Skocz do zawartości

[KzAK] Nowe lub max 2 letnie do 50/70 k pln


karax

Rekomendowane odpowiedzi

Sąsiad szuka auta jak w temacie.

Nowego do 70k pln lub używanego max 2 letniego do 50k pln.

Lekko podwyższone.

Silnik tylko benzynowy. Skrzynia automatyczna (chętnie klasyczna a nie jakieś wynalazki).

Może być 4d, może być 5d. 3d odpada. 

Nie ma uprzedzenia co do marki.

60% miasto, 40% trasa.

Są już pewne typy, ale nic nie napiszę coby nie sugerować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polece to co sam wybralem - Renegade  :phi:

 

Najtańszy Rnegade z automatem z wyprzedaży rocznika to 86k pln więc przekracza budżet.

Poza tym co tam za skrzynia siedzi?

Na plus jest 5 letnia gwarancja.

 

Ty masz FWD czy 4X4?

 

Kaszkaj, ew sportage. Moja wychodzi bardzo dobrze cenowo

 

W założonych aprametrach nie ma żadnego Nissana. Sportage są dwie sztuki jedna 3 letnia za 77k pln czyli trochę dużo jak na używane auto i druga z zatartym silnikiem.

 

500x/Renegade co tam się bardziej spodoba :)

 

Renegade - j.w.

500X znalazłem jedną nową sztukę za 80k pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy Rnegade z automatem z wyprzedaży rocznika to 86k pln więc przekracza budżet.

Poza tym co tam za skrzynia siedzi?

Na plus jest 5 letnia gwarancja.

 

Ty masz FWD czy 4X4?

 

Nie doczytalem z ta skrzynia automatyczna, wiec w budzecie sie nie zmiesci. U mnie FWD, za 4x4 trzeba dac ponad 100tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytalem z ta skrzynia automatyczna, wiec w budzecie sie nie zmiesci. U mnie FWD, za 4x4 trzeba dac ponad 100tys.

 

Jakbyś kiedyś zawitał w stronę Wawy to daj znać - chętnie pomacam :oki:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad szuka auta jak w temacie.

Nowego do 70k pln lub używanego max 2 letniego do 50k pln.

Lekko podwyższone.

Silnik tylko benzynowy. Skrzynia automatyczna (chętnie klasyczna a nie jakieś wynalazki).

Może być 4d, może być 5d. 3d odpada. 

Nie ma uprzedzenia co do marki.

60% miasto, 40% trasa.

Są już pewne typy, ale nic nie napiszę coby nie sugerować.

 

Suzuki Vitara/SX4?

Dacia Sandero Stepway?

Renault Captur?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto sprzedaje 2 letnie auto?

 

Wypożyczalnie, najmy długoterminowe, Ci których na to stać. Inny przykład to w mojej firmie mamy ofertę wynajmu długoterminowego nowego pojazdu na rok. Ja przez rok użytkuję, po roku albo wykup, albo idzie do sprzedania a ja biorę kolejne nowe auto. I tak co rok. Po pół roku programu w firmie takich aut jest około 100 sztuk. Czyli po roku zapewne wszystkie pójdą do sprzedania bo nie opłaca się wykupić a my znowu weźmiemy nowe. I masz odpowiedź skąd w miarę młode auta na rynku. Znam też wiele przypadków lekarzy i prawników, którzy biorą auta w wynajmie długoterminowym bo im się to opłaca i również na krótki okres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suzuki Vitara/SX4?

Dacia Sandero Stepway?

Renault Captur?

 

Vitarę wrzuciliśmy w konfigurator i wyszło koło 82k pln z ubezpieczeniem i gwarancją na 5 lat. Jako jedyny element dodatkowy to czujniki parkowania na przód i tył.

Co do SX4 to najtańsza wersja z automatem to wydatek 92k pln minimum (te 92k pln to podstawa bez jakichkolwiek opcji)

 

Dacia nie ma w ofercie skrzyń automatycznych. 

 

Captur wyszedł koło 72k pln z konfiguratora. Trzeba będzie go na żywo obejrzeć.

 

 

Stylistycznie dyskusyjny.  Z konfiguratpra wyszło coś koło 63k pln więc jak najbardziej mieści się w budżecie jednakże wygląd może tutaj mieć jednak znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad szuka auta jak w temacie.

Nowego do 70k pln lub używanego max 2 letniego do 50k pln.

Lekko podwyższone.

Silnik tylko benzynowy. Skrzynia automatyczna (chętnie klasyczna a nie jakieś wynalazki).

Może być 4d, może być 5d. 3d odpada. 

Nie ma uprzedzenia co do marki.

60% miasto, 40% trasa.

Są już pewne typy, ale nic nie napiszę coby nie sugerować.

 

Sprawdz moze Kia Soul, bo na "SUVy" na baize kompaktow z automatem to IMHO za maly budzet.

