy

Zawsze jak wlewam nowy płyn to spuszczam stary do zera i odrazu nowym przepłukuję wężyki więc ta teoria odpada icon_rolleyes.gif

Po drugie nie napisałem że zamarzł mi rano... a co do ścisłości nie było to nawet w przeciągu 10 minut od odpalenia samochodu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już w zeszłym roku kupiłem "śmierdzącą" Aure... Teraz kupuje tylko Sonaxa bo różnica w cenie na cały sezon zimowy to może 10-15zł chyba, że ktoś zużywa więcej niż 10l na zimę w 1 samochodzie ok.gif

Teraz na próbę kupiłem jeszcze płyn z Castrola bo nie było Sonaxa, a nie chciało mi się jeździć po kilku marketach za płynem - jak wypróbuję to zdam relację czy jest coś warty ten Castrol tongue.gif

Latem kupuję koncentrat sonax lub psik-psik opakowanie na 25l gotowego płynu kosztuje 8-20zł i spokój cały sezon letni zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie o płynach dyskutowaliśmy o Aurze.

Gdy ludzie zaczęli narzekać przestałem kupować, kupiłem NAJTAŃSZY z najtańszych (ale z temp. min. -20*C), w auchanie. Logo to taka pięść/dłoń, świetny płyn, nie zamarzł i nie pachnie denaturatem, jednak zawiera metanol oslabiony.gif Ale za 9,99 warto zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>.... No ale na

> domiar złego 3 zonk był po pierwszym użyciu, zamarzł mi na szybie gdzie nigdy wcześniej tego

> nie było.

> Też macie podobne spostrzeżenia co do tego płynu?

A co powiecie, że tak samo zachował się płyn z shella? A kosztuje więcej.

Moim zdaniem magagery stwierdzili, że jest szansa zaoszczędzić co nieco i oglądając prognozy pogody wypuścili na rynek płyny pseudozimowe. Pogoda jednak spłatała psikusa.

Kilka lat temu było podobnie z płynem z orlenu. Później już mi się tak nie zdarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po tym jak trzy lata temu wyczytałem gdzieś tu na MK, że Biedronkowa AURA daje rade....

Dawała. Kupiłem ostatnio 5 litrów i o mało tapicerki nie szorowałem tak żone wzięło.

Miałem 10 litrów kupionych na wiosnę i zarówno kolor jak i zapach całkowicie inne. Spuściłem wężykiem i teściu dostał a ja z tesco kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej nie TIP (on jest w realu)

Zgadza się. Kiedys kupiłem płyn TIP i pachniał dokładnie tak jak bimber zlosnik.gif Ale nie zamarzał ok.gif

Z opisywanych problemów mozna wywnioskowac, że "cwaniaczki" póbuja "ciąć koszty" stosując zbyt dużo wody i jakies świństwa.

Dobrze że mamy forum i mozemy ostrzec i siebie i znajomych/rodzinę. Ale jeszcze raz powtórzę, że w przypadku zniszczonego lakieru przydaloby sie podanie producenta "płynu" do sądu i nagłośnienie sprawy. IMO to powinno sie autora takich receptur płynów zmusić do ich publicznego wypicia zlosnik.gif Tak jak kiedyś karano fałszerzy piwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A to ciekawe, że Psik-Psik też zaczął śmierdzieć jakoś w tym roku

Psik Psika sotsuję nieprzerwanie od jakichś... 10 lat mniej więcej, i w tym roku też kupiłem ten płyn, ale po pierwszym spryskaniu o mało co nie zapaskudziłem sobie tapicerki - zapach to jakby ktoś się najadł grapefruitów i to zaraz zwrócił, masakra. A taki dobry płyn to był...

Wiele lat temu uzywałem jeszcze płynu Shella, bardzo dobry ale to było dawno, poza tym cena zabijała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje Ci się, mi ten płyn średnio pachniał i zamarzał na szybie zarówno rok temu, jak i teraz w takim samym stopniu. Nie jest taki zły, ale nie jest też rewelacyjny. A nie dolałeś go do letniego? Ja zlałem cały letni i nalałem zimowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Psik Psika sotsuję nieprzerwanie od jakichś... 10 lat mniej więcej, i w tym roku też kupiłem ten

> płyn, ale po pierwszym spryskaniu o mało co nie zapaskudziłem sobie tapicerki - zapach to

> jakby ktoś się najadł grapefruitów i to zaraz zwrócił, masakra. A taki dobry płyn to był...

