Skocz do zawartości

Yanosik - jakie rozwiązanie najlepsze


bergerac

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio widzę bardzo dużo patroli, a niestety 10 punktów na koncie. Kiedyś miałem Yanosika GT, ale się popsuł. Co teraz warto kupić, bo widzę, że strasznie to podrożało? Z aplikacją mam ten problem, że jak jeżdżę autem, to dużo rozmawiam przez telefon i potrafi odciąć dane jak jest słabszy zasięg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, prebek napisał(a):

 

tylko uwaga Yanosik jest mocno prądożerny

Lub zezwolić na działanie w tle, automatyczny rozruch przez aplikacje trzecie po połączeniu BT z autem (np podczas łączenia z audio auta podczas odpalenia), do tego alerty po kanale połączeń, a nie audio. 

Ja wsiadam z telefonem w kieszeni, i nawet nie wyjmuję. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, janusz napisał(a):

Jakiej aplikacji używasz? 

Chodzi o zezwolenie na to  w ustawieniach baterii i zarządzania energią. W tedy właśnie po powiązaniu połączenia bt z autem Yanosik wystartuje automatycznie. Dodatkowo w uprawnieniach samej apki mam działanie w tle - działa na wygaszonym ekranie. Natomiast w ustawieniach samego Yanosika mam alerty przez kanał połączeń telefonicznych. Nawet gdy jest włączone radio, a nie muzyka z SD, czy BT telefonu, alert wyświetli się na ekranie zegarów jako połączenie i komunikat z głośników. 

 

Jak to kolega ostatnio stwierdził. Taka Ameryka 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Guzon87 napisał(a):

Chodzi o zezwolenie na to  w ustawieniach baterii i zarządzania energią. W tedy właśnie po powiązaniu połączenia bt z autem Yanosik wystartuje automatycznie. Dodatkowo w uprawnieniach samej apki mam działanie w tle - działa na wygaszonym ekranie. Natomiast w ustawieniach samego Yanosika mam alerty przez kanał połączeń telefonicznych. Nawet gdy jest włączone radio, a nie muzyka z SD, czy BT telefonu, alert wyświetli się na ekranie zegarów jako połączenie i komunikat z głośników. 

 

Jak to kolega ostatnio stwierdził. Taka Ameryka 🤣

Czyli sam Yanosik ma taką funkcję? Dzięki pytałem z myślą o innej aplikacji, a sam nie używam Yanosika. Myślałem, że masz dodatkową aplikację do tego,bo pisałeś o "aplikacji trzeciej". 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2024 o 11:09, bergerac napisał(a):

Ostatnio widzę bardzo dużo patroli, a niestety 10 punktów na koncie. Kiedyś miałem Yanosika GT, ale się popsuł. Co teraz warto kupić, bo widzę, że strasznie to podrożało? Z aplikacją mam ten problem, że jak jeżdżę autem, to dużo rozmawiam przez telefon i potrafi odciąć dane jak jest słabszy zasięg.

zależy jakie trasy masz. Czasami nie wszystkie patrole są aktualne. Może noga z gazu? ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, janusz napisał(a):

Czyli sam Yanosik ma taką funkcję? Dzięki pytałem z myślą o innej aplikacji, a sam nie używam Yanosika. Myślałem, że masz dodatkową aplikację do tego,bo pisałeś o "aplikacji trzeciej". 

Screenshot_20240129_173407.jpg.7570303852f8853fdc5b926b1f6d6396.jpg

Oraz ustawienia uruchamiania

Screenshot_20240129_171308.jpg.61afd0be498304c7b2fd7a6126c15e34.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lucash napisał(a):

zależy jakie trasy masz. Czasami nie wszystkie patrole są aktualne. Może noga z gazu? ;)

 

Albo autor zostanie pierwszym, który wyśle ostrzeżenie w Yanosiku, kwestia czy z dodatkowymi punktami lub nie ;]. Poza tym sporo śmieci/fałszywek ostatnio obserwuję.

Do Yanosika mam drugi, stary telefon w klipsie na daszek od tablicy wskaźników. Prawie jak HUD :hehe:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.01.2024 o 04:05, Guzon87 napisał(a):

Chodzi o zezwolenie na to  w ustawieniach baterii i zarządzania energią.

