Skocz do zawartości

fajne auto poszukiwane


alastair

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zaczynam sie rozgladac za nastepca Prelude bo mam ja juz prawie 3 lata i zaczyna mi sie nudzic. I mam problem na co by tu ja zamienic ...

Wymagania:

- bezawaryjnosc

- silnik benzynowy, chetnie V6 najlepiej gazowalne

- spalanie w miescie najchetniej do 10/100 (oczywiscie w przypadku V6 nierealne, stad gazowalnosc)

- 4 miejsca za to drzwi najchetniej 2 czyli coupe

- sensowne osiagi, powiedzmy najwyzej 9s do 100

- produkcja 2000+

- cena to okolice 20tysi

- automat jest dopuszczalny, w sumie moge sobie zrobic odmiane i sie troche polenic

- auto ma byc w miare ladne i w miare oryginalne

poki co wytypowalem Hyundai Coupe 2.7, RX8 ze zmienionym silnikiem na inny (np. Honda K20) i .... no wlasnie nie wiem co dalej.

auto bedzie jezdzic 99% po miescie, zwykle 40-50km dziennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> zaczynam sie rozgladac za nastepca Prelude bo mam ja juz prawie 3 lata i zaczyna mi sie nudzic. I

> mam problem na co by tu ja zamienic ...

> Wymagania:

> - bezawaryjnosc

> - silnik benzynowy, chetnie V6 najlepiej gazowalne

> - spalanie w miescie najchetniej do 10/100 (oczywiscie w przypadku V6 nierealne, stad gazowalnosc)

> - 4 miejsca za to drzwi najchetniej 2 czyli coupe

> - sensowne osiagi, powiedzmy najwyzej 9s do 100

> - produkcja 2000+

> - cena to okolice 20tysi

> - automat jest dopuszczalny, w sumie moge sobie zrobic odmiane i sie troche polenic

> - auto ma byc w miare ladne i w miare oryginalne

> poki co wytypowalem Hyundai Coupe 2.7, RX8 ze zmienionym silnikiem i .... no wlasnie nie wiem co

> dalej.

> auto bedzie jezdzic 99% po miescie, zwykle 40-50km dziennie

Volvo C70 2.3T automat lub manual, są też 2.0 T.

Oryginale bardzo, szybkie , pożądnie wykonane, wypas jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coupe najchętniej ale niekoniecznie?

moze i niekoniecznie wink.gif Ale kombi, van czy inny suv: nie - bo nie zlosnik.gif

funkcje rodzinne, bagaznik, etc - nie interesuja mnie. Z wypasu wystarczy mi ABS, klima i troche elektryki (szyby, lusterka). No dobra, mogloby byc ESP byle wylaczalne. Czasem miewam np. irracjonalna potrzebe palenia gumy spod swiatel zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za 20k cos takiego zrobione porzadnie na porzadnej bazie jest nierealne niestety.

faktycznie, o ile hultaja sie kupi to do zeswapowanego rx8 trzeba by dolozyc. Nie mam bardzo sztywnych finansow, jedyny klopot to ze wymagania rosna mi szybciej niz cena zlosnik.gif

nadal czekam na kolejne propozycje, moze cos sie jeszcze znajdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BMW e46 323 albo 328 coupe.

> Silniki pancerne gazowalne.

> Tylko rocznik może się nie łapać w tym budżecie.

no za 20 tyś nie kupisz zdrowego e46 328 Ci

sorry ale nikt nie odda za 20 tyś dobrego auta...

mając 25 znajdziesz ładne e46 2.8 w manualu i może sportsitze też będzie miał ok.gifpalacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> zaczynam sie rozgladac za nastepca Prelude bo mam ja juz prawie 3 lata i zaczyna mi sie nudzic. I

> mam problem na co by tu ja zamienic ...

> Wymagania:

> - bezawaryjnosc

> - silnik benzynowy, chetnie V6 najlepiej gazowalne

> - spalanie w miescie najchetniej do 10/100 (oczywiscie w przypadku V6 nierealne, stad gazowalnosc)

> - 4 miejsca za to drzwi najchetniej 2 czyli coupe

> - sensowne osiagi, powiedzmy najwyzej 9s do 100

> - produkcja 2000+

> - cena to okolice 20tysi

> - automat jest dopuszczalny, w sumie moge sobie zrobic odmiane i sie troche polenic

> - auto ma byc w miare ladne i w miare oryginalne

> poki co wytypowalem Hyundai Coupe 2.7, RX8 ze zmienionym silnikiem na inny (np. Honda K20) i ....

> no wlasnie nie wiem co dalej.

> auto bedzie jezdzic 99% po miescie, zwykle 40-50km dziennie

Pug 406 Coupe z 3.0 V6.

Albo, co sugerował już ppmarian, e46 compact 325Ti.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> faktycznie, o ile hultaja sie kupi to do zeswapowanego rx8 trzeba by dolozyc. Nie mam bardzo

> sztywnych finansow, jedyny klopot to ze wymagania rosna mi szybciej niz cena

> nadal czekam na kolejne propozycje, moze cos sie jeszcze znajdzie?

Troche dolozyc na ITR? Albo moze Impreze GT z konca produkcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to kolejna zaleta auta: nikt nie powie, że sobie nim przedłużasz.

Nikt, niezależnie od orientacji grinser006.gif nie chce zwracać na siebie negatywnie uwagi. Ostatnio gdzieś był ranking największych porażek motoryzacyjnych minionej dekady. To BMW było w czołówce, nie wiedzieć dlaczego ze Stilo, VelSatisem i Lanosem hehe.giffacepalm%5B1%5D.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> patrz pan a ja fryzjerem a tym bardziej tenczowym nie jestem tylko prostym inż.

