Skocz do zawartości

Nowe do 180kzł


pejus1982

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, prawoimotoryzacja napisał(a):

Zatem nic tylko kupować Dacię :)


Mamy w pracy kilkanaście sztuk. Mój szef o Dacii ma takie zdanie: to są bardzo dobre auta, ale tylko jako woły robocze. Za prywatne pieniądze zależy, podobno te nowe modele są już w środku OK, mowa o np. nowym Sandero. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu suv i crossovery tylko padają.

Lekko podniesiona Octavia Scout, sensowny silnik, 4x4, automat, bagażnik spokojnie na 2+2..

Poniżej z wyprzedaży rocznika, ale mignęła mi też za 188kzl z 2023.

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-combi-scout-2-0-tsi-190-km-dsg-4x4-ID6F1YoQ.html

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, pr0mil napisał(a):

Nie wiem czemu suv i crossovery tylko padają.

Lekko podniesiona Octavia Scout, sensowny silnik, 4x4, automat, bagażnik spokojnie na 2+2..

Poniżej z wyprzedaży rocznika, ale mignęła mi też za 188kzl z 2023.

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-combi-scout-2-0-tsi-190-km-dsg-4x4-ID6F1YoQ.html

uniwersale auto

-duże 

-kombi

-mocne 

-4x4

-spory bagażnik 

-podwyższony prześwit ( gdyby nie to to cena powinna być max 150kzł )

-automat

-wszelkie bajery ( nie doczytałem czy ma aktywny tempomat , ale nie kupił bym już auta bez tej opcji )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pr0mil napisał(a):

Nie wiem czemu suv i crossovery tylko padają.

Lekko podniesiona Octavia Scout, sensowny silnik, 4x4, automat, bagażnik spokojnie na 2+2..

Poniżej z wyprzedaży rocznika, ale mignęła mi też za 188kzl z 2023.

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-combi-scout-2-0-tsi-190-km-dsg-4x4-ID6F1YoQ.html

Jak by luksusowo , drewno nawet jest 🤪

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, pr0mil napisał(a):

Nie wiem czemu suv i crossovery tylko padają.

Lekko podniesiona Octavia Scout, sensowny silnik, 4x4, automat, bagażnik spokojnie na 2+2..

Poniżej z wyprzedaży rocznika, ale mignęła mi też za 188kzl z 2023.

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-combi-scout-2-0-tsi-190-km-dsg-4x4-ID6F1YoQ.html

Taki scout to fajna sprawa.

To 2,0tsi robisz za 1800 na 245KM i 440Nm i chłoszczesz ośki hot hacze na światłach ze startu zatrzymanego. 

Potem Cię dopadną ale co zwycięski pojedynek to zwycięski.😀

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Danielpoz. napisał(a):

Ile tyś km zrobiłeś lexusem NX? Specjaliści🫣

 

Z pickaupa to mam rangera. Dobrze że nie kupiłem hiluxa skoro forumowi eksperci odradzają🤣

 

czemu odwracasz kota ogonem... zamiast odnieść się do tematu... tu masz konkretny przykład jak świeży rocznikowo toytoy wygląda, to nie jest mądrość eksperta z forum, tylko przykład zwizualizowany. Czegoś nie rozumiesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pr0mil napisał(a):

Nie wiem czemu suv i crossovery tylko padają.

Lekko podniesiona Octavia Scout, sensowny silnik, 4x4, automat, bagażnik spokojnie na 2+2..

Poniżej z wyprzedaży rocznika, ale mignęła mi też za 188kzl z 2023.

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-combi-scout-2-0-tsi-190-km-dsg-4x4-ID6F1YoQ.html

 

w sumie ciekawa oferta, tylko mnie by jednak chyba trochę nie dawało spokoju że dałem prawie 200 tys. za kompakta. Bo to jednak kompakt.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nikt-znany napisał(a):

 

czemu odwracasz kota ogonem... zamiast odnieść się do tematu... tu masz konkretny przykład jak świeży rocznikowo toytoy wygląda, to nie jest mądrość eksperta z forum, tylko przykład zwizualizowany. Czegoś nie rozumiesz?

