Skocz do zawartości

Alfa Romeo Milano


Maciej__

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, wladmar napisał(a):

 

Ja nie mam zamiaru tego kupować, ale liczę na to, że konkurencja w tym segmencie obniży ceny jak im spadnie sprzedaż i będzie większy wybór w założonym budżecie. 

 

Rowniez na to licze ;] A jak nie obnizy cen, to chociaz beda bardziej sklonni do rabatow :ok:

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, iwik napisał(a):

Tylko w starym tsi wymieniłeś łańcuch z napinaczem i mogłeś jeździć dalej. A puretech w momencie gdy coś sie z nim dzieje jest już trupem. 

Zmienili pasek na łańcuch, więc usunęli problem łuszczacego się paska, pewnie w to miejsce pojawi się jakiś inny fakap z łańcuchem ;]. Ale co z problemem z luzem osiowym wału w tym silniku? Nie uwierzę, że ta wersja jest lepsza póki nie zobaczę, że te silniki regularnie robią po 300 tys. km bez remontu. 

Ty rozbijasz na atomy a ja pisałem o tym, że zła opinia ciągnie się długo za produktem nawet jak już jest nieaktualna. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, wladmar napisał(a):

 

Ja nie mam zamiaru tego kupować, ale liczę na to, że konkurencja w tym segmencie obniży ceny jak im spadnie sprzedaż i będzie większy wybór w założonym budżecie. 

To fakt Chińczycy z MG pokazali, że za dużo mniejsze pieniądze można zrobić ładne i dobrze wykonane wewnątrz samochody, też jestem ciekawy odpowiedzi europejskich producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, dobromir napisał(a):

To fakt Chińczycy z MG pokazali, że za dużo mniejsze pieniądze można zrobić ładne i dobrze wykonane wewnątrz samochody, też jestem ciekawy odpowiedzi europejskich producentów.

 

Odpowiedź będzie taka, że wprowadzą dodatkowe cło i inne opłaty :hehe:

  • Lubię to 1
  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie będzie milano

 

https://www.thedrive.com/news/italy-tells-alfa-romeo-its-illegal-to-build-the-milano-in-poland

 

W skrócie jak coś powstaje poza Włochami to nie może się nazywać Milano i alfa będzie musiała zmienić nazwę ;];];]

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, KJO napisał(a):

No i nie będzie milano

 

https://www.thedrive.com/news/italy-tells-alfa-romeo-its-illegal-to-build-the-milano-in-poland

 

W skrócie jak coś powstaje poza Włochami to nie może się nazywać Milano i alfa będzie musiała zmienić nazwę ;];];]

 

Tychiano będzie. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość, że to najbrzydsza Alfa w historii, nie dość, że mój wątek założony w styczniu skazano na banicję w nikogo nie odwiedzanym dziale, to jeszcze na koniec wtopa z nazwą modelu. Cytując klasyka - nie będzie Milano. Będzie Junior :facepalm:

 

https://www.thedrive.com/news/italy-tells-alfa-romeo-its-illegal-to-build-the-milano-in-poland

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, bochumil napisał(a):

Nie dość, że to najbrzydsza Alfa w historii, nie dość, że mój wątek założony w styczniu skazano na banicję w nikogo nie odwiedzanym dziale, to jeszcze na koniec wtopa z nazwą modelu. Cytując klasyka - nie będzie Milano. Będzie Junior :facepalm:

 

https://www.thedrive.com/news/italy-tells-alfa-romeo-its-illegal-to-build-the-milano-in-poland

 

 

 

A, to juz wiem czemu mi szukajka nie znalazla i zalozylem nowy ;]

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, sdss napisał(a):

20 lat temu podobna akcja była z Fiatem Panda , pierwotnie miał być fiat Gingo.

Wtedy Renault protestował bo ponoć za bardzo nazwa kojarzyła się z  Twingo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Jettison napisał(a):

A mogli nazwać fulvia 

Namawiasz żeby Lancii nazwę zawinęli -oj włoscy fani Lancii chyba by Stellantis nigdy nie wybaczyli.

Junior nie brzmi fajnie. Z historycznych nazw pasowałby Alfasud (tych co pamietają jak był fatalnej jakości, jest coraz mniej na świecie), bo to też było najmniejsze aut ow gamie. Dla draki, mogli nazwać Spider - byłoby śmiesznie :phi:.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Manx napisał(a):

Namawiasz żeby Lancii nazwę zawinęli -oj włoscy fani Lancii chyba by Stellantis nigdy nie wybaczyli.

Junior nie brzmi fajnie. Z historycznych nazw pasowałby Alfasud (tych co pamietają jak był fatalnej jakości, jest coraz mniej na świecie), bo to też było najmniejsze aut ow gamie. Dla draki, mogli nazwać Spider - byłoby śmiesznie :phi:.

To chyba bez znaczenia dla dzisiejszego odbiorcy. Jacyś nieznani, randomowi producenci nazywają auta "3" i mają milionową sprzedaż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2024 o 16:29, wladmar napisał(a):

Wybitnie głupia, brzmi niepoważnie. 

 

Może nie głupia, ale widać że na szybko wymyślona i ktoś podchwycił.

