Skocz do zawartości

Jakieformy zapłaty za samochód są teraz ok ?


Lysy1980

Rekomendowane odpowiedzi

około 30tyś 

 

To mimo wszystko chyba najlepiej gotówka. Ewentualnie załóżcie sobie konto na chwilę w tym jednym banku co jest i wtedy przelew będzie natychmiastowy. Ty jesteś sprzedającym czy kupującym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raz robiłem przelew na miejscu, ale sprzedawca miał w tym samym banku (mBank) i nawet dostał powiadomienie SMS że kasa na koncie. W innym wypadku raczej nie przejdzie i gotówka jednak rządzi.

Są przelewy ekspresowe. Jakieś 15 zł kosztuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupującym 

 

To najprościej podczas rozmowy telefonicznej zapytać się sprzedającego czy akceptuje płatność przelewem. Jeśli nie to $$ w kieszeń i :drive:. Nie jest to jakaś kosmiczna kwota więc po ustawieniu odpowiedniego limitu można ją wypłacić w bankomacie  :skromny:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Są przelewy ekspresowe. Jakieś 15 zł kosztuje.

 

i czasami są lagi 2-3h nawet w normalnych godzinach pracy 9-15.

 


Ewentualnie załóżcie sobie konto na chwilę w tym jednym banku co jest i wtedy przelew będzie natychmiastowy

 

nie ma tak łatwo już, zakładanie konta przez przelew jest chwilowo mocno utrudnione przez ostatnią rekomendację KNF'u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale czy to zadziała np. w niedzielę albo w sobotę wieczorem? Chyba tylko w godzinach pracy banku albo tak jak napisał Maciej__

W robocze gdzieś do 15-16.

Potem najlepiej mieć konta w tym samym banku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupującym 

 

u mnie ładnie to zrobił sprzedający, na transakcje umówiliśmy się już w jego banku, przeliczyłem, dałem kasę, on poszedł do okienka żeby to wpłacili na konto, od razu mu przeliczyli i sprawdzili czy fałszywek nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorbnet

kumpel przy podobnej kwocie umówił się w ASO (przy okazji przegląd)...

zabrał kompa, zrobił przelew sorbnet i po ok. 15-30 minutach kasa przeszła...

minus jest taki, że działa tylko w tygodniu do godziny ok. 16...

ja 20k płaciłem w gotowiznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy płatność przelewem na miejscu jest możliwa? jak wy to robicie?

 

Ktoś tu kiedyś pisał w podobnym wątku, że sprzedający na tyle mu zaufał, że nowy właściciel zlecił zwykły przelew i pojechał. Kasa była za dzień lub dwa.

Zawsze możesz też zaufać sprzedającemu i zlecić przelew dzień prędzej... :phi: ja tak zrobiłem i żyję, problemów nie było, może dlatego, że sprzedawał saloon ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu kiedyś pisał w podobnym wątku, że sprzedający na tyle mu zaufał, że nowy właściciel zlecił zwykły przelew i pojechał. Kasa była za dzień lub dwa.

Zawsze możesz też zaufać sprzedającemu i zlecić przelew dzień prędzej... :phi: ja tak zrobiłem i żyję, problemów nie było, może dlatego, że sprzedawał saloon ;)

W zeszłym tygodniu gościu przyjechał po rozbitego mondziaka płacił gotówką, ja jakoś tego dnia nie miałem głowy, później okazało się, że dał 200 zł mniej niż było na umowie. Grzecznie zadzwoniłem i mówię jaka sytuacja, na drugi dzień bez problemu przelał brakującą kwotę. Nie jeden olał by temat, ale widać można trafić na uczciwych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu kiedyś pisał w podobnym wątku, że sprzedający na tyle mu zaufał, że nowy właściciel zlecił zwykły przelew i pojechał. Kasa była za dzień lub dwa.

 

ja tak kiedyś właśnie kupiłem Bravo II od 1 właściciela , gościu się zgodził , przelałem 30tys , zabrałem dokumenty i auto i pojechałem  ;] , auto kupiłem w niedzielę ,  a kasę miał    we wtorek   bo dzwoniłem i pytałem , ja bym tak nie zaufał jak ten sprzedający , przez jakiś czas nie miał ani kasy ani auta 

Edytowane przez sediciv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu gościu przyjechał po rozbitego mondziaka płacił gotówką, ja jakoś tego dnia nie miałem głowy, później okazało się, że dał 200 zł mniej niż było na umowie. Grzecznie zadzwoniłem i mówię jaka sytuacja, na drugi dzień bez problemu przelał brakującą kwotę. Nie jeden olał by temat, ale widać można trafić na uczciwych.

Ja miałem sytuacje, że kupiłem dwu letnie auto i okazało się że cieknie pompa wody. Sprzedający o tym nie wiedział a powiedziałem mu jak odbierałem tydzień poźniej koła zimowe. Dwa dni pózniej przelał mi kasę na naprawę. Zadzwoniłem z podziękowaniem i powiedziałem, że ładny gest z jego strony i że nie musiał tego robić a on odpowiedział, że jakby wiedział o tej pompie to by ją zrobił wcześniej. Za auto zapłaciłem przelewem w sobotę a gość dostał kasę w poniedziałek i zadzwonił do mnie gdy do niego doszła. Dodatkowo w poniedziałek rano telefon z banku czy na pewno chce zrobić ten przelew. Są jeszcze honorowi ludzie na tym świecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wiem już czemu: na umowie albo fakturze można mniej napisać niż faktycznie się zapłaciło.