Nie kupuj Toyoty bo gniją!😱😱😱

 

Powiem Ci w tajemnicy że wszystkie pick upy gniją🫣 Zakładam że jesteś tego świadomy jako ekspert😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, pr0mil napisał(a):

Nie wiem czemu suv i crossovery tylko padają.

Lekko podniesiona Octavia Scout, sensowny silnik, 4x4, automat, bagażnik spokojnie na 2+2..

Poniżej z wyprzedaży rocznika, ale mignęła mi też za 188kzl z 2023.

https://www.otomoto.pl/oferta/skoda-octavia-combi-scout-2-0-tsi-190-km-dsg-4x4-ID6F1YoQ.html

Ewentualnie jak się zmieści do kompakta nie kombi to ma XCeeda i 70tys w kieszeni... co daje 7tyg z całą rodzinką na fajnych wakacjach ;] 

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-xceed-xceed-1-5-t-gdi-7dct-m-smt-a18-dostepny-od-reki-ID6F7K84.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maro_t napisał(a):

 

w sumie ciekawa oferta, tylko mnie by jednak chyba trochę nie dawało spokoju że dałem prawie 200 tys. za kompakta. Bo to jednak kompakt.

Ale wszystkie SUViki małe to tez kompakty tylko podniesione i z wyższa cena. Po prostu jest moda na SUV plus ludzie się starzeją i dziadzieja a do SUV łatwiej wsiadać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bielaPL napisał(a):

Ewentualnie jak się zmieści do kompakta nie kombi to ma XCeeda i 70tys w kieszeni... co daje 7tyg z całą rodzinką na fajnych wakacjach ;] 

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-xceed-xceed-1-5-t-gdi-7dct-m-smt-a18-dostepny-od-reki-ID6F7K84.html

Mało KM, wolna i debilna skrzynia No o irytujące pikacze, sle  to jest bardzo dobra cena na tle Octavii. Wziąłbym ceeda bo 70k to wór pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wujek napisał(a):

Mało KM, wolna i debilna skrzynia No o irytujące pikacze, sle  to jest bardzo dobra cena na tle Octavii. Wziąłbym ceeda bo 70k to wór pieniędzy.

KM to wydaje mi się ok do normalnej sprawnej jazdy, sam mam 120KM w kombi no i to jeździ po prostu i tyle ;) 

co do pikaczy to nie wiem co masz na myśli ;) 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, bielaPL napisał(a):

KM to wydaje mi się ok do normalnej sprawnej jazdy, sam mam 120KM w kombi no i to jeździ po prostu i tyle ;) 

co do pikaczy to nie wiem co masz na myśli ;) 

 

Wspomagacze jazdy w kile sa irytujacy. Po prostu pika. O ile w VAG to 3 minuty i ogarniete na zawsze to w kia sie nie da i pika bez sensu jak linie przejedziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wujek napisał(a):

Wspomagacze jazdy w kile sa irytujacy. Po prostu pika. O ile w VAG to 3 minuty i ogarniete na zawsze to w kia sie nie da i pika bez sensu jak linie przejedziesz.

A fakt asystenta lini lubię tylko na trasach. W koło komina zawsze ten guzik naciskam żeby wyłączyć. Nie irtuje mnie pikanie co bardziej odbijanie kierą wtedy kiedy tego nie chce... próbowałem ten guzik zablokować na stałe jako wciśnięty... ten patent działa ze start stop. Jednak z asystentem lini po chwili ekran wali że jakiś błąd wystąpił ;] i dziwnie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bielaPL napisał(a):

Ewentualnie jak się zmieści do kompakta nie kombi to ma XCeeda i 70tys w kieszeni... co daje 7tyg z całą rodzinką na fajnych wakacjach ;] 