 

I potem się okazuje, że Yano wpier***a baterię cały czas bo non-stop działa w tle. Do tego należy również pamiętać, że wyciszenie telefonu skutkuje wyciszeniem aplikacji. Ja rozwiązałem problem baterii najpierw macrodroidem, potem okazało się, że w telefonie mam "rutyny". To telefon decyduje o włączeniu/wyłączeniu Yanosika a nie on sam i zwiększa głośność, po rozłączeniu z zestawem audio odwraca proces. Poza tym ta apka się strasznie zepsuła, wygląda źle, działa (jak wyżej) źle, reklamy głosowe.... Używam z przyzwyczajenia ale co raz częściej mam chęć podziękować.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, alvin napisał(a):

 

I potem się okazuje, że Yano wpier***a baterię cały czas bo non-stop działa w tle. Do tego należy również pamiętać, że wyciszenie telefonu skutkuje wyciszeniem aplikacji.

No tak, ale mój telefon po kilku chwilach świeci banerem, że jakaś apka zużywa baterię i nakazuje zatrzymać. Może to być wnerwiające. Ale z racji pracy już się przyzwyczaiłem. Co do wyciszania telefonu, to ja mam cały czas wyciszony. Jak wspomniałem komunikaty idą po kanale rozmów NIE audio

20 minut temu, alvin napisał(a):

Ja rozwiązałem problem baterii najpierw macrodroidem, potem okazało się, że w telefonie mam "rutyny". To telefon decyduje o włączeniu/wyłączeniu Yanosika a nie on sam i zwiększa głośność, po rozłączeniu z zestawem audio odwraca proces.

Też pomysł 👌

20 minut temu, alvin napisał(a):

Poza tym ta apka się strasznie zepsuła, wygląda źle, działa (jak wyżej) źle, reklamy głosowe.... Używam z przyzwyczajenia ale co raz częściej mam chęć podziękować.

To akurat temat na inną dyskusję. Ale przy 40 tys km rocznie w osobówce nic lepszego nie znajdziesz. Jeżdżę raczej przepisowo. Ale wiadomo - każdy może popełnić błąd. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2024 o 15:18, FrugOs napisał(a):

 

Mam. Używam. Polecam. 

 

Miałem, używałem,nie polecam.

Straszne dziadostwo za kilka stówek. Brzęczący glosnik, Najpierw problemy z gps,a potem z...gsm. odsyłane do serwisu i nic, urządzenia nie potrafili namierzyć zdalnie,ale jak szło do naprawy to okazywało się,ze jest ok-mialem swoją teorię, że w Poznaniu bylo na tyle gęsto od nadajników gsm, że urządzenie im się bez problemu logowało,a na terenach poza miejskich był problem.. nie mówiąc już o tym, że kupując abo dożywotnie to ściema bo jak urządzenie sie zepsuje to po abo...

 

Zamiast skupić się na urządzeniach i aplikacji to brna w jakieś dziwne pomysły typu radio w aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy jeździć rozważnie i żaden Janosik nie jest potrzebny.

jeśli ktoś się spieszy, wystarczy wyjechać wcześniej.

Pośpiech upokarza :old:

 

  • Lubię to 6
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pado napisał(a):

 

Miałem, używałem,nie polecam.

Straszne dziadostwo za kilka stówek. Brzęczący glosnik, Najpierw problemy z gps,a potem z...gsm. odsyłane do serwisu i nic, urządzenia nie potrafili namierzyć zdalnie,ale jak szło do naprawy to okazywało się,ze jest ok-mialem swoją teorię, że w Poznaniu bylo na tyle gęsto od nadajników gsm, że urządzenie im się bez problemu logowało,a na terenach poza miejskich był problem.. nie mówiąc już o tym, że kupując abo dożywotnie to ściema bo jak urządzenie sie zepsuje to po abo...

 

Zamiast skupić się na urządzeniach i aplikacji to brna w jakieś dziwne pomysły typu radio w aplikacji.

 

Używam od prawie 4 lat, mam dożywotni abonament.

Pierdzący głośnik potwierdzam, odesłałem do serwisu, wymienili, teraz gada czysto.

Innych wad nie stwierdziłem. Dobry zakup. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2024 o 21:41, rwIcIk napisał(a):

Wystarczy jeździć rozważnie i żaden Janosik nie jest potrzebny.

jeśli ktoś się spieszy, wystarczy wyjechać wcześniej.

Pośpiech upokarza :old:

 

Nauczyłem się jeździć spokojnie od kiedy zgodziłem się, żeby ubezpieczenie mnie śledziło. Po miesiącu człowiek się kalibruje na nowo i to, co kiedyś było normalne, staje się za szybko... 

 

Na długiej trasie może i dodam kwadrans, ale jestem zrelaksowany jak kwiat lotosu na tafli górskiego jeziora.