 

kiedyś się tak robiło, żeby zaniżyc kwotę podatku. ale dzisiaj i tak skarbówka ma swoje cenniki, więc nie wiem jaki jest sens zanizania kwoty zakupu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś się tak robiło, żeby zaniżyc kwotę podatku. ale dzisiaj i tak skarbówka ma swoje cenniki, więc nie wiem jaki jest sens zanizania kwoty zakupu?

Jak komis sprzedaje auto za 30 tys ale na fakturze wypisze 28 to zaplaci podatek od tych 28 a nie od 30.

Tak sadze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś się tak robiło, żeby zaniżyc kwotę podatku. ale dzisiaj i tak skarbówka ma swoje cenniki, więc nie wiem jaki jest sens zanizania kwoty zakupu?

To przy płaceniu PCC, jak wystawiają fakturę, to skarbówka dostaje VAT plus ewentualny dochodowy, a tu już im niżej tym lepiej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupowałem furę to nikt nie chciał przelewów, tylko żywe siano do ręki.

Teraz wiem już czemu: na umowie albo fakturze można mniej napisać niż faktycznie się zapłaciło.

Ostatnio jak kupowalem auto to dostalem fakture na pelna kwote.

Moze dlatego ze w rozmowie ze sprzedawca wspomnialem ze pracuje w US

Wysłane z deski do krojenia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zy płatność przelewem na miejscu jest możliwa?

 

Jak sprzedawałem Zafirę Autokącikowiczowi, to przyjechał do mnie do domku, wypiliśmy herbatkę, przejrzeliśmy "kwity", a potem...jak w amerykańskich filmach.... :hehe: usiedliśmy po przeciwnych stronach stołu z jednym laptopem, on ustanowił przelew, kliknął "wyślij", zamaszystym gestem odwrócił laptopa o 180*, sprawdziłem czy kwota przyszła (obaj w mBank), wstaliśmy, uścisnęliśmy sobie dłonie, tak jakby chodziło o sprzedaż 1t koki.... ;l:hehe:

Edytowane przez el_guapo
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzedawałem Zafirę Autokącikowiczowi, to przyjechał do mnie do domku, wypiliśmy herbatkę, przejrzeliśmy "kwity", a potem...jak w amerykańskich filmach.... :hehe: usiedliśmy po przeciwnych stronach stołu z jednym laptopem, on ustanowił przelew, kliknął "wyślij", zamaszystym gestem odwrócił laptopa o 360*, sprawdziłem czy kwota przyszła (obaj w mBank), wstaliśmy, uścisnęliśmy sobie dłonie, tak jakby chodziło o sprzedaż 1t koki.... ;l:hehe:

 

Jak kupowalem auto z AK to wygladalo dokladnie tak samo ;]:ok:

Zamiast herbaty byla woda mineralna ;l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy płatność przelewem na miejscu jest możliwa? jak wy to robicie?jeden bank w miejscowości.

ja generalnie kupuje od firm, to inaczej.

ale jak sprzedaje:

1. przelew - tylko jak kupujący ma konto w moim banku (kasa natychmiast)

2. wpłata do banku w oddziale (Ty nie dotykasz gotówki, nie martwisz się czy nie ma fałszywek itp). kasjer przyjmuje - kasa pojawia sie na koncie. podpisujecie papiery.

3. przy niskich kwotach - gotówka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprzedawałem Zafirę Autokącikowiczowi, to przyjechał do mnie do domku, wypiliśmy herbatkę, przejrzeliśmy "kwity", a potem...jak w amerykańskich filmach.... :hehe: usiedliśmy po przeciwnych stronach stołu z jednym laptopem, on ustanowił przelew, kliknął "wyślij", zamaszystym gestem odwrócił laptopa o 180*, sprawdziłem czy kwota przyszła (obaj w mBank), wstaliśmy, uścisnęliśmy sobie dłonie, tak jakby chodziło o sprzedaż 1t koki.... ;l:hehe:

 

Jak sprzedawałem autokącikowiczowi scenica to było na 2 części: 1 gotówka w banku, 2 część w postaci 2 przelewów (bo jednym nie chciało pójść), które u mnie na koncie były dopiero na drugi dzień. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i sprawa załatwiona , jednak  możliwa była tylko gotówka , co nie było jakimś dużym problemem :-) przy sprzedaży mojego będzie przelew bo autokacikowicz :-)

przemyślałeś już Pandę LPG z boxem dachowym i kamperem na haku? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale czy to zadziała np. w niedzielę albo w sobotę wieczorem? Chyba tylko w godzinach pracy banku albo tak jak napisał Maciej__

W 2010 kupowałem auto w niedzielę. Przelew z mBanku do mBanku. Od razu doszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy płatność przelewem na miejscu jest możliwa? jak wy to robicie?jeden bank w miejscowości.

Cinos jak ode mnie kupował auto to przelewem zapłacił

W pracy, na budowie, dodatkowo w dzień kiedy rzuciłem papiery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupującym 

To zapytaj co sprzedający preferuje. Większość operuje gotówką, ale kilkanaście razy płaciłem przelewem, drukowałem potwierdzenie, stawiałem pieczątkę i podpis z adnotacją że w dn takim i takim dokonałem przelewu w kwocie xx tys za samochód marki o nr rej nr VIN...podpis i zostawiałem to sprzedającemu. Kiedyś o 10 kolejnego dnia jeden przypanikował, że nie ma kasy, ale o 12 zadzwonił zadowolony, że wszystko gra, oczywiście transakcja była dzień wcześniej.

Także wyjdź o tego co chce sprzedawca i się dostosuj-zapytać oczywiście możesz czy przelew może być, ale nie zawsze ludzie chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.