Skocz do zawartości

Jeśli nie oponeo to co?


fosfor

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, fosfor napisał(a):

Są jakieś fajne sklepy z oponami, które możecie polecić poza oponeo?

Patrzyłem na kącikach oponiarskich, ale tam są raczej wątki o konkretnych oponach.

 

Jeszcze masz intercars.pl i sklepopon.com

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, fosfor napisał(a):

Są jakieś fajne sklepy z oponami, które możecie polecić poza oponeo?

Patrzyłem na kącikach oponiarskich, ale tam są raczej wątki o konkretnych oponach.

Po co sklepy gdy jest Allegro.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Cinek napisał(a):

Po co sklepy gdy jest Allegro.

 

Jednak w sklepie zazwyczaj jest minimalnie taniej, do tego są różne kody rabatowe od ludków z kanałów YT.Allegro kroi niezłą prowizję od sprzedającego.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Piotrus napisał(a):

 

Jednak w sklepie zazwyczaj jest minimalnie taniej, do tego są różne kody rabatowe od ludków z kanałów YT.Allegro kroi niezłą prowizję od sprzedającego.

nie wiedziałem, że intercars tak fajnie opony sprzedaje.

A tymi kodami rabatowymi to mnie zainteresowales 😄 podpowiesz coś więcej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj u wulkanizatora. Oni mają rabaty w hurtowniach i mi wychodzi zawsze trochę taniej opony z montażem, niż same opony na Allegro. Dodatkowo mam gwarancję u wulkanizatora, więc montaż/demontaż opony w razie czego nie jest dodatkowo płatny.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oponeo jest cwane, jak szukałem w zeszłym roku to na weekend podnieśli ceny opon, które mnie interesowały a po weekendzie ceny znowu spadły...

dzięki temu wiem, że u nich więcej nie kupię...

https://www.sklepopon.com/ nie robił wtedy takich jajec ;) 

zamawiałem też kiedyś z https://www.oponytanio.pl/  - i kiedyś było taniej, teraz nie jest, sklep chyba niemiecki i wysyła stamtąd do nas...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fosfor napisał(a):

nie wiedziałem, że intercars tak fajnie opony sprzedaje.

A tymi kodami rabatowymi to mnie zainteresowales 😄 podpowiesz coś więcej?

 

To są jakieś grosze, typu 5 pln na opone. Poszukaj na kanale YT Kickstera, Terenwizji albo Lubiemojeżycie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

InterCars, taniej nie znalazłem. Wczoraj kupowałem zimówki 225/45/17 u znajomego wulkanizatora 12pln taniej na sztuce niż w IC. On bierze z IC, ma dodatkowe zniżki. Kiedyś kupowałem w sklepopon.pl i też bez problemu.

Wysłane z mojego RMX3771 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie opony zamawiałem na oponeo z dostawą bezpośrednią do wulkanizacji. Teraz jak będę potrzebował opon zrobię tak samo. IMHO idealne rozwiązanie😇
A te rabaty to jak ktoś pisał 25 zł za komplet opon na sklepopon.com.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są jakieś fajne sklepy z oponami, które możecie polecić poza oponeo?
Patrzyłem na kącikach oponiarskich, ale tam są raczej wątki o konkretnych oponach.

W zasadzie i tak większość z nich jest reselerem Oponeo. Kupowałem bezpośrednio na Oponeo, na Allegro u sprzedających i nawet od samego Allegro. Jak pamietam na piec kompletów cztery były oklejone Oponeo.
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klucz to wiek nowej opony

Mozna kupic nowe opony a beda juz stare dwu letnie z data produkcji 2021.

Jak eykazaly testy opon premium juz nawet po 3 latach taka opona traci swoja skutecznosc na mokrym najbardziej i to nie to samo co nowa z produkcji 2023.

 

Edytowane przez trex11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, trex11 napisał(a):

Klucz to wiek nowej opony

Mozna kupic nowe opony a beda juz stare dwu letnie z data produkcji 2021.

Jak eykazaly testy opon premium juz nawet po 3 latach taka opona traci swoja skutecznosc na mokrym najbardziej i to nie to samo co nowa z produkcji 2023.

