Skocz do zawartości

Sposoby na zmrożone szyby


drblade

Rekomendowane odpowiedzi

> No właśnie, pora najwłaściwsza na taki wątek.

> Jakie macie sposoby na odskrobanie szyb aby ich nie porysować ?

> Jakieś ultra nowoczesne skrobaczki czy może jakieś inne środki dzięki którym coś widać ?

1340.jpg

Na allegro po 7 zeta, w sklepie kupiłem chyba za 12.

0.7L wystarcza na kilka-kilkanaście odmrożeń. Psikasz, czekasz minutę, ściągasz nawet wycieraczkami a jak grubo to ściągaczką gumową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie, pora najwłaściwsza na taki wątek.

> Jakie macie sposoby na odskrobanie szyb aby ich nie porysować ?

> Jakieś ultra nowoczesne skrobaczki czy może jakieś inne środki dzięki którym coś widać ?

1,5 litra gorącej wody z kranu i machnięcie wycieraczkami. Do ok. -8 st. C działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest dobre jak masz swój plac.

> A co w przypadku jak parkujesz gdzieś na mieście ?

> Istnieje bowiem ryzyko, że komuś się taka osłona spodoba.

Przecież ona ma takie skrzydełka podwijane i w drzwi je zatrzaskujesz żeby np wiatr nie zwiał, jak ktoś je odetnie to matę sobie może w buty włożyć, poza tym nie majątek, w kaufie 13 czy 15 zł, u mnie na parkingu kradną samochody, katalizatory, koła, a mat nikt nie rusza-za duże ryzyko do znikomego zysku, bo nikt tego potem nie użyje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Osłonę przyciskasz drzwiami, i raczej tego nie kradną.

Zawsze mozna zastosowac jakis koc/etc.

Jesli oslona by za bardzo blyszczala i wpadla komus w oko.

To nikt raczej nie bedzie sie szarpal z wyciagnieciem starej szmaty przytrzasnietej drzwiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze mozna zastosowac jakis koc/etc.

> Jesli oslona by za bardzo blyszczala i wpadla komus w oko.

> To nikt raczej nie bedzie sie szarpal z wyciagnieciem starej szmaty przytrzasnietej drzwiami.

Daj spokój, one w promocjach chodzą nawet po 7 zł. Kraść to może tylko jakiś desperat. Żonie od 3 lat nikt tego nie ruszył. Sama porwała już 2szt. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na allegro po 7 zeta, w sklepie kupiłem chyba za 12.

> 0.7L wystarcza na kilka-kilkanaście odmrożeń. Psikasz, czekasz minutę, ściągasz nawet wycieraczkami

> a jak grubo to ściągaczką gumową.

Użyłem ostatnio coś podobnego z autolanda (dostałem w prezencie od Dunlopa).

Taki zielony, świetnie działa, kilka sekund i szyba była oskrobana grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowałem odmrażacz Sonax, ale czasami szyby parowały od wewnątrz po zastosowaniu odmrażacza. Poza tym odmrażacz jest skuteczny na cienką warstwę lodu/szronu. Jak jest gruba warstwa lodu albo przymarzniętego śniegu to nie daje rady.

Na ten sezon kupiłem skrobaczkę z mosiężnym ostrzem (rozdałem podobne kilku znajomym - wszyscy są zachwyceni) i jest ok. Dbam tylko o to, aby pozostawić na noc szybę czystą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To jest dobre jak masz swój plac.

> A co w przypadku jak parkujesz gdzieś na mieście ?

> Istnieje bowiem ryzyko, że komuś się taka osłona spodoba.

od Kilku lat Żona korzysta z takiej maty i jeszcze nikomu się nie spodobała, jak ją zakładasz to drzwiami przytrzaskujesz, szybciej się porwie niż wyciągniesz wink.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Użyłem ostatnio coś podobnego z autolanda (dostałem w prezencie od Dunlopa).

> Taki zielony, świetnie działa, kilka sekund i szyba była oskrobana

Na szron może i działa, ale nie na lód. Niedawno musiałem skuwać lód z przedniej szyby po nocnym deszczu i mrozie rano. Pomogła dopiero ciepła woda i stukanie skrobaczką - korzystam z takiej solidnej, dość ciężkiej, ze szczotką i uchwytem. Płaska, w kształcie płytki nie dała rady. BTW mam podobny szuwaks, ale szkoda go nawet próbować na lód. Jest za słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jestem za. Świetny patent. Teraz rano skrobie tylko boczne szyby, jak są bardzo zamarznięte to

> traktuje je odmrażaczem K2 (ale nie w sprayu, bo paskudzi szyby).

Potwierdzam, tylko niekiedy jak przymarznie to obszycie dookoła, to potrafi się trochę naderwać.

A propos widział ktoś ostatnio w jakimś markecie takie osłony? (tylko te większe, tak 100-110cm wysokości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrobaczka mosiężna.

Też zarysuje szybę jeśli ściągnąć razem z pyłem z poza obszaru działania wycieraczek ale jest to najmniej uciążliwy i najtańszy sposób. Nigdy się nie kończy niespodziewanie. Wystarczy, że leży w schowku.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie, pora najwłaściwsza na taki wątek.