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-xceed-xceed-1-5-t-gdi-7dct-m-smt-a18-dostepny-od-reki-ID6F7K84.html

 

wyjątkowo dobra cena, pewnie dla jakichś grup zawodowych albo auto jednak demo, albo takiego w ogóle nie ma. W cenniku 2023 za 112 to jest golas ale z automatem. Jak my żoną w styczniu łaziliśmy po salonach to taki XCeed nawet się żonie spodobał, ale z dobrym wyposażeniem w takiej wersji jak chcieliśmy były dostępne od ręki 3 sztuki w cenach 135-138 tys. Nadal za zwykłego kompakta. I żonie się nawet spodobał, ale mnie nie bardzo. Z zewnątrz owszem ładny, ale środek już jakiś taki przestarzały i smutny, a sama idea podwyższonego kompakta to dla mnie taka świnka morska. Ani świnka, ani morska. Miałbym poczucie że za dużo pieniędzy kupiłem w sumie trochę inną wersję swojej Astry, nawet niekoniecznie lepszą. Jeśli można to kupić za 115 z automatem i dobrym wyposażeniem to owszem warto. Ale powyzej 130 już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, maro_t napisał(a):

 

wyjątkowo dobra cena, pewnie dla jakichś grup zawodowych albo auto jednak demo, albo takiego w ogóle nie ma. W cenniku 2023 za 112 to jest golas ale z automatem. Jak my żoną w styczniu łaziliśmy po salonach to taki XCeed nawet się żonie spodobał, ale z dobrym wyposażeniem w takiej wersji jak chcieliśmy były dostępne od ręki 3 sztuki w cenach 135-138 tys. Nadal za zwykłego kompakta. I żonie się nawet spodobał, ale mnie nie bardzo. Z zewnątrz owszem ładny, ale środek już jakiś taki przestarzały i smutny, a sama idea podwyższonego kompakta to dla mnie taka świnka morska. Ani świnka, ani morska. Miałbym poczucie że za dużo pieniędzy kupiłem w sumie trochę inną wersję swojej Astry, nawet niekoniecznie lepszą. Jeśli można to kupić za 115 z automatem i dobrym wyposażeniem to owszem warto. Ale powyzej 130 już nie.

tak tu też golas z opisu 

ale

tu podobna cena z klimatronikiem i kamerą

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-xceed-160-km-wersja-m-pakiet-smart-felgi-18-lakier-infra-red-ID6FhDNr.html

tu to samo

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-xceed-od-reki-xceed-skrzynia-dct-po-fl-ID6F4g2D.html

tu wersja L już przy ich finansowaniu

https://www.otomoto.pl/oferta/kia-xceed-nowy-xceed-1-5-t-gdi-7dc-automat-wersja-l-dostepny-od-reki-ID6F50IU.html

 

ale generalnie wersja L (czyli już grzana kiera) od 126 jest sporo tego

image.png.70abd1b2875ddccfba7d0a29de324e28.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maro_t napisał(a):

 

wyjątkowo dobra cena, pewnie dla jakichś grup zawodowych albo auto jednak demo, albo takiego w ogóle nie ma. W cenniku 2023 za 112 to jest golas ale z automatem. Jak my żoną w styczniu łaziliśmy po salonach to taki XCeed nawet się żonie spodobał, ale z dobrym wyposażeniem w takiej wersji jak chcieliśmy były dostępne od ręki 3 sztuki w cenach 135-138 tys. Nadal za zwykłego kompakta. I żonie się nawet spodobał, ale mnie nie bardzo. Z zewnątrz owszem ładny, ale środek już jakiś taki przestarzały i smutny, a sama idea podwyższonego kompakta to dla mnie taka świnka morska. Ani świnka, ani morska. Miałbym poczucie że za dużo pieniędzy kupiłem w sumie trochę inną wersję swojej Astry, nawet niekoniecznie lepszą. Jeśli można to kupić za 115 z automatem i dobrym wyposażeniem to owszem warto. Ale powyzej 130 już nie.