 

Zwłaszcza jest to istotne w potworach 1.0 które mają całe 75 koni

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w okolicy wulkanizatora, który ma duży przemiał (obsługuje floty). W zeszłym roku kupowałem opony 245/40/20 zimowe.

Gość sam z siebie powiedział, że będzie kilkadziesiąt/kilkanaście zł/szt taniej niż na oponeo. Dodatkowo on już zadba, żeby opony były świeże. 

A nawet jak przyjdą kwadratowe to je zareklamuje i odeśle. Nie bawisz się w odbiory od kuriera itd. A pewnie dostaniesz jeszcze rabat na montaż. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Artur_W_wa napisał(a):

A potem są filmiki jak jadą równo trzy pasy, i tylko taki potwór nie jest w stanie się w zakręcie utrzymać  :oki:

 

Na pewno nie z powodu tego, ze kupili nowe opony, ktore przelezaly 2 lata na polce w magazynie ;]

 

  • Lubię to 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestes w błędzie

Kupujesz opony juz 2 letnie,  lezakowane i masz je w aucie 3 lata.

Pada deszcz bieznik wysoki a ty agresywnie omijasz cos na drodze i wpadasz w poslizg, co jest nowe opony 3 letnie ? 

Ja 3 letnie + 2 lata były w magazynie a taka mieszanka 5 letnia na deszczu traci juz 40% swoich pierwotnych wlasciwosci.

Ja wole   opony  nowe max 1 rok na magazynie, a nie bo taniej i oszczedzac i najlepiej jeszcze 2 letnia Debice albo Kormoran z magazynu bo taniej.

Potem to na drodze jest selekcja naturalna ale szkoda mi niewinnych ludzi bo biora udzial w wypadkach.

Edytowane przez trex11
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Na pewno nie z powodu tego, ze kupili nowe opony, ktore przelezaly 2 lata na polce w magazynie ;]

 

Znam jednego centusia, kupił takie tanie leżaki, a potem musiał jeszcze dwa dokupić bo Aveo do krawężnika ściągnęło. To nieprawda że deszcz miał z tym coś wspólnego, bo tylko on ten krawężnik przytulał a pasy były trzy rotfl

Nie, nie było to następnego dnia po zakupie, ale rozpacz że trzeba dwie dobre opony na śmietnik wyrzucić, była taka jak by to było wczoraj :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Artur_W_wa napisał(a):

Znam jednego centusia, kupił takie tanie leżaki, a potem musiał jeszcze dwa dokupić bo Aveo do krawężnika ściągnęło. To nieprawda że deszcz miał z tym coś wspólnego, bo tylko on ten krawężnik przytulał a pasy były trzy rotfl

Nie, nie było to następnego dnia po zakupie, ale rozpacz że trzeba dwie dobre opony na śmietnik wyrzucić, była taka jak by to było wczoraj :]

 

Tylko, ze to pewnie bardziej kwestia modelu/producenta, niz wieku opon...

Zdarzalo mi sie jezdzic na oponach 7-8 letnichi przy normalnej jezdzie zero problemu, w poslizg tez nigdy nie wpadlem.

Mysle, ze jak bys sie przyjrzal na ulicy, to jest cala masa aut z oponami 10-15+ ;]

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Maciej__ napisał(a):

 

Tylko, ze to pewnie bardziej kwestia modelu/producenta, niz wieku opon...

Zdarzalo mi sie jezdzic na oponach 7-8 letnichi przy normalnej jezdzie zero problemu, w poslizg tez nigdy nie wpadlem.

Mysle, ze jak bys sie przyjrzal na ulicy, to jest cala masa aut z oponami 10-15+ ;]

 

Bywają opony które dosyć szybko twardnieją, i jazda na nich po mokrym staje się nieprzewidywalna. I nie piszę tu o 7-10 latkach, tylko o oponach 4+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Artur_W_wa napisał(a):

Bywają opony które dosyć szybko twardnieją, i jazda na nich po mokrym staje się nieprzewidywalna. I nie piszę tu o 7-10 latkach, tylko o oponach 4+

 

Pamietam chyba tylko Debica Vivo w Fiacie Uno, to sie faktycznie do niczego nie nadawalo ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, trex11 napisał(a):

Mozna kupic nowe opony a beda juz stare dwu letnie z data produkcji 2021.

