Skocz do zawartości

Serwisowac w ASO czy nie ?


marew

Rekomendowane odpowiedzi

> Zrób. Olej i tal trzeba wymienić, poza tym sprawdzą jeszcze kilka ważnych rzeczy. Zapłacisz 300,

> będziesz miał spokój i gwarancję na kolejny rok.

Olej filtr wymienialem juz dwa razy, w ASO.

Gwarancja konczy mi sie w lutym 2014,a przeglad chyba jej nie przedluza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Olej filtr wymienialem juz dwa razy, w ASO.

> Gwarancja konczy mi sie w lutym 2014,a przeglad chyba jej nie przedluza.

Może być tak, że przeglądu nie zrobisz a za dwa miesiące pierdyknie coś co łapałoby się pod gwarancję, ale tej już nie uznają, bo nie zrobiłeś przeglądu? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Olej filtr wymienialem juz dwa razy, w ASO.

> Gwarancja konczy mi sie w lutym 2014,a przeglad chyba jej nie przedluza.

Za to oszczędzi Ci ewentualnych problemów z wyegzekwowaniem gwarancji.

Też bym robił w ASO, tym bardziej, że przegląd to nie tylko wymiana oleju z filtrem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałeś w ASO ile kosztuje ten przegląd i co obejmuje? Mój pierwszy przegląd Fiesty przypada dopiero za 10 m-cy, ale pytałem się o jego przybliżony koszt i powiedziano mi, że wyniesie ok. 700zł łącznie z przeglądem powłoki lakierniczej.

Jeśli u ciebie ten przegląd będzie kosztował łącznie 300zł, to wiesz... Ja bym jechał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Olej filtr wymienialem juz dwa razy, w ASO.

> Gwarancja konczy mi sie w lutym 2014,a przeglad chyba jej nie przedluza.

Jak długo masz auto? Pierwszy przegląd wypada tylko po 30 tys.km? A nie po tym przebiegu lub po roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za jakis czas stuknie 30000 km.

> Wtedy wypada pierwszy przeglad.

> I tak wlasnie sie zastanawiam czy robic czy olac sprawe.

Pierwszy zrób koniecznie. Jak chcesz zaoszczedzic to weź swój olej, bo w ASO kosztuje 2 razy drożej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za jakis czas stuknie 30000 km.

> Wtedy wypada pierwszy przeglad.

> I tak wlasnie sie zastanawiam czy robic czy olac sprawe.

Serwisowałem wszystkie auta w ASO od początku do końca. Działały bezawaryjnie, choć nie uzależniam tych dwóch faktów od siebie.

Z ASO też może być różnie, co potwierdza założony tu przeze mnie wątek o ASO Mucha w Tychach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto mam od 2011 roku, na pewno nie jest po roku

Zobacz w instrukcji obsługi jak jest napisane. W przypadku FIATów przegląd przewidziany jest np. Co 30tys km lub co 12/24 miesiące. Przeglądy warto robić w ASO jeszcze przez 2 lata po końcu gwarancji, ponieważ do 5 roku FIAT przewiduje dla stałych klientów coś co się nazywa gestem handlowym. I np. z powodu wady fabrycznej pęknie np. korbowód to FAP pokryje np. 50% kosztów naprawy. Wiem co mówie bo pracyje w ASO i zajmuje się gwarancjami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auto mam od 2011 roku, na pewno nie jest po roku

Co jest napisane w książce gwarancyjnej o obowiązkowych przeglądach technicznych? Jest tylko info, że przegląd ma być wykonany przy przebiegu 30 tys.km?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czemu pierwszy koniecznie? A drugi to już nie?

Pewnie koledze chodzi o to, że pierwszy przegląd zrobi po roku, czyli ma nadal gwarancję na auto. Po dwóch latach nie zrobi, bo gwarancja jest tylko dwuletnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miesiąc przed końcem gwarancji nabiłem limit kilometrów. Na przegląd nie pojechałem. W międzyczasie wymieniłem olej w ASO mimo tego że warunki gwarancji tego nie wymagały. Kilka miesięcy wcześniej osobiście przejrzałem i dopieściłem hamulce. W twoim przypadku, gdy masz jeszcze kilka miesięcy gwarancji, prawdopodobnie pojechałbym na przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Po dwóch latach nie zrobi, bo gwarancja jest tylko dwuletnia.

FIAT w osobówkach daje 3 lata gwarancji, FIAT Professional ma 2 lata (i w taki sposób Qubo ma 3 lata gwarancji a prawie identyczne Fiorino tylko 2 lata)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za jakis czas stuknie 30000 km.

> Wtedy wypada pierwszy przeglad.

> I tak wlasnie sie zastanawiam czy robic czy olac sprawe.

Jeżeli będziesz cały czas stał przy samochodzie i patrzył czy faktycznie robią to za co będziesz płacił, to tak. Prawdopodobieństwo że się wymigają gdy ci coś przy okazji uszkodzą też jest mniejsze w przypadku gdy będziesz przy samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak długo masz auto? Pierwszy przegląd wypada tylko po 30 tys.km?

> A nie po tym przebiegu lub po roku?

Raczej: co pierwsze nastąpi wcześniej. "Lub" pozostawia wybór.