Edytowane przez grogi
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, FrugOs napisał(a):

 

Używam od prawie 4 lat, mam dożywotni abonament.

Pierdzący głośnik potwierdzam, odesłałem do serwisu, wymienili, teraz gada czysto.

Innych wad nie stwierdziłem. Dobry zakup. 

 

 

widocznie trafił ci się dobry egzemplarz. Ja się pozbyłem...

Idea fajna, ale jakościowo słabo- dlatego jak patrzę teraz na ceny tych urządzeń to łapię się za głowę.

Ba, sama aplikacja jest fatalna (natarczywe reklamy, problemy z ostrzeganiem, co aktualizacja to coś skopane, nie wspominając o ich radiu- na co to komu?) 

Praktycznie już nie używam Yanosika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, biznes, zarobić (ale co chwile reklama, albo daj na kawę albo kup abo...) jakies dziwne radia, sprzedaże, zakupy ... ale żeby zrobili mniej prądożerne, to na to nie wpadną

Na yanosiku przejeżdżam 300 km i baterii brak, a telefon może robić za podgrzewacz 

Na Waze do 500 i jeszcze bateria istnieje, no i telefon sie nie grzeje.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Pado napisał(a):

 

 

widocznie trafił ci się dobry egzemplarz. Ja się pozbyłem...

Idea fajna, ale jakościowo słabo- dlatego jak patrzę teraz na ceny tych urządzeń to łapię się za głowę.

Ba, sama aplikacja jest fatalna (natarczywe reklamy, problemy z ostrzeganiem, co aktualizacja to coś skopane, nie wspominając o ich radiu- na co to komu?) 

Praktycznie już nie używam Yanosika. 

 

Apka faktycznie słaba, te reklamy to jakaś porażka. Ale to minipudełeczko spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.02.2024 o 09:11, yack napisał(a):

A waze też informuje o patrolach, fotoradarach czy zagrożeniach ?

 

Jak ktoś zgłosi to tak. Z tym bywa różnie, bo ludzie egoistycznie chcieliby korzystać tylko biernie, a tak się nie da.

 

W dniu 10.02.2024 o 09:11, yack napisał(a):

Jak radzi sobie z omijaniem korków ?

 

Tak samo jak Google Maps, przecież właścicielem Waze jest Google i Waze korzysta z zasobów GM. Jakieś tam algorytmy mogą się różnić, ale nieznacznie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest tak samo kiepski jak GM :) 

Jak narazie to nie poinformował mnie o stojącej policji, ale o dwóch dziurach w asfalcie już tak. Chociaż dziur są tysiące....a nawet setki :) 

A w czym jest przewaga Waze nad Google maps oprócz tego, że mogę sobie ustawić głos śpiewającego boysbandu i wyścigówkę zamiast strzałki na mapie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, yack napisał(a):

Czyli jest tak samo kiepski jak GM :) 

Jak narazie to nie poinformował mnie o stojącej policji, ale o dwóch dziurach w asfalcie już tak. Chociaż dziur są tysiące....a nawet setki :) 

A w czym jest przewaga Waze nad Google maps oprócz tego, że mogę sobie ustawić głos śpiewającego boysbandu i wyścigówkę zamiast strzałki na mapie ? 

Mnie jak mam podłączony telefon do auta na ekranie multimediów nie pokazuje patroli policji. Jak telefon odłączony i włączone GM to są. To jest przedziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, yack napisał(a):

Czyli jest tak samo kiepski jak GM :) 

 

Kwestia dyskusyjna. Z darmowych map GM jednak jest najlepsza.

 

8 minut temu, yack napisał(a):

Jak narazie to nie poinformował mnie o stojącej policji, ale o dwóch dziurach w asfalcie już tak. Chociaż dziur są tysiące....a nawet setki :) 

A w czym jest przewaga Waze nad Google maps oprócz tego, że mogę sobie ustawić głos śpiewającego boysbandu i wyścigówkę zamiast strzałki na mapie ? 