Jak eykazaly testy opon premium juz nawet po 3 latach taka opona traci swoja skutecznosc na mokrym najbardziej i to nie to samo co nowa z produkcji 2023.

 

Godzinę temu, trex11 napisał(a):

Ja 3 letnie + 2 lata były w magazynie a taka mieszanka 5 letnia na deszczu traci juz 40% swoich pierwotnych wlasciwosci.

 

 

Widać że się znasz, możesz podrzucić linki do wspomnianych testów które wykazały że mieszanka traci już 40% swoich pierwotnych właściwości (cokolwiek to oznacza) ?

Edytowane przez Piotrus
  • Lubię to 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Maciej__ napisał(a):

 

Pamietam chyba tylko Debica Vivo w Fiacie Uno, to sie faktycznie do niczego nie nadawalo ;]

 

Łooo Panie, Vivo to plastikowe wychodziły z fabryki ;]

Ja nie wiem, czy ktokolwiek wtedy robił testy, ale ta opona była wybitnie spierdzielona, a konkurencja już była daleko z przodu. Vivo szło też na pierwszy montaż w Matizie, jak dobrze pamiętam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, kaczorek79 napisał(a):

Łooo Panie, Vivo to plastikowe wychodziły z fabryki ;]

Ja nie wiem, czy ktokolwiek wtedy robił testy, ale ta opona była wybitnie spierdzielona, a konkurencja już była daleko z przodu. Vivo szło też na pierwszy montaż w Matizie, jak dobrze pamiętam.

 

i w Lanosie. To były jedyne opony na które narzekałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2023 o 18:55, fosfor napisał(a):

Są jakieś fajne sklepy z oponami, które możecie polecić poza oponeo?

Patrzyłem na kącikach oponiarskich, ale tam są raczej wątki o konkretnych oponach.

Ja zawsze jak kupuje to wybieram te której mi pasują opony i szukam najtaniej między Oponeo a Allegro.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kaczorek79 napisał(a):

Łooo Panie, Vivo to plastikowe wychodziły z fabryki ;]

Ja nie wiem, czy ktokolwiek wtedy robił testy, ale ta opona była wybitnie spierdzielona, a konkurencja już była daleko z przodu. Vivo szło też na pierwszy montaż w Matizie, jak dobrze pamiętam.

 

Tam była specjalna mieszanka z kauczuku, tylko na produkcji dali więcej kału a mniej czuku ;)

 

 

  • Lubię to 1
  • Haha 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Maciej__ napisał(a):

 

Pamietam chyba tylko Debica Vivo w Fiacie Uno, to sie faktycznie do niczego nie nadawalo ;]

 

 

Do tej pory mam w uno te opony, od wyjazdu z fabryki na tych samych felgach ;] .

Na tych oponach nawet ciężko pod górkę podjechać jak jest mokro :phi: .

Pierwszy właściciel, salon Polska, garażowany, bezwypadkowy. Za kilka lat może wrzucę na żółte tablice.

 

 

UNO.jpg

Edytowane przez Tilok
  • Lubię to 1
  • Kocham 1
  • zszokowany 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tilok napisał(a):

 

Do tej pory mam w uno te opony, od wyjazdu z fabryki na tych samych felgach ;] .

Na tych oponach nawet ciężko pod górkę podjechać jak jest mokro :phi: .

Pierwszy właściciel, salon Polska, garażowany, bezwypadkowy. Za kilka lat może wrzucę na żółte tablice.

 

 

Który rocznik? 1.0 ?  Pokaż jakieś foto :jem:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łooo Panie, Vivo to plastikowe wychodziły z fabryki ;]
Ja nie wiem, czy ktokolwiek wtedy robił testy, ale ta opona była wybitnie spierdzielona, a konkurencja już była daleko z przodu. Vivo szło też na pierwszy montaż w Matizie, jak dobrze pamiętam.
Pamiętam jak tu na AK były takie testy, że robili na nich ponad 100 km/h na mokrym, a auto nawet się nie ruszyło.


