Skocz do zawartości

Hyundai w abonamencie, gdzie jest haczyk?


Cendra

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to się opłaca?

Wydaje mi się, że w dłuższym okresie czasu może się opłacać, tylko brak gwarancji, że taka forma finansowania potrwa długo i że abonament mocno nie zdrożeje.

http://www.hyundai.pl/Oferta/Abonament

 

Jak zdrozeje to przestaniesz korzystac...

Trzeba by przeczytac warunki umowy, zwlaszcza to co jest drobnym drukiem.

900PLN za i30 w jednej tylko wersji, to tez zadna wielka okazja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to się opłaca?

Wydaje mi się, że w dłuższym okresie czasu może się opłacać, tylko brak gwarancji, że taka forma finansowania potrwa długo i że abonament mocno nie zdrożeje.

http://www.hyundai.pl/Oferta/Abonament

 

Raczej niczym się to nie rózni od tzw wynajmu długoterminowego raczej...

 

Nigdy nie zostajesz posiadaczem samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to się opłaca?

Wydaje mi się, że w dłuższym okresie czasu może się opłacać, tylko brak gwarancji, że taka forma finansowania potrwa długo i że abonament mocno nie zdrożeje.

http://www.hyundai.pl/Oferta/Abonament

9 miesiecy placisz i nic z tego nie masz. Pozniej oddajesz i kto inny bierze albo opychaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 miesiecy placisz i nic z tego nie masz. Pozniej oddajesz i kto inny bierze albo opychaja.

ale nie interesuje cie utrata wartości :hmm: 

Też się nad tym zastanawiam.

Na moim przykładzie, auto segmentu B wzięte w leasing na 3 lata, wkład własny 10%, rata 1400zł na 3 lata.

Dlaczego za dwa razy mniejszą ratę nie mogę zmieniać auta co rok? ;]

nie chce mi się tego liczyć, ale może to ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to się opłaca?

Wydaje mi się, że w dłuższym okresie czasu może się opłacać, tylko brak gwarancji, że taka forma finansowania potrwa długo i że abonament mocno nie zdrożeje.

http://www.hyundai.pl/Oferta/Abonament

 

Ten abonament to prawdopodobnie leasing konsumencki. Sam takie coś teraz przerabiam w umowie na rok na Nissana Qashqaia, ale ja mam ofertę pracowniczą to stawki są inne i w moim wariancie ma to sens. Dla porównania to za 900 zł miesięcznie mogę mieć Volvo V40 :) Po mojej stronie jest ubezpieczenie ale i większy limit bo 20 kkm. W cenie mam assistance, pełen serwis i dwa komplety opon w zależności od pór roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale to tak źle nie wygląda, oczywiście oprócz tego limitu kilometrów.

Takiego i30 można mieć za 900zł czyli 10800 rocznie i 54000zł wydamy przez pięć lat.

Nowy kosztuje 70000, po pięciu latach może będzie warty 35000 plus wydamy z 15000 na ubezpieczenie, przeglądy, opony, czyli w sumie 50000zł.

Czyli wychodzi mniej niż tysiak rocznie dopłaty, a mamy co roku nowe auto ;)

Tylko czy program wytrzyma tyle lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale to tak źle nie wygląda, oczywiście oprócz tego limitu kilometrów.

Takiego i30 można mieć za 900zł czyli 10800 rocznie i 54000zł wydamy przez pięć lat.

Nowy kosztuje 70000, po pięciu latach może będzie warty 35000 plus wydamy z 15000 na ubezpieczenie, przeglądy, opony, czyli w sumie 50000zł.

Czyli wychodzi mniej niż tysiak rocznie dopłaty, a mamy co roku nowe auto ;)

Tylko czy program wytrzyma tyle lat :)

Przyjalbym okolo tysiaca miesiecznie bo na diesela jest promocja wiec kosztuje 63. Ale to 1.4 szalu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie interesuje cie utrata wartości :hmm: 

Też się nad tym zastanawiam.

Na moim przykładzie, auto segmentu B wzięte w leasing na 3 lata, wkład własny 10%, rata 1400zł na 3 lata.

