Skocz do zawartości

Skoda CityGo. Pali 4,5l LPG ?


Krajowy

Rekomendowane odpowiedzi

> Dzisiaj klient upierał się, że ma Skode CityGo i pali mu 4,5l gazu. Silnik litrowy, z fabryczną

> instalacją lpg. Nie uwierzyłem mu, bo to nierealne. Upierał się, że 12,5 zł kosztuje go 100 km

ekhm

male lekkie po plaskim IMO jak najbardziej mozliwe smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj klient upierał się, że ma Skode CityGo i pali mu 4,5l gazu. Silnik litrowy, z fabryczną

> instalacją lpg. Nie uwierzyłem mu, bo to nierealne. Upierał się, że 12,5 zł kosztuje go 100 km

Mnie w P2 1,2 16v w trasie spaliło 5,05l lpg, pomiar ze 150km, jazda 75-80km/h praktycznie stała.

Oponki 185/60/14 wtedy były zlosnik.gif

Co z tego, jak taka jazda usypia rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj klient upierał się, że ma Skode CityGo i pali mu 4,5l gazu. Silnik litrowy, z fabryczną

> instalacją lpg. Nie uwierzyłem mu, bo to nierealne. Upierał się, że 12,5 zł kosztuje go 100 km

Ludzie często upierają się, że auto pali im X (wstaw dowolną niską liczbę) tylko dlatego, że RAZ czy dwa udało im się taki wynik osiągnąć.

Zjawisko nader częste wśród właścicieli aut z grupy VAG.

hmm.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cityGo to ta mala bzdzina ? W octavi fabryczna LPG dziala tylko do 70*kmh . Przy 70-110 masz dotrysk paliwa na poziomie 20%, powyzej 110km masz 100% paliwo. I nic z tym nie zrobisz. TTTM .

*cyferki z czapy - chodzi o zasade dzialania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>W octavi fabryczna LPG dziala tylko do 70*kmh . Przy 70-110 masz

> dotrysk paliwa na poziomie 20%, powyzej 110km masz 100% paliwo. I nic z tym nie zrobisz. TTTM

> .

> *cyferki z czapy - chodzi o zasade dzialania

Zrobisz, zrobisz. Do MPI pakują zwykłe Omegasy z zaznaczoną opcją dotrysków. Wg. zaleceń LR. Wypuścili partię trefnych MEDów które nie wytrzymywały do końca gwarancji, więc wydali Skodzie zalecenie żeby włączać dotryski gdzie się da.

Po ich wyłączeniu normalnie jeździ na LPG.

Chyba że miałeś na myśli rzeźbę Omegas Direct, którą kiedyś pakowali do TSI... Tam faktycznie z dotryskami nic nie zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mnie w P2 1,2 16v w trasie spaliło 5,05l lpg, pomiar ze 150km, jazda 75-80km/h praktycznie stała.

> Oponki 185/60/14 wtedy były

> Co z tego, jak taka jazda usypia

U mnie P2 1.2 8V bez gazu na benzynce rekord poniżej 4l/100km ale jazda mege mega usypiająca grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cityGo to ta mala bzdzina ? W octavi fabryczna LPG dziala tylko do 70*kmh . Przy 70-110 masz

> dotrysk paliwa na poziomie 20%, powyzej 110km masz 100% paliwo. I nic z tym nie zrobisz. TTTM

> .

> *cyferki z czapy - chodzi o zasade dzialania

Ale to chyba w tsi, co?

W citigo siedzi "normalny" motor. icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ludzie często upierają się, że auto pali im X (wstaw dowolną niską liczbę) tylko dlatego, że RAZ

> czy dwa udało im się taki wynik osiągnąć.

Zasadnicze pytanie, w jaki sposób ktoś użytkuje auto. ok.gif

Jeżeli "jazda po mieście" polega na przelocie 15km pustą obwodnicą, to i wynik można ukręcić dobry. hehe.gif

> Zjawisko nader częste wśród właścicieli aut z grupy VAG.