 

Zdjecie ma charakter pogladowy ;]
To jest najbiedniejsza wersja M + felgi 18 i klima auto.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2023 o 11:10, wujek napisał(a):

Ale wszystkie SUViki małe to tez kompakty tylko podniesione i z wyższa cena. Po prostu jest moda na SUV plus ludzie się starzeją i dziadzieja a do SUV łatwiej wsiadać.

Bombelek zacznie dorastać a może się drugi pojawi to inaczej będziesz gadał  🤣😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2023 o 07:40, pejus1982 napisał(a):

Witam, 

 

mam w planach kupić nowe auto do 180kzł. Auto nie musi być na już, mogę spokojnie te kilka miesięcy poczekać. Z wymagań to troszkę podniesione, benzyna, raczej automat. Auto ma być dla rodziny 2+2, roczne przebiegi jakieś 15kkm. 
 

Myślałem nad KIA Sportage lub Tusconem ale tam podobno problemy z silnikami. Oglądałem jeszcze BMW X1 i tutaj tylko podstawa mieści się w cenie plus jakiś pakiet (mogę mieć dość duży rabat w BMW). Corolla Cross dla mnie za drogo wyceniona. Co jeszcze?

youtube --> marekdrives

 

wczoraj zdaje sie wrzucił film do 150kpln suv

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.02.2023 o 13:49, prawoimotoryzacja napisał(a):

Ci narzekający, powiedzcie mi, czego w tym samochodzie Wam brakuje?

 

Skoro Autor pisze, że ma duży rabat w BMW, to zakłada, że będą to okolice 15-20%.

 

https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/f5b2dtww

 

X1 sDrive20i  Pakiet Sportowy M - cena 212 400 zł bez rabatu w najwyższej opcji wyposażenia (!)

 

Pakiet Premium

Przygotowanie do ogrzewania kierownicy

Adaptacyjne reflektory LED

Asystent świateł drogowych

Lusterko wsteczne przyciemniane automatycznie

Pakiet dodatkowych funkcji lusterek

Dostęp komfortowy

Interfejs ładowania bezprzewodowego

Przygotowanie do ogrzewania foteli przednich

Przygotowanie do systemów asystujących kierowcy Plus

 

Alcantara Black / Sensatec materiałowo-skórzana z kontrastowym obszyciem

Element wybranego wariantu modelu

 

Przyciemniana szyba tylna i tylne szyby boczne

1 900 zł 

 

Pakiet Connected Professional

Wyposażenie standardowe

0 zł 

 

Systemy wspomagające kierowcę

asystent parkowania obejmujący Active Park Distance Control i kamerę cofania

regulator prędkości z funkcją hamowania

 

18" aluminiowe obręcze M Double-spoke 838 Bicolo

 

automatyczna obsługa klapy tylnej

 

navi

 

składane siedzenia tylne z oparciem dzielonym w proporcjach 40:20:40 - w jańczykach oraz koreańcach można o tym pomarzyć.

 

ZUŻYCIE

Zużycie (cykl mieszany) 

6 l / 100 km[1]

 

OSIĄGI I MASA

Prędkość maksymalna 

216 km/h

Masa własna EU (z uwzględnieniem 75kg kierowcy) 

1625 kg

Dopuszczalne obciążenie osi przód / tył 

1120 kg / 1080 kg

Przyspieszenie (0-100 km/h) 

8,3 s

Dopuszczalna masa całkowita 

2120 kg

Pojemność zbiornika paliwa 

54 litrów

Ładowność 

570 kg

 

- rabacik i wychodzi za tak swietne auto cena w okolicach 150k. raczej nic lepszego nie znajdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Marcin79 napisał(a):

Jesteś zwykłym bałuciarzem 😅😅🤣

@Furvus_Eques Ty jesteś cygan czy zwykły niepełnoprawny ?