Mam te same odczucia, tez Psik-Psik'a używałem od wielu lat. Ale "Aura" śmierdzi identycznie crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja miedzy innymi zauważyłem że jakościowo spadły tez odmrażacze do szyb,te tanie i te droższe

> zaczęły tak samo śmierdzieć.

Ja kupuje płyny na BP i w tym roku już mam trzeci wlany i również wszystkie śmierdziały przeokrutnie. Wcześniej zawsze byłem z nich zadowolony, a teraz tragedia sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> P.S. Nie jest to problem tylko z jedną butelk, bo "testowałem" 3 różne i wszystkie podobnie

> śmierdzą

Niestety, w tym sezonie zużywam już ostatni, 3 baniak Aury i więcej nie kupię. Wali. Gdzie te czasy jak była Aura o zapachu zielonej herbaty serduszka.gif(bańka z wielkim korkiem).

Moje zużycie to średnio baniak 5l na tydzień, w tym sezonie raz zalałem Lidla i było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W zeszłym roku AURA była naprawdę W tym przy -5 po pryśnieciu na szybę i przetarciu wycieraczką

> momentalnie zamarza

Aury już nie kupię. Straszny smród... Zaryzykowałem i kupuję płyn JAN w C....rze. Tani (6.99), dobrze myje szybę i ma łagodny zapach.

P.S.

Cena Aury w tym roku trochę nie teges.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Aury już nie kupię. Straszny smród... Zaryzykowałem i kupuję płyn JAN w C....rze. Tani (6.99),

> dobrze myje szybę i ma łagodny zapach.

> P.S.

> Cena Aury w tym roku trochę nie teges.

Też kupiłem Jan ale tylko z braku laku-nie kupię więcej bo zawiera metanol .Fakt ten płyn nie zamarza sprawdzone przy -20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> używam od kilku lat głównie tego http://tinyurl.com/bt8dgf7 przetrzymał nawet -30, ale ostatnio

> niestety nigdzie go nei widziałem.

w zeszłym roku go miałem tak ja piszesz może do -30 wytrzymać, najwięcej ile było na minusie to 27 wink.gif Jednak jest małe ale zlosnik.gif Po sezonie zostało mi 1/2 bańki która leżała sobie w bagażniku, a w zbiorniczku był już letni.

W trasie letni się skończył i uzupełniłem resztką zimowego. Byłem zaskoczony, jakoś dziwnie capił jakby się fermentował sick.gif Najbliższa myjnia bezdotykowa i karcher poszedł w zbiorniczek wink.gif

Zimą ok. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W mojej wiosce tego marketu brak. Nazywa się ten płyn jakoś?

Na pewno się nazywa. Ale nie pamiętam jak, bo zalałem od razu pod sklepem i pozbyłem się bańki (czterolitrowa).

Na pewno ma napisane dużymi literami "bez metanolu".

mar00ha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aurę kupiłem raz w tym sezonie i więcej nie kupię. Mam czerwony akrylowy lakier i płyn zaczął zostawiać brzydkie ślady na masce widoczne pod światło - na wiosnę trzeba będzie przetrzeć jakąś pastą. Samą szybę czyści normalnie, bez rewelacji. Za to zapach - niby jakieś cytrusy - zdecydowanie mi nie podszedł. Teraz znowu wróciłem do sprawdzonego Eko Sprysk z Unilex Oil - dużymi literami napisane że nie zawiera metanolu i pachnie znośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja używałem aurę w poprzednią zimę i mam ten sam efekt: zacieki na lakierze i na szybie widoczne pod odpowiednim kątem. Z lakieru spolerowałem, na szybie utrzymało się to do dziś icon_eek.gif

Wczoraj jak kupowałem sobie olej w sklepiku, który sprzedaje motula, to wziąłem na próbę płyn do spryskiwaczy motula w bardzo dobrej cenie 12pln za 5 litrów. Taniej niż w Biedronce. Jak się sprawdzi, to następnym razem podjadę, wezmę kilka i będzie spokój na rok, bo cena bardzo dobra ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> czyli trzeba zataczać kręgi i przy okazji sprawdzać przydrożne kauflandy

> specjalnie po płyn przeca nie pojadę

W Rudzie Śląskiej, w kauflandzie jest - cena ZTCP taka sama jak "kauflandowego" - ok. 15zł

Jako ciekawostkę dodam że kilka płynów było na jednym regale ale ten z K2 był na innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.