001.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cityGo to ta mala bzdzina ? W octavi fabryczna LPG dziala tylko do 70*kmh . Przy 70-110 masz

> dotrysk paliwa na poziomie 20%, powyzej 110km masz 100% paliwo. I nic z tym nie zrobisz. TTTM

> .

> *cyferki z czapy - chodzi o zasade dzialania

cyferki rzeczywiście z czapy lub sufitu - szkoda że brak odniesienia do rzeczywistości ale wypowiedź w temacie jest...

a nie "z czapy" to:

do 3000 obr idzie tylko gaz

od 3000 do 4000 jest 7% dotrysku

po 4000 jest tylko benzyna

w silniku 1,4 wygląda to mniej więcej tak:

do 3000 jest prędkość do 110km/h

od 3000 do 4000 110 - 130 km/h

od 4000 130 + km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> cyferki rzeczywiście z czapy lub sufitu - szkoda że brak odniesienia do rzeczywistości ale

> wypowiedź w temacie jest...

> a nie "z czapy" to:

> do 3000 obr idzie tylko gaz

> od 3000 do 4000 jest 7% dotrysku

> po 4000 jest tylko benzyna

> w silniku 1,4 wygląda to mniej więcej tak:

> do 3000 jest prędkość do 110km/h

> od 3000 do 4000 110 - 130 km/h

> od 4000 130 + km/h

No to przeliczenie obrotów na prędkość to trochę oderwane od rzeczywistości wink.gif

Są ludzie, którzy jeżdżą tak, że silnik jest przez 80% czasu kręcony powyżej 4000 obrotów/min smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mój wujek np nie, kręci zawsze pomiedzy 3 a odcinką - bo nie musi ciągle hamowac tylko jak twierdzi "ładnie zwalnia" 76 wiosen smile.gif

> I dlatego kupowanie przez takich ludzi takiego samochodu jest cokolwiek niepoważne. Ale są dziadki

> co nie przekraczają 3k bo się boją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a mój wujek np nie, kręci zawsze pomiedzy 3 a odcinką - bo nie musi ciągle hamowac tylko jak

> twierdzi "ładnie zwalnia" 76 wiosen

Wczoraj jechałem ze starszym taksówkarzem to też się zastanawiałem czy dojadę cało. Jednak to raczej wyjątki nie reguła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj klient upierał się, że ma Skode CityGo i pali mu 4,5l gazu. Silnik litrowy, z fabryczną

> instalacją lpg. Nie uwierzyłem mu, bo to nierealne. Upierał się, że 12,5 zł kosztuje go 100 km

Honda City mod. 2008 z silnikiem 1.3 98KM na trasie Gdynia -> Litwa -> Gdynia z tygodniowym pobytem na miejscu, jazdą po mieście czy okolicznych atrakcjach (w sumie ok. 1600-1700 km), spaliła 5,4 litra noPb. Na pokładzie 4 osoby + wypchany 500-litrowy bagażnik. Jazda z prędkością nie raz przekraczającą 120 km/h. Auto kolegi rzecz jasna, bo pod moją stopą byłoby ze 3 litry więcej zlosnik.gif Jako ciekawostkę dodam, że obecnie kolega ma Cruze 1.6 i codziennie dojeżdża z Gdyni do Gdańska obwodnicą i auto średnie spalanie ma na poziomie niespełna 6 litrów... Wjazd na obwodnicę, tempomat załączony na 105 km/h i da się... Sam nie wierzyłem póki nie zobaczyłem zlosnik.gif Można oczywiście dyskutować nt. takiej jazdy, tego czy usypia czy nie, czy jest dobre dla silnika czy też nie, ale jak widać da się uzyskać przy odpowiednio "lekkiej" stopie takie spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wczoraj jechałem ze starszym taksówkarzem to też się zastanawiałem czy dojadę cało. Jednak to

> raczej wyjątki nie reguła.

Czy ja wiem - mój ojciec, jak skończył 60tke, to jakby w niego coś wstąpiło - wcześniej uosobienie spokoju na drodze, teraz - zawsze pierwszy (na ile kapeluszniczy samochód pozwala, ale nie wiedziałem nawet, że tyle można z niego wyciągnąć) hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ludzie często upierają się, że auto pali im X (wstaw dowolną niską liczbę) tylko dlatego, że RAZ

> czy dwa udało im się taki wynik osiągnąć.