> ... i jezdze takim autem bo sie fenomenalnie prowadzi

nie no bez urazy, gust jest jak du.. każdy ma inną, mi się akurat te lampy nie specjalnie podobają i tak jakoś mi się skojarzyło z fryzjerami, złych intencji nie miałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam,

> zaczynam sie rozgladac za nastepca Prelude bo mam ja juz prawie 3 lata i zaczyna mi sie nudzic.

http://otomoto.pl/alfa-romeo-gt-3-2-v6-C30642961.html

Ogłoszenie poglądowe.

alfa-romeo-gt-3.2-v6-02.jpg

Znajomy z biura obok ma.

Nie stoi w warsztacie - codziennie do roboty nim podjeżdża.

Hamulce na tylnej osi ma jak ja na przedniej clown.gif

I miejsca z tyłu raczej dla karzełków starczy.

Może auto nie jest projektowo najmłodsze, ale linię ma ponadczasową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki kolegom za pomysly na auto, moze cos sie z tego urodzi wink.gif O niektorych kiedys myslalem ale zapomnialem a innych nie bralem pod uwage.

pozwole sobie na male podsumowanie:

- Hyundai Coupe 2.7 ew. wersja niskokosztowa 2.0: auto moze i niezbyt szalowe, osiagi takie sobie ale na ciuchranie jako dupowoz powinno dac rade.

- RX8 z silnikiem Hondy: za 20 tysi nierealne no i jest to zawsze jakas rzezba. Szkoda ze jedynie sluszna opcje silnikowa bo auto naprawde fajne, ladne z zewnatrz i w srodku, ciekawe podejscie do kwestii drzwi, takie 4 akceptuje bez problemu ;-)

- Stilo Abarth: prawde mowiac boje sie ze o wtope latwo i moglaby mi wyjsc reszta wlosow ktora mi jeszcze zostala. A na kolana mnie nigdy nie rzucalo.

- Volvo C70, nie myslalem o nim i nie mam wielkiego przekonania ale moze ...

- AR156 2.5V6, podobnie jak Stilo Abarth mam obawy acz mniejsze. Piekny dzwiek silnika do mnie przemawia wink.gif

- e46 z compactem wlacznie 323/325/328 - ciekawa propozycja lecz jaka szansa na niewtopienie nie wiem, zaden z kolegow nie bawi sie beemkami. Acz do mocniejszego przemyslenia.

- Leony i generalnie grupa VW do mnie nie przemawia

- Audi S3, mam obawy co do wtopy poza tym jakos mnie magia łaudi nie bierze (z jednym wyjatkiem wink.gif)

- Audi TT: chyba jedyny z VW grup ktore mi sie podoba, w szczegolnosci w srodku

- Alfa GT: fajne auto o ktorym kiedys myslalem ale najbezpieczniejszy silnik to JTD. 3.2 to niezly smok, pewnie pieknie brzmi ale na benzyne moglbym nie wyrobic wink.gif

- 200SX mi sie nie podoba ani z zewnatrz ani w srodku, kolega posiada, jezdzilem

- pug 406coupe 3.0, tez go rozwazam, mam nawet ladnego na oku. Problem ze to polift z porabana po francusku elektronika wiec gazowanie raczej odpada, juz na benzynie potrafi robic fochy.

- ITR kultowe auto ale chyba zal by mi go bylo jako dupowoz i nie jestem pewien co by sie dalo kupic za 20 tysi

- Impreza GT, troche nad nia myslalem ale przypomnialem sobie ze mam pecha do aut na litere S (mialem juz Sssskode i Ssssuzuki zlosnik.gif)

- cougar 2.5V6: sredni mi sie widzi ale nie odrzucam

- W124: za stare, zakladam ze trzeba w koncu wejsc w XXIwiek i tego bede sie trzymal. Jednego prawie klasyka juz mam (MX5) wink.gif

- Accord VI coupe, nie mam wielkiego przekonania, ilez tych Hond mozna miec zlosnik.gif

- Acura RSX: ciekawe auto ale chyba prawie niesprzedawalne, w razie W zdobyc czesci bracharskie masakra

o dziwo nikt nie polecil np. Mini Coopera a to powinno byc calkiem zgrabne wozidlo, tylko specyficzna stylistyka ale moze i bym przezyl.

Najmocniejsza pozycje ma w tej chwili Audi TT, e46, Hultaj i RX8. Do rozwazenia sa jeszcze AR 156, GT, Pug 406 i Mini Cooper (albo One byle 1.6 coby dalo sie podkrecic do tych 120KM zlosnik.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najmocniejsza pozycje ma w tej chwili Audi TT, e46, Hultaj i RX8. Do rozwazenia sa jeszcze AR 156,

> GT, Pug 406 i Mini Cooper (albo One byle 1.6 coby dalo sie podkrecic do tych 120KM )

Moim zdaniem najciekawsze pozycje to RX8 ale tylko z Wanklem i GT koniecznie benzyna, przy takiej sylwetce JTD to dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> GT koniecznie benzyna, przy takiej sylwetce JTD to dramat.

a jakie silniki benzynowe w niej sa fajne z zalozeniem do dupowiozenia czyli zuzycie paliwa ma znaczenie? Bo sa tylko 3

1.8TS ie ma problemow z panewkami czy cos?

2.0 JTS ten zdaje sie ma problemy z nagarem w kolektorze

3.2 piekny i mocny benzynopochlaniacz zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.