 

Jak mają takie nazwy wymyślać, to niech wrócą do nomenklatury liczbowej. Alfa Romeo 148 na przykład.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jettison napisał(a):

To chyba bez znaczenia dla dzisiejszego odbiorcy. Jacyś nieznani, randomowi producenci nazywają auta "3" i mają milionową sprzedaż

 

BMW nie jest takim nieznanym producentem

 

Edytowane przez PawelWaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Napisano (edytowane)

Pojawil sie w koncu cennik ;)

Wersja 1,2 MHEV zaczyna sie od 130k a elektryk od 173k PLN.

Raczej za wiele tego na drogach w PL nie bedzie.

Z tych trojczkow jednak najciekawiej sie prezentuje Jeep Avenger :ok:

 

https://www.alfaromeo.pl/modele/junior-ibrida

Edytowane przez Maciej__
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.04.2024 o 21:22, PingNoMore napisał(a):

Jezusie, o co to jest? Do tego 1.2 Puretech. Życzę powodzenia ze sprzedażą.

1.2pt francuski, najbardziej g*niany silnik XXI wieku, nigdy ostatecznie nie poprawiony, we "włoskiej" Alfie Romeo... mającej uprzednio w grupie FCA naprawdę fajne silniki  ;] ktoś widzę zechciał wskrzesić dowcip o tym dlaczego właściciele Alfy nie witają się na mieście... ;]

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Maciej__ napisał(a):

Pojawil sie w koncu cennik ;)

Wersja 1,2 MHEV zaczyna sie od 130k a elektryk od 173k PLN.

Raczej za wiele tego na drogach w PL nie bedzie.

Z tych trojczkow jednak najciekawiej sie prezentuje Jeep Avenger :ok:

 

https://www.alfaromeo.pl/modele/junior-ibrida

 

ceny bardzo podobne do cen Jeepa. Więc wybór tylko na zasadzie które opakowanie komu bardziej się podoba, ewentualnie kto da lepszy rabat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, gilbert3 napisał(a):

1.2pt francuski, najbardziej g*niany silnik XXI wieku, nigdy ostatecznie nie poprawiony, we "włoskiej" Alfie Romeo... mającej uprzednio w grupie FCA naprawdę fajne silniki  ;] ktoś widzę zechciał wskrzesić dowcip o tym dlaczego właściciele Alfy nie witają się na mieście... ;]

 

ten 1.2 podobno już jest poprawiony ;]. W tej wersji 136KM to już jest nowa wersja na łańcuchu zamiast paska. Ale nieważne, dla mnie bardziej smutne jest to jaką drogą ta marka idzie, a raczej w jaką drogę ją pcha Stellantis. Kiedyś można było psioczyć i narzekać na Alfę, ale te samochody zawsze były jakieś, nawet w najsłabszych wersjach coś w sobie miały innego niż reszta. Albo jakieś dziwne, ale ciekawe rozwiązania jak silniki TS, potem pierwsze MultiAir'y były w Alfach. Albo potrafili zrobić takie auto jak 159 - genialne połączenie wyglądu, praktyczności w wersji kombi, dobrych silników, świetnego wnętrza. Gdzie nawet jazda wersją 1.9 JTD dawała przyjemność, nie mówiąc już o tym, że design tego auta nie postarzał się przez 15 lat i dzisiaj zadbana 159 na ulicy wygląda tak samo świetnie jak kiedyś. W obecnej gamie jeszcze coś z tego zostało w postaci Gulii i Stelvio, ale pewnie ich nastepcy już też będą kolejnymi kopiami Peugeotów i Opli. Te same środki owinięte w różne papierki. :oslabiony:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wspomniałeś o Giulii i Stelvio, ale Tonale też jest do zaakceptowania. Oczywiście wersja produkcyjna nie jest tym co prezentowała wersja prototypowa (bardziej rasowe lampy przednie), ale jakoś pasuje do marki. Milano tfu... Junior nie pasuje mi kompletnie. Bryła to jakaś wypadkowa wcześniejszych, francuskich wypustów. Jestem na NIE. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bochumil napisał(a):

Wspomniałeś o Giulii i Stelvio, ale Tonale też jest do zaakceptowania. Oczywiście wersja produkcyjna nie jest tym co prezentowała wersja prototypowa (bardziej rasowe lampy przednie), ale jakoś pasuje do marki. Milano tfu... Junior nie pasuje mi kompletnie. Bryła to jakaś wypadkowa wcześniejszych, francuskich wypustów. Jestem na NIE. 

 

Dodatkowo Tonale mimo dość słabej oferty silnikowej, nie jest na bazie francuskiego Puretech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, bochumil napisał(a):

Wspomniałeś o Giulii i Stelvio, ale Tonale też jest do zaakceptowania. Oczywiście wersja produkcyjna nie jest tym co prezentowała wersja prototypowa (bardziej rasowe lampy przednie), ale jakoś pasuje do marki. Milano tfu... Junior nie pasuje mi kompletnie. Bryła to jakaś wypadkowa wcześniejszych, francuskich wypustów. Jestem na NIE. 

Mam styczność z nowymi Tonale i jednocześnie posiadam drugą już Giulię. Tonale to jakieś nieporozumienie. To jest gówno jakich mało i nie wiem kto w Alfie popełnił taki błąd. Mam wrażenie, że ta marka musi być przekreślona i bliska likwidacji aby projektanci w końcu dali coś z siebie projektując model, który znów przywraca wiarę w AR. tak było ze 156, 159 i Giulią/Stelvio. A jak już się wypłyną na powierzchnię i złapią łyk powietrza to tworzą Mito, Giuliettę i Tonale. No słabo jest ogółem, brakuje stabilności :oslabiony:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.