Dlaczego za dwa razy mniejszą ratę nie mogę zmieniać auta co rok? ;]

nie chce mi się tego liczyć, ale może to ma sens?

Nie wiem czy leasing nie lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie raz sie zastanawialem nad sensem drugiego auta w rodzinie. Ostatnio wyszlo mi drugim 21kkm w trzy lata. Jak sie robi cieplej to i tak wslakuje na moto omijajac korki a tak jak ktos zauwazyl przeglady ubezpieczenie itd tez kosztuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale nie interesuje cie utrata wartości :hmm: 

Też się nad tym zastanawiam.

Na moim przykładzie, auto segmentu B wzięte w leasing na 3 lata, wkład własny 10%, rata 1400zł na 3 lata.

Dlaczego za dwa razy mniejszą ratę nie mogę zmieniać auta co rok? ;]

nie chce mi się tego liczyć, ale może to ma sens?

Kolego z takim uproszczonym liczeniem to nie chcę wiedzieć jak wyglądają finanse w Twojej firmie. ;) Leasing to zupełnie co innego niż taki wynajem. Po zakończeniu okresu leasingu i wykupie masz majątek określonej wysokości, podziel go przez 36, odejmij tą wartość od wartości raty leasingowej i ponownie spójrz czy taki wynajem jest tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak weźmiemy najtańszą opcję i porównamy koszt abonamentu vs kupno I20 to wychodzi nam, że przez 6 lat wydamy na abonament tyle, co kosztuje auto w salonie. Tyle, że utrata wartości w pierwszym roku jest wyższa, niż te opłaty. Więc jak ktoś często zmienia auta i chce mieć nowe - to bardzo dobra oferta (o ile nie ma wielkich haków w umowie).

Trzeba uwzględnić też, że w cenie jest ubezpieczenie (co najmniej stówka miesięcznie), opony, permanentną gwarancję i wciąż nowy samochód. Więc oferta wydaje się zbyt dobra. Pewnie haczyk tkwi w opłatach za różne drobiazgi. A to za przekroczenie limitu, a to za uszkodzenie itd. itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polazlem dzis do salonu Hultaja. Chlop nic nie wiedzial to wogole nowosc jest i on pojecia nie ma. :facepalm:

 

Ja potrzebuje jakies wozidlo zeby pozbyc sie kily a niekoniecznie chce wywalac w tym roku 75k na kompakta. i20 bialy jest okrutny, ze hej ale za 500zl przez te 9 miesiecy jak znalazl. Przypomina czasy Aveo T200 z 2005 roku jakim jezdzilem.

 

i30 classic plus - kto to kupuje? 1.4 bez podlokietnika z okrutnie plastikowa kierownica za 65k matkobosko. No ale wracajac do tematu ma do mnie zadzwonic w poniedzialek to bede wiedzial wiecej. Jak ten wynajem wrzucic w koszty to wychodzi bardzo sensownie. 

 

A przy takim wynajmie to parking i paliwo to mogie wrzucic w koszty czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej niczym się to nie rózni od tzw wynajmu długoterminowego raczej...

 

Nigdy nie zostajesz posiadaczem samochodu.

 

tam nawet jest napisane ze to najem...

 

Program wynajmu samochodu Hyundai Abonament dotyczy nowych samochodów marki Hyundai, modeli i20, i30, i40, Tucson z roku produkcji 2015 i obowiązuje do odwołania lub wyczerpania zapasów. Po ocenie przedstawionych dokumentów, ostateczna decyzja o możliwości zawarcia umowy najmu zostanie podjęta przez operatora programu. Prezentowany program nie jest związana z ofertą sprzedaży samochodu, ale nie wyłącza promocji dealera. Propozycja wynajmu nie jest ofertą w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Przez okres najmu najemca ograniczony jest limitem kilometrów, które może przejechać wynajmowanym pojazdem, a po przekroczeniu którego zobowiązany jest do specjalnej opłaty za każdy kilometr ponad ten limit. Usługi kompleksowej obsługi serwisowej operatora prowadzone są na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i nie obejmują czynności obsługi codziennej pojazdu zgodnie z umową najmu z operatorem programu. Pełny pakiet ubezpieczenia oraz gwarancja pojazdu obowiązują na terenie Unii Europejskiej. Szczegóły programu Hyundai Abonament oraz gwarancji na pojazd, w tym wyłączeń gwarancji, dostępne są u Autoryzowanych Dealerów Hyundai. Operatorem programu jest Grupa Masterlease (siedziby podane są na: www.masterlease.pl ). [...]