A o 2-letnich uzywkach to pewnie w ogole mozna zapomniec z takimi wymaganiami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dylemat nowe czy używane, to używane zawsze bardziej się opłaci. Chyba że lubisz wyrzucac 20 tys zł w błoto za to żeby czuć zapach salonu ;)

Przemyśl  :ok:

 

Ja nie muszę myśleć. To nie moja kasa i nie mój dylemat.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożyczalnie, najmy długoterminowe, Ci których na to stać. Inny przykład to w mojej firmie mamy ofertę wynajmu długoterminowego nowego pojazdu na rok. Ja przez rok użytkuję, po roku albo wykup, albo idzie do sprzedania a ja biorę kolejne nowe auto. I tak co rok. Po pół roku programu w firmie takich aut jest około 100 sztuk. Czyli po roku zapewne wszystkie pójdą do sprzedania bo nie opłaca się wykupić a my znowu weźmiemy nowe. I masz odpowiedź skąd w miarę młode auta na rynku. Znam też wiele przypadków lekarzy i prawników, którzy biorą auta w wynajmie długoterminowym bo im się to opłaca i również na krótki okres.

A jak cenowo takie auta chodza, ile % sa tansze od nowych? Gdzie to szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A podwyższona Octavia Scout nie zmieści się w tej cenie?

Jak ostatnio sprawdzałem to nówką wychodziła koło 115k pln.

Więc raczej odpada.

Skoda Fabia Scoutline do zastanowienia choć jak zacząłem dodawać rzeczy w konfiguratorze to było w połowie i już wyszło 72k pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sandero Stepway easy-r ma zrobotyzowany manual.

Za Te francuskie wynalazki to trzeba komus pozadnie wsadzic kaktus I chilli) w 4 litery wsadzic.... Bo to Sie do jazdy Nie nadaje ....

Jazda z tym easy to to....

575cbc588154aaf4dbcafa864e2cdbd8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Za Te francuskie wynalazki to trzeba komus pozadnie wsadzic kaktus I chilli) w 4 litery wsadzic.... Bo to Sie do jazdy Nie nadaje ....

 

Ma być tani, dobrze wyglądać i mieć dużo gadżetów. Jak widzisz to za mały budżet żeby jeszcze przy tym wszystkim nadawał się do jazdy ;]

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad szuka auta jak w temacie.

Nowego do 70k pln lub używanego max 2 letniego do 50k pln.

Lekko podwyższone.

Silnik tylko benzynowy. Skrzynia automatyczna (chętnie klasyczna a nie jakieś wynalazki).

Może być 4d, może być 5d. 3d odpada. 

Nie ma uprzedzenia co do marki.

60% miasto, 40% trasa.

Są już pewne typy, ale nic nie napiszę coby nie sugerować.

 

Yeti?

Choć ciężko może być z tym automatem...:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dylemat nowe czy używane, to używane zawsze bardziej się opłaci. Chyba że lubisz wyrzucac 20 tys zł w błoto za to żeby czuć zapach salonu ;)

Przemyśl  :ok:

 

Zawsze to po nocy następuje dzień bo w przypadku dużych przebiegów kupno używki już nie jest takie oczywiste

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak cenowo takie auta chodza, ile % sa tansze od nowych? Gdzie to szukać?

 

Roczne auto po wypozyczalni odkupilem od dealera.

Nie wnikalem do konca czy to byl najem czy sprzedaz z gwarantowanym odkupem.

Ile % nie liczylem bo roczne to nie nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad szuka auta jak w temacie.

Nowego do 70k pln lub używanego max 2 letniego do 50k pln.

Lekko podwyższone.

Silnik tylko benzynowy. Skrzynia automatyczna (chętnie klasyczna a nie jakieś wynalazki).

Może być 4d, może być 5d. 3d odpada. 

Nie ma uprzedzenia co do marki.

60% miasto, 40% trasa.

Są już pewne typy, ale nic nie napiszę coby nie sugerować.

jeśli podwyższany + automat i do 70 kpln

to raczej coś klasy małych VAN-ów, bo na kompakty podwyższane, to przymało możę być ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za Te francuskie wynalazki to trzeba komus pozadnie wsadzic kaktus I chilli) w 4 litery wsadzic.... Bo to Sie do jazdy Nie nadaje ....

Jazda z tym easy to to....

575cbc588154aaf4dbcafa864e2cdbd8.jpg

 

To jest zwykle alternatywa dla osób, które z manualem radziłyby sobie jeszcze gorzej niż ten robot. Jak ktoś umie zmieniać biegi to oczywiście na to nawet nie spojrzy.

 

A ten Sandero dobrze wygląda, ma dużo wyposażenia jak na swoją klasę i kosztuje ledwie 50k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak cenowo takie auta chodza, ile % sa tansze od nowych? Gdzie to szukać?