Wysłane z mojego CPH2145 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, trex11 napisał(a):

Pada deszcz bieznik wysoki a ty agresywnie omijasz cos na drodze i wpadasz w poslizg, co jest nowe opony 3 letnie ? 

To napraw zawieszenie albo kup samochód z lepszym. Poważnie piszę. Jeśli są takie problemy to super nowe opony niewiele pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieprawda

Na sliskiej nawierzchni przyczepność tylnych opon na zakrecie ma ogromne znaczenie, dlatego zawsze lepsze opony ida na tylna os.

Co ci z zawieszenia jak opony stare nie trzynaja, a potem Janusze płaczą ze ich obrucilo 🤣

Edytowane przez trex11
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, trex11 napisał(a):

Nieprawda

Na sliskiej nawierzchni przyczepność tylnych opon na zakrecie ma ogromne znaczenie, dlatego zawsze lepsze opony ida na tylna os.

Kupuje się 4 takie same. I zamienia co sezon tył z przodem. Jeśli masz inne na tyle i na przodzie to to jest problemem. A nie to że opona ma dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, trex11 napisał(a):

Mowa o kupnie nowej opony ze sklepu z data produkcji juz 2-3 lata wstecz.

Ale jak jest odpowiednio przechowywana to nie ma to większego znaczenia. Szczególne w autach o małej mocy.

 

Chyba że kupisz jakiś wynalazek. Ale wtedy to też nie jest problem wieku.

Edytowane przez marcindzieg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2023 o 18:55, fosfor napisał(a):

Są jakieś fajne sklepy z oponami, które możecie polecić poza oponeo?

 

Motohurt :ok:

 

Jeżeli chcesz założyć na miejscu, co szczerze polecam - mają dobre wyważarki, więc jeżeli opona ma wadę (wewnętrzną) to wyjdzie to podczas zakładania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, trex11 napisał(a):

Bez względu na przechowywanie mieszanka sie starzeje, myslisz ze jak w auto w garażu to opony 4 letnie jak nowe ? Może to ma wpływ ale z 10%.

 

Ale to po 10 latach. Nie po dwóch. Dużo większy wpływ ma stan zawieszenia niż to że jeździsz na czteroletniej oponie. Tak samo to że na jednej osi masz inne a na drugiej inne. Zresztą jak kiepski zawias to i najlepsza opona niewiele zmieni. Chcesz potestować to zapraszam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, marcindzieg napisał(a):

To napraw zawieszenie albo kup samochód z lepszym. Poważnie piszę. Jeśli są takie problemy to super nowe opony niewiele pomogą.

To może napiszę na przykładzie nowego busa z tylnym napędem. Zawieszenie sprawne, opony markowe a na mokrym problemy z ruszaniem, i podsterownością. Zmiana opon na rozmiar w górę z homologacji i kompletnie inne auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artur_W_wa napisał(a):

To może napiszę na przykładzie nowego busa z tylnym napędem. Zawieszenie sprawne, opony markowe a na mokrym problemy z ruszaniem, i podsterownością. Zmiana opon na rozmiar w górę z homologacji i kompletnie inne auto.

A ja w Imprezie zmieniłem stare markowe na nowe markowe i kompletnie nie czuję różnicy :)

Bus to nie 1.0 75 KM. A to że są markowe opony nie znaczy że są dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marcindzieg napisał(a):

A ja w Imprezie zmieniłem stare markowe na nowe markowe i kompletnie nie czuję różnicy :)

Bus to nie 1.0 75 KM. A to że są markowe opony nie znaczy że są dobre.

Tyle że moc tu nie robi różnicy a prędzej dostosowanie opon do masy. 

Ojciec kupił auto z oponami o zdrowym bieżniku. Na uwagi że mają 7 lat nie zwracał uwagi. Raz poprosił o pomoc w diagnozie ABS bo mu się czasem załączał a wg niego nie było podstaw.  Zmiana opon także tu rozwiązała problem.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.