 

Przewaga Waze polega właśnie na tym, że bardziej współpracuje z użytkownikami, którzy zgłaszają kontrole drogowe, wypadki, dziury i tak dalej. W innych krajach działa to całkiem sprawnie, u nas nie, bo w tym celu ludzie używają Yanosika. Czyli u nas Waze nie ma przewagi nad zwykłym GM. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się komuś przyda. ostatnio pojeździłem sobie z Waze i jestem na nie. Po pierwsze słabo z adresami (co dziwne bo podobno na mapach GM) bo poprowadził mnie w śródmieściu jakieś 300 m. obok celu co w centrum to duuużo. GM i Yanosik trafiały bezbłędnie jak zwykle. Waze i owszem informowała dobrze o Policji, dziurach a nawet zalanej drodze (kałuża) ale takie pomyłki z prowadzeniem pod adres to :out:. Wawę znam więc luzik to tylko test ale w obcym środowisku bym zwyczajnie nie trafił do celu. Może poprawią bo się fajnie nawet prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jednocześnie używam i Yanosika i Waze. W PL jako „antymisiek” jest lepszy Yanosik - więcej aktywnych użytkowników. W reszcie EU jednoznacznie Waze !!!!

Aha
Yanosik ( wiem powtarzam się) wyjątkowo drenuje baterie !!!!!
Nie umie wyznaczać trasy transgraniczne


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2024 o 21:32, kaczorek79 napisał(a):

Ktoś jeszcze tego Yanosika używa i płaci tyle za ficzery? Miałem apkę, użyłem 5 razy z 8 lat temu i tyle. 0 pkt od ok 10 lat, a zawalidrogą nigdy nie jestem.

 

Na S i A nie używam. Ale jak do Wawy jadę to od Płońska obowiązkowo. Tam nigdy nie wiadomo skąd suszarka wyrośnie. Tzn znam już kilka miejsc, ale przynajmniej nie wszędzie trzeba zwalniać. A teraz tam jeszcze co chwilę 50ki.... gdzie spokojnie można 100kę minimum trzymać.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2024 o 21:41, rwIcIk napisał(a):

Wystarczy jeździć rozważnie i żaden Janosik nie jest potrzebny.

jeśli ktoś się spieszy, wystarczy wyjechać wcześniej.

Pośpiech upokarza :old:

 

Albo jeździć EV;l

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.02.2024 o 21:41, rwIcIk napisał(a):

Pośpiech upokarza :old:

Taki slogan słyszałem o jeździe autami marki Lexus. Osobiście  wykluczam tutaj wersje z męskimi silnikami zwłaszcza w starszych modelach 😎

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, stig napisał(a):

Taki slogan słyszałem o jeździe autami marki Lexus. Osobiście  wykluczam tutaj wersje z męskimi silnikami zwłaszcza w starszych modelach 😎

Pośpiech w każdej formie upokarza :old:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, tomecki napisał(a):

. A teraz tam jeszcze co chwilę 50ki.... gdzie spokojnie można 100kę minimum trzymać.

 

Trochę Cię fantazja ponosi ;]

Pomijając fatalny stan nawierzchni na tych remontowanych odcinkach, to jest wąsko i co chwila jakies dziwne rozwizania w stylu objazdów czy zwężek. Jeżdżę tym odcinkiem min dwa razy w miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.01.2024 o 23:08, Guzon87 napisał(a):

Lub zezwolić na działanie w tle, automatyczny rozruch przez aplikacje trzecie po połączeniu BT z autem

 

W czym apka bedzie lepsza od natywnej funkcji Yanosika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Filipfm napisał(a):

 

W czym apka bedzie lepsza od natywnej funkcji Yanosika?

Chyba w tym, że nie trzeba kupować urządzenia. Smartfon ma się zawsze w kieszeni nawet przesiadając się do różnych aut. Tak jak odchodzi się od tradycyjnych nawigacji na rzecz subskrypcji na smartfonie. 

(sam zakupiłem wczoraj tomtom go truck) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Maciej__ napisał(a):

Trochę Cię fantazja ponosi

 

Żona też mówi, że za szybko ;] Nie mówię, że na tych dziwnych górkach, gdzie naprawdę zjeżdża się ze starej trasy. Ale wszędzie indziej na lajcie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Guzon87 napisał(a):

Chyba w tym, że nie trzeba kupować urządzenia. Smartfon ma się zawsze w kieszeni nawet przesiadając się do różnych aut. Tak jak odchodzi się od tradycyjnych nawigacji na rzecz subskrypcji na smartfonie. 

(sam zakupiłem wczoraj tomtom go truck) 

ale ja mowie o telefonie - i apce Yanosik.

Mozesz to ustawic bezposrednio w apce - uruchom się jak tel sie połaczy z BT

ewentualnie dodać do rutyny - juz z poziomu andruta. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, tomecki napisał(a):

 

co chwilę 50ki.... gdzie spokojnie można 100kę minimum trzymać.

Со Ty piszesz? Na AK nikt nie przekracza prędkość w taki sposob

 

max to +5 ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.