 

Moja firma jak znam życie wystawi te roczne fury po pracownikach na swoim placu poleasingowym w Magnicach pod Wrocławiem. Będą to Leony, Qashqaie, Juke, Merivy i V40. Podstawowe wersje wyposażenia, w przypadku Leonów i Juke ciut bogatsze, za to w różnych kolorach bo kolory możemy wybierać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożyczalnie, najmy długoterminowe, Ci których na to stać. Inny przykład to w mojej firmie mamy ofertę wynajmu długoterminowego nowego pojazdu na rok. Ja przez rok użytkuję, po roku albo wykup, albo idzie do sprzedania a ja biorę kolejne nowe auto. I tak co rok. Po pół roku programu w firmie takich aut jest około 100 sztuk. Czyli po roku zapewne wszystkie pójdą do sprzedania bo nie opłaca się wykupić a my znowu weźmiemy nowe. I masz odpowiedź skąd w miarę młode auta na rynku. Znam też wiele przypadków lekarzy i prawników, którzy biorą auta w wynajmie długoterminowym bo im się to opłaca i również na krótki okres.

 

A tak z ciekawości, to jak wygląda stan i zużycie takich samochodów?

200kkm w rok i jak przysłowiowe firmowe, które wjedzie na każdy krawężnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawości, to jak wygląda stan i zużycie takich samochodów?

200kkm w rok i jak przysłowiowe firmowe, które wjedzie na każdy krawężnik?

 

Przy wynajmach długoterminowych często masz limity kilometrów. W sumie wszystko zależy od warunków umowy. Dam Ci inny przykład aut w ofercie dla pracowników, z którego korzystam. Dostałem (wynająłem na rok w najmie długoterminowym) w grudniu nowego Qasqai'a, będę użytkował go rok, mam limit 20 kkm, powyżej którego muszę dopłacić 40 gr za każdy kilometr, więc w zasadzie limitu nie planuję przekroczyć. Auto po roku jest oddawane lub można wykupić. Nie są to auta służbowe, tratujesz je jak własne, więc o nie dbasz bo po roku dokonuje się przy zdaniu przeglądu i wszelkie zniszczenia są moim kosztem w rozliczeniu końcowym. Ja za rok biorę kolejne auto z oferty jaka będzie a mój pójdzie na sprzedaż. Jeżeli chciałbym odkupić rocznego Kaszana to muszę dać za niego 60 kPLN brutto. Pewnie za tyle samo pójdzie do sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podwyższonych kompaktopodobnych może jakiś Nissan Kaszkaj? Albo wydłużone SX4?

Tiru-riru, tapa-tap-tap.

 

Ani SX Cross bo tak to się teraz nazywa ani Kaszkaj niełapią się na nówkę.

Sensownych używk nie znalazłem.

 

opel moka ?

 

Macałem i nawet ujdzie.

 

Popatrz na seata ateca. Opel mokka z wyprzedaży rocznika reż jest dobra alternatywą

Raczej nie zmieści się w budżecie.

 

Widziałem to ogłoszenie jak jeszcze to aukto kosztowało 80k pln bez złotówki.

Jeszcze nie byliśmy w salonie oglądać.

 

 

 

Jak na razie grany był Yaris i Auris, wersje hybrydowe.

Paradoksalnie Yaris wcale nie jest taki mały i spełnia wszystkie wymagania.

Na plus że to nówka.

 

Był też oglądany Pulsar (raczej za niski i nie łapie się w budżecie), Juke (mało miejsca z tyłu dla ciut wyższej osoby) oraz Note.

Ten ostatni całkiem ciekawy.

Dostaliśmy ofertę na rocznik 2015, model tekkna czy jakoś tak więc najwyższa opcja plus jakieś dodatkowe duperele.

Katalogowo 75k pln. Cena do zapłaty za tą jedną sztukę 63k pln.

Więc jak widać oferta całkiem spoko.

Jedno nad czym przyszły właściciel się zastanawia to silnilk - mianowicie 96 konny doładowany 1.2.

Pytanie czy jest sens się pchać w auto z turbiną gdzie większość jazdy jest po mieście i raczej na niezbyt długich dystansach.

 

W kolejce do obejrzenia jeszcze jest Fiat (choć tutaj też jedynie doładowane silniki), Kia, Hyundai, Renault, Peugeot i na razie pomysły się końcą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to silnilk - mianowicie 96 konny doładowany 1.2.

Pytanie czy jest sens się pchać w auto z turbiną gdzie większość jazdy jest po mieście i raczej na niezbyt długich dystansach.

 

Cos mi sie kojarzy, ze ten silnik chyba ma kompresor a nie turbo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yaris i Auris to chyba nie sa lekko podwyzszone auta? ;)

 

Podwyższony w sensie siedziska. Jeśli chodzi o Yarisa to jest sporo wyżej niż obecne auto gdzie prawie się na asfalcie siedzi.

Auris był obejrzany raczej rozpędem.

Ja osobiście bym byał coś w rodzaju Juke z wolnossącym silnikiem 1,.6 i automatem ale rozczarowała nas ta wielkość z tyłu jednak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dylemat nowe czy używane, to używane zawsze bardziej się opłaci. Chyba że lubisz wyrzucac 20 tys zł w błoto za to żeby czuć zapach salonu ;) 

Przemyśl  :ok:

Z tym "zawsze" to bym uważał.

A 20 tys. w błoto chętnie wywalę, żeby później nie wywalać 30 tys. na naprawy. Tym bardziej, że te 20 tys. rozłoży mi się na ok. 8 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.