> Zjawisko nader częste wśród właścicieli aut z grupy VAG.

To z jednej strony. Podobnie jak podawnie "średniej" prędkości z jakiejś trasy, czyli takiej, jak była na prędkościomierzu gdy kierowca ze 3 razy na niego spojrzał. Czyli np. 150km/h bo jechał autostradą, gdy w rzeczywistości starając się trzymać na atostradzie 150km/h średnia wyjdzie realnie ze 110km/h zlosnik.gif

A jeszcze inną sprawą jest, że dyskusje o spalaniu są bez sensu. Założę się, że da się taką Skodą jeździć tak, żeby spaliła te 4,5 litra, jak również tak, żeby paliła średnio 8l/100km. Ja swoim samochodem mogę przejechać tę samą trasę ze średnim spalaniem 5,5l/100km albo 12l/100km. Spalanie zależy głównie od kierowcy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to przeliczenie obrotów na prędkość to trochę oderwane od rzeczywistości

może jestem oderwany od rzeczywistości, ale takie wartości widzę przez ostatnie 3 lata na liczniku

no chyba że uwzględniasz wartości aerodynamiki i tego że skoda brzydsza od seata... wtedy wartości mogą się drastycznie różnić hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> może jestem oderwany od rzeczywistości, ale takie wartości widzę przez ostatnie 3 lata na liczniku

Nie zrozumiałeś... co ma prędkość obrotowa do liniowej?

3000 obr/min może być zarówno przy 5, 25, 50, 70 jak i 100 km/h, zależnie od biegu... A ty rzuciłes po jednej liczbie....

Inna sprawa, że skrzynie możesz mieć inną u siebie niż w Skodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie sie da w baaaardzo sprzyjających warunkach na fabrycznych oponach na wyższym ciśnieniu.

jadąc normalne w trasie pali 4,5-5L benzyny, więc jestem w stanie w to uwierzyć.

Tak na marginesie, to te auta naprawde niewiarygodnie mało palą.

Mi w tych samych warunkach i tej samej trasie up! pali mniej, niż GOLF IV TDI 110KM(wiem, bluźnię.Nie ma oszczędniejszego auta od dowolnego TDI grinser006.gif).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj klient upierał się, że ma Skode CityGo i pali mu 4,5l gazu. Silnik litrowy, z fabryczną

> instalacją lpg. Nie uwierzyłem mu, bo to nierealne. Upierał się, że 12,5 zł kosztuje go 100 km

Taaa, ja też w odpowiednich warunkach, mając sporo wolnego czasu jechałem Ibizą tak, że spaliła jak najmniej. Wynik to 3,7/100km na odcinku ok. 300km.

Oczywiście nigdy później nie powtórzyłem i nie będę powtarzał. Czas jest cenny zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Wracając do CityGo to jak najbardziej możliwe jest osiągnięcie 4,5l, ale nie wierzę, że cały czas mu tyle pali. Raz czy dwa tyle mu pokazało albo tyle policzył i teraz chodzi i się chwali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnie sie da w baaaardzo sprzyjających warunkach na fabrycznych oponach na wyższym ciśnieniu.

> jadąc normalne w trasie pali 4,5-5L benzyny, więc jestem w stanie w to uwierzyć.

> Tak na marginesie, to te auta naprawde niewiarygodnie mało palą.

> Mi w tych samych warunkach i tej samej trasie up! pali mniej, niż GOLF IV TDI 110KM(wiem,

> bluźnię.Nie ma oszczędniejszego auta od dowolnego TDI ).