🤣

 

Ja jeżdżę wysokimi autami po to żeby Ci z plaskaczy mieli twarz na wysokości mojego penisa a nie na odwrót. 

:lol:

 

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Furvus_Eques napisał(a):

 

Ja jeżdżę wysokimi autami po to żeby Ci z plaskaczy mieli twarz na wysokości mojego penisa a nie na odwrót. 

:lol:

 

 


Na odwrót to jest jak @swientyczy @tomatajedzie TIR-em 🙂 Pewnie sobie wtedy myślą, że Ryb ma twarz na wysokości ich penisa 🙂

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, janusz napisał(a):

Wąchasz stopy tirowców? ;]

 

Podobnie jak kierowcy plaskaczy. Tylko że oni muszą żyć z jeszcze jedną, IMO dużo większą niedogodnością.

:hehe:

 

Edytowane przez Furvus_Eques
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maciej__ napisał(a):

 

A jak tam poszukiwania, ogladales cos lub jezdziles?

 

Dzisiaj miałem dość zabiegany dzień, więc teraz opiszę co i jak: Pierwszy salon, który odwiedziłem to Nissan/Kia (w Częstochowie jest to wspólny salon). Nisan QQ nawet fajny, ale jakoś nie dla mnie. Cena tego auta też nie jest mała. KIA Sportage też całkiem spoko, no ale te silniki benzynowe... podobno dalej jest z nimi jakiś problem. Po moich przygodach z silnikiem VW FSI nie chciałbym mieć już ''awaryjnego silnika''. Krótko i na temat: najlepsze wrażenie zrobiła na mnie Mazda CX-5 (ewentualnie CX-30). Silnik benzynowy podobno pancerny. Problem jest taki, że automat jakiś taki dziwny, lepszy według mnie jest manualny ale nie chciałbym już jednak manuala. Wykończenie wnętrza w Mazdzie jest na bardzo wysokim poziomie i sam kokpit bardzo dobrze rozplanowany. Mazda to mój faworyt. Pojechałem później do BMW oglądać BMW X1. Z zewnątrz bardzo ładnie, gorzej z wnętrzem. W środku ta jakoś skromnie, duży tablet i nic więcej. Mam wrażenie, że więcej przycisków miałem w Lanosie. Automat w X1 lepszy od tej Mazdy. Cenowo to za kilka dni będę wiedział, jak wróci ''mój człowiek'' z BMW i zaproponuje ostateczną cenę :) Na dzień dzisiejszy raczej to będzie Mazda. Nie mam w zwyczaju długo szukać auta i w przyszłym tygodnia decyzja. Mazda i X1 do odbioru w okolicach września.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pejus1982 napisał(a):

KIA Sportage też całkiem spoko, no ale te silniki benzynowe... podobno dalej jest z nimi jakiś problem. 

Na razie zaktualizowali instrukcję na wypadek, gdy zapali się lampka od filtra. ;]

https://hyundaitucson.info/download/file.php?id=2832&mode=view

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hefi napisał(a):
3 godziny temu, pejus1982 napisał(a):

Na odwrót to jest jak @swientyczy @tomatajedzie TIR-em emoji846.png Pewnie sobie wtedy myślą, że Ryb ma twarz na wysokości ich penisa emoji846.png

Chyba ze akurat sikają do butelki to na wysokości butelki.