 

 

teraz rozgladamy sie (bardzo leniwie i niespiesznie) za autem dla  :piekna: i jak sobie patrze na ta oferte to jesli daloby sie wybrac jakis lepsze wyposazenie to moze nawet bylaby ciekawa opcja... pojedzillibysmy takim autem ze 3lata i zmiana na kolejny. Dla kogos kto chce miec male, bezproblemowe nowe auto to taki wynajem to chyba nie jest glupia opcja.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maras77, dnia 09 Sty 2016 - 11:39 PM, napisał:

To nie jest oferta dla chcącego MIEĆ samochód, tylko dla chcącego UŻYWAĆ samochód.

 

Czy ja wiem, 15kkm/9m-cy, nie zasluguje chyba na chcącego UŻYWAĆ samochod?

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały jest o 106zł miesięcznie droższy :phi:

Biały jest o -106 zł brutto tańszy - czyli miesięcznie by wychodził 593 zł.

Porównaj sobie dopłaty przy i40.

Mocniejszy silnik     1.7 CRDi (141 KM) MT

+ 200 zł brutto     Automatyczna skrzynia biegów     DCT

+ 150 zł brutto DCT

+ 150 zł brutto   Wyższa wersja     Business

+ 150 zł brutto Business

+ 150 zł brutto Premium

+ 400 zł brutto / m-c   Dodaj nawigację       + 50 zł brutt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, 15kkm/9m-cy, nie zasluguje chyba na chcącego UŻYWAĆ samochod?

;)

A to jest malo? Wychodzi 55km dziennie. Nie kazdy mieszka na wsi zeby potrzebowal po 100km dziennie robic do pracy. Moze sie okazac ze taki co robi 50km w miescie spedza 2razy wiecej czasu w aucie niz ten co ma do pracy 100km...
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby taka opcja była dostępna 1,5 roku temu, to pewnie bym wziął dla żony i40, tylko by trzeba się nim przejechać, bo nie wiem, czy te 115KM sprawnie ciągnie ten samochód, a dołożenie 15% kwoty za silnik 140KM, to wg mnie dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie to trzeba by przeliczyć to na taksówkę, bo może wyjść, że takie używanie nie jest ekonomicznie uzasadnione 

 

Gdyby liczyc tylko kkm i to w miescie to mozliwe, ze masz racje, w pozostalych przypadkach raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to jest malo? Wychodzi 55km dziennie. Nie kazdy mieszka na wsi zeby potrzebowal po 100km dziennie robic do pracy. Moze sie okazac ze taki co robi 50km w miescie spedza 2razy wiecej czasu w aucie niz ten co ma do pracy 100km...

 

Po 1 AK jest pelne sprzecznosci, jak zaczyna sie temat kto ile jezdzi to tu nikt nie robi mniej niz 100kkm/rok, jak zaczyna sie temat przebiegow aut, to raptem nikt nie przekracza 10kkm/rok, itd., jednak raczej wszyscy zgadzaja sie, ze 20kkm/rok nie jest wielkim przebiegiem.

Po 2, na takie wypozyczenie to moga pojsc firmy (a raczej 1-os DG, choc tutaj leasing finalnie lepiej pewnie wyjdzie?), owszem czesc takich ludzi turla sie po miescie i przebiegu nie zrobi, ale czesc jezdzi znacznie wiecej (pomijajac tutaj fakt, ze slabe wersje odstraszaja tych co jezdza wiecej, a lepsze w i40 juz troche sie cenia).