> Jakie macie sposoby na odskrobanie szyb aby ich nie porysować ?

> Jakieś ultra nowoczesne skrobaczki czy może jakieś inne środki dzięki którym coś widać ?

najlepszym jest na koniec jazdy w ciagu dnia przemyc szybe zeby piachu nie zostalo i wtedy skrobiesz rano bez obaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osłona na szybe przednią i 2 boczne za 7 dyszek z allegro dedykowana.

Skrobaczka mosiężna bo zawsze ciut zawieje i płyn do odmrażania na tylną coby nie stracić wycieraczki.

Jakoś daje to radę, naszczęście już niedługo koniec zimy według meteorologów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z wodą nie chce eksperymentować.

> Może na szybę i podziała, gorzej że może się wlać tam gdzie bym nie chciał i zamarznąć.

Ostatnio wychodząc z pracy miałem zalodzone szyby - wsytarczyła dwulitrowa butelka ciepłej (nawet nie gorącej wody) żeby odlodzic przednią czołową i przednie boczne.

Zero problemów.

Przecież nie leje się wrzątkiem po czystej szybie tylko ciepłą wodą po lodzie - temperatura do szyby nawet nie dojdzie.

Słyszałem kiedyś jedynie o przypadku że ktoś zbił szybę metalowym czajnikiem przy polewaniu i w tym roku jeden z klientów mi mówił ze ktośtam u niego pod blokiem stłukł szybę skrobaczką (nie mam pojęcia jak grinser006.gif ).

U mnie na wsi na myjni samoobsługowej (myje się gorącą wodą) cały czas ludzie myją auta na mrozie więc chyba ryzyko minimalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój sposób to 2 duże tektury ze śmietnika przyciśnięte wycieraczkami. I tak już od 2 lat bez kosztowo. Mam jeszcze na podorędziu spray w atomizerze do odmrażania szyb ale sporadycznie używam na boczne szyby jak mi się nie chce skrobać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko osłona na szybę/ mata lub odmrażacz w atomizerze.

Wszelkie wynalazki typu skrobaczka plastikowa gumowa mosiężna to proszenie się o porysowanie szyby. Potem w najlepszym przypadku czeka polerowanie szyby bo z powodu refleksów nie da się jeździć- im nowsze auto tym gorzej- jakby z plexi zrobione.

Co chwile do mnie tacy "pacjenci" trafiają - samochody nie zdążył przetrwać jednej zimy a szyby wyglądają jak w 20-letnich samochodach- masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na allegro po 7 zeta, w sklepie kupiłem chyba za 12.

> 0.7L wystarcza na kilka-kilkanaście odmrożeń. Psikasz, czekasz minutę, ściągasz nawet wycieraczkami

> a jak grubo to ściągaczką gumową.

potwierdzam, chyba najlepszy obecnie odmrażacz na rynku.

Używam od kilku lat i jestem bardzo zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Skrobaczka mosiężna.

> Też zarysuje szybę jeśli ściągnąć razem z pyłem z poza obszaru działania wycieraczek ale jest to

> najmniej uciążliwy i najtańszy sposób. Nigdy się nie kończy niespodziewanie. Wystarczy, że

> leży w schowku.

Dokładnie, skrobaczką mosiężną można łatwiej zarysować szybę jak plastykową, bo jest miększa od plastykowej i łatwiej się w nią wbijają "ciała obce".

Generalnie to nie skrobaczki rysują szyby, a brud który się w nie wbija, najgorsze są oczywiście drobinki piasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mój sposób to 2 duże tektury ze śmietnika przyciśnięte wycieraczkami. I tak już od 2 lat bez

> kosztowo. Mam jeszcze na podorędziu spray w atomizerze do odmrażania szyb ale sporadycznie

> używam na boczne szyby jak mi się nie chce skrobać.

codziennie chodzisz po nowe na śmietnik czy od 2 lat używasz tych samych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie, pora najwłaściwsza na taki wątek.

> Jakie macie sposoby na odskrobanie szyb aby ich nie porysować ?

> Jakieś ultra nowoczesne skrobaczki czy może jakieś inne środki dzięki którym coś widać ?

przecież już po zimie,przynajmniej na dolnym sląsku smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przecież już po zimie,przynajmniej na dolnym sląsku

To była u nas jakaś zima?? Nie zauważyłem... Owszem - parę dni było zimno, ale maksymalna pokrywa śniegu we Wrocku w tym sezonie to 1 cm albo i mniej wink.gif

Ja rano używam odmrażacza Autoland. No chyba że jest gruby lód to trzeba zagrzać chwilę auto i poskrobać skrobaczką.

Odradzam stosowanie odmrażacza poniżej -10. Może się okazać że przynosi odwrotny skutek wink.gif Nie psikać też nieogrzewanych lusterek. Ale generalnie to najlepszy patent na łagodną miejską zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To była u nas jakaś zima?? Nie zauważyłem... Owszem - parę dni było zimno, ale maksymalna pokrywa

> śniegu we Wrocku w tym sezonie to 1 cm albo i mniej

Wrocek to inna bajka smile.gif

U nas zima na całego - śnieg, wiatr i mróz horse.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.