Ale że sikają podczas jazdy? 😱

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, pejus1982 napisał(a):

 

Dzisiaj miałem dość zabiegany dzień, więc teraz opiszę co i jak: Pierwszy salon, który odwiedziłem to Nissan/Kia (w Częstochowie jest to wspólny salon). Nisan QQ nawet fajny, ale jakoś nie dla mnie. Cena tego auta też nie jest mała. KIA Sportage też całkiem spoko, no ale te silniki benzynowe... podobno dalej jest z nimi jakiś problem. Po moich przygodach z silnikiem VW FSI nie chciałbym mieć już ''awaryjnego silnika''. Krótko i na temat: najlepsze wrażenie zrobiła na mnie Mazda CX-5 (ewentualnie CX-30). Silnik benzynowy podobno pancerny. Problem jest taki, że automat jakiś taki dziwny, lepszy według mnie jest manualny ale nie chciałbym już jednak manuala. Wykończenie wnętrza w Mazdzie jest na bardzo wysokim poziomie i sam kokpit bardzo dobrze rozplanowany. Mazda to mój faworyt. Pojechałem później do BMW oglądać BMW X1. Z zewnątrz bardzo ładnie, gorzej z wnętrzem. W środku ta jakoś skromnie, duży tablet i nic więcej. Mam wrażenie, że więcej przycisków miałem w Lanosie. Automat w X1 lepszy od tej Mazdy. Cenowo to za kilka dni będę wiedział, jak wróci ''mój człowiek'' z BMW i zaproponuje ostateczną cenę :) Na dzień dzisiejszy raczej to będzie Mazda. Nie mam w zwyczaju długo szukać auta i w przyszłym tygodnia decyzja. Mazda i X1 do odbioru w okolicach września.

 

Skrzynia w Mazdzie to klasyczny hydraulik 6b, wiec nie ma co porownywac do dwusprzeglowki z BMW ;)

Ale za to w polaczeniu z silnikiem, zestaw raczej nie do zajechania i tanie w serwisie :ok:

Nie slyszalem o zadnych problemach z tymi 2.0 lub 2.5, na forum Mazdy 6 sa sztuki z przebiegami 300kkm bez zadnej ingerancji.

PS. Wrocilem dzisiaj z Sopotu, przez weekend 820km i spalanie 7.6. Wiekszosc to jazda 130-135km/h na tempomacie ale ja mam manual.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

Skrzynia w Mazdzie to klasyczny hydraulik 6b, wiec nie ma co porownywac do dwusprzeglowki z BMW ;)

Ale za to w polaczeniu z silnikiem, zestaw raczej nie do zajechania i tanie w serwisie :ok:

Nie slyszalem o zadnych problemach z tymi 2.0 lub 2.5, na forum Mazdy 6 sa sztuki z przebiegami 300kkm bez zadnej ingerancji.

PS. Wrocilem dzisiaj z Sopotu, przez weekend 820km i spalanie 7.6. Wiekszosc to jazda 130-135km/h na tempomacie ale ja mam manual.

 

 

Dlatego to jest duży plus Mazdy, dodatkowo jeszcze bardzo fajne wnętrze. Atutem X1 jest tylko wygląd zewnętrzny i lepsza skrzynia w porównaniu do Mazdy. Dylemat mam i to bardzo duży. Jednak autem jeździ się w środku, a nie na zewnątrz więc skłaniam się ku Maździe. Dodatkowo mój styl jazdy raczej spokojny, więc na dzień dzisiejszy raczej Mazda.

Edytowane przez pejus1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pejus1982 napisał(a):

 

Dzisiaj miałem dość zabiegany dzień, więc teraz opiszę co i jak: Pierwszy salon, który odwiedziłem to Nissan/Kia (w Częstochowie jest to wspólny salon). Nisan QQ nawet fajny, ale jakoś nie dla mnie. Cena tego auta też nie jest mała. KIA Sportage też całkiem spoko, no ale te silniki benzynowe... podobno dalej jest z nimi jakiś problem. Po moich przygodach z silnikiem VW FSI nie chciałbym mieć już ''awaryjnego silnika''. Krótko i na temat: najlepsze wrażenie zrobiła na mnie Mazda CX-5 (ewentualnie CX-30). Silnik benzynowy podobno pancerny. Problem jest taki, że automat jakiś taki dziwny, lepszy według mnie jest manualny ale nie chciałbym już jednak manuala. Wykończenie wnętrza w Mazdzie jest na bardzo wysokim poziomie i sam kokpit bardzo dobrze rozplanowany. Mazda to mój faworyt. Pojechałem później do BMW oglądać BMW X1. Z zewnątrz bardzo ładnie, gorzej z wnętrzem. W środku ta jakoś skromnie, duży tablet i nic więcej. Mam wrażenie, że więcej przycisków miałem w Lanosie. Automat w X1 lepszy od tej Mazdy. Cenowo to za kilka dni będę wiedział, jak wróci ''mój człowiek'' z BMW i zaproponuje ostateczną cenę :) Na dzień dzisiejszy raczej to będzie Mazda. Nie mam w zwyczaju długo szukać auta i w przyszłym tygodnia decyzja. Mazda i X1 do odbioru w okolicach września.