Nie bluźnisz - u mnie to samo. grinser006.gif

W identycznych warunkach miejskich gofer 1.9 tdi brał 9ltr, a UP nigdy nie przekroczył 7ltr noPb. ok.gif

Ba, jak serce.gif jeździ, to bliżej mu do 6 niż do 7 litrów. hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie dane spalania powinny być ustalane wg mnie troche inaczej. Zakładamy, że trasa to jazda bez zatrzymywania powiedzmy 100km. Wtedy mamy realnie najmniejsze spalanie jadąc z optymalną predkością. Drugi test powinien polegać na jeździe po np 500m i zatrzymaniu. Przybliżając warunki jazdy w mieście. Auto jadąc nie potrzebuje aż tak dużo paliwa jak przy ruszaniu. Zawsze jak ktoś mnie pyta ile pali auto to mówie ile w trasie i ile po mieście lanos w trasie około 8 łykał, a po łodzi 10-12. Fiestowate w trasie 6 po mieście 7-9. Z tym spalanie skody to możliwe do uzyskania ale nie przy codziennej jeździe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 4,5l to raczej nie realne, ale 5,5-6 jak najbardziej.

Tylko z jakiego powodu nierealne ?

Jeśli ktoś ma przykładowo dojazd do/z pracy ok. 25 km w jedną stronę.

Bez korków, świateł i innych utrudnień.

Do tego jest to przelot przez wiochy lub teren niezabudowany z prędkościami 60-90 km/h to w czym problem ?

Inna sprawa, że do tych 4,5l LPG jest pewnie z 0,5 litra noPb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja wczoraj jadąc ok. 130km/h miałem raz 5,1, a raz 6,9 (wskazania kompa).

No i prawidłowo zlosnik.gif

A ja dzisiaj we śnie raz byłem policjantem służby drogowej, a raz strażnikiem teksasu ok.gif

Dobra nie udzielam się juz dzisiaj, bo zaraz bana dostanę busted.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj klient upierał się, że ma Skode CityGo i pali mu 4,5l gazu. Silnik litrowy, z fabryczną

> instalacją lpg...

Na trasie, jadąc 70-80 jak najbardziej możliwe.

Cuore 1.0 mojej mulher.gif pali 4l noPb. Autko podobnej wielkości. Ja jestem w stanie wykręcić 3,5l. na trasie w trybie: "kapelusz mode on".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> Katalog producenta podaje Vmax 160 a to na filmie bez problemu przekracza 180.

Czyli w rzeczywistości pewnie jest 160?

Miałem podobnie w CR-V II gen. Katalogowo 177 a jechałem 205 licznikowe. Włączyłem GPS i w tym samym momencie jak byk stało 177.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat trafiłem przypadkowo:

"Jak na typowo miejskie auto z 1-litrowym silnikiem Skoda Citigo w trasie jeździ naprawdę dzielnie. Na odcinkach, gdzie podróż odbywała się ze średnią prędkością 70 km/h, spokojne operowanie pedału gazu zaowocowało zużyciem zaledwie 3,3 l/100 km. Muszę jednak przyznać, że średnio w trasie udało mi się uzyskać nie mniej imponujący wynik około 4,5 l/100 km. Na drodze ekspresowej czy autostradzie utrzymywanie maksymalnej dozwolonej prędkości okupione będzie średnim spalaniem na poziomie ok. 6 l/100 km."

onetowy test

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio przejechałem 800km Alfą Romeo 1,6 z prędkością 90km/h z włączonym tempomatem na niemieckich autostradach (jechałem za lawetą) i spalanie wyszło równiutkie 5l/100. Co z tego jak TIRy mnie wyprzedzały sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja ostatnio przejechałem 800km Alfą Romeo 1,6 z prędkością 90km/h z włączonym tempomatem na

> niemieckich autostradach (jechałem za lawetą) i spalanie wyszło równiutkie 5l/100. Co z tego

> jak TIRy mnie wyprzedzały

Ale imponujący w sumie jest zasięg na jednym baniaku przy takiej jeździe.

Szczególnie, jeśli jest oszczędny mały diesel, a zbiornik duży.

Przykładowo jakieś Octavie itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale imponujący w sumie jest zasięg na jednym baniaku przy takiej jeździe.

> Szczególnie, jeśli jest oszczędny mały diesel, a zbiornik duży.

> Przykładowo jakieś Octavie itp.

jadac audi b6 zatankowalem jeszcze w PL a pozniej dopiero w UK ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.