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby liczyc tylko kkm i to w miescie to mozliwe, ze masz racje, w pozostalych przypadkach raczej nie.

 

no właśnie pod kątem miasta patrzę, znam ludzi który przeliczyli służbowy samochód vs taksówka i wybrali taksówkę bo wychodzi taniej, albo porównywalnie, i znacznie prościej, prywatnie mają to co chcą, służbowo jeżdzą taxi, i wszyscy są zadowoleni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby taka opcja była dostępna 1,5 roku temu, to pewnie bym wziął dla żony i40, tylko by trzeba się nim przejechać, bo nie wiem, czy te 115KM sprawnie ciągnie ten samochód, a dołożenie 15% kwoty za silnik 140KM, to wg mnie duż

Jedzie tak sobie mam tyle w ceedzie, ktory jest lzejszy. Ale wpinasz chip z allegto i masz + 20KM i wiecej Nm. Przed oddaniem odpinasz i niech sie nastepny wlasciciel martwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz patrzac na te oferte H... Co myslicie? Importer za duzo wzial , nie schodza tak mial nadzieje i kombinuje zeby byc jak najmniej stratny (jak ktos zauwazyl za 9 miesiecy sprzedadza jako prawie demo o 9 kzl taniej i klient sie bedzie cieszyl)... Czy jeszcze jakies inne wyjasnienie...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz patrzac na te oferte H... Co myslicie? Importer za duzo wzial , nie schodza tak mial nadzieje i kombinuje zeby byc jak najmniej stratny (jak ktos zauwazyl za 9 miesiecy sprzedadza jako prawie demo o 9 kzl taniej i klient sie bedzie cieszyl)... Czy jeszcze jakies inne wyjasnienie...?

Chca sprzedawac wiecej. Tylko jestem ciekaw czemu diesele? Taki 1.20 70KM diesel. Czemu nie zwykle 1.2? Moze za duzo natlukli silnikow?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy taki abonament można w całości w koszty wrzucić? Bo jak ktoś ma jednoosobową działalność gospodarczą to może to i dobre rozwiązanie :hmm:

Są dwie szkoły, falenicka i otwocka. Niby możesz wrzucić czynsz w całości w koszty zgodnie z wyrokiem NSA, ale najbezpieczniej jest prowadzić kilometrówkę i rozliczać czynsz do wysokości kilometrówki. Niestety, przy tym konkretnym wynajmie,paliwo i inne koszty też musisz rozliczać z kilometrówki - nie spełnia warunków żeby uznać tę umową jako umowę leasingu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to się opłaca?

Wydaje mi się, że w dłuższym okresie czasu może się opłacać, tylko brak gwarancji, że taka forma finansowania potrwa długo i że abonament mocno nie zdrożeje.

http://www.hyundai.pl/Oferta/Abonament

 

Szybkie wyliczenie dla i20 1.1 CRDI Classic Plus - wg obecnych promocji to koszt 50300 zł, zakładamy zakup za gotówkę, 3 lata eksploatacji i sprzedaż. Po drodze zapłacimy 3 razy ubezpieczenie, czyli ok 4000 zł, dokupimy opony zimowe - ok 1000 zł, 3 razy pojedziemy na przegląd do ASO - z tego, co czytałem to będzie ok 2500 zł. Mamy razem 7500 zł, przez 3 lata auto straci ok 50% wartości, więc 36 miesięczna przygoda z Hultajem będzie nas łącznie kosztowała 32600 zł.

 

Abonament = 699 zł * 36 = 25164zł, a do tego wiek auta nigdy nie przekroczy 9 miesięcy. A że padło nigdy nie będzie moje? Ma to swoje zalety :)

 

Moim zdaniem ciekawa opcja dla osób, które robią nie więcej, niż 20kkm rocznie, bo koszt eksploatacji auta jest z góry przewidziany, a można łatwo dopasować auto do aktualnych możliwości finansowych. Przejadę się w tygodniu do dealera, bo wygląda to zbyt pięknie... Dla kontrastu znalazłem ofertę wynajmu długoterminowego Fiata Pandy za 1200 netto z umową na 24 miesiące ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.