 

Mazda nie od ręki? 8]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pejus1982 napisał(a):


No właśnie byłem zdziwiony bo ktoś tutaj pisał, że w jednym warszawskim salonie na placu pełno aut. 

 

Jaką wersję rozważasz, Hikari?

Z tego co widzę to jest sporo do wzięcia z 2022 ale głównie podstawowe Kanjo...

Hikari ma chyba najlepsze value for money.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pejus1982 napisał(a):

 

Dzisiaj miałem dość zabiegany dzień, więc teraz opiszę co i jak: Pierwszy salon, który odwiedziłem to Nissan/Kia (w Częstochowie jest to wspólny salon). Nisan QQ nawet fajny, ale jakoś nie dla mnie. Cena tego auta też nie jest mała. KIA Sportage też całkiem spoko, no ale te silniki benzynowe... podobno dalej jest z nimi jakiś problem. Po moich przygodach z silnikiem VW FSI nie chciałbym mieć już ''awaryjnego silnika''. Krótko i na temat: najlepsze wrażenie zrobiła na mnie Mazda CX-5 (ewentualnie CX-30). Silnik benzynowy podobno pancerny. Problem jest taki, że automat jakiś taki dziwny, lepszy według mnie jest manualny ale nie chciałbym już jednak manuala. Wykończenie wnętrza w Mazdzie jest na bardzo wysokim poziomie i sam kokpit bardzo dobrze rozplanowany. Mazda to mój faworyt. Pojechałem później do BMW oglądać BMW X1. Z zewnątrz bardzo ładnie, gorzej z wnętrzem. W środku ta jakoś skromnie, duży tablet i nic więcej. Mam wrażenie, że więcej przycisków miałem w Lanosie. Automat w X1 lepszy od tej Mazdy. Cenowo to za kilka dni będę wiedział, jak wróci ''mój człowiek'' z BMW i zaproponuje ostateczną cenę :) Na dzień dzisiejszy raczej to będzie Mazda. Nie mam w zwyczaju długo szukać auta i w przyszłym tygodnia decyzja. Mazda i X1 do odbioru w okolicach września.

Kto powiedział, że w Maździe benzyniaki są pancerne, bo to bardzo ciekawa informacja!

 

Mnie się zepsuła Cx30 podczas weekendowych jazd - silnik. Elektronika też świrowała. W Cx5 pojawiają się problemy z klimą - wysypuje i się przestaje działać.

 

Owszem, trzeba uczciwie oddać, że wnętrza Mazda ma bardzo przyjemne! Automaty i silniki to najsłabszy element Mazdy - strasznie mułowate i wyjące, a do tego średnio oszczędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2023 o 10:25, prawoimotoryzacja napisał(a):

Tempomat aktywny - jeżdżąc głownie w trasie w Polsce nie używam.

Ja używam codziennie, w Polsce w mieście, na wsi, na trasie ,w zasadzie wszędzie.

Jak wsiadłem ostatnio do auta bez aktywnego, to jak bez ręki. 

Także auto bez aktywnego tempomatu za gruby hajs to raczej nieporozumienie ;) 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.