Kolega w ten sposób pożegnał się z gwarancją na cee'da - w sumie pewnie i tak per saldo wyszedł na tym dobrze, bo zapewne przeglądy kosztowałyby go więcej niż ew. naprawy (pojazd ma 3 lata i na razie nic się nie popsuło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za jakis czas stuknie 30000 km.

> Wtedy wypada pierwszy przeglad.

> I tak wlasnie sie zastanawiam czy robic czy olac sprawe.

nad czym się zastanawiasz ? nie wiem jak u Ciebie, ale moje przeglądy w ASO nie kosztowały dużo, a przynajmniej wszystko był porządnie zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co jest napisane w książce gwarancyjnej o obowiązkowych przeglądach technicznych? Jest tylko info,

> że przegląd ma być wykonany przy przebiegu 30 tys.km?

Jest tabelka co trzeba zrobić przy 30000 km.

Tylko 3 pozycje, które mają w nawiasie napisane lub 24 miesiące, a są to : filtr przeciwpyłkowy, olej i filtr oleju, płyn hamulcowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Olej filtr wymienialem juz dwa razy, w ASO.

> Gwarancja konczy mi sie w lutym 2014,a przeglad chyba jej nie przedluza.

W Twoim przypadku zrobilbym go w ASO.

Ja postanowilem se odpuscic, 2 przeglad wypada mi w czerwcu i wtedy tez konczy sie gwarancja na auto (ktorej spora czesc juz stracilem instalujac LPG).

Robie tylko przeglad na "blachy" za 100.

Decyzje pomogl podjac mi kolega, u ktorego w 4 letnim aucie okazalo sie, ze mimo corocznego odznaczania wymiany filtra przeciwpylkowego prawdopodobnie nikt go nie dotykal nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nad czym się zastanawiasz ? nie wiem jak u Ciebie, ale moje przeglądy w ASO nie kosztowały dużo, a

> przynajmniej wszystko był porządnie zrobione.

Ostatnio było tu parę wątków dot. ASO, i to "wszystko porządnie zrobione" akurat bywa bardzo wątpliwe zlosnik.gif

k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za jakis czas stuknie 30000 km.

> Wtedy wypada pierwszy przeglad.

> I tak wlasnie sie zastanawiam czy robic czy olac sprawe.

Mam kilka aut, w których robię przeglądy na gwarancji. ASO się nie czepia, dwa z nich korzystały z gwarancji (Toyota i Fiat) i bez problemu była aprobata niezależnego warsztatu. Oba te auta nie robiły ani razu przeglądu w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Olej filtr wymienialem juz dwa razy, w ASO.

> Gwarancja konczy mi sie w lutym 2014,a przeglad chyba jej nie przedluza.

Rece opadaja:((

Nowe auto i żydzisz 200-300 zl

Poczytaj warunki gwarancji i zalecenia serwisowe przy takim przebiegu.

Ciekawe ktory Pan Józio podbije CI książkę.

Wez pod uwage sprzedaz auta kiedys tam a historie serwisowa?

Do serwisu mozesz przywiesc swoj olej, filtry tez chya.zadzwon i dopytaj, wyjdzie taniej.

Samo sprawdzenie auta to nie jakos drogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ostatnio było tu parę wątków dot. ASO, i to "wszystko porządnie zrobione" akurat bywa bardzo

> wątpliwe

> k.

ja piszę tylko i wyłącznie o swoich doświadczeniach.

Poza tym - raz tylko Vectrę oddałem w ręcę innego mechanika niż ASO i od razu tego pożałowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej: co pierwsze nastąpi wcześniej. "Lub" pozostawia wybór....

Oczywiście ok.gif. Producent nakazuje wykonanie przeglądu przy określonym przebiegu lub określonym czasie w zależności od tego co będzie pierwsze ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest tabelka co trzeba zrobić przy 30000 km.

> Tylko 3 pozycje, które mają w nawiasie napisane lub 24 miesiące, a są to : filtr przeciwpyłkowy,

> olej i filtr oleju, płyn hamulcowy.

Jeszcze raz zapytam: w książce gwarancyjnej nie ma wpisu, że przegląd ( akurat ten przy 3 tys. km ) robi się nie później niż po roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rece opadaja:((

> Nowe auto i żydzisz 200-300 zl ...

Ja na przykład dostałem info, że pierwszy przegląd ( po roku ) będzie mnie kosztował ok. 700zł, czyli "ciut" wiecej niż te twoje 300zł. Czytając tutaj o "akcjach" w ASO zaczynam mieć pewne obawy, zważywszy na to, że po roku będę miał dopiero ok. 6 tys.km.

Zapytam więc wprost: ma ktoś jakieś złe doświadczenie z ASO w Bydgoszczy? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja na przykład dostałem info, że pierwszy przegląd ( po roku ) będzie mnie kosztował ok. 700zł,

> czyli "ciut" wiecej niż te twoje 300zł. Czytając tutaj o "akcjach" w ASO zaczynam mieć pewne

> obawy, zważywszy na to, że po roku będę miał dopiero ok. 6 tys.km.

> Zapytam więc wprost: ma ktoś jakieś złe doświadczenie z ASO w Bydgoszczy?

A ile zaplacisz u innego mechanika?

Za darmo Ci to zrobi? hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.